[Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din prima deplasare a sezonului?

Poll ended at 02 Aug 2014, 00:38

3
14
37%
1
14
37%
0
10
26%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

[Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 00:38

Imagine Imagine
Stadionul "Ghencea", Sambata, 02 August 2014, Ora 21:00
Look TV
Last edited by muttley on 27 Iul 2014, 00:52, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 00:42

Acest meci se disputa intr-un context special. Accesul spectatorilor o sa fie interzis. Steaua joaca miercuri la ora 18:00 in Kazakhstan cu Aktobe. O deplasare destul de lunga dupa ce spatiul aerian din Ucraina a fost inchis, durata calatoriei o sa fie de minim 3h.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blondu » 27 Iul 2014, 00:45

Daca joaca cu prima echipa nu cred ca avem vreo sansa. La ce aparare centrala avem noi numai in meciurile cu echipa care joaca sus pe varf o sa facem fata. Daca pun mingea jos cu pase printre la ce viteza au fundasii nostrii o sa luam multe. Sper sa se odihneasca pt meciul cu Aktobe si sa batem in ghencea dupa atatia ani de seceta.
Pt pariuri as juca ambele marcheaza.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 00:51

Pai miercuri joaca in Kazakhstan, Sambata cu Craiova si miercuri returul cu Aktobe. Poate afla cineva cat dureaza un zbor pana acolo. Nu cred ca durata spusa de mine este reala.
Un rezultat de egalitate acolo sau o infrangere ar face sa menajeze jucatori pt retur. Si eu sunt de parere ca daca aia joaca cu prima echipa si sunt concentrati, nu avem prea multe sanse.
Am votat 0 puncte(asta pt ca tot nu mi-au iesit pronosticurile, sper sa se pastreze traditia), dar cred ca Baluta da gol :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:05

Sunt 3.111 km pana in Aktobe pe ruta Ucraina, Kazahstan... Drum cu masina 39 de ore, cu avionul la o viteza medie de 800km/h o sa dureze 3,8 ore pe distanta calculata de mine prin Ucraina, dar banuiesc ca o vor ocoli si nu pe la granita ci mult mai departe sa nu existe pericolul sa fie doborat... Banuiesc ca undeva la 4 ore jumatate pe putin in special ca si distanta va fi mai lunga.

Masive

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 27 Iul 2014, 01:39

muttley scrie:Acest meci se disputa intr-un context special. Accesul spectatorilor o sa fie interzis. Steaua joaca miercuri la ora 18:00 in Kazakhstan cu Aktobe. O deplasare destul de lunga dupa ce spatiul aerian din Ucraina a fost inchis, durata calatoriei o sa fie de minim 3h.
Ai dracu' ba, dadura in greu saracii, greutatea inimii ce e pe capu lor.... auzi si tu , drum lung si greu de 3 ore.... dar daca ar munci vere pe o platforma petroliera cate 12-14 ore pe zi timp de cateva luni? Eu cand va spun ca spun ca fotbalistii romani sunt prea mangaiati pe cap scarpinati la [cenzurat]....


Cat despre meci, eu zic ca se poate obtine ceva din meciul asta. 1-1 cu gol marcat de echipa noastra in minutele de prelungire ucv

Thunder

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:31

Eu zic ca o cam luam, chiar daca o sa fie oile obosite. Parerea mea e ca vor bate in Kazakhstan si vor avea meci mai usor aici deci isi vor permite sa bage ceva materiale si cu noi. Au mult mai multe atuuri decat Pandurii, experienta in Europa, omogenitate, valoare... Sper sa scoatem ceva dar nu e niciun capat de tara daca n-o facem. De la meciurile cu oile putem avea pretentii din retur, daca nu chiar din campionatu` viitor, momentan suntem debutanti si neomogeni.

ozzy

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 27 Iul 2014, 10:02

Sigur că oile sunt favorite, în primul rând prin prisma faptului că în toamnă se fac 25 de ani de când am bătut ultima oară la ele acasă, iar în timpul ăsta nu-mi aduc aminte decât de vreo două egaluri.
DAR...steaua nu mai e ce-a fost anul trecut, în special în apărare par vulnerabili, poate ați văzut ce gol de cascadorii râsului le-a dat Pancu aseară. Plus că, fix cu 30 de secunde înainte să dea oile golul doi, când practic s-a terminat meciul, unul de la Rapid a trecut pe sub o minge la 1 metru de poartă sub privirile admirative ale fundașilor steliști.
La fel de adevărat e că, oricât ar fi de anormal să se plângă de oboseală, știm cu toții că fotbaliștii români chiar obosesc :)( Sper să-i alerge un pic ăia din Kazahstan, cât să nu se decidă calificarea de acolo.
Lipsa spectatorilor e un avantaj pentru noi, oricât de mult ne-ar fi plăcut să mergem la acest meci.
Să nu uităm că și la ultima deplasare în Ghencea le-am fi băgat mortul în casă, dacă nu se trezea bulangiul ăla de arbitru să anuleze golul lui Costea, și cred că diferența de valoare părea și mai mare atunci.
Așa că zic să nu disperăm.

sorin107

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2014, 10:08

ai dreptate, ozzy.

probabil ca mateiu nu va putea fi recuperat pana la ora jocului (din ce zicea maximasport), sper ca macar plesan sa fie apt.

as juca asa: brac - achim, frasinescu, kay, vatajelu - madson, plesan - herghelegiu, ferfelea, bancu - curelea

mie mi-a placut cum a jucat herghelegiu in dreapta in meciul de pregatire pe care l-am vazut, cred ca e mai bun cu fata la poarta decat impins, pivot. stiu ca o sa trebuiasca sa facem faza defensiva bine si acolo, si pe baluta il vad prea firav. pe langa asta, mi s-a parut tare neclar si inecat pe inceputul asta de campionat. moldoveanul pare mai infipt asa, mai tare pe picioare si cred ca ar face fata mai bine acolo in banda, pentru meciul cu oile. plus ca are o viteza buna si daca iesim pe contraatac.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Iul 2014, 10:27

nu se joaca cu spectatori si am un feeling destul de bun. vorba lui ozzy, stim cu totii declaratiile dupa meciurile din cupele europene ale antrenorilor romani, au fost obositi, [****]... cacaturi din astea.

au un lot mai bun ca al nostru, dar cu putin curaj si maxim de atentie, putem sa facem cu ei ce-au facut rapidistii cu noi
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Iul 2014, 11:26

Si io zic ca dupa ce am vazut cu bandurii, am sperante de macar un egal. Si dupa experientele de pe la retrogradate, cred ca Jerry s-a invatat si sa joace cu kuru-npoarta. Si pe contre, cine stie... Pe benzi avem oleaca viteza. Si cum vedeta de Latovlevici ii cam place sa urce... S-ar putea sa nu se stie. Io zic ca sigur dam gol. Acuma sa vedem cate luam.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 11:38

Si eu am mari sperante de la meciul cu caprele astea... Nu de la spectatori, nu de la oboseala, nu de la plecarea vedetelor lor. Ci pentru ca am incredere in lotul nostru. Sigur nu avem un lot mai bun ca ei dar la anumite capitole ii dominam clar si asta se va vedea: viteza in benzi, mijlocul va fi al nostru, au gaurele in centrul defensivei. Va fi o problema daca vom incerca sa dam gol iar cu capul. Daca joaca aia 2 szukala si varela nu cred ca e Costin peste ei.
Cum am spus am incredere in baieti pentru ca joaca fotbal si in ultimul meci au jucat un fotbal mai pur si mai placut decat caprele cu crapizii.
Mie imi e frica de Steaua doar daca joaca cipica pe partea lu' Vata.

Edit: Vom folosi si alti jucatori care n-au prea fost folositi in perioada urmatoare" a declarat Costel Galca dupa meci, la Look TV.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 27 Iul 2014, 13:12

eu cred ca vom juca mai legat dupa vreo 10 etape. Oricum, tin minte campionate cand eram pe primele locuri pana in etapa a 4-a si apoi... Nu e un capat de tara daca ne bate Steaua. Sa zicem ca ma insel eu si avem lot, dar echipa nu e sudata, asa ca eu presimt ca Steaua va bate
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 13:35

Depinde cu ce echipa o sa joace si in ce dispozitie de joc o sa fie jucatorii la ora meciului.
Asta cu jucatorii care au jucat mai putin e un mare fas, pai oricum ar face echipa in atac o sa fie unul dintre: Keseru, Lemnaru sau Iancu. Cel putin 2-3 dintre urmatorii o sa joace: Tanase, Stanciu,Sinmartean, Chipciu, Popa.
Dupa la inchidere o sa fie cel putin unul dintre: Filip, Prepelita, Neagu (asta n-a jucat, s-ar putea sa joace) Vilceanu.

Marea lor problema este apararea, Gardos accidentat, Varela accidentat, o sa joace Szukala cu o improvizatie acolo. Aici trebuie sa profitam de slabiciunea lor. Aseara a jucat Filip cu Szukala.

Eu sper sa-i menajeze pe Chipciu, Tanase si Stanciu. Popa cred ca o sa joace sigur, iar Galca poate vrea sa-l vada tot pe Parvulescu in partea stanga :)- Oricum nu e bine sa ne facem vise ca aia o sa foloseasca o echipa asemanatoare cu echipa din cupa ligii cu rapid, o sa fie ceva aproape de echipa din campionat cu Rapid, de fapt cred ca o sa mai intre 1-2 jucatori pentru ca ne considera pe noi mai buni ca Rapid.

Aseara au jucat cu: Arla-Rapa-Szukala-Filip-Lato-Prepelita-Valceanu-Popa-Stanciu-Parvulescu-Keseru.Personal as vrea sa foloseasca aceeasi echipa cu noi, dar tare cred ca apare un Sinmartean langa Prepelita si macar un Tanase pe postul lui Parvulescu. Oricum in repriza secunda au intrat Chipciu, Tanase si Iancu.


Avem si cateva declaratii ale jucatorilor care vorbesc de meciul cu oile, de remarcat la Madson o atitudine rezervata, nu se arunca aiurea.

Madson:
""Am jucat bine, dar relaţiile încă nu s-au legat. Ar trebui să marcăm mai mult. Bine că ne creăm ocazii. La Steaua, sper să facem un meci inteligent. Craiova are un public minunat, nu văzusem astfel de oameni la Vaslui"
Madson, mijlocaş CSU Craiova"
Curelea:
- Vorbeai de Steaua, ce vă propuneţi în Ghencea?
- Trei puncte!

- Iar vă gîndiţi la cupele europene?
- La Craiova este un proiect îndrăzneţ, trebuie să ne omogenizăm, dar nu vom juca să ne salvăm de la retrogradare, ci să ajungem sus în clasament. Poate, în cel mai scurt timp posibil, să bifăm cupele europene.
Sper sa facem un joc inteligent, cum a spus si Madson. Daca o sa ne deschidem cu oile si o sa lasam spatiu jucatorilor gen Chipciu, Tanase, Popa, Stanciu, Keseru, Iancu...
Important e sa nu trecem de la o stare la alta. Dupa meciul cu Rapid au revenit cu picioarele pe pamant si au avut o alta atitudine si o alta maniera de joc cu TG JIu, acum eu sper ca nu ne-am luat iar viteza si nu o sa fie nevoie sa ne aduca oile cu picioarele pe pamant.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2014, 13:55

noi ne luam viteza mereu dupa un rezultat bun, dar mereu.

varela probabil c-o sa joace, cred ca e deja recuperat. nu conteaza cu ce echipa intra oile, important e sa fim noi destepti si sa ne daruim exemplar, asa cum am facut-o cu pandurii. chiar daca pierdem pentru ca-s mai valorosi, atitudinea o sa conteze foarte mult.

Închis