Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cine se califica?

Poll ended at 27 Sep 2014, 12:33

Universitatea Craiova
18
100%
CS FC Caransebes
0
No votes
 
Total votes: 18

Thunder

Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Sep 2014, 12:33

ImagineImagine

Faza saisprezecimilor

Joi, ora 16:00 pe stadionul CSS steoaia Balta Sărată - neteleviziat.
Last edited by Thunder on 23 Sep 2014, 13:13, edited 1 time in total.

sorin107

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de sorin107 » 23 Sep 2014, 12:36

cu steme cu tot?

sa dea drq ce ne-am mai emancipat in ale tehnicii bai thunder...:D

as juca cu cei care-au jucat mai putin + suspendatii, ca sa avem titularii odihniti pentru duminica.

brac - dananae, acka, avramia, velcovici - madson, tarnacop - baluta, ferfelea/herghelegiu, varga - ivan

dupa mine ar trebui dati sin si valskis, nu cred ca avem nevoie de ei.

Thunder

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Thunder » 23 Sep 2014, 12:37

Facui ce-am facut si-n sesiune, copiai munca altuia :-D

Hai clonaaaaa :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv

Thunder

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Thunder » 23 Sep 2014, 12:50

Poti sa-ti pui si casa la pariuri ca daca facui eu topicu` ne calificam mie-n suta :)(

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de romaad » 23 Sep 2014, 23:04

Cate etape a luat Kay?

Thunder

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Thunder » 23 Sep 2014, 23:10

Pt rosu direct ia 2, daca n-a luat in plus si pe la vreo comisie de disciplina, ceea ce eu unu n-am auzit, deci cu tg mures joaca (nici nu stiu ce sa zic, daca din fericire sau din pacate)...
Last edited by Thunder on 23 Sep 2014, 23:11, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de DarkComy » 23 Sep 2014, 23:11

romaad scrie:Cate etape a luat Kay?
3. CSU Craiova – FC Otelul Galati – eliminari – In baza art. 63.1.b + 63.2.4.a, se sanctioneaza jucatorul Ciftci Serkan (FC Otelul Galati) cu suspendare pentru trei jocuri si o penalitate de 4000 lei. In baza art. 63.1.b + 63.2.4.a, se sanctioneaza jucatorul Silveira de Graca Carlos (CSU Craiova) cu suspendare pentru doua jocuri si o penalitate de 3000 lei.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de romaad » 23 Sep 2014, 23:13

deci nu joaca nici el cu banatenii... probabil vom juca cu aceiasi fundasi centrali ca si la Cluj. Altii nu cred ca avem in momentul de fata!

Thunder

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de Thunder » 23 Sep 2014, 23:25

Eu sper sa-i bage p-astia care nu prea au jocuri in chisoare, un Avramia, un Valskis, un Velcovici care oricum ar trebui incercat in locul lui Vatajelu pentru ca ala micu` e cam praf de cand a inceput campionatu`, nu-mi aduc aminte de niciun meci bun al lui... Ar mai fi cazu` sa mai intre si alde Sin, Herghelegiu, chiar si Plesan ca nici asta n-a prea jucat, Varga ar trebui incercat si el o repriza, un Brac in poarta sa-si mai recapete din incredere, un Dananae care la fel, n-a prea jucat :smoke: Iar uitai de Ivan :)-

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de romaad » 23 Sep 2014, 23:41

Cred ca o sa joace oricum Velcovici, poate si Dana, insa in centru nu sunt solutii deloc. Ar fi Avramia dar nu cred ca se bazeaza Cartu pe el, vad ca mai mult pe la echipa a doua joaca.
Eu merg pe o echipa cam asa: Brac - Dana, Acka, Frasinescu, Velcovici - Varga, Madson, Plesan, Tarnacop - Herghelegiu, Bawab(Ferfelea)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de muttley » 24 Sep 2014, 00:16

Cred ca ar trebui sa joace cuplul de fundasi centrali care o sa fie in teren si cu ASA. Stim bine ca acolo suferim si orice joc le ofera stabilitatate celor doi. Nu cred ca efortul o sa fie asa mare cat sa-i oboseasca. In rest cred ca o sa apara: Dananae, Velcovici, Plesan, Sin, Herghelegiu, Baluta, Brac sau Straton, Avramia (pt ca nu cred ca Sorin o sa foloseasca ce am zis eu mai sus) poate Valskis, Ivan etc.

Echipa cred (sper) ca o sa fie asta, vad un 4-4-2 cu doua varfuri
Brac / Straton
Dananae - Acka - Frasinescu - Velcovici
Baluta - Plesan - Ferfelea - Sin
Herghelegiu - Valskis
Nu stiu daca aia 2 o sa fie fundasii centrali...

Cel mai important e sa scapam fara accidentari, mai bine ratam calificarea decat sa pierdem un jucator important si sa nu jucam dur ca sa nu primim rosu.

Referitor la suspendari, cred ca Kay face recurs si o sa primeasca doar doua etape, sa vedem daca lui Brandan o sa-i dea una sau doua etape aia. Poate fac ca aia de la UEFA, parca madridului i-a suspendat cativa jucatori pt ca au luat intentionat cartonase.

LE: Se pare ca doar ala de la Galati a primit 3 etape, am citit gresit, oricum sper sa se sudeze cuplul Acka - Frasinescu o:
Last edited by muttley on 24 Sep 2014, 00:58, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de sorin107 » 24 Sep 2014, 08:22

Skeke, bine dracu ca nu esti tu antrenor.

Cum sa nu-l bagi nici macar acum pe ivan? Sau pe varga? Ce sa mai facem cu sin si cu valskis?

Cred ca ar trebui bagat madson, daca nu joaca duminica, si menajat plesan, pe care-l vad titular cu muresul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de muttley » 24 Sep 2014, 12:15

Pai Curelea e refacut? Poate juca Duminica? Asa ca Ivan mai bine e tinut sa nu riste cumva o accidentare, bagat eventual pe parcurs.
Nu stiu daca cu ASA o sa joace Plesan, daca daca nu o face, trebuie bagat sa joace in cupa ca sa aiba meciuri in picioare, Madson are destule, ar putea sa primeasca o pauza, dar nu cred. Cat despre Varga, lasa-l sa fie proaspat duminica.
Din pacate aia de la Mures au toata echipa, Muresan si-a ispasit suspendarea cu Rapid, aiurea. Mai aveau 3 jucatori la un cartonas de suspendare, Goga, Sepsi si Voiculet, dar n-a fost sa fie.

Asta e echipa folosita de Caransebes in ultima etapa cu ACS Timisoara, au pierdut la limita 2-1 gol in 86.
Coca - Manea, Goşa (cpt.), Dicu, Buşu - Săulescu, Artean, Precup, Poiană - Ad. Ganea - Himcinschi
Himcinschi nu era cumva o mare speranta???
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de sorin107 » 24 Sep 2014, 12:24

Pai varga oricum nu e titular duminica ba, de-aia tre sa joace maine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Cupa Romaniei: CS FC Caransebes - C.S. Universitatea Cra

Mesaj de SLH » 24 Sep 2014, 13:31

E clar ca echipa in meciul asta o sa se faca in functie de echipa pt meciul cu tg mures. Toti cei pe care antrenorii ii considera obositi o sa stea, la fel cum cei care se considera ca au nevoie de meciuri o sa joace. Cert e ca ma astept sa avem o echipa foarte diferita decat ce am vazut pana acum. E posibil sa joace Avramia in locul lui Acka, de fapt in afara de Frasinescu si Madson, ma astept sa joace decat cei cu putine mediuri:

Brac - Dananae,Frasinescu, Avramia, Velcovici - Herghelegiu, Plesan(maxim 60 de minute), Madson, Baluta - Ferfelea, Ivan

Închis