[Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Medias?

Poll ended at 15 Aug 2014, 02:38

0
14
44%
1
5
16%
3
13
41%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Aug 2014, 12:15

fact este ca Pitzurca a umplut stadionul in mandatul buvean pe care l-a avut ca pe vremea Craiovei maxima. Si asta in conditiile in care rezultatele au fost modeste. Asta denota ca lumea are incredere in el, chit ca il injura la coltul strazii.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Aug 2014, 12:32

de romaad » 17 Aug 2014, 10:46

Apropo de echipa U18 care s-a calificat in finala de anul trecut. Desi a plecat ala la Dinamu (app, s-a mai auzit ceva de el de atunci , ca baietasul zicea ca i-au promis aia ca il baga la prima echipa) si a plecat si Costea, se pare ca avem in continuare talente faine acolo: azi nationala U18 joaca cu Macedonia si avem in teren 4 jucatori, din care unul e capitan. Scorul e 3-1 acum (meciul e spre final) si ai nostri au dat un gol si doua pase decisive.
Eu stiam ca avem doi jucatori la nationala U18 : Iuga si Burlacu. MaximaSport zice ca avem patru : cei doi la care se adauga Popescu si Manea. Dar pe site-ul FRF, Manea este dat ca fiind la Soimii Buzau / Academia Hagi, iar Popescu este la Scoala Gica Popescu. Habar nu am daca MaximaSport spune prostii.
de laylow » 17 Aug 2014, 02:32

Care suporteri bobby ? Suntem 500 carora ne pasa si simtim cum trebuie, restul vin ca la teatru. Suntem intr.o criză imensă de identitate si cred ca singura solutie este folosirea stemei cu leul. Asa, suntem o echipa oarecare cu jucători penibili, antrenor amator si conducere inexplicabil de naiva
Si eu spun ca altfel motivezi jucatorii in vestiar cind identitatea echipei e clarificata. Dar eu cred ca si citeva sute de suporteri pot face multe ! Sezione a avut un rol la faza cu Napoli. Nu vreau sa pun presiune pe ei - baietii astia fac o treaba admirabila !! - dar un comunicat public al suporterilor (Sezione, Utopia etc.) decent dar dur ar putea lumina un pic situatia.

P.S. Normal ca sint doar 500 carora le pasa de echipa cu Gane pe banca tehnica :-) Un antrenor care produce emulatie ridica numarul celor carora le pasa si care au incredere.
Last edited by Bobby on 17 Aug 2014, 12:39, edited 1 time in total.

sorin107

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Aug 2014, 12:49

alextudi scrie:Manea e jucatorul nostru de cand au venit Iuga si Burlacul , adica cateva saptamani , doar ca avea probleme cu transferul din cate stiu , probabil ca acum a semnat. De Popescu nu stiu nimic.

corect - manea a venit de la corona brasov. burlacu si miculaiciuc de la botosani, iuga de la arad.

laurentiu popescu cred ca e inca la scoala lui gica popescu. sau poate-o fi semnat si el?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 17 Aug 2014, 14:00

Bai tata, eu zic sa lasam treaba cu Piturca ca e de SF, mai rau ca alea cu Chivu si Marica. Piturca pana prin octombrie are un singur meci, cu Grecia. Daca cineva de pe forumul asta crede ca Piturca o sa plece dupa meciuri cu Grecia, indiferent de rezultat, inseamna ca e naiv. A zis el clar ca daca venea Popescu pleca de la nationala, dar nu fara sa-i fie platita clauza :lol:
Eu zic sa nu ne facem iluzii ca sa nu avem deziluzii. Omul nu e tampit, stie ca poate sa duca nationala la turneu ca are obiectiv in acest sens iar obiectivul e s-o califice indiferent de "modalitate" adica inclusiv de pe locul 3 si baraj. Credeti voi ca asta renunta sa fie singurul selectioner din ultimii 18 ani care califica o nationala de 4 ori la turneul final? Nu mai zic ca dupa e posibil ca noul selectioner sa nu o duca la mondial si Piturca sa ramana selectionerul care in ultimii 20 ani a fost singurul care a calificat nationala. Tot el poate sa ajunga la 100 de meciuri pe banca nationalei, nu stiu cati antrenori europeni au o asemenea cifra.

In rest e posibil sa fie adevarat, Gane sa ramana inca 1-2 etape pentru ca nimeni nu prea vrea sa vina la Craiova si sa-si inceapa mandatul cu Petrolul acasa sau Astra in deplasare, echipe cu care sa fim sinceri, putem sa luam multe. Urmatorul antrenor cred ca o sa vina in perioada aia de 2 saptamani sa pregateasca echipa si sa debuteze u o victorie impotriva otelului.

Parerea mea se poate rezolva, e nevoie totusi de o mica infuzie de capital, sa zicem 500-600 mii in aceasta perioada de cateva saptamani. Adica sa fie adusi cativa jucatori: mijlocas stanga, fundas central si atacant. Un preparator fizic, dar unul foarte bun cu rezultate confirmate care in astea 2 saptamani sa ne puna putin pe picioare. Un antrenor cu experienta ligii intai si care a mai lucrat sub o astfel de presiune. Eventual si schimbarea echipamentului, eu va spun ca alea 2 ne aduc ghinion.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Aug 2014, 18:11

de Bobby » 17 Aug 2014, 11:32

Eu stiam ca avem doi jucatori la nationala U18 : Iuga si Burlacu. MaximaSport zice ca avem patru : cei doi la care se adauga Popescu si Manea. Dar pe site-ul FRF, Manea este dat ca fiind la Soimii Buzau / Academia Hagi, iar Popescu este la Scoala Gica Popescu. Habar nu am daca MaximaSport spune prostii.
MaximaSport spune ca buzoianul Manea a fost cumparat recent de la Academia Hagi; portarul Popescu ar fi fost deja adus de la Scoala Gica Popescu. Tot MaximaSport spune ca la meciul de juniori de astazi cu Macedonia, au asistat si doi oameni de la club : Geolgau si Silviu Bogdan. Astea sint vesti excelente - se pare ca cei de la club pari seriosi in ceea ce priveste schimbul de miine. Dar ce facem cu ziua de azi ?

sorin107

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Aug 2014, 18:16

nici eu nu cred in aia cu piturca, desi mi-ar placea sa vina.

aia de la frf sunt rupti in [cenzurat] si intr-adevar l-ar fi dat afara dar are un contract beton si tre' sa-i dea bani. daca aveau, il zburau pana acum, cum au facut cam cu toti angajatii frf din timpul lui sandu.

si eu cred ca, daca o sa aducem un alt antrenor acesta o sa fie adus in pauza aia de 2 saptamani.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 17 Aug 2014, 18:21

@Bobby

Dar de Manea ala de joaca fundas dreapta la prima echipa nu avem bani sa-l aducem :)( ?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Aug 2014, 18:42

muttley scrie:@Bobby

Dar de Manea ala de joaca fundas dreapta la prima echipa nu avem bani sa-l aducem :)( ?

ce fundas dreapta iti trebe ba cand il ai pe dananae? :))

Închis