(Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Moderator: grup_moderatori

Închis

Sandoi si Cartu o sa debuteze cu?

Poll ended at 06 Sep 2014, 02:51

Victorie
13
68%
Egal
3
16%
Infrangere
3
16%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 07 Sep 2014, 11:24

Tavi, eu nu-l vad fotbalist pe Bancu in viitor. Dar asta e o parere personala. In schimb, daca vor avea grija de Ivan sa nu si-o ia in cap, eu il vad un mare atacant in 4-5 ani. Asta ma face super-optimist? :lol:

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de sorin107 » 07 Sep 2014, 11:33

mie-mi place bancu, daca l-ar mai cizela un pic tactic cartu eu cred c-ar fi un jucator bun de divizia A. ho un pic ca el a sarit unele etape, a ajuns direct in liga 1 si nici nu stie ce l-a lovit.

cel putin ieri chiar a facut un meci bun, cu travaliu, cu implicare, cam ce-si doreste cartu de la un jucator de banda.

LiviuB

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de LiviuB » 07 Sep 2014, 13:20

stie cineva cum e herghelegiu? sper sa nu fi fost accidentat rau...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 07 Sep 2014, 13:41

Thunder scrie:N-am vazut f bine, dar l-am vazut pe Grigore acolo. Oricum Cartu n-are nevoie de Cristescu langa el, e arhisuficient in peisaj :-D E chiar mai infricosator decat Cristescu si are si sonoru` mai puternic :-)
A mai iesit de sub banca sa faca schimbari, vorbea cu arbitru de rezerva, o ardea sanki :)(. Eu n-am mari probleme cu Grigore, adica nu e vina lui, e vina omului care l-a lasat sa se ocupa de partea tehnica cand el e pe administrativ. Daca lasi un orb sa conduca un tir e clare ca nu ajunge la destinatie :lol: :lol:
N-am auzit faza cu: "Cine dracu v-a adus aici" Dar am auzit cum urla la Acka "Acka, Ackaa, ACKAAAA a fost epic :)(" Si inca una cu Varga cand trebuia sa intre, a comentat ala ceva si a primit un raspuns marca cartu: "Bine ba, ramai aici" dar scurt si s-a intors cu spatele dupa ce i-a facut semn lui Sin sa vina :)(.


@Sorin107
Ai auzit ce a spus dupa meci? Si ce vrea de la Bancu? Vezi ca spune in video ala.


PS: Nimic de transferuri?? Hai ma ca e nevoie de oameni :-( :-( :hai :hai
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 07 Sep 2014, 13:45

A spus Cartu de transferuri - "Nu stiu, noi incercam..." - l-a intrebat un ziarist daca mai aduc jucatori.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de LiviuB » 07 Sep 2014, 14:08

sa se incerce la Matel, ca fundas dreapta nu prea avem, Achim e mediocru iar de Dananae nici nu mai zic. cred ca re o problema psihica, de lipsa de incredere... nu stiu...

sorin107

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de sorin107 » 07 Sep 2014, 14:45

Livius scrie:sa se incerce la Matel, ca fundas dreapta nu prea avem, Achim e mediocru iar de Dananae nici nu mai zic. cred ca re o problema psihica, de lipsa de incredere... nu stiu...

problema lui cea mai mare e ca nu stie fotbal.

LiviuB

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de LiviuB » 07 Sep 2014, 14:50

Sorine, e ciudat prin 2009-2010 juca chiar bine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 07 Sep 2014, 14:57

Eu cred ca trebuiau sa finalizeze negocierile cu Gil Bahia ! Matel e un vis umed. Cu Gil Bahia cica am negociat vreo 2 luni, dar pana la urma a ajuns la Mures :)(
Referitor la Dananae si Achim, ei sunt fundasi dreapta dar total diferiti. Adica daca s-ar putea combina ACHIM+Dananae, am avea un fundas dreapta acceptabil. Dananae e slab defensiv si destul de bunicel ofensiv. Achim e bunicel defensiv si destul de slabut ofensiv. Oricum postul de fundas dreapta e o problema nationala din moment ce in seara asta suntem obligati sa jucam cu Tamas !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Leonard Albert » 07 Sep 2014, 16:31

@Uneka: Ia o pauza ca meriti. Dupa tine victoria asta e un dezastru colosal...esti pantagruelic vere (si vezi ca nu e injuratura).
O scurta analiza:
Balgradean - a gresit la ambele goluri, sa nu uitam ca arbitrul Gaman le-a anulat aiurea un gol OFKistilor, n-a fost fault in atac, Pufi s-a aruncat orbeste in gramada cu sarbi.
Dananae - o umbra a celui pe care-l stiam...din pacate in iarna trebuie sa ne lase;
Acka - a inceput ezitant dar a continuat foarte bine, se loveau aia de el ca de zid;
Avramia - satisfacator, vreau sa-l vad si intr-un oficial ca sa-mi dau cu parerea;
Vatajelu - excelent si pe aparare si pe atac;
Madson - acceptabil, poate mai mult, sunt tare curios daca Mateiu o sa-l scoata din echipa;
Baluta - poate cel mai bun joc al sau de cand a venit. Ganditi-va totusi ca are abia 20 de ani, abia de-acum incolo ar trebui sa "explodeze";
Brandan - seful din teren, e clar, trebuie sa ramana capitan, e singurul care creeaza;
Bancu - prevad un cuplu de mare viitor in banda stanga: Vatajelu/Bancu. Vad ca e contestat pe-aici, aveti in vedere totusi ca si el are abia 21 de ani si a luat un contact cam brusc cu prima liga;
Ferfelea - nu-mi place si pace, as prefera de o mie de ori un Ivan/Curelea in teren;
Herghelegiu - mi-a placut moldavul, s-a zbatut mult, a facut o faza superba la primul gol, se vede ca vrea si ca poate. Are nevoie de mai multe meciuri, sper ca nu s-a accidentat grav.

Ceilalti au jucat mai putin, nu le comentez evolutia, sper doar ca Achim nu s-a rupt, altfel suntem in pom.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de SLH » 07 Sep 2014, 17:35

Leonard Albert scrie: Madson - acceptabil, poate mai mult, sunt tare curios daca Mateiu o sa-l scoata din echipa;
Eu cred ca o sa joace amandoi + Brandan pentru ca sunt cei mai siguri jucatori pe care ii avem. Gasesc Cartu-Sandoi o formula sa intre toti, poate un 4-1-4-1, mai exista si varianta cu 2 atacanti si atunci poate juca Brandan in stanga sau Mateiu in drepta situatie in care unul dintre Bancu si Baluta sta pe banca. Varga nu cred ca o sa mai fie titular la noi decat in situatii exceptionale.

JustME

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de JustME » 07 Sep 2014, 17:42

am ajuns cam tarziu pe stadion si am ratat primul gol. pe unde as putea sa gasesc un video ceva? eventual un rezumat.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Leonard Albert » 07 Sep 2014, 17:47

SLH, ai idei interesante, cu siguranta ar fi ceva sa vedem o echipa gen:
Balgradean
Achim, Izvoranu, Kay, Vatajelu
Madson, Mateiu
Baluta Brandan
Curelea, Ivan

Pare chiar foarte smechera echipa asta. Daca se va juca vreodata formula asta si batem, promit ca dau o bere, la asta nu ma gandisem.

@just: aici http://www.csuc.ro/ro/Debut-cu-dreptul- ... si-Sandoi/

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de SLH » 07 Sep 2014, 17:53

Last edited by Anonymous on 07 Sep 2014, 17:57, edited 1 time in total.
Motiv: am adaugat o mica descriere. este importiva regulamentului sa se posteze linkuri fara macar o minima descriere!

JustME

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de JustME » 07 Sep 2014, 17:56

multzam verilor, splendida faza primului gol.

Închis