[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%

Total votes: 37

blue ray
senior
senior

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de blue ray » 24 Aug 2014, 23:41

@Sorin:
Cum spuneam, trebuie lucrat cu el. Personal, văd mai mult potențial în el decât în Bancu (de exemplu).

@T@V: L-a speriat Mititelu :D

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 24 Aug 2014, 23:48

Bancu a avut doua pase care l-au lasat singur cu portarul in a doua repriza si pe amandoua le-a preluat lung si in lateral. De Baluta nu m-as lua, intrevad ceva potential acolo, trebuie slefuit Eu am alte probleme... Unde e Avramia? Unde e Herghelegiu? De ce jucam cu Baluta care e e dezavantajat fizic in meciuri cu echipe ca Petrolul si nu jucam cu Herghelegiu? De ce continuam sa il ignoram pe Varga (desi il platim)? De ce Neacsa care a fost adus expres la cererea lui Gane a fost trimis la echipa a doua? Si-a dat Jerry brusc seama ca nu are vaoare? De ce il tine pe Rocha in teren 90 de minute cand e clar ca e jucator de maxim 50...
Eu zic ca am avut o campanie de transferari proasta si am adus prea multi jucatori noi si nu toti de cea mai buna calitate, in plus un antrenor care nu e in stare sa gestioneze o astfel de situatie. S-a renuntat prea usor la o echipa intreaga care a obtinut promovarea. Poate nu erau ei grozavi, dar macar jucasera un an impreuna, se stabilisera cat de cat niste relatii.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 24 Aug 2014, 23:49

Momentan sunt nervos.

Brac ala e bun la handbal, e portar de relfex pe mingi din scurt, in rest e varza, dar varza rau. Problema e ca ne-a mancat vreo 4 puncte si o calificare in cupa ligii. Insa cel mai naspa e ca Straton e la fel de slab.

Bancu a facut cel mai bun meci al sau si tot cel mai prost de pe teren a fost. Rar imi e dat sa vad asa ceva, noroc ca a recuperat cateva mingi in defensiva ca altfel. Scapi tu spre poarta si nu esti capabil de gol.

Ferfelea a jucat vreo 15-20 min si a fost cam degeaba, la fel joaca la alibi.

Nu stiu, n-am chef de nici o analiza. Problema nu e ca ne-a batut Petrolul ca oricum sunt mai buni. Problema e ca Petrolul nu a jucat nimic in seara asta si ne-au batut. Sa vazut o schimbare in joc dupa intrarea lui Texeira. Cu Astafei pe teren n-am avut probleme.

CEL MAI BUN MECI AL LUI GANE DIN MANDATUL DE LA CRAIOVA. AM SENZATIA CA A FOST SI ULTIMUL. PACAT CA N-AM JUCAT ASA CU VIITORUL SI CELELALTE ECHIPE

Mare pacat, meritam un punct in seara asta si il scoteam daca Brac ala nu era cretin. E nevoie de jucatori, atacant, mijlocas stanga.

Vreau sa remarc cativa jucatori:

Madson (cel mai bun)
Brandan (se vede ca stie jocul)
Kay (dar decat in primele 60 de minute, a mai dat el niste chifle, dar mi-a placut)
Curelea (a avut cateva momente bune)
Vatajelu (cel mai bun meci al lui la Craiova, daca Piturca a fost in tribuna cred ca il cheama)

In rest nu prea am ce sa vad, Rocha s-a miscat pe acolo, dar nu e posibil ca in prima repriza de la 16m sa nu traga la poarta. Baluta fost slab si el, n-a jucat mai nimic si din pacate pt noi a avut si o faza buna.

PS: Sa-mi bag [cenzurat] in: Tudor si jandarmii + Civitasii de la poarta nr 5.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 24 Aug 2014, 23:50

Una tare de la conferinta de presa (cf Maxima Sport)
(live de la conferință) Jerry Gane: "Este posibil ca Varga să joace în meciurile viitoare. Avem nevoie de experiența lui."
Last edited by romaad on 24 Aug 2014, 23:52, edited 1 time in total.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 24 Aug 2014, 23:52

Sa-i traiasca :bad: lu' Gane. Bine ba ca ai nevoie de experienta lui cu Otelul care nu o sa se prezinte. Asta e de filme, de filme cu prosti si problema e ca publicul e folosit pe post de butaforie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

_T@V_
fanatic
fanatic

Mesaj de _T@V_ » 24 Aug 2014, 23:53

Si inca o chestie: nici io nu l-as mai schimba pe Gane. Echipa a inceput un pic sa se miste. Numai echipele mici schimba antrenorul dupa 3-4-5 etape. MU stiau ca nu prind nici europa si David Moise a terminat campionatul pe banca. Vere, ai luat o decizie, macar fii consecvent si sustine-o pina la cap. Campionatul e lung si nu a scapat nimeni in fata. Echipa joaca. Increderea vine si din stabilitate, sa nu dai senzatia ca esti doar o frunza-n vant.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 24 Aug 2014, 23:55

T@V scrie:Si inca o chestie: nici io nu l-as mai schimba pe Gane. Echipa a inceput un pic sa se miste. Numai echipele mici schimba antrenorul dupa 3-4-5 etape. MU stiau ca nu prind nici europa si David Moise a terminat campionatul pe banca. Vere, ai luat o decizie, macar fii consecvent si sustine-o pina la cap. Campionatul e lung si nu a scapat nimeni in fata. Echipa joaca. Increderea vine si din stabilitate, sa nu dai senzatia ca esti doar o frunza-n vant.
Iti dau dreptate cu o singura conditie :)( Daca garantezi ca o sa jucam toate meciurile ca in seara asta. Daca o sa facem asta inseamna ca Jerry ar putea ramane. Nu putem spune ca echipa a inceput sa miste, pai la Medias ce am facut? Nu dupa un meci vezi daca echipa misca, dupa o serie. Din ultimele 3 doar in asta am miscat ceva.

Ne lipsesc jucatori, se vad cu ochiul liber aceste lucruri. Azi in prima repriza am stat destul de bine defensiv, cu greseli, dar binisor.

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 24 Aug 2014, 23:59

TAV, Moise nu a terminat campionatul pe banca, l-a terminat Giggs. Desi echipa joaca ceva, problema ramane la Gane. Este mereu neinspirat, atat la alcatuirea primului 11 cat si la schimbari (asta daca le face). E lipsit de reactie la mersul meciului, pariaza mereu pe cai pierzatori. Cand faci asta odata la 3 meciuri merge, cand o faci la fiecare meci deja e buba. Daca otelarii se prezinta la meci si gane va fi inca antrenor, o sa avem probleme si cu aia

hanky panky
fanatic
fanatic

Mesaj de hanky panky » 24 Aug 2014, 23:59

Livius scrie:in Bucuresti?
aham
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 25 Aug 2014, 00:01

Nici eu nu l-as schimba pe Gane. In plus, mai am trei propuneri :

1. Felix sa se duca inainte de fiecare meci la Cheltuitoru si sa-l roage pe ala sa ne numeasca Clona. Ca tot se pisa asta pe noi cum vrea, ca restul presei - fara ca nimeni sa miste un deget.

2. Sa ne concentram pe campionatul viitor de liga 2 - obligatoriu cu Geri si Felix la timona, pentru stabilitate.

3. Sa ne gindim sa batem Steaua in Ghencea in 25 de ani, in 2039, toamna (o avea timp Geri sa construiasca o echipa pina atunci). Pai ce, noi sintem Ceahlaul sa luam puncte de acolo ?

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 25 Aug 2014, 00:03

Bobby scrie:Nici eu nu l-as schimba pe Gane. In plus, mai am trei propuneri :

1. Felix sa se duca inainte de fiecare meci la Cheltuitoru si sa-l roage pe ala sa ne numeasca Clona. Ca tot se pisa asta pe noi cum vrea, ca restul presei - fara ca nimeni sa miste un deget.

2. Sa ne concentram pe campionatul viitor de liga 2 - obligatoriu cu Geri si Felix la timona, pentru stabilitate.

3. Sa ne gindim sa batem Steaua in Ghencea in 25 de ani, in 2039, toamna (o avea timp Geri sa construiasca o echipa pina atunci). Pai ce, noi sintem Ceahlaul sa luam puncte de acolo ?
Absolut de acord cu tine, Bobby! Niste jegosi!

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 00:03

Brac gafeaza in momente critice, pacat.
Achim a fost excelent dupa parerea mea.
Am plecat dupa gol, nici nu m-am uitat la lovitura libera ca imi era clar. Frasinescu si Kay mi s-au parut bunicei.
Vatajelu a driblat frumos pe stanga, dar se expune cam mult si ne pune in pericol.
Madson-Brandan e cam cea mai buna inchidere din tara dupa meciul de azi. N-am nimic de obiectat la niciunul.
Baluta de duzina, am jucat cu el fotbal si pot sa spun ca diferenta dintre mine si un om de rand care are o oarecare tehnica si el... e cam EGALA. O diferenta EGALA. Ca in curtea scolii cand vezi un copil mingicar. ATAT E EL! Momentan e tehnic. Dar si eu sunt tehnic. Diferenta de la Tehnic la Fotbalist e uriasa.
Nuno Rocha prea se incurca in scheme, ne-ar fi bun Ferfelea cu echipele mari momentan.
Bancu mie imi place meci de meci. E muncitor, fuge mult, incearca si el cat poate, doar ca la finalizare se pierde foarte rau. Dar mie mi-a placut.
Curelea nu l-am prea vazut.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 00:03

Lui Kay probabil i s-a facut o transfuzie de sange. Si i-au bagat din ala de oltean al dracu'! :lol:
La primul gol luat de Brac cred ca a vrut sa-i dea una, cu greu s-a abtinut! A alergat mult milogul, probabil i-a soptit Thunder ca rade tot forumul de el pe tema asta. Pacat ca nu toti au atitudinea asta! Cretinul de Baluta radea dupa fiecare ratare sau pasa gresita. Incep sa-i dau dreptate lui FanStiinta care mi-a spus ca la un meci pe sintetic contra lui Baluta, "reprezentativul jucator al Universitatii Craiova" a fost praf!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 00:05

"Sînt dezamăgit, ei au cîştigat datorită experienţei. Am avut ocazii mari de a marca, însă am ratat mereu. Şi Petrolul cînd a promovat a avut probleme. Nu a fost uşor pentru ei. Trebuie să avem răbdare.

E un început ezitat, avem doar două puncte. Obiectivul nostru nu este compromis. E nevoie de mai multă muncă. Trebuie să avem grijă să nu mai facem multe greşeli.

Totuşi, ştiu, în Oltenia e greu să ai răbdare cu antrenorii. Mai căutăm 2-3 jucători. Să vedem ce reuşim să aducem", a spus Jerry Gane la LookTV.
Lucruri asteptate si anticipate aici pe forum. Am zis ca dupa 1-2 sept cand mai e o saptamana fereastra de transferuri in romania o sa mai aducem jucatori. Sper aducem ceva bun.

Doamne ce nervi am.... am mai stat si langa vreo 3 adevarati care erau cu Petrolul. Vorbeau in sopata intre ei, unu era fan si Albin. Era trist cand Albin gresea. Imi venea sa-l leg de stema.
Apropo :)( la pauza am vazut oameni care au venit sa faca poze la stema si la tabela, oameni care au fost pe Oblemenco inca de la primul meci :)( si care au asistat si la promovarea in divizie :)( Cateva povesti frumoase spuse, isi aduceau aminte. Pacat ca n-am putut inchide ciclul pe acest stadion cu o victorie.
Sunt tare dezamagit de conducere si de organizarea acestui meci.

@Gialorosso

Iar ba dupa un meci avem cel mai bun cuplu de mijlocasi centrali din tara? Eu as vrea sa avem cel mai prost cuplu, dar vreo 5 puncte in plus.

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 25 Aug 2014, 00:09

iar a fost skeke incognito la meci.... pai ba, daca ai stat langa 3 buveni, de ce [****] nu le-ai tras un dos de [scuzati]?? Sunt sigur ca jumatate de forum iti sarea in ajutor, intamplator 75% la suta din aia pe care ii cunosc de pe aici stau tot pe acolo pe la a doua pe sub stema!

vezi bai deux, ti-am zis ca Kay e fotbalist, tu batman!

Închis