[Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 08 Aug 2014, 13:15

Victorie
34
85%
Egal
1
3%
Infrangere
5
13%

Total votes: 40

SergyuR
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de SergyuR » 10 Aug 2014, 15:28

Si scuze de dublu post. Eu nu mai scriu nimic aici, nu se da nimeni atotstiutor, dar cand vad ca imi scrie Uneka ca aceasta echipa nu este Universitatea Craiova, e clarca nu mai am ce sa zic. Tot inainte fratilor, faceti voi revolutie, echipa asta e o mizerie pentru unii dintre voi se pare. Pentru altii nu e. Nu sunt mai suporter decat nimeni, tot timpul am urat sintagma asta. Numai bine :-)
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

FreakBoy
fanatic
fanatic

Mesaj de FreakBoy » 10 Aug 2014, 15:30

UneKa scrie:Acum marea problema este ca un grup alcatuit din 50 de oameni a cantat iar un grup alcatuit din 6mii nu a cantat. Esti mai suporter daca canti? Este problema ta ca tu inghiti aceste mizerii oferite de clubul CSU Craiova.
Eu vin la Stadion sa vad Universitatea Craiova iar aceasta echipa in momentul de fata nu este UNIVERSITATEA CRAIOVA. Este CSU Craiova din toate punctele de vedere. Nu va mai apucati voi sa dati lectii la oameni si sa le spuneti cum trebuie sa se comporte ca nu ati descoperit voi gaura din covrig .
Nu sunteti cu nimic mai suporteri doar pentru ca voi dati din gura. Eu ca sa dau din gura trebuie sa simt ceva pe teren. La meciul cu Viitorul am simtit ceva, o mare frustrare si rusine.
Tu dai din gura la fel cum dau si cei din conducerea CSU Craiova care vorbeste de cupe europene in etapa a sasea, titlul in primul an sau clasari in prima jumatate.
Da prietene, esti mai suporter daca iti incurajezi echipa. Nu tre sa canti neaparat, poti sa fluieri. Daca toti aia 6000 fluierau pe posesia oaspetilor, castigam.
I N I M I T A B I L I
De la: "Suntem toti cu voi pan' la sfarsit", pana la "cand suntem toti suntem prea putini"

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 15:31

blixa scrie:La untrebari de genul " voi simtutu ceva ot echipa asta?", ce vrei, omule sa raspund? Daca nu v-ati sti cat de fideli erati echipei lui Mititelu cand va avertizam despre situatia reala... Acum va luati de 12000 de suporteri, cand clubul se framanta ca nu vor veni oamenii la meci. Au venit, in ciuda asteptarilor. Acum sa-i luam la suturi si tac. Fa-i sa cante, ca doar nu ai venit din postura de certitudine. Ei ti-au oferit incredere, venind, in ciuda problemelor de legitimitate. Tu ce le oferi?
Ei ne ofera bataie de joc si umilinta la scena deschisa. Ei isi pun angajatii sa injure suporterii pentru ca isi permit sa conteste o porcarie dirijata de conducere. Ei nu sunt capabili de nimic pe teren dar isi permit sa conteste 12 mii de spectatori.
Tare as vrea ca la un meci sa vina doar cei care sunt agreati de conducere si grupul de 50 de oameni numit galerie. Atunci echipa sa joace pentru Peluza Nord. Sa iasa oficial cu un comunicat in care sa transmita oamenilor sa stea acasa ca echipa joaca doar pentru Peluza Nord si pentru cei care canta si accepta toate ineptiile oferite de Rotaru.
In loc sa fie multumiti si sa fiti si voi cei din Peluza Nord multumiti ca la stadion vin intre 9 mii si 15mii de spectatori. Voi puneti tunurile tot pe suporteri si le cantati in struna lichelelor de la club. La meciul cu Viitorul voi Peluza Nord nu ati fost capabili sa-i faceti sa cante nici pe cei din sectorul vostru. Erati un grup de 50 sau 70 de persoane iar pe langa voi oamenii stateau pe scaune.
Nu va intrebati de ce stateau pe scaune si nu cantau?

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:35

Nu ca pe bune tu ai luat-o spre booveni fors uan...

Ovidiu*
fanatic
fanatic

Mesaj de Ovidiu* » 10 Aug 2014, 15:39

Thunder scrie:Acum intre noi fie vorba, cam toata lumea a vazut inca din meciurile de pregatire ca nu prea jucam nimic si in afara de meciul cu Pandurii, n-am facut nicio branza nici in alea oficiale. Tot de p-atunci se tot vorbeste de maretul ax central al nostru. Nu e ca si cum ne treziram la meciul cu viitoru` ca n-avem fundasi si jucam prost, discutam lucrurile astea de o luna deja...
Ai dreptate, de fapt toti aveti dreptate si nu vad in care mesaj am spus eu contrariul. Sunt de aceeasi parere si eu am spus lucrurile astea mai demult, totusi, care e legatura intre asta si faptul ca nu se striga un Stiinta-Stiinta?
Foarte multi au ramas doar cu criticile, incurajarile nu le-au pierdut pe undeva, iar daca sunt oameni care s-au simtit deranjati de ceea ce am zis, probabil e adevarat.
Ma nene, a fost mai mult emulatie cand ai dat tu in minge decat in timpul meciului. Nu crezi ca asta e o problema?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:45

nici eu nu stimez anumite luari de pozitie. Dar fiecare e manat de anumite asteptari, emotii. reactiile sunt functie de personalitate. asta referitor la spatial asta.
referitor la club, repet; lasati suporterii in pace.
acum 3 etape clubul se dadea de ceasul mortii ca nu are suporteri, in conditiile confuziilor despre echipa. acum sa dea Gane in ei, cel pentru care, mai deunazi, acest club era o constructie ilegitima, mi se pare deplasat.
Suporterii au venit. Sunt reticenti. Nu stiu chiar toti ce sa creada. Sunt bulversati si totusi au venit. Acum, ca au venit, iti put?
chiar nu cred ca trebuia sa fluieram pe Viitorul ca sa castigam. viitorul trebuia si putea fi batut si cu portile inchise. ce s-a intamplat la pauza?
S-a rupt Brazda.

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 15:50

Thunder scrie:Nu ca pe bune tu ai luat-o spre booveni fors uan...
Nu am luat-o spre nicaieri doar ca sunt foarte nervos cand apare cineva care isi permite sa atace suporterii pentru a acoperii problemele reale ale acestei echipe.
Cand Blixa apare si va spune clar care sunt problemele. Voi iesiti in haita si il atacati. Incercati sa il denigrati. Ba ca scrie prea mult, ba ca el nu este suporter adevarat, ba ca daca nu simte nimic trebuie sa plece.
Cand Bobby apare si va spune clar ce erori s-au facut si ce erori inca se mai fac iar clubul nu da dovada nici ca ar vrea sa le repare. Voi la fel iesiti in haita si il atacati. Incercati sa il denigrati cu lucruri ca scrie prea mult, ca este de la booveni ca daca nu simte nimic trebuie sa dispara.
Cand eu apar si spun despre probleme pe care eu consider ca sunt importante sariti ca sunt de la booveni.
Cand DeuxEx apare si la fel scoate in evidenta problemele sariti pe el ca e politist, ca scrie mult, ca nu stiu mai ce.
Cand muttley apare si la fel scoate in evidenta probleme ale clubului sariti pe el ca scrie mult.
Probleme multe = scris mult. Probleme putine = scris putin.

Lasati oamenii sa vorbeasca si sa isi expuna problemele. Nu mai incercati sa ii atacati pentru ca voi sunteti mai suporteri ca ei. Vreti sa fim ca membrii de partid? Sa nu avem pareri? Vreti sa aplaudam la comanda? Pentru ce a fost revolutie? Sa imi spuna cineva cum sa ma comport?
Nimeni nu cred ca se considera detinatorul adevarului absolut dar la suparare lumea simte nevoia sa refuleze. O face pe stadion cu scandari impotriva antrenorului si a conducerii. O face aici pe forum si unde mai are el posibilitatea. Daca prezenta mea pe forum incurca planurile cuiva. Rog in mod public sa fiu interzis aici.
Nu te apuci tu conducere de club ca atunci cand lumea este terminata de suparare sa apari si sa faci misto de ei.

Voi vreti un razboi cu suporterii si cautati adversari acolo unde nu sunt. E bine cand lumea vorbeste ca la Craiova au fost 15 mii de spectatori? Daca acest lucru deranjeaza conducerea. Ii rog sa ne spuna sa stam acasa. Daca ii deranjeaza ca sunt contestati atunci sa inchida portile si sa lase aplaudacii care vin la meci cu invitatie la 3 lei in timp si noi dam 10 sau 15 ron pe bilet.
Chiar credeti ca noi cei care contestam nu am vrea sa avem numai cuvinte de lauda la adresa echipei?

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:51

Ovidiu* scrie:Ma nene, a fost mai mult emulatie cand ai dat tu in minge decat in timpul meciului. Nu crezi ca asta e o problema?
Unul este termopan, mare mare barosan :-D

Ma serios acum, daca stai s-o privesti la rece, noi niciodata n-am digerat infrangerile cu steaua, cu pandurii ai scos un egal pe final, nu prea avea ce emulatie sa fie. Cand te gandesti ca acu nici 8 luni 75% din stadion huiduia CS`u, eu zic sa spui bogdeaproste si pt alea "Stiinta Stiinta" de 2 ori pe meci. Si tot la rece vorbind, aici e vina clubului, pt ca nu dau bine cu papagalu` la conferinte, nu intreprind anumite actiuni si nu au un crainic ca lumea. Ala al lu` mititelu mereu vorbea cu publicu`, hai toata lumea in picioare, urmeaza imnu` Universitatii, etc, avea papagal, pasarin are doar raget.

P.S. Uneka ce razbel cu suporterii taica, tu l-ai vazut pe Mantog ? Are 1 metru 95 fara 1 metru... Daca tu pui botu` la ce scrie o fituica saptamanala cu mai putini cititori chiar si decat editia lu` ajica, inseamna ca ai tu o problema cu careva si noi te retinem. Mergi de ne lasa ca ne e suficient Muttley, de clona lui chiar nu mai avem nevoie...
Last edited by Thunder on 10 Aug 2014, 15:53, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:52

nu, Uneka, nu ma simt atacat. chiar nu. altii au fost atacati. Mantzog, Muttley, Thunder, Deuxex...
hai sa revenim la meciul asta si sa faca cineva topical cu Medias.
S-a rupt Brazda.

ozzy
fanatic
fanatic

Mesaj de ozzy » 10 Aug 2014, 15:56

gata, a mai mușcat unul din butonul de ignore

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 10 Aug 2014, 15:56

uneka,este ca era mai bine cu mititelu?cel putin tu erai bagat in seama de conducere,echipa se numea Universitatea Craiova,il aveai pe Spanu sau pe lubenita,nu te deranja magazionerul de la Urziceni cu idei d-astea gen transferul Mateiu sau Ivan.
nea mogo e oricand peste Gane,ca sa nu mai vorbim de Cioroianu(in caz ca esti prea mic si nu mai tii minte,asta e ala cu dificultatea :cool: )
cum sa nu fii trist cand Felix Grigore a ridicat adunarea generala in picioare vorbind de UNIVERSITATEA CRAIOVA? :-D
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 10 Aug 2014, 15:59

UneKa esti penibil, daca nu e asta echipa cu care tii, ramai acasa sau du-te la stadion la echipa ta. Daca jocul sau rezultatele influenteaza sentimentele tale fata de o echipa de fotbal esti orice pe lumea numai suporter nu. Nu ma refer la reactia de pe stadion cand poti sa huidui sau sa aplauzi in functie de joc, ci ma refer la faptul ca daca nu joaca bine nu mai e Stiinta.

Si ca sa vorbim strict, te intreb: ce ai facut tu in minutul 20 la 0-1 cand echipa mai avea 70 de minute sa intoarca meciul? Ai incercat sa pui si tu umarul cumva sa luam 3 puncte? Sa spui ca ai dat bani pe bilet si ca doar asta e datoria ta e ca si cum un fotbalist ar spune ca a intrat in teren si ca asta e suficient pentru victorie.

Eu nu spun ca e bun gane sau ca mantog are dreptate, eu spun ca noi ca suporteri suntem inexistenti exceptand reactiile impulsive(demisia) sau discutiile inteminabile pe internet. Asta trebuie sa intelegi tu si toti ca tine, daca vrei sa te bage in seama rotaru sau cine o sa fie dupa el trebuie sa existi, fa-ti o organizatie, ia 2000 de abonamente dupa ai o reactie omogena la deciziile conducerii si sigur o sa fii bagat in seama si o sa fii considerat un partener real de dicutie. Daca ii elimini pe aia 50 de la Nord care e diferenta intre un meci la Craiova si unu la botosani. Si tot legat de asta nu e vina lui rotaru sau a fostilor patroni ca sunt decat 50-100 de oameni care stau in picioare si canta meci de meci pentru echipa, e vina celorlalti de la 101 pana la 13000 sau cati au fost cu pandurii ca au o metalitate de [cenzurat], pentru ca desi se uita la galeriile mari de afara si le apreciaza nu fac nimic ca sa fie si la noi la fel.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 16:01

ma, noi vom avea meci cu Medias. parerea mea e ca s-a gresit cu antrenorul si asta a fost impresia majoritatii inca d ela instalare. deocamdata realitatea ne da dreptate. am mai spus: n-o sa-l injur niciodata pe gane, nu I-am strigat "Demisia". dar nu am incredere in el. nu am incredere in multi tineri care nu inteleg sa-si faca ucenicia. bine, la noi nu prea ai pe langa cine... trebuie macar un punct la Medias, dupa ratarea obiectivului cu Viitorul.
SLH - nu toti se uita la galeriile mari de afara, sunt oameni in varsta la stadion. sa ii dipsretuiesti pe toti e putin neelegant.
Lasati suporterii in pace. Oricare ar fi ei, cetateni, oameni buni, etc. O sa le simtiti lipsa. Au inertie mai mare, dar Craiova cu ei a fost auzita. Eu imi aimntesc cand auzeam uralele din Severinului. Hai sa fim respectuosi unii cu altii. Suporterii nu sunt problema. Cand nu sunt ii plangem, cand sunt ii batjocorim.
Last edited by blixa on 10 Aug 2014, 16:07, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 16:06

Imi cer scuze ca te-am inclus pe lista fara sa te intreb si le cer scuze ca i-am inclus pe lista si pe ceilalti fara sa ii intreb. Am pus acolo oameni care au contestat anumite lucruri.
Felix Grigore trebuie sa faca sa ridice spectatorii in picioare. Nu adunarea generala care avea tema sa voteze pro Craiova. Momentan Felix Grigore este angajat la CSU Craiova. Daca o sa apara si o sa spuna ca el este angajatul Clubului Sportiv UNIVERSITATEA CRAIOVA, atunci o sa il consider ceva mai mult decat un magazioner. Cand echipa este atacata din toate partile si el nu reactioneaza cu o replica. Atunci este un magazioner de la Urziceni care s-a trezit la Craiova pe o functie de conducere.

Slh nu rezultatul ma face sa zic ca aia e Stiinta sau aia nu e Stiinta. Actiunile celor din conducerea clubului ma fac sa am astfel de reactii puternice. Faptul ca suntem mintiti constant ma face sa contest. Faptul ca echipa este bataia de joc a romaniei si nu apare nimeni sa apere clubulul. Tocmai pentru ca in inima mea consider ca asta e STIINTA sunt vehement. Sunt vehement ca ma doare cand citesc mistouri ieftine facute pe seama echipei mele de suflet si nimeni din conducere nu zice nimic. Ei sunt angajati la CSU Craiova. Considera totul ca pe o normalitate.
Sa joace in Verde pe Ghencea este o normalitate pentru ei. Sa aduca un antrenor fara rezultate la un proiect ce promitea lucruri mari, este o normalitate. Sa isi lase angajatii sa faca misto de suporteri este o normalitate pentru ei.

Si tu te legi de suporteri. Eu iti spun ca o echipa cu 60 de oameni nu poate rezista. Insa o echipa poate rezista cu 15 mii de oameni si fara 60 de suporteri adevarati cum va considerati voi. Am spus asta pentru ca te vad agresiv fata de ceilalti suporteri. Tu esti mare ultras si nu iti sufli nici mucii pe ceilalti oameni de pe stadion. Vrei sa te respecte si sa cante cu tine? Respecta si tu la randul tau.

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 16:10

UneKa scrie:Faptul ca echipa este bataia de joc a romaniei si nu apare nimeni sa apere clubulul.
Da` ce ma, ni s-a stins nocturna in timpu` meciului ? Am ramas fara mingi si n-am mai putut sa incheiem partida din cauza asta ? De ce ti se pare tie ca suntem bataia de joc a Romaniei ? Ca latra 2-3 gesepari odata pe saptamana cu craiolguta ?

Închis