[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de hanky panky » 24 Aug 2014, 23:59

Livius scrie:in Bucuresti?
aham
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Bobby » 25 Aug 2014, 00:01

Nici eu nu l-as schimba pe Gane. In plus, mai am trei propuneri :

1. Felix sa se duca inainte de fiecare meci la Cheltuitoru si sa-l roage pe ala sa ne numeasca Clona. Ca tot se pisa asta pe noi cum vrea, ca restul presei - fara ca nimeni sa miste un deget.

2. Sa ne concentram pe campionatul viitor de liga 2 - obligatoriu cu Geri si Felix la timona, pentru stabilitate.

3. Sa ne gindim sa batem Steaua in Ghencea in 25 de ani, in 2039, toamna (o avea timp Geri sa construiasca o echipa pina atunci). Pai ce, noi sintem Ceahlaul sa luam puncte de acolo ?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de marius_vl » 25 Aug 2014, 00:03

Bobby scrie:Nici eu nu l-as schimba pe Gane. In plus, mai am trei propuneri :

1. Felix sa se duca inainte de fiecare meci la Cheltuitoru si sa-l roage pe ala sa ne numeasca Clona. Ca tot se pisa asta pe noi cum vrea, ca restul presei - fara ca nimeni sa miste un deget.

2. Sa ne concentram pe campionatul viitor de liga 2 - obligatoriu cu Geri si Felix la timona, pentru stabilitate.

3. Sa ne gindim sa batem Steaua in Ghencea in 25 de ani, in 2039, toamna (o avea timp Geri sa construiasca o echipa pina atunci). Pai ce, noi sintem Ceahlaul sa luam puncte de acolo ?
Absolut de acord cu tine, Bobby! Niste jegosi!

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 00:03

Brac gafeaza in momente critice, pacat.
Achim a fost excelent dupa parerea mea.
Am plecat dupa gol, nici nu m-am uitat la lovitura libera ca imi era clar. Frasinescu si Kay mi s-au parut bunicei.
Vatajelu a driblat frumos pe stanga, dar se expune cam mult si ne pune in pericol.
Madson-Brandan e cam cea mai buna inchidere din tara dupa meciul de azi. N-am nimic de obiectat la niciunul.
Baluta de duzina, am jucat cu el fotbal si pot sa spun ca diferenta dintre mine si un om de rand care are o oarecare tehnica si el... e cam EGALA. O diferenta EGALA. Ca in curtea scolii cand vezi un copil mingicar. ATAT E EL! Momentan e tehnic. Dar si eu sunt tehnic. Diferenta de la Tehnic la Fotbalist e uriasa.
Nuno Rocha prea se incurca in scheme, ne-ar fi bun Ferfelea cu echipele mari momentan.
Bancu mie imi place meci de meci. E muncitor, fuge mult, incearca si el cat poate, doar ca la finalizare se pierde foarte rau. Dar mie mi-a placut.
Curelea nu l-am prea vazut.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 00:03

Lui Kay probabil i s-a facut o transfuzie de sange. Si i-au bagat din ala de oltean al dracu'! :lol:
La primul gol luat de Brac cred ca a vrut sa-i dea una, cu greu s-a abtinut! A alergat mult milogul, probabil i-a soptit Thunder ca rade tot forumul de el pe tema asta. Pacat ca nu toti au atitudinea asta! Cretinul de Baluta radea dupa fiecare ratare sau pasa gresita. Incep sa-i dau dreptate lui FanStiinta care mi-a spus ca la un meci pe sintetic contra lui Baluta, "reprezentativul jucator al Universitatii Craiova" a fost praf!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 00:05

"Sînt dezamăgit, ei au cîştigat datorită experienţei. Am avut ocazii mari de a marca, însă am ratat mereu. Şi Petrolul cînd a promovat a avut probleme. Nu a fost uşor pentru ei. Trebuie să avem răbdare.

E un început ezitat, avem doar două puncte. Obiectivul nostru nu este compromis. E nevoie de mai multă muncă. Trebuie să avem grijă să nu mai facem multe greşeli.

Totuşi, ştiu, în Oltenia e greu să ai răbdare cu antrenorii. Mai căutăm 2-3 jucători. Să vedem ce reuşim să aducem", a spus Jerry Gane la LookTV.
Lucruri asteptate si anticipate aici pe forum. Am zis ca dupa 1-2 sept cand mai e o saptamana fereastra de transferuri in romania o sa mai aducem jucatori. Sper aducem ceva bun.

Doamne ce nervi am.... am mai stat si langa vreo 3 adevarati care erau cu Petrolul. Vorbeau in sopata intre ei, unu era fan si Albin. Era trist cand Albin gresea. Imi venea sa-l leg de stema.
Apropo :)( la pauza am vazut oameni care au venit sa faca poze la stema si la tabela, oameni care au fost pe Oblemenco inca de la primul meci :)( si care au asistat si la promovarea in divizie :)( Cateva povesti frumoase spuse, isi aduceau aminte. Pacat ca n-am putut inchide ciclul pe acest stadion cu o victorie.
Sunt tare dezamagit de conducere si de organizarea acestui meci.


@Gialorosso

Iar ba dupa un meci avem cel mai bun cuplu de mijlocasi centrali din tara? Eu as vrea sa avem cel mai prost cuplu, dar vreo 5 puncte in plus.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de romaad » 25 Aug 2014, 00:09

iar a fost skeke incognito la meci.... pai ba, daca ai stat langa 3 buveni, de ce [****] nu le-ai tras un dos de [scuzati]?? Sunt sigur ca jumatate de forum iti sarea in ajutor, intamplator 75% la suta din aia pe care ii cunosc de pe aici stau tot pe acolo pe la a doua pe sub stema!

vezi bai deux, ti-am zis ca Kay e fotbalist, tu batman!

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 00:11

Erau niste tigani (scuza-ma ca ii jignesc skeke) si eu la pauza am plecat sa ma pis (era o combinatie de vroe 2-3 romani si 3-4 tigani care se uitau obsesiv la prietena mea)... Am plecat sa ma pis si cand m-am intors prietena mea mi-a spus ca aia ii faceau poze pe ascuns.
Deh, e greu cu la-Bagii in ziua de azi, speram sa nu vad asemenea specimene pe Oblemencoul nostru. Sper sa fi fost o intamplare sa fi venit pentru ca e ultimul meci pe stadionul nostru.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de marius_vl » 25 Aug 2014, 00:15

Dar chiar imi doresc sa ramana gane pana la sfarsitul campionatului, de ce mama dracu sa-l mai schimbam acum, cand deja s-a ales praful? Ce sa-ti mai faca acum Piturca sau Mourinho sau cine dracu o mai veni...

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 00:18

Foarte tare PELUZA NORD!
Am ramas foarte placut surprins de numarul de acolo, de organizare, de coregrafie.
Momentan atati sunt, dar cati sunt sunt patimasi, canta si sunt FRUMOSI!
Placuta si sonorizarea de acolo, superb!
Un meci superb, o seara frumoasa pentru fotbal, pacat de rezultat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 00:22

Ba eram singur cu o verisoara mai mica :)( numai de adevarati nu stateam. Oamenii erau tacuti adica nu se manifestau, dialogau intre ei. Ala cu Albin in prima repriza si-a tras gluga pe cap de nervi ca ala nu juca nimic. Altu era fan Mutu, ii zicea Aditza. Dumnezeule.... noroc ca nu s-au bucurat la gol :-D s-au bucurat in tacere, il apreciau pe Albin :)( :)( Oricum oamenii erau scuzati, ziceau intre ei ca aia de la nord au furat cantecele. Pacat ca nu le-a inregistrat la OSIM, Ajica :)(

oricum nu erau chiar langa steama, erau mai in lateral, zona aia cum urci de la poarta 5. ba ce jigodii de jandarmi si angajati de la Civitas, rar iti e dat sa vezi. Am asteptat vreo 3 minute la poarta 6 ca sa ma trimita la poarta 5 ca acolo am bilet. La poarta 6 erau vreo 50 de oameni, iar la poarta 5 vreo 250. Jegosi rau ma... n-am mai intalnit asa ceva, am vrut sa plec acasa. Pe aia mici mai aveau putin si ii controlau in chiolti. Cica asa le-au zis conducerea, iar cand ii spusai ca ne bagam :bad: in Rotaru si conducerea lui, se suparara :-(



Ba ce ciuda imi e ma ca nu scosaram un punct, chiar jucaram bine, pe bune :)( Am avut cateva maini moarte pe acolo. Problema e ca si azi s-a vazut ca dupa min 75 cadem. Rocha s-a taiat prin min 70.


PS: Ce era scris pe alea la Nord, de la T2 nu s-a inteles nimic. S-a vazut doar focul de sub :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DarkComy » 25 Aug 2014, 00:32

muttley scrie: PS: Ce era scris pe alea la Nord, de la T2 nu s-a inteles nimic. S-a vazut doar focul de sub :-D
Erau numele cartilor lui Ion Jianu...posibil ale tuturor cartilor despre Stiinta
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 00:33

Sa inteleg, Seke, ca te deranajeaza prezenta baietilor de pe forum langa tine, in tribuna?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 00:49

DarkComy scrie:
muttley scrie: PS: Ce era scris pe alea la Nord, de la T2 nu s-a inteles nimic. S-a vazut doar focul de sub :-D
Erau numele cartilor lui Ion Jianu...posibil ale tuturor cartilor despre Stiinta
Ms :)(.

Oare portarul se numara printre cei 2-3 doriti? Cred ca Stanca ar merge sa revina :)( Oricum daca din aia 2-3 nu e un atacant si mijlocas stanga, inseamna ca suntem topiti rau de tot.
Cel mai firca imi e ca Jerry o sa aiba ultimul cuvant, poate aduce un Acka :)( Gane a zis ca cica o sa aiba o discutie cu conducerea dar nu crede ca o sa fie demis :)(. Eu sper totusi sa creada prost si sa aducem un antrenor foarte bun. Lienen ala e ok, Pustai e ok si el, Cartu e ok si el.


PS: In a 2-a repriza am stat langa doi oameni mai in varsta, unul era fan Cartu. Ii auzeam vorbind, ala fan Cartu era melancolic dupa stadion :)(. Stia cifrele lui Cartu, cica vreo 11 goluri prin europa. Oamenii isi amintau lucruri cu o precizie uimitoare :)( au fost pe stadion la toate meciurile mari :)(. Cand le-am zis ca ar putea sa vina Lienen, isi amintira de cum avea parul la meciul din 79 :-D
Ca sa revin la prima parte, cel care era fan Cartu, il dorea si acum la echipa. Cica ar merge sa faca putina disciplina, cineva sa intre mai tare in jucatori.
Poate si Sorin e o solutie pana in iarna.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 01:02

Seke, nu mi-ai raspuns: de ce nu ai stat cu baietii de pe forum in acelasi loc?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis