[Etapa 8] U Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte mai adaugam la cele 5, dupa meciul de la Cluj?

Poll ended at 22 Sep 2014, 14:20

3
13
50%
1
11
42%
0
2
8%
 
Total votes: 26

ozzy

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 23 Sep 2014, 08:58

Acum știi cum e, poți să joci slab și pentru că nu te lasă adversarul să joci mai bine. Cert e că noi, nici măcar la 0-5 cu Astra, n-am fost dominați așa cum i-am dominat noi pe clujeni aseară.

sorin107

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 23 Sep 2014, 09:11

Corect, ozzy. E clar c-am aratat altceva, de departe cel mai bun meci al nostru. Merita felicitati toti, da' n-am rezolvat nimic daca nu batem in cupa si muresul acasa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 23 Sep 2014, 09:28

Io cu Muresul as fi multumit si cu un egal. Meciul se joaca Duminica la ora 16:00, deci o ora excelenta. Muresul nu e neaparat mai in vână, ci doar ruleaza jucatori mai versati si mai speculativi. Si se pare ca stau mai bine si cu pregatirea fizica, au castigat destul de multe puncte pe final. Noua pe final ni se termina benzina.

Si ca sa le dea peste nas contestatarilor, Bancu ieri a luat cea mai mare nota!
Imagine

LiviuB

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2014, 11:31

mi-a placut maturitatea aratata in joc. nu le-am dat nicio sansa. sigur ca nu sunt o mare echipa (asa nici Mediasul nu are cine stie ce jucatori) dar mi-a placut ca nu am intrat in jocul lor. Sa vezi ca la 0-0 portarul gazdelor trage de timp nu am mai trait de prin '95.

ps -si echipamentul a fost pe masura jocului.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 23 Sep 2014, 11:57

Meciul cu Dinamo e la ora 21:00, au anuntat pe site-ul oficial ca e in prime time!
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 23 Sep 2014, 13:14

Eheeeeee.. asta e Craiova!

Citind comentariile voastre din timpul meciului remarc inca o data diferenta intre a vedea meciul la stadion si la televizor. Va spun sincer ca si daca, prin absurd, ramanea 0-0 nu era suparati pe jucatori. Au avut vana in ei tot meciul, practic ii auzem cu scarsneau din dinti la fiecare duel unul la unul. De mult de tot nu am mai dominat pe cineva atat de clar la toate capitolele. Avem o boala veche, ni se pune pata pe cate un jucator si ii vedem pe el vinovat de tot ce se intampla rau, inainte au fost verdes si dina pe care ii zapacea tot stadionul, acum vad ca e mai peronalizata treaba, e fiecare cu jucatorul lui. Evident e o bucurie pentru toti cand jucatorul respectiv da peste nas contestatorilor.

Cum am gestionat finalul meciului e un minus, am intrat in contre cu o echipa stresata, desi aveam meciul castigat. Pentru asta un merit are si arbitrul care pe final mi s-a parut ca a arbitrat numai pt ei. La toate cornerele noastre de pe final ii lasa pe clujeni sa stea la 3 metri de minge, desi ai nostri cereau de fiecare data sa se respecte distanta. Mi se parea incredibil cand ai nostri aratau liniile care delimiteaza 9m la corner, 2-3 clujeni erau in interiorul lor si arbitru se facea ca nu intelege despre ce e vroba si fluiera sa batem. Am vazut asta foarte bine pentru ca era exact in dreptul nostru si mi s-a parut extrem de nesimtit arbitrul.

Una peste alta un meci mare facut de Stiinta in deplasare, iar pentru noi cei care am fost la meci scorul finala a fost 3-0. Ma astept ca la meciul cu tg mures sa fie minim 15000 de oameni si daca batem in cupa si facem 1x cu tg mures suntem favoriti in groapa.

PS: Penibili astia de la Cluj, 5-600 de spectatori pentru un oras atat de mare si in conditiile in care au poate cel mai frumos stadion din tara e mai mult decat rusinos.

LiviuB

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2014, 13:37

arbitrul a fost destul de gazdar. pai Bocsa, bucsa, cum naiba il cheama cred ca a facut singur 10-12 faulturi, din care vreo 3-4 dure. si nici nu stiu daca a luat galben...
si au mai fost faze...

Thunder

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Sep 2014, 14:10

Bravo ma nene, in sfarsit

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Sep 2014, 14:46

unde ce si cum?:)

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 23 Sep 2014, 15:06

Bine ma !!! Nice capture :)
Aka giallorosso!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Sep 2014, 17:31

Thunder scrie:
Sergyu_costea scrie:Si buna dispozitie: Sorin Cârțu după meci, la Look TV: "În primul rând vreau să o pup pe prietena mea Roxana Ciuhulescu." :))
Chiar ma, ia sa nu mai aud pe careva ca e penibila Roxanica, daca ii place lu` Sorinel de ea, e clar, e d-a noastra, e si prietena mea :)( TE PUP ROXANA [smile38]
Iar va bagati peste mititelu? I-ati luat echipa, stadionul, acum o vreti si pe Ciuhuleasca?


Imagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Sep 2014, 19:05

Sergyu_costea scrie:
SLH scrie: Una peste alta un meci mare facut de Stiinta in deplasare, iar pentru noi cei care am fost la meci scorul finala a fost 3-0.
Nu intelegeam, dar acum am vazut o: Avanti ucv

Imagine

bravo vere
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Sep 2014, 20:30

Apropo de cartonase, de ce nu i-a spus cineva si lui Madson sa mai primeasca un galben???? Era suspendat tot in cupa. Acolo pe final trebuiua sa se duca si sa faca un hent sau un fault......
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis