[Etapa 7] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Moderator: grup_moderatori

Închis

Marele Sorin Cartu o sa aiba parte de un debut cu:

Poll ended at 14 Sep 2014, 03:31

Victorie
21
91%
Egal
1
4%
Infrangere
1
4%

Total votes: 23

anakin
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de anakin » 16 Sep 2014, 22:47

Adică tu vrei să-mi zici mie că stadionul a fost pe jumătate plin la fiecare meci din acest sezon? Iar dacă eram invidios, nu mă oboseam să mă uit la meci, și nici nu comentam aici, lăudând echipa pentru jocul cu Oțelul. Am spus mereu că e bine să existe o echipă din liga I în Craiova, chiar dacă unii dintre voi faceți tot posibilul să fiți antipatici, la fel ca fanii lui Mititelu de pe facebook. Pentru binele fotbalului Craiovean, ar fi bine ca CS U să nu retrogradeze.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

hanky panky
fanatic
fanatic

Mesaj de hanky panky » 16 Sep 2014, 23:20

unde ai vazut tu pe forumul asta
ca se scrie de retrogradare?
asta e numai la voi acolo pe feizbuc
noi ne facem probleme de spectacol si de cupele europene

n-are treaba clona cu retrogradarea

clona n-are dusmani
cum avea mititelu

clona are bani
clona are prieteni
clona are partid, primar, penali la ferefe

statistica asta imi pare mai aproape de adevar

Nr Echipa gazda Media numarului de spectatori
1 CS Universitatea Craiova 10125 (40% din capacitate)
2 Petrolul Ploiesti 6833 (44% din capacitate)
3 Dinamo Bucuresti 6679 (44% din capacitate)

http://www.liga1.ro/html/clasament_spectatori

oricum e dileala pentru o clona sa aiba atatia spectatori
Last edited by hanky panky on 16 Sep 2014, 23:39, edited 1 time in total.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 16 Sep 2014, 23:20

Ba totusi, ne lasi cu 300 de spartani ai tai ? Au fost cam 3500-4000 de insi pe stadion aseara, in conditiile in care era luni si a plouat cam toata ziua...
hanky panky scrie: Nr Echipa gazda Media numarului de spectatori
1 CS Universitatea Craiova 10125 (40% din capacitate)
2 Petrolul Ploiesti 6833 (44% din capacitate)
3 Dinamo Bucuresti 6679 (44% din capacitate)

http://www.liga1.ro/html/clasament_spectatori

oricum e dileala pentru o clona sa aiba atatia spectatori
pai daca v-a adus olga cu arcanu` de la organizatiile de tineret-sperante :-D

hanky panky
fanatic
fanatic

Mesaj de hanky panky » 16 Sep 2014, 23:35

numai cu valută

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 17 Sep 2014, 00:40

anakin scrie:Adică tu vrei să-mi zici mie că stadionul a fost pe jumătate plin la fiecare meci din acest sezon? Iar dacă eram invidios, nu mă oboseam să mă uit la meci, și nici nu comentam aici, lăudând echipa pentru jocul cu Oțelul. Am spus mereu că e bine să existe o echipă din liga I în Craiova, chiar dacă unii dintre voi faceți tot posibilul să fiți antipatici, la fel ca fanii lui Mititelu de pe facebook. Pentru binele fotbalului Craiovean, ar fi bine ca CS U să nu retrogradeze.
Din contra, CS U trebuie sa retrogradeze si sa dispara, problema e ca nu exista CS U, cum n-a existat niciodata FC Universitatea Craiova
Din fericire exista CS Universitatea Craiova, "exista o echipa din liga 1 in Craiova" cand repectiva echipa a familiei era condusa de un brutar, acum a revenit Stiinta, aia cu campionate si cupe castigate, plus meciuri europene o:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 17 Sep 2014, 00:58

Aviz animalelor de companie, prescurtarea completa si corecta este CSUC

anakin
fanatic
fanatic

Mesaj de anakin » 17 Sep 2014, 11:18

muttley scrie: acum a revenit Stiinta, aia cu campionate si cupe castigate, plus meciuri europene o:
Atata timp cat sigla cu leul exista doar in declaratii pe site, nu poate fi echipa de fotbal Universitatea Craiova, cel mult o noua echipa a Clubului Sportiv. Putem vorbi de echipa de fotbal Universitatea Craiova atunci cand va juca pe piept cu sigla speciala facuta pentru Craiova Maxima. Asta e opinia lui Balaci, a mea si a multor altora (chiar si majoritatea celor care merg la stadion). Daca voi vreti sa ignorati acest fapt extrem de evident, treaba voastra. Pana atunci, vorbe multe, declaratii curajoase pe site complet neacoperite de realitate, si multa gargara. Momentan, pentru mine e doar o echipa din Craiova care incearca sa devina Universtatea, dar mai are mult de lamurit si rezolvat.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

hanky panky
fanatic
fanatic

Mesaj de hanky panky » 17 Sep 2014, 11:27

anakin scrie:
muttley scrie: acum a revenit Stiinta, aia cu campionate si cupe castigate, plus meciuri europene o:
Atata timp cat sigla cu leul exista doar in declaratii pe site, nu poate fi echipa de fotbal Universitatea Craiova, cel mult o noua echipa a Clubului Sportiv. Putem vorbi de echipa de fotbal Universitatea Craiova atunci cand va juca pe piept cu sigla speciala facuta pentru Craiova Maxima. Asta e opinia lui Balaci, a mea si a multor altora (chiar si majoritatea celor care merg la stadion). Daca voi vreti sa ignorati acest fapt extrem de evident, treaba voastra. Pana atunci, vorbe multe, declaratii curajoase pe site complet neacoperite de realitate, si multa gargara. Momentan, pentru mine e doar o echipa din Craiova care incearca sa devina Universtatea, dar mai are mult de lamurit si rezolvat.
vezi ca ti-a mai pregatit
domnu' adrian
un leu nou nout ţiplă
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2014, 11:52

anakin scrie:
Problema cu stema e mult mai complexa si nu tine de mititelu, el e doar beneficiarul unui context ambiguu. Ideea e ca stema nu are autor in acte - a luat fiinta in urma unei cereri formulate verbal, nu exista niciun document scris. Deci in acte nu figureaza nicaieri. Prin urmnare, e foarte dificil sa preiei stema in acest context. Singura varianta ar fi sa se faca pe modelul lui mititelu, sa iei pur si simplu stema fara acte si sa te bati cu pumnul in piept ca e a ta. dar la club mie mi se pare ca se doreste o abordare mai serioasa.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 17 Sep 2014, 14:10

anakin scrie:
Din fericire pentru noi si din nefericire pentru voi, cei care inca mai credti in steaua mititelului, multi de aici au vazut Universitatea Craiova jucand si sub alte steme decat leul. Asa ca nu avem problema asta existentiala a unui animal pe stema.
Ba chiar marile performante ale maximilor nu au legatura cu leul decat tangential. Echipa de fotbal Universitatea Craiova nu a fost facuta celebra de stema cu leul, ci invers. Unii din noi traim cu amintirea meciului cu Kaiserslautern, voi traiti din amintirea degetului mijlociu al lui Costea, ala cu care va dadea m...e iar patronul lui aplauda gestul. Adio!

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 17 Sep 2014, 14:33

Unii uita ca intai a fost Universitatea Craiova si apoi stema cu leul, si nu a fost invers...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 17 Sep 2014, 14:36

Ma dar daca tot a zis grasul ala de la Urziceni si U Cluj c-o avem, de ce dracu sa nu jucam cu ea ? :-)

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 17 Sep 2014, 14:39

Tot ala de la Urziceni sustinea ca am transferat spuma jucatorilor in aceasta vara. Tu tot il mai crezi?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 17 Sep 2014, 14:42

Normal ca nu, dar sunt oltean si sa fiu al dracu imi sta in fire :-D Nu ma pot abtine, ce vrei :-)

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 17 Sep 2014, 14:57

zice vlad rosca pe fb:

BREAKING! Decizia Curtii de Apel Brasov: FC U Craiova, in FALIMENT irevocabil!

deci poate daca nu o avem stema, o luam :D
Sorinel

Închis