[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de romaad » 25 Aug 2014, 13:44

@iuli, exact si punctul meu de vedere, mai ales ca am vazut meciul la tv si am avut timp sa rumeg mai bine jocul. Echipa nu joaca nimic desi pentu un spectator neutru, indisciplina tactica in care ne scaldam pare spectaculoasa ochiului (am zis si intr-un post anterior, pare ca jucam spectaculos deoarece mai mereu incercam sa ducem rapid mingea in atac iar echipa e foarte lunga). gane e complet depasit de situatie si trebuie sa plece. Ar fi bine sa plece inainte de Astra, astfel noul antrenor ar avea un "amical" la dispozitie. Singura justificare a asteptarii demiterii lui Gane ar fi eventuala sosire a lui Pitzurca

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 13:57

Pai cine spune ca Piturca va fi demis?!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de sorin107 » 25 Aug 2014, 14:15

nu cred ca pleaca gane pana la meciul cu astra. eventual dupa, dar nici asta nu e sigur. iar chestia cu piturca, desi mi-ar placea, mi se pare de-a dreptul utopica. tre' sa aiba frf bani sa-l dea afara, vere.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Ovidiu* » 25 Aug 2014, 15:04

Nu si daca pleaca el. Oricum, in momentul de fata si eu cred ca Piturca e un vis al nostru.
Treceti mai departe baieti, uitati de joc, de rezultat, de Gane. A fost probabil, ultimul meci pe batranul Oblemenco. Am cantat de mi-au plesnit ficatii. Asa vreau eu sa-mi amintesc meciul asta peste ani.

Fortza Stiinta, pana la sfarsit !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 16:07

In principiu, orice zi cu Gane pe banca e o zi pierduta de viitorul antrenor.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
Last edited by DeuxEx on 25 Aug 2014, 16:21, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 16:12

iuli scrie:nu stiu cum s-a vazut de la tv,dar mie mi s-a parut un joc haotic aseara.fara niciun orizont,doar reusite personale ale jucatorilor.nimic,dar absolut nimic schimbat in bine fata de meciurile anterioare.echipa total neinspirat alcatuita,cum sa joci fara Ferfelea?sau sa-l bagi mijlocas defensiv?pai singurul meci in care am avut o gramada de ocazii a fost cel cu Pandurii in care Ferfelea a jucat avansat.
schimbarile facute din nou foarte tarziu desi jocul scartaie grav,asta arata blocajul antrenorului.
sint adeptul continuitatii,dar acum Gane e clar depasit de evenimente si jucatorii iesiti total din forma.pai Bancu si Baluta doi jucatori execelenti au fost penibili aseara si nu cred ca e doar vina lor.
m-a deranjat si atitudinea lui Silviu Lung care batea obrazul suporterilor la intrarea pe tunel,nu cred ca publicul e dator in vreun fel echipei in acest moment ca sa aiba dreptate Lung.
Eu nu sunt asa critic asupra jocului pentru ca oricum a fost cel mai bun facut de echipa pana acum. Faptul ca este haotic e ceva normal, pai cu exceptia Stelei, Astrei si Petrolului, toate echipele au un joc haotic. Un joc bazat pe oportunitate.Nu se fac faze elaborate de constructie ca sa apara ocaziile. Nici contraatacurile nu sunt lucrate la celelalte echipe, e un joc bazat pe sansa si oportunitate.
Ferfelea aseara nu a jucat mijlocas defensiv cand a intrat. Cand a intrat el am jucat 4-4-2 cu Baluta-Madson-Ferfelea-Rocha (banda staga) si Ivan cu Curelea in atac.
Bancu a fost penibil inca de la primul meci jucat pt echipa asta, momentan doar partea penibila a iesit in evidenta, talentul mai putin, poate doar talentul de maratonist. Poate atitudinea lui Lung vine de la faptul ca si jucatorii au fost fluierati. Nu stiu daca meritau, cu siguranta nu toti meritau :)(.


@Ozzy
Cum frate suntem tarani daca il fluieram pe Mutu? da cine :bad: mea e Mutu asta ca sa nu fie fluierat? Juca pentru echipa Nationala aseara? Daca juca Nationala si el era bagat, eram tarani ca-l fluieram. Dar asa ce trebuia sa facem? Sa-l primim cu flori? Mai si intra sa aplaude, el credea ca aici e o gramada de prosti gata sa-l aplaude pe el. Lasa ba ca e adeversar, sa fie fluierat.
Si asa toti de la Petrolul au avut o atitudine jegoasa la Hotel, niste aroganti de 2 lei.

Pe bune, de ce mai continuam prostia cu Piturca? La fel am vorbit de Chivu, Marica si alti jucatori care nu aveau cum sa ajunga aici. Indiferent de rezultate Piturca nu pleaca, omul are contract clar si trebuie respectat. Plus ca dupa nu stiu daca are el chef sa revina in fotbalul romanesc, de ce nu s-ar duce afara sa faca 2-3 milioane in vreo 2-3 ani? Trebuie sa ne gandim la un antrenor pt ca Jerry nu poate sa mai ramana, si aseara a facut 2 schimbari in min 71 si 78. A avut nevoie de 78 min sa vada ca Bancu ala e o leguma, dar e de inteles, nu are rezerve.
Noi avem pe banca Herghelegiu, Neacsa si Velcovici care sa joace in banda, adica nimic. Trebuie adusi asa:

1. Presedinte, director sportiv, manage general, cum vreti voi sa-l numiti. O persoana care sa se priceapa la fenomen dpdv tehnic, nu administrativ ca Grigore.
2. Antrenor care sa aiba capacitatea sa lucreze sub presiune, care sa fie lasat pana la vara, care sa aduca disciplina.
3. Jucatori de o valoare medie care sa faca diferenta, eventual adusi in colaborare director sportiv - antrenor: La ora actuala se vede ca ne lipsesc: mijlocas stanga, fundas centra, atacant. Astea sunt cerintele minime. Mai sunt si alte locuri de adus.


PS: Oare de ce e nevoie ca ala de a venit ultimul sa fie si cel mai realist si sa para cel mai implicat? Tot respectul pentru Brandan, cat a putut alerga a facut un meci foarte bun.
Mereu facem greşeli, apoi trebuie să alergăm pentru a scoate un rezultat cît de cît satisfăcător. Sîntem trişti.Ce ne trebuie ca să învingem? Să alergăm mai mult, să transpirăm.

Echipa a arătat multe momente bune în meciul cu Petrolul, dar rămîne rezultatul, 0-2. Sperăm să batem etapa viitoare la Astra, ca să schimbăm istoria nefastă de pînă acum"
Ar trebui să se tragă linie în decembrie, la finele turului, apoi să vedem cine continuă. CSU se mişcă tot mai bine, am crescut faţă de meciul cu Gaz Metan, unde n-am avut nici o ocazie
gsp.ro
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 16:49

Seke! De ce eviti intrebarea mea? DE CE NU AI LUAT LEGATURA CU CEI DE PE FORUM SA STATI IN ACEIASI ZONA A TRIBUNEI? CE AI DE ASCUNS?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Thunder » 25 Aug 2014, 16:51

Ii e frica sa nu ia bataie ma :-D Cum sa stea in ACEEASI zona cu membrii forumului daca risca spitalizarea proxima ? :)-

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 17:09

Interesant e ca Gicanu incepe sa isi piarda din sustinatori din cauza lui Gane. Am auzit tot mai multi oameni care au inceput sa se ia de el din cauza lui Gane.

anyway... eu ti-am raspuns pe privat, daca nu iti citesti mesajele e problema ta. N-am luat legatura pentru ca nu am vrut. Nu am fost cu ei, am venit la meci direct din centru si am stat la T2. Oricum nici nu aveam in cap ca oameni de aici stau la T2. Credeam ca majoritatea stau la Nord cu Sezione. Ce am de ascuns? faptul ca am :bad: si nu am :bad:, naspa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 19:41

Macar arata-ne o poza cu tine, da un Facebook de-al tau...

Madson, Kay, Brandan si Bancu pentru daruire au fost cei mai buni oameni de pe teren.
Ar fi si Vatajelu si Achim (pentru stabilitate), dar Vata a pierdut multe mingi iar Achim a stat foarte retras.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 20:02

Eu cred ca te-ai uitat la alt meci daca zici ca Bancu a fost printre cei mai buni, iar Vatajelu "ar merita bagat si el" lol. Madson cu Vatajelu au fost cei mai buni jucatori, dupa urmeaza restul.

Inca cateva lucruri despre meci ca au vorbit aia de la digisport despre Petrolul si au pus cifrele de la InStat ale meciului. Din pacate nu am reusit sa le notez si pe cele a adversarilor noi aveam asa:

Posesie: 50%
Suturi: 17/3
Pase: 356 (80%)
Pase in careu: 19
driblinguri: 20/33
dueluri castigate: 105.

Cifrele sunt foarte bune, numai retin exact la care am fost peste, dar stiu sigur ca la dueluri si suturi am fost peste. Parca si la pase reusite si pase in careu am fost tot peste, mi se pare ca la driblinguri au fost ei peste.

Inca cateva lucruri pt ca s-a vorbit putin si de Craiova, acolo era Balint si Craciunescu. Balint a zis ca din pacate nu s-au legat relatiile de joc si ca nu prea intelege ce se intampla. Dupa Craciunescu a zis ca a vorbit cu Rotaru de cateva ori si ca problema e ca are prea multi consilieri, lucrur aprobat de Balint care era langa. A zis ca trebuie sa-si restructureze conducerea si sa ramana doar cu cativa ca altfel la Craiova o sa fie ca inainte, acelasi scandal si rezultate slabe.


@Gialorosso

Aici suntem pe un forum, nu pe facebook.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 21:26

Seke, tu ca si altii (gen Gane) de altfel, n-ati inteles. La fotbal conteaza doar o singura statistica - clasamentul. Mi se rupe mie ca X sau Y a dat 777 de pase bune intr-un meci. Eu vreau sa dea una singura -aia care sa ne aduca golul si implicit victoria.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Aditza » 25 Aug 2014, 21:47

Tot meciul aici

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 22:41

La fotbal nu conteaza doar clasamentu, clasamentul e strict legat de cifrele alea. Cifre proaste = joc prost = puncte putine. Faptul ca poti castiga meciuri jucand si prost e adevarat, dar nu duce la succes pe termen lung. Nu ai sa vezi campioane cu cifre proaste si nici retrogradate cu cifre bune.
Acum fie ca vrem, fie ca nu, echipa condusa de Gane... a jucat bine in meciul cu Petrolul. Eu as spune ca a jucat bine cam pana prin minutul 75 dupa care am cazut cam definitiv. Faptul ca ai dueluri castigate mai multe decat petrolul e un lucru foarte, foarte bun in perspectiva. Ideea e ca exista o speranta si putina calitate care cu putin ajutor din partea unui antrenor mai bun si a unor transferuri, ar putea creste si mai mult.
Din pacate am pierdut trenul ina acest inceput de sezon, cu egalul de la Iasi, am cazut pe locul 17 din 18 echipe. Din pacate cred ca o sa ramanem cu 2 puncte si dupa etapa viitoare. Putin mai tarziu am sa fac threadul la meciul cu Astra, ca sa ma injurati ca nu am noroc, dupa cu Otelul am sa va las pe voi :)(.


PS: Cum era de asteptat si cu m-am asteptat, astia de la "MAXIMA" umbla la cifre ca sa dea mai bine.

Cica astea au fost cifrele jucatorilor din meciul cu Petrolul Dupa cum vedeti la pase sunt 251 din 295 (85%) doar ca aia de la digisport au scris 356 de pase si 80% procentaj de reusita. Culmea e ca la driblinguri se nimeresc, digisport anunta 20 din 33, iar maximasport anunta 20.
Acum sunt 3 variante posibile: 1) Digisport a gresit. 2) Am notat eu prost. 3) Maximasport a gresit :)(.

Eu as elimina primele 2 variante :)( dar maine dimineata o sa am confirmarea daca am vazut bine ce a aratat digi si o sa am si cifrele celor de la Ploiesti.


PS Si din tabelul pus de Maxima se vede ca Vatajelu si Madson au fost cei mai bun si la fel se vede ca Kay a jucat bine.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 26 Aug 2014, 04:50

Nu avem antrenor. Antrenorul a pierdut meciul.

Închis