[Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu ASA Tg.Mures ?

Poll ended at 29 Sep 2014, 12:46

Victorie
15
65%
Egal
6
26%
Infrangere
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de DeuxEx » 28 Sep 2014, 21:02

Aici puteti vedea faultul lui Brandan. Mie nu mi s-a parut a fi de rosu!
phpBB [video]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de blixa » 28 Sep 2014, 21:08

ce sa mai zicem? bine ca ne-a dat penalty. daca si pe ala se facea ca nu-l vede...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de muttley » 28 Sep 2014, 21:21

Lol, nu e de rosu, ce zeu. Intr-adevar se duce cu piciorul sus, dar nu-l prinde, il prinde abia cand il coboara, dar oricum am da tot rata meciul cu Dinamo pt ca e sigur de galben, problema e ca lipseste si cu Chiajna. :-(

Va aduceti aminte de faultul lui marica? Este exact ca asta si ala a primit galben. Marica se duce cu piciorul la nivelul capului, dar nu-l loveste, il loveste jos pe picior si primeste galben. Atat Marica cat si Brandan daca isi loveau jucatorul in partea superioara atunci trebuiau sa primeasca rosu direct.


LE: Cristi, vad ca ai inregistrat meciul. Poti pune te rog faza din primele 5-10 min cand Curelea este tras cu bestialitate in careu si ala nu da nimic??? Faza e inainte de penalty. Si la fel faza din ultimele minute, cred ca min 44-45+ cand daca nu ma insel Rocha sau Bancu scapa undeva central dreapta si un negru de la Mures il loveste cu cotul in cap, el fiind in spatele jucatorului, fault din postura de ultim aparator + fault violent. Atunci cand asistentul ridica fault si prostul de Petrescu nu tine cont de decizie si da lovitura de colt.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de blixa » 28 Sep 2014, 21:30

A fost la Curelea faultul ala pe care arbitrul l-a vazut corner. Sepsi i-a pus mainile pe cap venind din spate. Revad pe sewnow. Arbitrul era aproape. A fost un arbitraj incredibil.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de LiviuB » 28 Sep 2014, 21:45

un arbitru *****, bine ca am batut... o victorie mare astazi...
a fost un joc de uzura dar baietii merita toata aprecierea pt modul in care s-au implicat. Balgradean da foarte multa siguranta echipei (si a avut si interventia din debutul meciului), Achim foarte sigur pe el, Frasinescu si Acka mi-au placut foarte mult. Kay , atat ca a jucat, l-a blocat perfect pe N Doye, e senzatie baiatul asta la mingile la bataie. Si Tarnacop s-a descurcat f bine in pozitia de mijlocas central. Victoria e cu atat mai pretioasa cu cat ne-au lipsit Madson, Bawab, Mateiu si Izvoranu.
bravo

Thunder

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Thunder » 28 Sep 2014, 21:54

Ma-ntalnii cu Sorinel, din pacate dupa meci, cand eram pe plecare :-D Baturam sorinaccio style, deja dupa ce daduram golu` ma linistii, nu mai avusai nicio emotie, puteam sa jucam cu bozgorii pana maine si nu ne mai dadeau gol :cool: E bine ca la meciu` cu javrele revine Madson, e o pierdere Brandan dar nu in el sta rezultatul, eu zic ca avem sanse mari sa-i batem daca vom juca in atac cu Bawab si Curelea... In orice caz, importante sunt meciurile cu astea slabe, chiajna, iasi, brasov, daca luam 9 puncte cu ele n-o sa ne mai stresam cu meciurile cu CFR si dinamu, practic singurele meciuri cu echipe cotate mai bine decat noi (si-n cazul CFR-ului si mai puternica decat a noastra).

iuli

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de iuli » 28 Sep 2014, 21:58

petrescu ala e un jegos care vine mereu cu lectia invatata,din cauza lui am ragusit azi.mortii-mamii lui de taran!
in alta ordine de idei:meci foarte greu,3 pct imense dupa un joc de uzura.schimbare de atitudine totala,incep sa para din ce in ce mai fotbalisti baietii nostrii.

JustME

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de JustME » 28 Sep 2014, 22:12

Sorin Cartu si Emil Sandoi delcaratii dupa meci:

phpBB [video]


phpBB [video]

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorialis » 28 Sep 2014, 22:13

Thunder scrie:Ma-ntalnii cu Sorinel, din pacate dupa meci, cand eram pe plecare :-D Baturam sorinaccio style, deja dupa ce daduram golu` ma linistii, nu mai avusai nicio emotie, puteam sa jucam cu bozgorii pana maine si nu ne mai dadeau gol :cool: E bine ca la meciu` cu javrele revine Madson, e o pierdere Brandan dar nu in el sta rezultatul, eu zic ca avem sanse mari sa-i batem daca vom juca in atac cu Bawab si Curelea... In orice caz, importante sunt meciurile cu astea slabe, chiajna, iasi, brasov, daca luam 9 puncte cu ele n-o sa ne mai stresam cu meciurile cu CFR si dinamu, practic singurele meciuri cu echipe cotate mai bine decat noi (si-n cazul CFR-ului si mai puternica decat a noastra).
Nu-i bai, data viitoare.... o:

Daca joaca Bawab, nu pierdem, eu vad meciul ca ala de la Cluj!

Azi a fost meci de rezultat, si l-am jucat asa cum trebuia! ATAT. :-)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 28 Sep 2014, 22:35

acu ajunsai si eu de la meci. ce vazui si alte concluzii:
1. Joc tactic perfect, nu avusai aproape nici o emotie dupa 1-0. Sincer nu prea va inteleg cei care va lamentati pe aici ca nu jucam, nu v-a ajuns cat spectacol am facut cu jerry???. Eu sunt mai putin pretentions, gasesc spectacol si intr-un tackling, si intr-o recuperare din alunecare, in desene tactice, asezare defenisva si alte balarii din astea
2. Sa nu va mai aud pe aici cu 4-2-3-1, jucam cel mai frumos si curat 4-4-2 pe care l-am vazut in liga lui mitica de multi ani. Azi Rocha a jucat atacant, nu ca s-ar fi descurcat mai bine decat pe celelalte posturi pe care a fost incercat meciurile trecute. E veriga slaba din echipa deocamdata, dar cred ca dupa ce intra Bawab va iesi din schema
3. Il banuiam pe Acka ca e chelner. Nu stiu ce i-a facut Sorin dar incep sa cred ca stie totusi ceva fotbal. Azi a jucat aproape perfect
4. Nu va astepatati sa mai vedeti primadone in echipa. profilul de jucator preferat de S&S este perfect reprezentat de Tarnacop si Bancu. Jucatori disciplinati tactic, capabili sa alerge 90 minute si sa nu se complice. Si chiar daca skeke abereaza incontinuare, se vede totusi ca dreapta nu partea lui Bancu, azi practic nu a centrat niciodata desi fisa postului i-ar cam cere-o si a fost de vreo doua ori in situatia in care putea sa o faca dar nu a putut pentru ca avea mingea pe dreptul. In schimb, i se potriveste bine rolul de wide midfilder pe dreapta datorita travaliului pe care il depune si pentru ca are tendinta normala pentru un stangaci de a intra in mijloc din pozitia aia
5. P e stanga sunt probleme, mai ales datorita faptului ca nu ai si acolo un Bancu. Tarnacop e pion de sacrificiu, va juca in gauri (azi a fost mutat ca DM si probabil acolo va juca si in groapa) iar Baluta e extrema clasica, nu sta bine in aparare, nu are stiinta jocului de mijlocas si nici nu e pozitia lui acolo

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de OVI2806 » 28 Sep 2014, 22:57

romaad scrie: 3. Il banuiam pe Acka ca e chelner. Nu stiu ce i-a facut Sorin dar incep sa cred ca stie totusi ceva fotbal. Azi a jucat aproape perfect
poate ai uitat meciul amical cu sarbii cand se auzea cred ca de la Ciuperca " Ackaaaaa, Ackaaaaaa, Ackaaaa, incepu meciu' de 5 min. bai baiatule" :laughing:

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de alex21.mufc » 28 Sep 2014, 23:07

OVI2806 scrie:
romaad scrie: 3. Il banuiam pe Acka ca e chelner. Nu stiu ce i-a facut Sorin dar incep sa cred ca stie totusi ceva fotbal. Azi a jucat aproape perfect
poate ai uitat meciul amical cu sarbii cand se auzea cred ca de la Ciuperca " Ackaaaaa, Ackaaaaaa, Ackaaaa, incepu meciu' de 5 min. bai baiatule" :laughing:
made my day =))

Mi-a placut mult, incep sa cred ca, desi la inceputul sezonului, toti in afara de Frasinescu erau mai crispati si slabi (nu ca el n-ar fi fost), odata cu venirea lui Izvoranu, toti au crescut in joc, ma refer la Frasinescu, Kay, Izvoranu si Acka + Avramia care inca nu e la nivelul celor 4.
Acum putem selecta usor doi fundasi centrali buni si cred ca dupa refacerea lui Izvo, va face cuplu cu Acka, desi eu unul personal il apreciez si pe Kay care azi a facut un meci magnific si la inchidere, magnific de-a dreptul!
Toata T2 l-a aplaudat cand a iesit accidentat acolo pe margine, superb moment!
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Florin-UCV » 28 Sep 2014, 23:55

Apropo de izvoranu, eu daca as fi izvoranu si as juca la Universitatea Craiova, nu mi-as permite sa aprind tigara cum ies cu masina pe poarta stadionului
Omul poate era nervos sau tutunul il ajuta in refacerea dupa accidentare

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de alex21.mufc » 29 Sep 2014, 00:08

Dupa mine sa fumeze si pachete intregi, cutii intregi de tigari ca doar nu fumeaza pe banii mei si nu-mi mananca mie sanatatea, bani are destui de la astia sa-si cumpere... Atat timp cat joaca acolo bine, nu-i cere nimeni sa fie Kompany si Thiago Silva, sa joace acolo sa ne scoata, sa ajute echipa sa urce din ce in ce mai sus, pe mine nu ma deranjeaza.
Aka giallorosso!

JustME

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de JustME » 29 Sep 2014, 00:09

asta cu fumatul si sportul nu prea merg mana-n mana, dar poate-s eu mai de moda veche :smoke:

un rezumat pe unde pot sa ginesc si eu? ca apucai sa vad fix nimic din meci.

Închis