[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%

Total votes: 37

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 16:49

Seke! De ce eviti intrebarea mea? DE CE NU AI LUAT LEGATURA CU CEI DE PE FORUM SA STATI IN ACEIASI ZONA A TRIBUNEI? CE AI DE ASCUNS?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 25 Aug 2014, 16:51

Ii e frica sa nu ia bataie ma :-D Cum sa stea in ACEEASI zona cu membrii forumului daca risca spitalizarea proxima ? :)-

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 17:09

Interesant e ca Gicanu incepe sa isi piarda din sustinatori din cauza lui Gane. Am auzit tot mai multi oameni care au inceput sa se ia de el din cauza lui Gane.

anyway... eu ti-am raspuns pe privat, daca nu iti citesti mesajele e problema ta. N-am luat legatura pentru ca nu am vrut. Nu am fost cu ei, am venit la meci direct din centru si am stat la T2. Oricum nici nu aveam in cap ca oameni de aici stau la T2. Credeam ca majoritatea stau la Nord cu Sezione. Ce am de ascuns? faptul ca am :bad: si nu am :bad:, naspa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Aug 2014, 19:41

Macar arata-ne o poza cu tine, da un Facebook de-al tau...

Madson, Kay, Brandan si Bancu pentru daruire au fost cei mai buni oameni de pe teren.
Ar fi si Vatajelu si Achim (pentru stabilitate), dar Vata a pierdut multe mingi iar Achim a stat foarte retras.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 20:02

Eu cred ca te-ai uitat la alt meci daca zici ca Bancu a fost printre cei mai buni, iar Vatajelu "ar merita bagat si el" lol. Madson cu Vatajelu au fost cei mai buni jucatori, dupa urmeaza restul.

Inca cateva lucruri despre meci ca au vorbit aia de la digisport despre Petrolul si au pus cifrele de la InStat ale meciului. Din pacate nu am reusit sa le notez si pe cele a adversarilor noi aveam asa:

Posesie: 50%
Suturi: 17/3
Pase: 356 (80%)
Pase in careu: 19
driblinguri: 20/33
dueluri castigate: 105.

Cifrele sunt foarte bune, numai retin exact la care am fost peste, dar stiu sigur ca la dueluri si suturi am fost peste. Parca si la pase reusite si pase in careu am fost tot peste, mi se pare ca la driblinguri au fost ei peste.

Inca cateva lucruri pt ca s-a vorbit putin si de Craiova, acolo era Balint si Craciunescu. Balint a zis ca din pacate nu s-au legat relatiile de joc si ca nu prea intelege ce se intampla. Dupa Craciunescu a zis ca a vorbit cu Rotaru de cateva ori si ca problema e ca are prea multi consilieri, lucrur aprobat de Balint care era langa. A zis ca trebuie sa-si restructureze conducerea si sa ramana doar cu cativa ca altfel la Craiova o sa fie ca inainte, acelasi scandal si rezultate slabe.

@Gialorosso

Aici suntem pe un forum, nu pe facebook.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 21:26

Seke, tu ca si altii (gen Gane) de altfel, n-ati inteles. La fotbal conteaza doar o singura statistica - clasamentul. Mi se rupe mie ca X sau Y a dat 777 de pase bune intr-un meci. Eu vreau sa dea una singura -aia care sa ne aduca golul si implicit victoria.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Aditza
senior
senior

Mesaj de Aditza » 25 Aug 2014, 21:47

Tot meciul aici

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 25 Aug 2014, 22:41

La fotbal nu conteaza doar clasamentu, clasamentul e strict legat de cifrele alea. Cifre proaste = joc prost = puncte putine. Faptul ca poti castiga meciuri jucand si prost e adevarat, dar nu duce la succes pe termen lung. Nu ai sa vezi campioane cu cifre proaste si nici retrogradate cu cifre bune.
Acum fie ca vrem, fie ca nu, echipa condusa de Gane... a jucat bine in meciul cu Petrolul. Eu as spune ca a jucat bine cam pana prin minutul 75 dupa care am cazut cam definitiv. Faptul ca ai dueluri castigate mai multe decat petrolul e un lucru foarte, foarte bun in perspectiva. Ideea e ca exista o speranta si putina calitate care cu putin ajutor din partea unui antrenor mai bun si a unor transferuri, ar putea creste si mai mult.
Din pacate am pierdut trenul ina acest inceput de sezon, cu egalul de la Iasi, am cazut pe locul 17 din 18 echipe. Din pacate cred ca o sa ramanem cu 2 puncte si dupa etapa viitoare. Putin mai tarziu am sa fac threadul la meciul cu Astra, ca sa ma injurati ca nu am noroc, dupa cu Otelul am sa va las pe voi :)(.

PS: Cum era de asteptat si cu m-am asteptat, astia de la "MAXIMA" umbla la cifre ca sa dea mai bine.

Cica astea au fost cifrele jucatorilor din meciul cu Petrolul Dupa cum vedeti la pase sunt 251 din 295 (85%) doar ca aia de la digisport au scris 356 de pase si 80% procentaj de reusita. Culmea e ca la driblinguri se nimeresc, digisport anunta 20 din 33, iar maximasport anunta 20.
Acum sunt 3 variante posibile: 1) Digisport a gresit. 2) Am notat eu prost. 3) Maximasport a gresit :)(.

Eu as elimina primele 2 variante :)( dar maine dimineata o sa am confirmarea daca am vazut bine ce a aratat digi si o sa am si cifrele celor de la Ploiesti.

PS Si din tabelul pus de Maxima se vede ca Vatajelu si Madson au fost cei mai bun si la fel se vede ca Kay a jucat bine.

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 26 Aug 2014, 04:50

Nu avem antrenor. Antrenorul a pierdut meciul.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 26 Aug 2014, 17:15

nu il apar pe Gane dar spun ca nici jucatorii nu l-au ajutat. pai Baluta nu e in stare sa dea pe poarta din 14 m, pe Rocha il faulteaza mingea constant. bine, Gane e vinovat ca ii tot baga in echipa. Si forma slaba alui ferfelea i-o atribui antrenorului. El trebuia sa aiba grija sa ii aduca la o forma maxima... ceea ce nu se intampla...
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Aug 2014, 00:14

Mantzy pai ce faci nene? Baga un articol din nou cu suporterii prezenti la meci sa-l ofitcam pe nea caisa adrian.
Te rog eu! :* Ca cu Tg Mures si Pandurii. Hai ca poti, multumesc!

LE: revad si revad meciul cu Petrolul. Cu ce au fost mai buni ca noi pana la greseala lui Brac? Din contra, i-am capiat cu presingul, la mijloc am avut si noi nu doar ei, in benzi Vatajelu si Bancu au fost sefi pe stanga iar Achim imperial in dreapta cu Baluta, Curelea s-a luptat bine in atac.
Dezavantajul nostru si al lui Jerry e ca nu a jucat Ferfelea care e iesit din forma si, fara un jucator sa dea centrari de calitate din benzi (m-am uitat la Baluta din 4 centrari 3 au fost pleoscaite pe jos ca nu stie sa loveasca mingea)...
Se schimba treaba cu Balgradean, Varga si Mateiu.
Putem juca in viitoarele meciuri cu Balgradean - Achim, Frasinescu, Kay, Vatajelu - Madson, Brandan - Mateiu, Ferfelea, Varga - Curelea.
Cu inca 2 achizitii de calitate vom avea o echipa de top 6-8 in Romania si cu inca o luna sa-l lasam pe Jerry sa lucreze vor veni rezultate mari...
Potential urias ca la noi n-am vazut decat la Steaua dinainte de "Golden Era" :)

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 27 Aug 2014, 02:48

alex.giallorosso1927 scrie:Mantzy pai ce faci nene? Baga un articol din nou cu suporterii prezenti la meci sa-l ofitcam pe nea caisa adrian.
Te rog eu! :* Ca cu Tg Mures si Pandurii. Hai ca poti, multumesc!

LE: revad si revad meciul cu Petrolul. Cu ce au fost mai buni ca noi pana la greseala lui Brac? Din contra, i-am capiat cu presingul, la mijloc am avut si noi nu doar ei, in benzi Vatajelu si Bancu au fost sefi pe stanga iar Achim imperial in dreapta cu Baluta, Curelea s-a luptat bine in atac.
Dezavantajul nostru si al lui Jerry e ca nu a jucat Ferfelea care e iesit din forma si, fara un jucator sa dea centrari de calitate din benzi (m-am uitat la Baluta din 4 centrari 3 au fost pleoscaite pe jos ca nu stie sa loveasca mingea)...
Se schimba treaba cu Balgradean, Varga si Mateiu.
Putem juca in viitoarele meciuri cu Balgradean - Achim, Frasinescu, Kay, Vatajelu - Madson, Brandan - Mateiu, Ferfelea, Varga - Curelea.
Cu inca 2 achizitii de calitate vom avea o echipa de top 6-8 in Romania si cu inca o luna sa-l lasam pe Jerry sa lucreze vor veni rezultate mari...
Potential urias ca la noi n-am vazut decat la Steaua dinainte de "Golden Era" :)
Sa stii ca arata chiar foarte bine echipa asta, plus sa zic asa un Marius Niculae sau un Daniel Niculae chiar am avea super echipa!

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 27 Aug 2014, 03:56

Petrolu a avut penalty in minutu` 24:30 al filmuletului pe youtube.

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Aug 2014, 10:42

Unde ma cand nici el n-a protestat? A dat pasa si a sarit ca in piscina... Ce naiba. E galben la Marinescu acolo.

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 27 Aug 2014, 14:24

Casca ba ochii pe filmulet, da in minge si dup-aia Frasinescu ii ia picioru`, e penalty toata ziua. Noroc ca s-a intamplat prea repede si n-a vazut nimeni nimic...

Închis