[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%
 
Total votes: 37

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de LiviuB » 26 Aug 2014, 17:15

nu il apar pe Gane dar spun ca nici jucatorii nu l-au ajutat. pai Baluta nu e in stare sa dea pe poarta din 14 m, pe Rocha il faulteaza mingea constant. bine, Gane e vinovat ca ii tot baga in echipa. Si forma slaba alui ferfelea i-o atribui antrenorului. El trebuia sa aiba grija sa ii aduca la o forma maxima... ceea ce nu se intampla...

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Aug 2014, 00:14

Mantzy pai ce faci nene? Baga un articol din nou cu suporterii prezenti la meci sa-l ofitcam pe nea caisa adrian.
Te rog eu! :* Ca cu Tg Mures si Pandurii. Hai ca poti, multumesc!

LE: revad si revad meciul cu Petrolul. Cu ce au fost mai buni ca noi pana la greseala lui Brac? Din contra, i-am capiat cu presingul, la mijloc am avut si noi nu doar ei, in benzi Vatajelu si Bancu au fost sefi pe stanga iar Achim imperial in dreapta cu Baluta, Curelea s-a luptat bine in atac.
Dezavantajul nostru si al lui Jerry e ca nu a jucat Ferfelea care e iesit din forma si, fara un jucator sa dea centrari de calitate din benzi (m-am uitat la Baluta din 4 centrari 3 au fost pleoscaite pe jos ca nu stie sa loveasca mingea)...
Se schimba treaba cu Balgradean, Varga si Mateiu.
Putem juca in viitoarele meciuri cu Balgradean - Achim, Frasinescu, Kay, Vatajelu - Madson, Brandan - Mateiu, Ferfelea, Varga - Curelea.
Cu inca 2 achizitii de calitate vom avea o echipa de top 6-8 in Romania si cu inca o luna sa-l lasam pe Jerry sa lucreze vor veni rezultate mari...
Potential urias ca la noi n-am vazut decat la Steaua dinainte de "Golden Era" :)

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de marius_vl » 27 Aug 2014, 02:48

alex.giallorosso1927 scrie:Mantzy pai ce faci nene? Baga un articol din nou cu suporterii prezenti la meci sa-l ofitcam pe nea caisa adrian.
Te rog eu! :* Ca cu Tg Mures si Pandurii. Hai ca poti, multumesc!

LE: revad si revad meciul cu Petrolul. Cu ce au fost mai buni ca noi pana la greseala lui Brac? Din contra, i-am capiat cu presingul, la mijloc am avut si noi nu doar ei, in benzi Vatajelu si Bancu au fost sefi pe stanga iar Achim imperial in dreapta cu Baluta, Curelea s-a luptat bine in atac.
Dezavantajul nostru si al lui Jerry e ca nu a jucat Ferfelea care e iesit din forma si, fara un jucator sa dea centrari de calitate din benzi (m-am uitat la Baluta din 4 centrari 3 au fost pleoscaite pe jos ca nu stie sa loveasca mingea)...
Se schimba treaba cu Balgradean, Varga si Mateiu.
Putem juca in viitoarele meciuri cu Balgradean - Achim, Frasinescu, Kay, Vatajelu - Madson, Brandan - Mateiu, Ferfelea, Varga - Curelea.
Cu inca 2 achizitii de calitate vom avea o echipa de top 6-8 in Romania si cu inca o luna sa-l lasam pe Jerry sa lucreze vor veni rezultate mari...
Potential urias ca la noi n-am vazut decat la Steaua dinainte de "Golden Era" :)
Sa stii ca arata chiar foarte bine echipa asta, plus sa zic asa un Marius Niculae sau un Daniel Niculae chiar am avea super echipa!

Thunder

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Thunder » 27 Aug 2014, 03:56

Petrolu a avut penalty in minutu` 24:30 al filmuletului pe youtube.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Aug 2014, 10:42

Unde ma cand nici el n-a protestat? A dat pasa si a sarit ca in piscina... Ce naiba. E galben la Marinescu acolo.

Thunder

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Thunder » 27 Aug 2014, 14:24

Casca ba ochii pe filmulet, da in minge si dup-aia Frasinescu ii ia picioru`, e penalty toata ziua. Noroc ca s-a intamplat prea repede si n-a vazut nimeni nimic...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 27 Aug 2014, 18:58

E penalty, l-am vazut si din tribuna, dar asta nu inseamna ca Tudor n-a fost un jegos. Noroc cu tusierii ca au fost corecti. Tudor ala ne-a dat vreo 2 galbene in prima repriza, iar la aia nimic.

Suntem cei mai prosti daca nu il luam pe Marius Niculae. Avem nevoie de un astfel de om cu atitudine. Va mai amintiti cu Grecia cand a intrat? Ce atitudine a avut? Ce sprint a bagat? A trezit putin echipa.
Cu Marius Niculae si Brandan, o sa avem o echipa mult mai activa. Marius este cu experienta mare, o sa ordoneze atacul cum l-am vazut pe Brandan cum ordona apararea. Brandan e un mare, mare plus pt Vatajelu. La meciul cu Petrolul il vedeam cum il aseza in teren cu mana pe Vatajelu, a inchis perfect locul lasat de el, l-a ajutat mult in meciul ala. Daca Vatajelu a fost cel mai bun de pe teren, a fost si pt ca Brandan a fost acolo.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.p » 27 Aug 2014, 23:38

Niculae se duce la ASA

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 27 Aug 2014, 23:44

Inca nu a semnat, e aproape. Poate ne miscam repede si il deturnam, sa le dam o lovitura ungurilor. Mama ce mi-ar placea sa le facem o faza ca asta :)(.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Thunder » 28 Aug 2014, 01:15

Nicio sansa, prezi e cu 4 atacanti, e acoperit...

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de JustME » 28 Aug 2014, 16:57

nota 10 pt ideea coregrafiei si pentru realizare. singurele minusuri sunt faptul ca multa lume din peluza pur si simplu se uita pasiv si nu se implica in corecrafie (ma refer la cei din stanga si din drepta sectorului ocupat de Sezione). si inca un minus de data asta nici nu poti sa ii acuzi pe oameni pt ca ei cred ca ajuta dar atunci cand se fac coregrafii exista o regula clara: NU se flutura sau afisaza alte materiale care nu au legatura cu coregrafia! dar nu poti sa acuzi oamenii de lucrul asta pt ca l-au facut din dorinta de a contribui insa de fapt au tras nitel inapoi momentul coregrafic, unul foarte frumos din punctul meu de vedere, al baietilor de la Sezione.

e pacat ca a fost atat de multa lume in Peluza Nord insa prea putini dornici sa se implice si sa ajute iar lucrul asta ii impiedica pe baietii de la Sezione (si restul oamenilor care se implica acolo activ) sa realizeze coregrafii la o scara mai mare de complexitate. adica concret daca toata lumea din Peluza Nord se masa pe 3 sectoare si stateau toti in picioare la panzele alea se puteau adauga niste cartoane alb-albastre. dar asa trebuie sa lucrezi cu ce ai. pacat ca la nivel de suporter s-a cam dus mentalitatea si toti asteapta ca atmosfera si implicarea sa fie realizate doar de catre ultrasi. ceea ce e o prostie pt ca peste tot in lume ultrasii doar coordoneaza si organizeaza, nici Napoli nu are 20.000 de ultrasi. au doar cateva mii dar pe langa ei sunt foarte, foarte multi suporteri independenti cu mentalitate care participa la realizarea momentelor coregrafice, aport vocal, au steaguri etc.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 28 Aug 2014, 17:27

Mantzy eu tot astept sa faci articol despre suporterii cu Petrolul.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 28 Aug 2014, 17:29

Vezi ba ca ti-a facut articol, s-a intrebat cum de iti permiti tu sa-l contesti pe gane din moment ce si Gaal si-a luat bataie de la o echipa de liga a 3-a si aia nu i-au cerut demisia.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 29 Aug 2014, 17:55

Ce jucator de la Craiova a intrat la portarul advers? Daca a fost accidentat de noi. De ce a mai ramas pe teren?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de sorialis » 29 Aug 2014, 20:35

UneKa scrie:Ce jucator de la Craiova a intrat la portarul advers? Daca a fost accidentat de noi. De ce a mai ramas pe teren?
aditza jr! [miti]

nu il recunosti?, ce dracu?!?!?!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis