[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 17 Aug 2014, 00:36

Duminica, 24 August 2014, ora 21:00, Stadion "Ion Oblemenco"
Look TV





sursa foto: facebook maximasport
Last edited by muttley on 17 Aug 2014, 00:43, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 17 Aug 2014, 00:38

Ce sa zic de acest meci. E greu sa zici ca pe "Oblemenco" e cineva favorit, dar avand in vedere situatia actuala, Petrolul pleaca cu prima sansa. Totusi dupa ce am vazut in seara asta in meciul cu Rapid, avem o sansa, sunt putin mai optimist in dupa parerea mea trebuie sa facem niste lucruri clare ca sa scoatem macar un punct.
Rapid a facut un joc foarte inteligent si au reusit sa castige un punct, dar eu zic ca au avut si putin ghinion ca altfel plecau cu 3 puncte de la Ploiesti. Dupa cum si Ganea a recunoscut, Rapid s-a prezentat la Ploiesti cu un 4-3-3 care de fapt era un 4-1-4-1. O echipa foarte scurta care a aglomerat foarte bine centrul terenului, iar in banda s-au aparat binisor. Practic Petrolul nu a avut spatiu ca sa-si puna in valoare tehnica superioara. Avansau cu mingea pana la 25-30m, iar acolo se loveau de doua linii bine asezate si apropiate. Ocaziile mari ale petrolistilor au venit atunci cand rapid s-a deschis si cand jucatori ca Mutu au luat actiuni pe cont propriu, dar tot pe o relaxare defensiva a rapidului. Eu am fost foarte impresionat de Rapid, au avut niste contraatacuri extraordinare care nu s-au finalizat cu gol, dar jucatorii de viteza ai rapidului au reusit sa depaseasca fundasii petrolului. E drept ca si jucatorii Petrolului au intrat cam relaxati pe teren, cu gandul la Zagreb.
Cei cu abonament pe seenow, ar putea intra sa vada reluarea meciului de la Ploiesti. In special a 2-a repriza cand personal am fost impresionat de rapid si de cum au stat in teren. Au facut greseli, dar per total au facut un joc bun si au avut cea mai mare ratare, Dica ala e ....
Parerea mea e ca Duminica trebuie sa jucam foarte mult cu sufletu. Sa ne sacrificam si sa nu cedam nici o bucata de teren fara lupta. Daca o sa ne deschidem si o sa iesim la joc... e foarte posibil sa luam multe goluri. As putea spune ca esentiale pt desfasurarea jocului sunt primele 20 de minute. Lucescu e cunoscut ca fiind un antrenor care isi propune mereu sa inceapa tare meciul. Nu avem voie sa facem greseli la inceput pt ca ei o sa vina tare peste noi. Cam asa s-a intamplat si in meciul cu Steaua, iar daca incepem de la 0-1 si o sa fim nevoiti sa mergem peste.... :-( :-(
Eu as juca tot un 4-1-4-1 si as trimite o echipa destul de defensiva: Brac-Achim-Kay-Frasinescu-Vatajelu-Madson-Baluta-Brandan-Plesan-Velcovici-Curelea. E nevoie de 3 mijlocasi care sa coboare mult si sa inchida spatiul foarte bine, Brandan poate sa fie si putin la constructie si sa compenseze. La fel avem nevoie in benzi de jucatori care sa coboare mult sa ajute fundasii, iar Velcovici cred ca poate face asta. Azi Mutu a jucat mai mult in banda stanga, nu as vrea sa vad Mutu-Achim sau Mutu - Vatajelu fara sa aiba ajutor de la mijlocasul lateral. Trebuie sa fim foarte scurti pentru a nu le lasa posibilitatea unor jucatori ca Albin, Texeira, De Lucas, Marinescu sau Mutu sa primeasca mingea intre linii. Atunci and un jucator primeste mingea in spatele mijlocasilor centrali, el scapa fix pe fundasi iar astfel de jucatori pot rezolva situatia individual.
Prea multe nu sunt de spus, totusi problema mare e ca noi nu putem sa fim o echipa scurta. Eu inca mai am cosmaruri cu primele 20-25 de minute de pe Ghencea cand puteam sa luam lejer 3-4 goluri. Eram o echipa lunga si prost asezata in teren.
Daca Mateiu e recuperat, merge bagat acolo la mijloc in locul lui Plesan (in echipa data de mine). Dupa pe final de meci am putea sa bagam un Ivan care are viteza si ar putea profita pt ca daca scorul o sa ne fie favorabil (egal :)( ) petrolul o sa se arunce in atac ca azi cu fundasii centrali in terenul advers. La fel Ferfelea sau Rocha bagati pe parcurs cand petrolistii o sa oboseasca si o s-o faca sigur ca joaca joi in europa.
Concluzia e ca in meciul asta trebuie sa jucam cu sufletul si sa ne sacrificam ca sa compensam diferenta evidenta de valoare intre noi si adversari. As vrea sa vad si eu un meci in care jucatorii sa traga de ei si sa nu cedeze pana in ultima secunda, chiar daca inseamna sa ne aparam acasa si sa ne bucuram pt un punct.



PS: Este interesant sa vedem daca Gane o sa fie pe banca, eu zic ca o sa fie. Poate schimbarea antrenorului ne-ar ajuta.
Eu am sa bag un bilet la pariuri ca o sa castigam :)(. E important sa profitam de faptul ca Petrolul joaca Joi. Sper sa nu joace Alcenat, sa ramana Beta.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2014, 02:55

Topic deschis de Seke. Luam bataie la 2 goluri! :lol:

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de blixa » 17 Aug 2014, 10:43

Muttley, imi placu faza cu " prea multe nu sunt de spus". :)
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Nea Marin » 17 Aug 2014, 13:56

Ba nene, radem , glumim, dar un vorbete mai mare ca skeke rar am vazut. Daca scrie atata, cu logoreea cu care ar vorbi altii (e mai greu sa scrii decat sa vorbesti), oare cum vorbeste? Cand mai mananca sau cand mai respira?

Nu-l mai lasati sa deschida topicuri de meci! Ne poarta ghinion ca Pumnea ala care comenta meciuri la TV pe vremea lu' Ceasca.
STIINTA SUNTEM NOI !

Thunder

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Thunder » 17 Aug 2014, 14:00

blixa scrie:Muttley, imi placu faza cu " prea multe nu sunt de spus". :)
Ne-a facut si el o aroganta ma, iarta-l :-D

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de jianu_max » 17 Aug 2014, 14:24

Tot forumul la meci...
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 17 Aug 2014, 14:27

Nea Marin scrie:
Nu-l mai lasati sa deschida topicuri de meci! Ne poarta ghinion ca Pumnea ala care comenta meciuri la TV pe vremea lu' Ceasca.
seke-muttley :)( 7 topicuri de meci: 3 victorii (Gloria,ASA,Valcea, poff) - 1 egal(Resita) - 3 infrangeri(Resita,Rapid,Steaua)

Promit ca la meciul cu Otelul am sa las pe cineva ca sa se laude cu victoria :-D :-D o:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 17 Aug 2014, 16:41

O sa vedem o alta cascadorie a acetor baieti care se considera fotbalisti. Poate au intuitia necesara sa se prezinte in verde pentru a nu lasa senzatia si mai evidenta de batjocora la adresa universitatii craiova si a suporterilor acestei echipe.
Poate la final sezione are curajul sa deschida gura la magazioner si rotaru. Altfel aceasta titudine suspecta a lor continua. Sa nu fie o pozitie oficiala a lor in aceste momente este foarte suspect. Sa nu se prezinte la antrenament peste jucatori si conducere. Pot trage concluzia ca sunt blat cu ei.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de jianu_max » 17 Aug 2014, 17:55

Uneka, in 23 nov 2013,data istorica (in calendarul de booveni),dumneata cu cine ai tinut?
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de sorialis » 17 Aug 2014, 19:42

jianu_max scrie:Tot forumul la meci...
ucv ucv ucv ucv ucv

usteag In sfarsit, prezent si eu!!!

Forza Stiinta!!!

La terasa, inainte de meci, ca de obicei!!!

Muttley, ai loc rezervt, multi vor sa te cunoasca...mai bine!! :)( :)(
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Copacul » 17 Aug 2014, 19:49

Lipsesc de data asta, motivat
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2014, 22:55

Vin numai daca n-o sa mai fie Gane pe banca! Altfel, nu arunc 100 lei ca sa ma enervez pe stadion. Pot sa o fac si acasa.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 18 Aug 2014, 00:38

jianu_max scrie:Uneka, in 23 nov 2013,data istorica (in calendarul de booveni),dumneata cu cine ai tinut?
Esti la fel de bolnav ca toti ceilalti care sustin ca eu sunt fan al unui SRL condus de MItitelu.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de jianu_max » 18 Aug 2014, 00:40

cristi,hai sa ti dau alea 6 beri!!hai ca batem acum cand nici jerry nu se mai asteapta
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis