[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%

Total votes: 37

alex.giallorosso1927
senior
senior

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 00:11

Erau niste tigani (scuza-ma ca ii jignesc skeke) si eu la pauza am plecat sa ma pis (era o combinatie de vroe 2-3 romani si 3-4 tigani care se uitau obsesiv la prietena mea)... Am plecat sa ma pis si cand m-am intors prietena mea mi-a spus ca aia ii faceau poze pe ascuns.
Deh, e greu cu la-Bagii in ziua de azi, speram sa nu vad asemenea specimene pe Oblemencoul nostru. Sper sa fi fost o intamplare sa fi venit pentru ca e ultimul meci pe stadionul nostru.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 25 Aug 2014, 00:15

Dar chiar imi doresc sa ramana gane pana la sfarsitul campionatului, de ce mama dracu sa-l mai schimbam acum, cand deja s-a ales praful? Ce sa-ti mai faca acum Piturca sau Mourinho sau cine dracu o mai veni...

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 00:18

Foarte tare PELUZA NORD!
Am ramas foarte placut surprins de numarul de acolo, de organizare, de coregrafie.
Momentan atati sunt, dar cati sunt sunt patimasi, canta si sunt FRUMOSI!
Placuta si sonorizarea de acolo, superb!
Un meci superb, o seara frumoasa pentru fotbal, pacat de rezultat.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 00:22

Ba eram singur cu o verisoara mai mica :)( numai de adevarati nu stateam. Oamenii erau tacuti adica nu se manifestau, dialogau intre ei. Ala cu Albin in prima repriza si-a tras gluga pe cap de nervi ca ala nu juca nimic. Altu era fan Mutu, ii zicea Aditza. Dumnezeule.... noroc ca nu s-au bucurat la gol :-D s-au bucurat in tacere, il apreciau pe Albin :)( :)( Oricum oamenii erau scuzati, ziceau intre ei ca aia de la nord au furat cantecele. Pacat ca nu le-a inregistrat la OSIM, Ajica :)(

oricum nu erau chiar langa steama, erau mai in lateral, zona aia cum urci de la poarta 5. ba ce jigodii de jandarmi si angajati de la Civitas, rar iti e dat sa vezi. Am asteptat vreo 3 minute la poarta 6 ca sa ma trimita la poarta 5 ca acolo am bilet. La poarta 6 erau vreo 50 de oameni, iar la poarta 5 vreo 250. Jegosi rau ma... n-am mai intalnit asa ceva, am vrut sa plec acasa. Pe aia mici mai aveau putin si ii controlau in chiolti. Cica asa le-au zis conducerea, iar cand ii spusai ca ne bagam :bad: in Rotaru si conducerea lui, se suparara :-(

Ba ce ciuda imi e ma ca nu scosaram un punct, chiar jucaram bine, pe bune :)( Am avut cateva maini moarte pe acolo. Problema e ca si azi s-a vazut ca dupa min 75 cadem. Rocha s-a taiat prin min 70.

PS: Ce era scris pe alea la Nord, de la T2 nu s-a inteles nimic. S-a vazut doar focul de sub :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DarkComy
fanatic
fanatic

Mesaj de DarkComy » 25 Aug 2014, 00:32

muttley scrie: PS: Ce era scris pe alea la Nord, de la T2 nu s-a inteles nimic. S-a vazut doar focul de sub :-D
Erau numele cartilor lui Ion Jianu...posibil ale tuturor cartilor despre Stiinta
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 00:33

Sa inteleg, Seke, ca te deranajeaza prezenta baietilor de pe forum langa tine, in tribuna?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 25 Aug 2014, 00:43

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 00:49

DarkComy scrie:
muttley scrie: PS: Ce era scris pe alea la Nord, de la T2 nu s-a inteles nimic. S-a vazut doar focul de sub :-D
Erau numele cartilor lui Ion Jianu...posibil ale tuturor cartilor despre Stiinta
Ms :)(.

Oare portarul se numara printre cei 2-3 doriti? Cred ca Stanca ar merge sa revina :)( Oricum daca din aia 2-3 nu e un atacant si mijlocas stanga, inseamna ca suntem topiti rau de tot.
Cel mai firca imi e ca Jerry o sa aiba ultimul cuvant, poate aduce un Acka :)( Gane a zis ca cica o sa aiba o discutie cu conducerea dar nu crede ca o sa fie demis :)(. Eu sper totusi sa creada prost si sa aducem un antrenor foarte bun. Lienen ala e ok, Pustai e ok si el, Cartu e ok si el.

PS: In a 2-a repriza am stat langa doi oameni mai in varsta, unul era fan Cartu. Ii auzeam vorbind, ala fan Cartu era melancolic dupa stadion :)(. Stia cifrele lui Cartu, cica vreo 11 goluri prin europa. Oamenii isi amintau lucruri cu o precizie uimitoare :)( au fost pe stadion la toate meciurile mari :)(. Cand le-am zis ca ar putea sa vina Lienen, isi amintira de cum avea parul la meciul din 79 :-D
Ca sa revin la prima parte, cel care era fan Cartu, il dorea si acum la echipa. Cica ar merge sa faca putina disciplina, cineva sa intre mai tare in jucatori.
Poate si Sorin e o solutie pana in iarna.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 01:02

Seke, nu mi-ai raspuns: de ce nu ai stat cu baietii de pe forum in acelasi loc?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 25 Aug 2014, 02:54

Demisia Rotaru ! Demisia Gane ! Demisia magazionere !Plecati cu totii, lasati-ne, Stiinta nu e o afacere ! Plecati toti si lasati echipa autoritatilor. Ati distrus Craiova ! Sunteti niste traficanti de vise. Ati promis renasterea Universitatii Craiova. Lasati echipa primariei ca sa se poata aprinde si mai tare aceasta flacara. Aceasta flacara este aprinsa in inimile suporterilor. Prin ce fac ei doresc sa o stinga.
Universitatea Craiova nu poate sa fie tratata ca Ceahlaul Piatra Neamt sau alte echipe de duzina.Ne-am saturat de bisnitari corupti care sa acapareze Stiinta.
Pentru umilinta adusa Craiovei - Maxima in aceasta seara. Rotaru si angajatii sai merita executati cu Pistolul Mitralliera in fata Prefecturii. Sa inchzi Stadonul Central fara ca cea mai frumoasa echipa din istoria fotbalului romanesc sa nu isi ia ramas bun de la stadion si suporteri. Este un act de terorism la adresa acestui club. Stadionul Central este un monument in istoria moderna a Romaniei. S-au scris pagini de istorie pe gazon si in tribune. Nu era voie ca Ilie Balaci si echipa sa sa nu intre pe acest teren in aceasta seara. Se faceau doua reprize de cate douazeci de minute inaintea meciului. Sau in pauza acestuia o repriza de zece minute.
Oamenii care au pus orasul acesta pe harta fotbalului mondial si meritau un astfel de moment. Era un meci de adio pentru suporteri si jucatori. Distrugerea Stadionului Central reprezinta ruperea si ultimei caramizi de echipa imensa a Craiovei.
Cum credeti ca legende s-au simtit ca pe locul unde ei au facut istorie nu mai pot sa intre?

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 25 Aug 2014, 03:11

Pentru cei care spun ca echipa a avut momente bune cu Gane, am o sugestie : amintiti-va de meciurile cu Mogosanu antrenor. Atunci echipa nu juca foarte prost, avea ocazii, dar era pur si simplu neatrenata. Ionel Geri Gane nu are nici o treaba cu aceasta meserie. Habar n-am ce se intimpla la echipa asta - parca e condusa de timpiti. Craioveanu si Cristescu (a stat pe banca la acest meci) au vazut mult fotbal la viata lor - chiar nu vad ceea ce e evident ?

Mititelu a omorit o echipa mai cu stil, cu ceva spectacol in jurul terenului, cu savoarea clinica a unui Zorba de Booveni. Astia de acum nici sa omoare o echipa nu stiu - o fac asa, cu icnete constipate, aruncind deziluzii rasuflate pe care nu le cred nici ei.

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 25 Aug 2014, 03:21

Ai dreptate Bobby. Mereu pui degetul pe rana. Acesti bisnitari politici incearca sa acapareze si sa distruga echipa ca bisnitarul de la Booveni.
In aceasta seara au umilit fara margini Universitatea Craiova. Nu au lasat legendele sa intre pe teren si sa isi ia ramas bun de la stadion si suporteri.
Ionel Gane este un antrenor slab. Fiecare meci al acestuia pe banca reprezinta o agresiune la identitatea acestui club. Un magazioner si un pseudo antrenor incearca sa ne distruga. Au adus jucatori slabi care ne pierd punctele.
Sa ramana Gane ca distrugerea sa fie completa.

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 25 Aug 2014, 03:25

deci dupa multa vreme avem si noi niste investitori cvasi-seriosi (sunt tentat sa spun ca sunt chiar primii investitori cat de cat seriosi din istoria Stiintei) si vrem sa plece? deci ii gonim pe investitori ca sa ajunga echipa la Primarie? d-aia nu faceam noi performanta ca nu se ocupa Primaria de fotbal - un concept unic in lume cred. mama vere te doare mintea nu alta. in loc sa ne dam si cu curul de pamant sa vina si mai multi investitori (deci teoretic cel putin sa creasca puterea financiara a echipei) noi vrem sa plece toti investitorii.

in rest ok, se putea organiza ceva un meci demonstrativ inainte de demolarea stadionului ba da acum sa vii sa o arzi cu texte d-astea heirupiste gen "distrugearea stadionului bla bla bla" e cel putin penibil. nu se distruge ma inteligentule niciun stadion, din contra o sa se construiasca unul nou nout (sau cel putin asa umbla vorba). sa vezi in treaba asta un lucru rau trebuie sa fii ori extrem de limitat in gandire ori rau intentionat. inca nu-mi dau seama exact din ce categorie faci parte stimabile Uneka dar sunt tentat sa cred ca e vorba de cate putin din ableme.

personal as prefera ca decat sa plece investitorii mai bine pleci tu. serios, eu daca as putea sa aleg cine sa plece si cine sa ramana as alege sa ramana investitorii si sa pleci tu. sincer chiar si intre Gane si tine l-as alege pe Gane. macar la Gane mai exista o mica, minuscula, infima speranta ca poate sa faca ceva pe cand tu pari irecuperabil.

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 25 Aug 2014, 03:34

Uneka booveanul, uneka booveanul, uneka booveanul :up: :up: :up: :up: :up:

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 25 Aug 2014, 03:37

Stadionul Central se distruge. Este corect ca exista un plan pentru constructia unui alt stadion. Ilie Balaci si echipa sa legendara era legat de acest stadion. Acest stadion cu pista si peluze. Acest stadion populat de milioane de oameni. Universitatea Craiova trebuia sa traga cortina peste acest stadion. Munca lor a facut ca fotbaul sa existe. Ei au scris pagini in istoria romaniei.
Nu este posibil sa nu le permitem oamenilor care ne-au oferit identitate sa nu intre pe teren. Acesti oameni meritau sa joace macar 3 minute o miuta in fata a 15.000 oameni. Meritau sa primeasca aplauze la scena deschisa. Meritau sa fie aclamati ca pe vremuri. Meritau sa vada iubirea publicului oltean fata de ei. Meritau sa paseasca pentru ultima oara pe stadionul sfant din Craiova. Meritau sa mai guste din senzatia unui stadion populat numai cu olteni. Meritam sa mai fim purtati pe valurile magiei oferite de aceste domni. Meritau un tur de onoare in fata unui public mult prea mic pentru valoarea lor. Meritau sa isi ia ramas bun de la locul coloasl care i-a gazduit ani intregi. Stadionul este ultimul lucru care mai lega orasul de Craiova Maxima. Un loc plin de istorie si momente fantastice. Oamenii care au produs aceste lucruri trebuiau sa fie lasai sa faca acest lucru pentru ultima oara.
Tudor Gheorghe trebuia invitat sa ne incante cu cateva melodi. Si nu doar ei. Stadionul legendele si fanii meritau un spectacol de adio. Meritau ceva grandios ca un ultim omagiu pentru aceasta arena.
Sa lase echipa primariei ca sa gaseasca alti investitori. Echipele conduse acum de primarie au mai multe puncte decat noi. Actualul investitor pentru ca exista doar unul. Rotaru se dovedeste un om mic. Un demn urmas al bisnitarului de la Booveni. In caz contrar nu aplica aceste metode injositoare. Interzicerea legendelor. Interzicerea jucatorilor de valoare. Interzicerea unui antrenor profesionist. Interzicerea legendei Ilie Balaci in postura de manager general.
Last edited by UneKa on 25 Aug 2014, 03:45, edited 1 time in total.

Închis