(Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Moderator: grup_moderatori

Închis

Sandoi si Cartu o sa debuteze cu?

Poll ended at 06 Sep 2014, 02:51

Victorie
13
68%
Egal
3
16%
Infrangere
3
16%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 23:51

Bobby scrie:L-am vazut pe Sorin Cirtu ingindurat la conferinta de presa de dupa meci...Sper ca impreuna cu Sandoi sa revitalizeze echipa. Eu nu-mi dau seama cine a fost omul care l-a putut propune pe Gane la echipa...schimbi 15 jucatori, retrogradeaza 6 echipe si tu pui un asemenea "antrenor". Cind il vedeam pe Felix spunind ca trebuie sa asteptam 6 luni sa evaluam un antrenor, imi venea sa sparg televizorul.
Un video cu conferinta? Sau unde ai reusit s-o vezi? Oricum eu zic sa trecem peste si sa privim in viitor. Daca continuam sa ne legam de trecut nu facem nimic. Pe Gane l-a pus Craioveanu, a gresit, asta e viata. Doar nu o sa-l impuscam pe Craioveanu a ca facut o eroare. Tot el l-a pus pe Balint deci este un echilibru. Acum sa vedem ce putem sa mai salvam pana in iarna. Luni jucam cu Otelul si sapt urmatoare cu Cluj care a schimbat antrenorul, Ogararu e un fel de Stanga. Adica adept al fotbalului Olandez, am vazut ca si el si-a adus pe cineva din Olanda la echipa, parca tot preparator. Eu zic ca mai bine dam un telefon lui Stanga sa-l trimita inapoi pe Ebben.


PS: Cristi ai dreptate, scuze. Ideea e ca mai sunt vreo cateva ore sa ne miscam putin. Macar un fundas central si atacant sa aducem....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 23:54

Nu ma laud, mah, ca mai sus de locul 12 nu am fost niciodata. Eu l-as prefera pe italianul ala care ii facuse jucatorii lui Ajica sa alerge. Pana si Dina alerga :lol: Oricum, o sa vedem concluziile acestui meci transpuse in urmatoarele zile in decizii luate de Cartu. Nu mai vorbesc de Sandoi, el e vioara a doua.

Astept pe FreakBoy sa vina cu o vorba de duh acum :lol:
Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de azzuro » 07 Sep 2014, 00:05

"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 07 Sep 2014, 00:15

Pare cam dezamagit de ce a gasit la echipa...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 07 Sep 2014, 00:30

@Azzuro
thx pt video.

Daca conducerea nu intelege nimic din atitudinea lui Cartu si nu o sa bage mana in buzunar sa aduca jucatori, e groasa. Pe mine aceasta conferinta sau de fapt aceasta reactie de dupa meci ma ingrozeste pentru ca situatia pare sa fie si mai naspa decat o vedem noi. Aceste nemultumiri fata de Bancu au fost exprimate si in joc cand mereu avea ceva sa-i zica.
Sper ca Sorin sa aiba puterea necesara si sa mearga peste Rotaru cu o lista de jucatori ce trebuie adusi. Practic la final si el spune "Ce avem la dispozitie" adica mai tradus: Astia sunt, astia joaca, minuni nu face nimeni.
Il aud pe ala ca la pauza urla din toti plamanii ca la partenerii echipei baga si Primaria + CJ. Pai poate ca PRIMARIA +CJ trebuie sa faca acolo o investitie mica de 500k ca sa ne ajute in momentul asta daca conducerea nu poate in acest moment.


Pentru cei care doresc sa vada declaratia lui Sorin si nu doresc sa mai piarda vremea pe site, o pot vedea direct aici:
phpBB [video]
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de UneKa » 07 Sep 2014, 02:33

Nu s-a schimbat nimic. Jucam la fel de slab si de previzibil. Sunt tot aceeasi jucatori de proasta calitate. Este uluitor cum doi antrenor prefera sa joace cu un om in minus. Bancu nu este bun nici de judeteana. Acka este un african care si-a gresit meseria. Plesan trebuie merge doar pe burta nici la oldboys nu il mai primesc. Herghelegiu mimeaza fotbalul. Ferfelea este un naufragiat pe teren. De Balgradean ce sa mai zic.
WATERBOY e imbracat in alb si face pe mascariciul.
Cu tot respectul dar scenele de pe margine sunt din Stan si Bran. Roluri principale Cartu si Sandoi. Rar vezi asa ceva in fotbal. Ca la margine sa fie doi antrenori care sa dea indicatii.
Ziceti de Craioveanu ca a gresit de parca a gresit o parcare cu spatele. Craioveanu este unul dintre principalii vinovati pentru ce se intampla. A vrut sa isi promoveze ruda. Profesionalism 0 din partea lui.
Rotaru sa lase echipa primariei si sa plece cu WATERBOY la Urziceni daca nu are bani sa investeasca in jucatori. Acum trebuiau sa aduca cine sau sase jucator de super valoare ca sa evitam retrogradarea.

La cat de prost joaca echipa nu ne salvam. Bravo ROTARU pentru ca ai reusit sa retrogradezi echipa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 07 Sep 2014, 02:34

Grozav inca e liber de contract?!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de UneKa » 07 Sep 2014, 02:40

Grozav nu a fost niciodata liber. Echipa din Rusia este dispusa sa il imprumute sau sa il vanda. WATERBOY era ocupat cu maimutele din capul verde.
Suntem terminati. Nu avem echipa si retrogradam daca nu se investeste. Am vazut si eu ce a zis Cartu. Acelasi discurs pierdut. Isi da seama ca o sa isi treaca o alta retrogradare in palmares. Stie ca nu are cu cine sa lucreze. Eu sper ca el sa plece si sa nu isi asume retrogradarea. Legenda Sorin Cartu nu merita asa ceva. Nu merita sa fie contestat de suporteri din cauza lui Rotaru. Sa plece si sa ramana Rotaru singur. Echipa este retrogradata fara transferuri.
Trebuie sa se aduca acum doua sau trei milioane sa aducem jucatori. Sapunaru Nicolita Grozav Marius Niculae Matel si alti romani de valoare sau straini. Daca Rotaru nu are acesti bani sa plece. Oricum retrogradam indiferent daca ramane sau nu.
Last edited by UneKa on 07 Sep 2014, 02:45, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 07 Sep 2014, 02:42

Uneka, daca tot vorbesti la bauturaz macar fa-o dupa o sticla de Jack... Nu dupa una de Patriot!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Thunder » 07 Sep 2014, 07:40

DeuxEx scrie:Prietenas, luni la ora 00.00 nu inseamna luni la ora 24.00. Vrei sa spui marti la ora 00.00... E greu cu matematica. Nu ma laud, dar am fost de vreo cateva ori la fazele nationale de matematica...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
Mori de-te dreacu de tocilar :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Daca si Baluta a jucat mai bine, aveti incredere in Sorinel ca-l revitalizeaza si pe Bancu. In orice caz, cea mai epica faza, DAR CEA MAI EPICA din tot meciul, a fost pe la jumatatea primei reprize, cand a tipat catre toata echipa "BA CINE MAMA DRACU V-A ADUS BA PE VOI AICI?" in conditiile in care felix era pe banca :-D S-a facut micut micut de tot motanelul la faza aia, nu-l mai distingeam de scaune, desi el saracu` e un pic dolofan de fel :)(

Uneka interneaza-te! Du-te colo la spitalu` 9 si da-ti drumu la gura 5 minute ca-ti garantez eu ca sigur te ia cineva in vizor si se ocupa si de tine :cool:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Bobby » 07 Sep 2014, 07:51

Thundere - m-ai terminat cu replica lui Cirtu :-)

Intr-adevar super tare !

N-a mai stat Cristescu pe banca, ca la meciul cu Petrolul ?

Thunder

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Thunder » 07 Sep 2014, 07:55

N-am vazut f bine, dar l-am vazut pe Grigore acolo. Oricum Cartu n-are nevoie de Cristescu langa el, e arhisuficient in peisaj :-D E chiar mai infricosator decat Cristescu si are si sonoru` mai puternic :-)

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de _T@V_ » 07 Sep 2014, 10:59

Bobby scrie:
de DeuxEx » 06 Sep 2014, 14:02

Bancu are calitati, dar nu mi se pare genul de jucator de fotbal care poate sa faca pasul spre fotbalist. Nu face parte din aceiasi categorie de jucatori cu Ivan, spre exemplu.
O sa decida Cirtu in urmatoarele 3-4 luni cine poate ajunge fotbalist, si cine nu :-) Sorin are ochi buni - va face curatenie la echipa.
Vere cand va vad cu afirmatii d'astea, ma trec fiorii. Unii dintre voi dati pe afara de optimism. Le rezolva Cartue toate! Bah frate, o fi Sorinaccio vreun Murinho si io nu stiam.
Unii dintre voi cred ca ati uitat ultimile performante ale acestui grande antrenor...
Mare minune daca luam punct cu Otelul. Punct!

Thunder

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Thunder » 07 Sep 2014, 11:16

Mourinho e Mourinho, Cartu e mai bun, clar. Sa fim seriosi, Cartu e antrenor bun, problema lui e altundeva, la comunicare si exprimare :-D

LiviuB

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de LiviuB » 07 Sep 2014, 11:19

Tavi, dar si la tine functioneaza din plin vice versa, debordezi de pesimism :-)

Închis