(Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Moderator: grup_moderatori

Închis

Sandoi si Cartu o sa debuteze cu?

Poll ended at 06 Sep 2014, 02:51

Victorie
13
68%
Egal
3
16%
Infrangere
3
16%
 
Total votes: 19

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 06 Sep 2014, 20:23

Da, mai nou se citesc SMS-urile in direct la TV.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 21:01

Jucam fix nimic !!! Noroc ca mingea aia ajunsa la plesan ca altfel nu castigam. Daca astia nu aduc jucatori, retrogradam 100%. Bancu ala e bun la orice, dar nu la fotbal, omul e rupt, nu are treaba cu sportul asta indiferent unde joaca, in banda sau in spatele varfului. Herghelegiu slab rau de tot, nu stiu care e problema cu Curelea. Acka ala e pamant, Avramia se mai misca ceva, dar si el slab.

Nu avem echipa sa ne scapam, cu actualul lot e aproape imposibil sa facem asta, sunt jucatori mult prea slabi. Norocul lui Acka fu ca dadu Baluta gol, altfel in batea Cartu pe teren si asa incepu sa urle la el. Si norocul lui Varga fu ca ne dominau aia, altfel ramanea rezerva si de maine la echipa a 2a. El trebuia sa intre cand intra Sin, dar comenta ceva si Cartu i-a spus sa ramana acolo :)))).
N-ai ba nene ce sa faci, fara jucatori suntem morti. mijlocas lateral, 1 fundas central, atacant. Multe goluri in echipa, Ferfelea confirma ca e jucator de diviza B. Nu joaca nimic, dar absolut nimic.
Nu avem viteza la constructie, atingem mingea de vreo 5 ori pana reusim sa o pasam. Imi strica toata pofta de fotbal Bancu ala inca din primele minute, e prea rupt. Sper sa dispara dracu din echipa asta, poate se accidenteaza ca Mateiu sa scapam de el.

PS: Durbac ala o arde sanki, dar sponsori nu ne aduce :-D. Marcel Popescu a fost la meci, poate transferam ceva.....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2014, 21:11

Echipa a jucat un pic peste asteptarile mele - totusi noua conducere tehnica a avut doar trei antrenamente la dispozitie pina la meciul de astazi. Lupta pentru evitarea retrogradarii va fi grea - sper sa raminem in liga 1. Pacat ca politica de transferuri in vara nu a fost facuta mai cu cap. Un nou preparator fizic nu e o idee rea.

P.S. Vad ca Mateiu e in continuarea accidentat. Baiatul asta fost trimis acum o luna in Turcia - la o clinica "minune". Care or fi expertii din club care cred ca medicina sportiva in Turcia e "world class" ?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 21:17

E vorba de ACIBADEM, o clinica care lucreaza cu cateva echipe din romania. Dinamo, ASA si inca cateva.


PS: Cand o sa fie prezentate noile tricouri? Si credeti ca prezenta lui Durbac la acest meci anunta ceva? Adica un nou sponsor sau o campanie de marketing? l-am vazut ca a intrat si pe stadion.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de blixa » 06 Sep 2014, 21:21

cine e durbac?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 21:31

Seke, iar ai fost la meci fara sa te intalnesti cu baietii de pe forum? Eu cred ca ne ascunzi ceva...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Sep 2014, 21:31

ce zisa mititelu ? :)(
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 21:34

Ca echipa se numeste in acte CS U Craiova SA, nu Universitatea... Dar prin actul de asociere, Clubul Sportiv da drept de folosinta asupra denumirii Universitatea Craiova...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

(Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de sorin107 » 06 Sep 2014, 21:35

Bancu unul din cei mai buni clar. Skeke, esti praf, dar nimic nou. Balgradean trebuia sa stea in poarta la gol. Brandan o sa fie titular si probabil madson si mateiu se vor bate pe al 2-lea post de mijlocas central. As vrea sa-l vad pe avramia mai des si cred c-ar merita incercat un tandem curelea-ivan sau curelea-herghelegiu in fata, avand in vedere forma execrabila a lui ferfelea. Varga si plesan nu mai pot duce fizic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 21:38

Bancu unul dintre cei mai buni? Ok, uitati-va in contnuare la TV cu ecranul pe teletext. Auzi, joke of the year, Bancu cel mai bun. N-a facut nimic, a avut faza aia cand a intrat in interior si a preferat sa scoata la sut cand putea sa dea.
Bancu ala e o leguma !!! Mereu e cap de linie cand ajunge mingea la el. Auzi cel mai bun :)(, am reusit intr-adevar sa ma amuz.
Probabil ca de la TV se vede ca ala joaca bine, spre binele lui e ca toata lumea sa stea la TV, cei de pe Stadion il mai vad si cand nu are mingea in posesie :laughing: :laughing:

@Blixa

Durbac e ala care se ocupa de marketing, de fapt firma lui se ocupa de Craiova si alte zeci de echipe sportive din romania, Petrolul etc.
Last edited by muttley on 06 Sep 2014, 21:40, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2014, 21:39

de Sergyu_costea » 06 Sep 2014, 13:30

Acka incepu prost intr-adevar, gresi cateva pase, dar dupa nu a trecut nimic de el.
Pai asa a jucat si cu Viitorul - a comis una l-a inceput si ne-a omorit :-) Parerea mea e ca Acka n-are fata de liga 1 - sper sa ma insel.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Sep 2014, 21:41

DeuxEx scrie:Ca echipa se numeste in acte CS U Craiova SA, nu Universitatea... Dar prin actul de asociere, Clubul Sportiv da drept de folosinta asupra denumirii Universitatea Craiova...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!

procese ceva ? :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de blixa » 06 Sep 2014, 21:41

in spatele meu erau doi baieti care joaca fotbal la ceva juniori. la CSU, CJ, nu stiu... erau cu parintii. vreau sa spun ca inteleg acum de ce noi nu scoatem fotbalisti.
si astia erau impotriva lui Bancu. Imi venea sa ma intorc la ei si sa le spun sa caste ochii, dar pe unii e bine sa-i lasi in lumea lor.
Am vaga impresie ca Sorin e putin in dezacord cu cei care-l contesta pe Bancu si i-a observat ceva calitati, devreme ce-l pastra in teren si il juca si pe alt post.

Multam Muttley, sa caut si eu sa vad despre ce e vorba..
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 21:44

Pai era Sandoi la margine si din spate vine Cartu in fuga si urla la Acka de vreo 2-3 ori :)( Am crezut ca se duce si il bate pe teren :)(.
Oricum e putin amuzant cu 2 antrenori care fac cu schimbul :)(. Sandoi e tacut, Sorin urla la ei. S-a luat de Acka, Dananae si Bancu.
Referitor la Bancu, chiar mi-am pierdut vreo 10-15 minute din viata sa-l urmaresc si atunci cand nu are mingea, omul e aerian. Nu vine la primire, nu pleaca in profunzime, nu deschide unghiul de pasare, cand primeste mingea are nevoie de 5 atingeri pana sa-i dea drumu. Nu cred ca a dat 2 pase din prima :)(
Pe scurt e varza !!

@Blixa

Nu stiu in ce dezacord e Sorin, e posibil sa-i placa ca alearga mult si in unele momente inchide bine la vatajelu. Eu ma refer la Bancu pe faza ofensiva ! PE faza ofensiva e mort, dar mort de tot. Defensiv e bunicel, dar pe mine ma intereseaza ofensiv, atunci cand are mingea si nu face nimic cu ea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de sorin107 » 06 Sep 2014, 21:46

macar la motogp sa te pricepi, skeke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Închis