[Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum încheiem luna August?

Poll ended at 31 Aug 2014, 00:42

- cu o victorie
5
17%
- cu un egal
6
21%
- cu o infrangere
18
62%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Sep 2014, 08:48

Aici e vina moderatorilor si a administratorului pentru ca l-au lasat pe tuxxy sa ne maltrateze psihic... :lol:
Inca astept prima stire cu demisia lui Gane.
Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 01 Sep 2014, 08:57

eu am impresia ca frasinescu, baluta , vatajelu si bancu sunt indinspensabil echipei. fara ei nu se poate.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Sep 2014, 08:59

de DeuxEx » 01 Sep 2014, 07:48

Inca astept prima stire cu demisia lui Gane.
Nu cred ca va veni aceasta stire. Geri e un luptator - nu se lasa pina nu isi atinge obiectivul (retrogradarea). Eu zic ca multi are trebui sa demisioneze, nu doar Geri...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Sep 2014, 08:59

de gsm » 01 Sep 2014, 00:57

eu am impresia ca frasinescu, baluta , vatajelu si bancu sunt indinspensabil echipei. fara ei nu se poate.
Corect - dar sint indispensabili echipei adverse :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Sep 2014, 09:12

Cred ca daca cineva il punea pe Jerry sa ne retrogradeze, afonul ne ducea pe primele locuri.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 01 Sep 2014, 09:27

În primul rând aș vrea să terminați cu tâmpenia asta că, vai, ce, n-avem voie să-i zicem lui Craioveanu când greșește? Ba da, avem voie, dar aici problema era alta. Dacă mesajul era ”Craioveanu a greșit când și-a exprimat încrederea în Gane”, n-aș fi comentat nimic, dar când spui că ”suporterii au dovedit că se pricep la fenomen mai bine decât Craioveanu”, ba mai și continui s-o repeți, atunci e o problemă.
În al doilea rând, reacțiile astea cu ”să plece toți” n-au ce căuta aici. Da, echipa nu are antrenor și are nevoie urgentă de unul, dar cum să ceri plecarea jucătorilor, oficialilor, finanțatorilor, poate și a femeii de serviciu? Adică, principala noastră problemă e că am schimbat aproape toată echipa și nu a avut cine s-o omogenizeze, iar acum vrem să-i gonim pe ăștia și să aducem alți 15, că poate ăia se acomodează mai repede?
Însă, sunt de acord că orice zi petrecută de Gane în postura de antrenor al Universității, după prestația de ieri, este o jignire la adresa suporterilor care au avut încredere în acest proiect.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 01 Sep 2014, 09:33

DeuxEx scrie:Cred ca daca cineva il punea pe Jerry sa ne retrogradeze, afonul ne ducea pe primele locuri.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
c apld buna observatie.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 01 Sep 2014, 09:38

Viitorul e cumva in cupele europene? Gaz Metan? Ca vad ca Gane ne abureste ca am jucat cu crema cremelor. Daca aveam macar 5 puncte, il credeam, dar noi avem 2...
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 01 Sep 2014, 10:14

Ce de fete mari vorbesc acum de idolul Craioveanu si in 2007 nu stiau nici daca mai e in activitate sau nu :-D

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 01 Sep 2014, 10:21

blixa scrie:Viitorul e cumva in cupele europene? Gaz Metan? Ca vad ca Gane ne abureste ca am jucat cu crema cremelor. Daca aveam macar 5 puncte, il credeam, dar noi avem 2...
eu as propune ca la urmatoare conferinta de presa cu gane sa nu mai participe niciun jurnalist. mai bine vin cei de la grupele de copii sa ne spuna cum castiga ei cu 13-0 si9-0, ce jucatori propun ptr echipa mare etc.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 01 Sep 2014, 12:16

ozzy scrie:În primul rând aș vrea să terminați cu tâmpenia asta că, vai, ce, n-avem voie să-i zicem lui Craioveanu când greșește? Ba da, avem voie, dar aici problema era alta. Dacă mesajul era ”Craioveanu a greșit când și-a exprimat încrederea în Gane”, n-aș fi comentat nimic, dar când spui că ”suporterii au dovedit că se pricep la fenomen mai bine decât Craioveanu”, ba mai și continui s-o repeți, atunci e o problemă.
În al doilea rând, reacțiile astea cu ”să plece toți” n-au ce căuta aici. Da, echipa nu are antrenor și are nevoie urgentă de unul, dar cum să ceri plecarea jucătorilor, oficialilor, finanțatorilor, poate și a femeii de serviciu? Adică, principala noastră problemă e că am schimbat aproape toată echipa și nu a avut cine s-o omogenizeze, iar acum vrem să-i gonim pe ăștia și să aducem alți 15, că poate ăia se acomodează mai repede?
Însă, sunt de acord că orice zi petrecută de Gane în postura de antrenor al Universității, după prestația de ieri, este o jignire la adresa suporterilor care au avut încredere în acest proiect.
Uite aceasta formula este mai fericita: Suporterii se pricep mai bine decat Craioveanu la evaluarea antrenorilor. Este bine? Eu nu inteleg un lucru. Titlul onorific de legenda pe care il are Craioveanu nu poate sa fie retras. Si-a castigat acest titlu pe teren prin munca. Insa ca om de administratie nu poate avea un titlul onorific pentru ca nu a demonstrat nimic. Din contra a demonstrat impreuna cu Gane cum se poate retrograda o echipa.
Indiferent cum se incearca sa se priveasca situatia. Craioveanu are o vina imensa in ce se intampla acum. Datorita lui avem un astfel de antrenor. Si datorita lui avem doua puncte.
Oricum daca pleaca toti jucatorii nu am avea o mare pierdere.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 01 Sep 2014, 12:32

Nu prea inteleg ce vina am io ca suporter daca la instalarea ganezului mi-am exprimat dezamagirea ca a venit Jerry, dar am sustinut (si din unele puncte de vedere inca o mai cred) ca decat cu Balint (un stelist, deci unul de-al lor), mai bine cu unul de'al nostru (si unul si altul, veneau cu rezultate zero ca palmares in antrenorat). N-a fost asa, si m-am inselat, mai ales pe partea cu rezultatele si presa. Nu vad cu ce ajuta echipa faptul ca ni se cere sa iesim acum in fata celor care au acceptat numirea lui Jerry si nu s-au apucat sa se spanzure prin casa sau sa-si puna cenusa-n cap precum bocitoarele de serviciu, dar asta cu iesitul in fata ca la apelul bocancilor sau cum [****] vine asta... mi se pare iar de rasul curcilor. Voi chiar aveti impresia ca daca umplem noi p'acilea pagini intregi de forum, are chestia asta vreun efect in viata reala a clubului de zi cu zi? Cred ca va inselati amarnic unii dintre voi, si confundati un pic lumea virtuala cu cea reala...
Asta e un forum, unde nu poti decat sa-ti dai cu parerea, si doar din cand in cand mai reusim sa transpunem in realitate cate ceva (fulare, tricouri, cupe/premii in urma voturilor, deplasari la meciuri, intalniri la bere, etc). Dar cand se va instala vreodata un antrenor la cererea forumistilor, s-ar putea sa zboare porcii.

Despre meci... singurul lucru pozitiv e ca Jerry a reusit sa faca toate schimbarile. Asta-i intr-adevar o mare realizare. Desi abia dupa 3-0, dar tot e ceva. Primul gol Irimia, 2 si 3 pierde mingea Baluta si nu se mai opreste pina-n poarta. Mingea, caci pustanul ala e de o indolenta crasa, dupa ce pierdea mingea nici nu se stresa sa vina sa ajute apararea pe partea unde incepea deranjul ...
In rest, toate-s noi dar vechi is toate: Kay, dintre toti varzetii din aparare ramane cel mai zdravan.

Thunder

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 01 Sep 2014, 12:40

T@V scrie: In rest, toate-s noi dar vechi is toate: Kay, dintre toti varzetii din aparare ramane cel mai zdravan.
te-a pacalit urcarea aia frumoasa in atac, la primu` gol imparte vina cu Ieremia, pe langa el a trecut mingea si am impresia ca s-a cam ferit...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 01 Sep 2014, 12:59

Am spus dupa meciul cu Pandurii ca jucatori ca Baluta nu mai au ce cauta in fotbalul actual. Fundasii centrali s-a spus de la inceput ca sunt lenti. Bancu e bun de rezerva, sa creasca, Vatajelu nu pricep cum a ajuns la Nationala. Cred ca suporterii au observat de la inceput bubele acestei echipe. Sigur ca noi nu putem schimba nimic, dar e nasol sa ajungi la concluzia ca ai avut dreptate in dauna unor "profesionisti". Daca suporterii vad mai bine decat stafful tehnic, atunci mai e vreo speranta?
Last edited by blixa on 01 Sep 2014, 13:01, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 01 Sep 2014, 13:00

Baluta zici ca e Elton de la Steaua. Adica peste tot si nicaieri.

Închis