[Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum încheiem luna August?

Poll ended at 31 Aug 2014, 00:42

- cu o victorie
5
17%
- cu un egal
6
21%
- cu o infrangere
18
62%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Aug 2014, 22:04

Ii dau eu ceva sa linga, dar nu sunt rani!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Aug 2014, 22:06

El vrea sa ramana, un nesimtit fara scrupule, pleaca ba mizerie, nu vezi ba jigodie ca ai distrus echipa? Chiar nu vrei sa te lasi pana nu o retrogradezi? Tu nu te uiti in :bad: mea in oglinda sa vezi ca asa ai facut cu toate echipele? Ba, sa mor de nu cred ca asta e omul lui Mititelu, iar retardatii astia de la club nu isi dau seama.
Numai daca vrei raul echipei spui ca doresti sa ramai cand vezi bine ca e dezastru in jurul tau. Daca astia nu schimba antrenorul, eu imi bag :bad: in el de proiect si nici ca mai calc pe stadion. Inseamna ca oamenii sunt exact ca mititelu doar ca nu apar la TV.
Cum sa spui ma ca iubesti clubul, dar vrei sa-l distrugi. Chiar nu exista demintate in nesimtitul asta? El nu vede unde ne-a dus? Nu vede ca nu sunt solutii? Nu vede ca e o debandada totala in echipa si pe teren? Un caracter imputit acest Gane, imi pare enorm de rau si am tot respectul pt FOTBALISTUL IONEL GANE! Pentru antrenorul Ionel Gane am numai flegme.



Daca il demite, eu zic sa nu ne grabim, sa anuntam antrenorul pe miercuri asa. Sa vedem ce se intampla pe piata. Poate pleaca Lucescu, sa vedem cum e cu Piturca, sa vedem ce se mai intampla.

PS: Albastru, scuze de mesaj. Balansam intre video si forum si nu am citit bine ce ai scris, ti-am explicat pe privat si mi-am cerut scuze acolo. O fac si aici, scuze, este vina mea ca nu am citit bine.
Last edited by muttley on 31 Aug 2014, 22:14, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 31 Aug 2014, 22:08

Lotul de jucatori e bunicel, sint citiva jucatori cu nume, altii sint tineri talentati. Chiar sint jucatori interesanti in lotul asta. Au fost foarte multe transferuri in vara. Ca sa nu mai vorbim ca a trecut doar un an de la aparitia clubului. Va fi greu pt orice antrenor sa omogenizeze echipa. Nici macar cluburi gigantice gen Manchester City, Chelsea sau PSG n-au avut rezultate imediat ce au cumparat loturi intregi de jucatori. Voi sinteti cei care ati uitat de echipa de suflet si ati facut-o pentru ca nu mai aveati rabdare si voiati sa tineti cu o echipa cu rezultate. Bine macar ca n-ati ajuns suporteri stelisti intre timp. Echipa peste noapte n-a facut nimeni pana acum chiar si daca a cumparat zeci de fotbalisti valorosi. Asa ca stati bland, Astra e in momentul asta cea mai buna echipa din Romania si e pe val dupa eliminarea Lyonului. Ce credeati, ca o sa fie beti toti astralii si gane ii surprinde cu jocul ofensiv?
Last edited by Pacala on 31 Aug 2014, 22:16, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 31 Aug 2014, 22:10

muttley scrie:
Albastru scrie:Clar echipa asta de mascarici este continuatoarea Universitatii Craiova , insa cea a lui mititelul, nicidecum a Craiovei Maxima .... mi-e greata :smoke:
ba boovean parlit, tu de unde ai mai aparut ma? Vai de viata voastra, succes la Cisnadie !!!!! Ce a zus Mititelu? Face reorganizare ? :)-


PS Eu cred ca si Grigore trebuie sa-si ia viteza, bine ca nu e emisiune dupa joc, imi era sila sa-l ascult pe Gane.

@Blixa

Intreaba-l pe Just, cand vorbi cu el azi era suparat a cica Rafa a fost vazut pe Otopeni :)(
Boovean parlit sa-l faci pe tatal tau , pe fratele tau sau pe fiul tau, papagalule. Ce nu intelegi din mesaj ?? Jucatorii astea sunt demni de echipa mititelului nu de Universitatea Craiova . Daca nu scriu tampenii non`stop ca tine pe forum nu inseamna ca nu sunt zilnic aici. Uita`te sa vezi de cand am contul pe forum.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Aug 2014, 22:13

Bai, frate, cum apar "mititeii" ca ciupercile dupa ploaie atunci cand are loc un dezastru!
In alta ordine de idei, dupa cum s-a desfasurat prima repriza aveam impresia ca echipa are mari sanse sa scoata un rezultat frumos. Apoi Irimia ne-a demonstrat ca si el poate sa gafeze! Atunci s-a rupt totul!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 31 Aug 2014, 22:15

Daca Piturca ramane la Nationala, poate il aducem noi pe Boloni.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 31 Aug 2014, 22:27

Mă-ntreb care e diferența între Sin (sau Ganea) și marele Bancu. Puteți să-mi spuneți că ăla (ăia) a avut adversari de divizia B, iar marele titular Bancu joacă la prima ligă, iar aici e mai greu. Nu cred.
De lipsa de reacție a lui Gane chiar nu mai merită zis nimic… sunt convins (ca și Just :D) că dacă era Mititelu patron, se băga peste Gane și sigur aveam mai multe puncte.

@Just: Ideea că Gică Craioveanu are dreptate și când greșește, chiar și ca metaforă văzută, e păguboasă. Nimeni nu are dreptate când greșește. Că trebuie să-l respectăm pe Gică Craioveanu chiar și când greșește, da, categoric. Dar asta e cu totul altceva.

JustME

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Aug 2014, 22:32

@Blue Ray

intr-un fel da pot sa iti dau dreptate dar rationamentul meu e ca nu putem noi sa il tragem de maneca pe Gican chiar si atunci cand greseste. e ca si cum l-am corecta pe Eminescu. mai mult decat sa ii port respect eu il idolatrizez pe Gica si de aici metafora "Gica are dreptate si cand greseste".

LiviuB

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 31 Aug 2014, 23:42

echipa este nepregatita fizic, psihic si tehnic. cade a doua repriza, cade cand primeste gol, cade din cauza unei ne-organizari la nivelul jocului

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 31 Aug 2014, 23:47

muttley scrie:stai ma ca nu e aia declaratia, aia a anticipat Cristi ca o sa zica. Oricum problema e mult mai grava. Nu doar Gane e problema, jucatorii sunt la fel de prosti ca el. Ma intreb unde e Gialorosso sa ne faca el statistica aia cum ca noi avem al 4-lea lot din romania, unde esti ba Gialorosso cu analizele tale marca Liverpool si cum Jerry are scoala fotbalului european, cum a stat el si cum a invatat de la Benitez. Ce faci? o arzi ca booveni? Apari doar cand e de bine? Cand e rau fugi ca un soricel?
Stai ba calm ca faci vreun atac de cord. In timpul meciurilor, inainte de meciuri, dupa meciuri, sub meciuri, peste meciuri... Tu esti mereu aici si de fapt... NICIODATA!

Vine Multescu. Si? Ce-i face lu' Baluta? O MARE P... Ala nu e frate in stare sa dea nici o centrare pe sus, se opresc in primul adversar. Nu are nici cel mai mic viitor de fotbalist Baluta. Soarta lui e rezerva la Viitorul. Ce sa faca Bancu daca inca e la inceput de drum?

Vatajelu acu' vreo saptamana a stat langa mine la film la Colours in Real... A vorbit la telefon, era plin de el... Nici macar n-a stat langa prietenul lui Sin cu care si venise... Numai aere si arfe!
I-as scuipa in gura pe unii jucatori, i-as injura, i-as bate... Ei nu reprezinta spiritul Craiovei! Curelea e probabil singurul jucator care azi pentru daruire ar fi meritat sa poarte tricoul Craiovei, hai si Brandan ca a alergat mai mult.

Jucatorii astia nu inteleg, sunt delasatori, sunt inconstienti.

BA NENE cand lumea te considera o echipa buna, tu ca jucator te prezinti la meci mediocru... Trebuie sa te lasi.
Cu jucatorii astia nu dam inainte si nici cu antrenorul.
Daca nu vine Pitzi, Lienen, un strain valoros degeaba vin Balaci, Cartu, Parvulescu presedinte si Mitrita si Luchin si Messi.

Sunt satul de seara asta! Sunt satul de jucatorii astia nedemni! Sunt satul de inconstienta celor din club! Sunt satul sa aud promisiuni! Sunt satul sa vad catastrofe pe teren! Sunt satul sa vad vedete!
Plecati TARFELOR!
Copil am fost, mergeam pe stadion cu 40.000 de oameni. Ce se intampla acum cu copii? Vin la meci cu 10-12.000 si vad si niste NEDEMNI!

Rusine conducerii pentru ca nu sunt in stare sa ne ofere ce ne visam. Daca au facut echipa doar sa stam un an in A si dupa sa ne zbatem din B in A din B in A atunci eu spun PAS! Sa vina cineva competent, dornic si visator la fel ca noi!

Gata cu VISELE! Performanta e departe de noi!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Aug 2014, 23:59

ba, eu nu fac atac, sunt doar nervos dupa meci cand vad o adunatura de prosti care ma reprezinta, in special niste prosti individualisti care doresc ei sa fie smecheri. In meciul asta am avut 3-4 faze cand atat Bancu cat si Rocha cu Baluta au scapat catre poarta din lateral, toti 3, niste prosti, au incercat sa fie eroi. Aveau in partea opusa cate 2 jucatori ca optiune de pasa, jucatori ce ramaneau in cel mai bun caz doar cu portarul in fata. Acolo m-am enervat. Poate ne batea astra 5-1 sau 7-1, dar nu e voie ca astfel de faze sa le tratezi ca un prost ce joaca fotbal in curtea scoli si vrea sa impresioneze doua [*****] ca e el vedeta.

Cat despre restu, eu nu stiu unde ai vazut tu valoarea. Valoarea este exprimata in teren, nu exista jucator delasator care sa fie valoros. Toatea astea formeaza un jucator, iar faptul ca sunt delasatori cum zici tu inseamna ca nu au valoare. Vad ca o dai cu Curelea, Curelea trebuie in primul rand, sa dea gol cand are ocazia si sa lase gesturile de fotbalist coclit, gesturi facute la adresa colegilor. Nu l-am vazut nici pe Messi si nici pe Ronaldo sa faca asa ceva si sunt cam cu 3 clase peste toti colegii, cand mai au momente de isi cearta colegii, sunt penibili si taxati de fani. La noi Curelea deja e vedeta, din minutul 3 el isi cearta colegii, de parca el face ceva. Asta se intampla cand anumiti jucatori sunt batuti in cuie, asta e... de unde rezerve.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

AndreiIonescu
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 6
Membru din: 01 Aug 2014, 18:32

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de AndreiIonescu » 01 Sep 2014, 00:39

Salutare tuturor, urmaresc de ceva vreme acest forum, dar pana acum am ales sa nu comentez, nu ma intrebati de ce. Oricum, o data cu infrangere de asta seara si esecurile repetate pe plan sportiv cat si declarativ m-au facut sa rabufnesc. Chiar am tinut si cred ca inca tin super mult cu aceasta echipa, dar situatia data este una deplorabila. Meciul acesta cu Astra este doar rezultatul unor bani prost administrati, astfel ca la acest moment avem un antrenor, Jerry Gane care pur si simplu nu isi cunoaste limitele, un manager, Felix Grigore care nu prea da 2 bani pe ceea ce cred/doresc suporterii pe langa faptul ca este pus numai pe castigat bani si mai avem un presedinte de imagine in persoana lui Gica Craioveanu caruia nu putem sa ii reprosam ceva ca doar nu l-a obligat el pe Rotaru sa il angajeze pe Gane.
Astfel, cu o asemenea conducere care isi face de cap, cum este posibil sa facem performanta?!
Ma intreb daca toate aceste miscari din conducere, transferuri de jucatori neinspirate, sume de bani aruncate nu au fost cumva planificate, fapt ce reliefeaza nepasarea de fatada a finantatorilor. Sper din tot sufletul ca scenariul urmator sa nu se confirme vreodata: Stim cu totii de afacerile pe care Rotary Constructii le are cu statul Roman, in special in sferele de influenta PSD si sumele destul de supra-evaluate pe care le primeste de acolo. Asa ca acum urmeaza o intrebare logica, sa fie oare o coincidenta ca Rotaru a venit la Csu Craiova? de ce nu a venit un finantator apolitic sau unul cu alte orientari in domeniu. Sa continuam... sumele de bani investite pana acum de ordinul milioanelor de euro(sume colosale fata de media campionatului), de ce nu au fost administrate cum trebuie? Posibil din nepasare, dar de unde vine aceasta nepasare? Raspunsul este mai sus, lui Rotaru nu ii pasa de banii investiti pentru ca nu sunt ai lui. Sincer daca v-ati pune in persoana finantatorului Craiovei, chiar ati arunca asa cu bani si i-ati lasa pe Felix si Gane sa faca ce vor?!
Repet, imi doresc ca acest scenariu sa fie 100% demontat de rezultate si nu de teatrul ieftin pe care stim ca il poate juca actuala conducere.

Si va mai spun, cu rezultatele actuale si pana la concretizarea unui proiect serios, CSU Craiova ramane doar CSU Craiova.

Thunder

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 01 Sep 2014, 00:43

Alerta, tuxymilian s-a intors :cool:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Sep 2014, 00:44

tzuty lasa-ne! aici vorbim de fotbal, ai gresit forumul

AndreiIonescu
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 6
Membru din: 01 Aug 2014, 18:32

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de AndreiIonescu » 01 Sep 2014, 00:46

Thunder scrie:Alerta, tuxymilian s-a intors :cool:
Te inseli :hmm

Închis