[Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 08 Aug 2014, 13:15

Victorie
34
85%
Egal
1
3%
Infrangere
5
13%

Total votes: 40

blixa
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:08

Ma scuzati, domnule! Am sa stau langa dumneavoastra sa imi monitorizati activitatea sonora. Deocamdata sa zica multumesc de prezenta. Erau pe aici care mureau de frica sa nu fie stadionul gol. Publicul craiovean asa a fost mereu. Pretentios.
PS - n-am strigat demisia. Dar nu poti acuza suporterii. E deja halucinant: sa fii pe primul loc la numar de suporteri si sa ii apostrofezi tot pe ei de la inaltimea celor doua puncte castigate.
Last edited by blixa on 10 Aug 2014, 15:13, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 10 Aug 2014, 15:11

Multumesc de prezenta? Sincer acum , voi simtiti ceva pentru echipa asta?
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 15:12

Ovidiu* scrie:Si echipa se sustine doar cand jocul e solid si antrenorul face treaba buna. In rest, se doarme in pace ca de aia se vine pe stadion, iar la final scandam o demisie, ca oricum nu stim cantece !
Ajunse si mutley sa fie vehement.
Ovidiu, ma vad nevoit sa iti raspund pentru ca si eu am facut parte dintre cei care au cerut demisia pe stadion. Nu inteleg aceasta dorinta de a generaliza. Spui ca cei care au strigat demisia nu cunosc cantece. Tin sa te anunt ca erau oameni in tribuna care l-au prins pe Nea Nelu si tot strigau demisia. Aia sunt sunt cu adevarati suporteri care nu se lasa pacaliti de un joc lamentabil si o echipa facuta pe genunchi.
Nu esti tu in masura sa ii spui cuiva ce trebuie sa faca un suporter. Din moment ce un om a platit un bilet are dreptul sa se comporte cum vrea. El oricum sustine echipa prin simpla sa prezenta la stadion. Ca sa cante trebuie sa il ajute echipa. Daca vrea poate sa ceara si demisia pentru ca e dreptul sau.
Terminati cu prostiile de acest tip. Va permiteti la fel ca cioflingarul angajat de Rotaru, sa jigniti suporterii.

Imagine
Ii vezi pe oamenii aia cu parul alb? Cum pot ei sa fie entuziasmati de porcaria porcaria aia oferita de conducere.

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:15

Ovidiu* scrie:Nu, vroiam sa va aduceti aminte ca echipa se mai si sustine, si dupa poate strigam si demisia, dar unii nu va aduceti aminte ca sunteti suporteri decat cand e de criticat si de cerut demisii, cand e de strigat un Stiinta-Stiinta se doarme. S-a inteles acum?
Acum intre noi fie vorba, cam toata lumea a vazut inca din meciurile de pregatire ca nu prea jucam nimic si in afara de meciul cu Pandurii, n-am facut nicio branza nici in alea oficiale. Tot de p-atunci se tot vorbeste de maretul ax central al nostru. Nu e ca si cum ne treziram la meciul cu viitoru` ca n-avem fundasi si jucam prost, discutam lucrurile astea de o luna deja...

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 10 Aug 2014, 15:15

Ba sa moara ma-sa zici ca am fost in ultimii 20 de ani Barcelona si acum jucam mizerabil. E etapa a 3-a in pana mea, trebuia sa fi avut 10 puncte probabil cum zicea ozzy. "Porcaria oferita de conducere" auzi...

ozzy
fanatic
fanatic

Mesaj de ozzy » 10 Aug 2014, 15:16

Plata biletului îți asigură doar dreptul de a viziona meciul. Rezultatul nu e inclus.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:16

Nu, Sergiu, doar tu simti. Eu ma aflu in treaba pe aici.
confundati rezultatul cu jocul. Nu de rezultat erau oamenii nemultumiti. De joc.

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 10 Aug 2014, 15:18

Pai ma vere esti tu ironic acum , dar cand imi spui mie ca ar trebui sa iti multumeasca conducerea pentru ca te prezinti doar la stadion... Lasa sa cante prostii, eu strig demisia cand o fi . Ce mentalitate :smoke: nu te obosi sa raspunzi... ai dreptate

Despre joc. Uite poate nu ma pricep eu la fotbal, dar in prima etapa am jucat bine, si acum cu Viitorul prima repriza a fost chiar frumoasa cu destule faze de atac. E clar ca dupa a fost Gane tampit. Dar eu am vazut potential in echipa de aia nu ma apuc sa numesc totul o "porcarie"

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:22

Sergyu_costea scrie:Ba sa moara ma-sa zici ca am fost in ultimii 20 de ani Barcelona si acum jucam mizerabil. E etapa a 3-a in pana mea, trebuia sa fi avut 10 puncte probabil cum zicea ozzy. "Porcaria oferita de conducere" auzi...
Ai fost chiar invers, jos de tot si la pamant, dar din gura n-a fost greu sa ti se promita titluri, la fel cum p-astia nu i-a durut gura sa promita prima jumatate a clasamentului sau chiar cupe europene... Multi aveti pretentii de suporteri la greu, dar uitati ca-n ultimii 20 de ani a fost numai greu... Ar cam fi cazu` sa mai fie dracu si niste bine, ca de greu ni s-a cam luat unora...

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 15:24

Acum marea problema este ca un grup alcatuit din 50 de oameni a cantat iar un grup alcatuit din 6mii nu a cantat. Esti mai suporter daca canti? Este problema ta ca tu inghiti aceste mizerii oferite de clubul CSU Craiova.
Eu vin la Stadion sa vad Universitatea Craiova iar aceasta echipa in momentul de fata nu este UNIVERSITATEA CRAIOVA. Este CSU Craiova din toate punctele de vedere. Nu va mai apucati voi sa dati lectii la oameni si sa le spuneti cum trebuie sa se comporte ca nu ati descoperit voi gaura din covrig .
Nu sunteti cu nimic mai suporteri doar pentru ca voi dati din gura. Eu ca sa dau din gura trebuie sa simt ceva pe teren. La meciul cu Viitorul am simtit ceva, o mare frustrare si rusine.
Tu dai din gura la fel cum dau si cei din conducerea CSU Craiova care vorbeste de cupe europene in etapa a sasea, titlul in primul an sau clasari in prima jumatate.
Last edited by UneKa on 10 Aug 2014, 15:25, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:25

La intrebari de genul " voi simtiti ceva pt echipa asta?", ce vrei, omule sa raspund? Daca nu v-ati sti cat de fideli erati echipei lui Mititelu cand va avertizam despre situatia reala... Acum va luati de 12000 de suporteri, cand clubul se framanta ca nu vor veni oamenii la meci. Au venit, in ciuda asteptarilor. Acum sa-i luam la suturi si tac. Fa-i sa cante, ca doar nu ai venit din postura de certitudine. Ei ti-au oferit incredere, venind, in ciuda problemelor de legitimitate. Tu, club,ce le oferi? Pana acum mureai de frica, tu clubul, ca suporterii nu te recunisc si acum ii iei la rost... Cine? Gane, care uitam ce declara despre echipa?
Last edited by blixa on 10 Aug 2014, 15:27, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

jianu_max
fanatic
fanatic

Mesaj de jianu_max » 10 Aug 2014, 15:25

Ma repet: suntem Stiinta pt ca simtim asta sau suntem Stiinta doar cand ne va zice gsp asa?parerea mea e ca ati luat o razna si ca problema este la voi..daca nu simtiti ce trebuie,nu este problema...mai sunt oameni pentru care craiova a murit...nu vad cum puteti fi mai linistiti si mai impacati in momentul in care gsp ca scrie cs universitatea in lic de csu..si pe mine ma enerveaza faptul...dar nu imi schimba absolut perceptia despre echipa...iar ceea ce faceti voi pe aici e boala pt forum..ar fi bine sa va linistiti o perioada la saint tropez..care aveti bani...eu am venit la tara!;)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 10 Aug 2014, 15:26

Thundere normal ca asta vrem toti. Dar tocmai asta mi se pare ca au inceput sa arunce cu noroi prea mult. Si nu e cazul , pe bune ca nu e... Pretentii e normal sa avem, dar un pic de rabdare? In afara de chestia aia aparuta in maxima , cu 6 etape si mai vedem , nu au fost declaratii de cupe europene. Stiu ca e greu sa mai gasim rabdare dupa ce a fost , dar merita si oamenii astia un pic.

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 10 Aug 2014, 15:26

hai sa nu o dam pe dupa copac, jocul lasa mult de dorit, as zice ca ne aflam in acelasi punct ca si anul trecut cu Lincar, doar divizia si zona in care avem nevoie de intariri difera. E nevoie de jucatori si antrenor care stiu cu ce se mananca sportul asta, Acka, Kay si Bancu sunt departe de ce avem nevoie. Mai bine promovezi niste juniori, sunt sigur ca s-ar descurca mai bine decat Acka
Nu ai nevoie sa mananci tot pestele sa vezi ca e stricat!

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:28

Sergiu sa nu uitam totusi ca suntem pe-un forum, nu in sedinta cu oficialii clubului :-) Multi acum vorbim la suparare/dezamagire, poate castigam la Medias si ne mai trece dar tre` sa recunoastem ca la toti ne cam tremura c.ru cu inceputu` asta slab de campionat.

Închis