[Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu ASA Tg.Mures ?

Poll ended at 29 Sep 2014, 12:46

Victorie
15
65%
Egal
6
26%
Infrangere
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de muttley » 29 Sep 2014, 18:41

E bolnav, bolnav cu capul. Naum il anunta pe Pustai la Mures.

PS: a incercat si el o bomba de presa gen:" Kate Upton cu ea la vedere, click aici - >>> !!! si cand dai click o vezi pe aia cu o pisica sau un caine in lesa."
Maximasport tot la Mures il anunta pe Pustai. Doar Sorici vrea si el ceva publicitate si clickuri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de JustME » 29 Sep 2014, 18:59

DeuxEx scrie:@JustME: de cand Mateiu si Bawab sunt jucatori importanti? Nu neg ca ar fi jucatori valorosi, dar nu poti sa spui dupa numai un meci jucat de fiecare faptul ca aia sunt jucatori importanti! Lasa-i sa joace 5-6 meciuri, vezi cum se adapteaza la jocul echipei, apoi poti sa-i declari jucatori importanti. Brandan poti sa spui ca a devenit un jucator important, Bălgrădean poti sa spui ca a devenit un jucator important. Cei doi deocamdata nu au demonstrat nimic in tricoul Craiovei.
Nu ma intelege gresit, pe ambii ii consider doua achizitii extrem de importante. Dar momentan trebuie sa si confirme increderea noastra, nu crezi?
eu spun fara probleme ca astia trei: Curelea, Bawab si Brandan nu ca-s jucatori importanti ci sunt jucatori foarte importanti. si tind sa il bag aici si pe Mateiu care daca nu avea ghinionul accidentarii acum eu zic ca era titular.

ok Kay a jucat bine la mijloc dar asa dupa mine cred ca era mult mai bine un cuplu Brandan - Mateiu sau Brandan - Madson pt meciul cu Tg Mures. deci da avem cativa jucatori care sunt ca valoare peste media echipei iar acesti jucatori din punctul meu de vedere sunt: Curelea, Brandan, Bawab, Mateiu, Madson, Puffi si Ferfelea daca isi revine dupa meningita aia spurcata.

revenind la Mateiu si Bawab (alaturi de Curelea si Brandan) eu consider ca fac parte din categoria aia extrem de rara a fotbalistilor si ar fi muuuult mai bine cu ei in echipa decat cu ei indisponibili.

iar aia cu "inca nu au demonstrat nimic in tricoul Craiovei" pai stai nitel ca asa nici macar unul nu a demonstrat nimic in tricoul Craiovei. demonstrezi ceva in tricoul Craiovei cand duci echipa macar in cupele europene ca sa nu zic de titlu sau cupa. aici e vorba de fotbalisti care sunt ca si valoare peste media echipei si cel putin la Bawab se vede dupa cum atinge mingea ca e fotbalist. nu e nevoie sa astept sa vad cum se integreaza bla bla pt ca omul FOTBALIST!

asa consider eu ca baietii astia pe care i-am enumerat ridica mult valoarea echipei deci se poate spune ca-s jucatori importanti.

Thunder

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Thunder » 29 Sep 2014, 19:09

JustME scrie:Deci da avem cativa jucatori care sunt ca valoare peste media echipei iar acesti jucatori din punctul meu de vedere sunt: Curelea, Brandan, Bawab, Mateiu, Madson, Puffi si Ferfelea daca isi revine dupa meningita aia spurcata.
Eu zic ca si conu` Varga intra aici...

JustME

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de JustME » 29 Sep 2014, 19:12

da si el doar ca la Varga (ca si la Ferfelea) problema e conditia fizica. Varga a ratat pregatirea iar la Ferfe meningita aia a lasat urme adanci.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 29 Sep 2014, 19:15

mutley las-o dracu bai tata, tu nu intelegi nimic din sisteme de joc, macar jucatorii i-ai invatat? Nici daca iti deseneaza omu nu intelegi, pana acum credeam ca au astia de pe forum ceva cu tine dar zau ca incep sa ii pricep pe oameni.

Thunder

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Thunder » 29 Sep 2014, 19:21

Si mie-mi parea rau de el intr-un timp dar m-am lecuit...

ozzy

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de ozzy » 29 Sep 2014, 19:22

Thunder scrie:Toni Sorica 8 minute · editat · CS Universitatea schimba antrenorul. Pustai favorit! Amanunte pe Divizia Locala Craiova.

Ba ce mama dracu abereaza asta pe feisbuc ma ?
La ASA, mă. Dar așa e la modă în ziua de azi, să dai titluri din astea ambigue :-x

Thunder

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Thunder » 29 Sep 2014, 19:28

Asta nu e titlu ambiguu deloc, e titlu mincinos direct, pe fata... D-astea m-as astepta de la jurnalisti de varsta lu` copacel sa faca, dar daca stau sa ma gandesc mai bine, fostii soferi de camioane nu sunt jurnalisti :-D

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 29 Sep 2014, 19:37

Sa imi dau si eu cu parerea legat de faptul ca nu am primit gol in ultimele trei etape. Si eu cred ca fundasii nostri centrali sunt mediocri spre slabi si nu e neaparat meritul lor, ci mai degraba al organizarii defensive propuse de cei doi antrenori. ne aparam deep, nu suntem pasati in spatele liniilor, nu jucam la offside (ceea ce era un mare risc pe vremea lui Jerry), exact cum a zis seke mai sus, S&S si-au cam dat seama cate parale fac Acka & comp si au croit o tactica defensiva pe "calitatile" lor. DM-ul clasic asezta de Sorin in fata apararii nu mai zburda, depaseste centrul terenului de 3-4 ori pe meci. Pe benzi nu mai suntem victime pentru ca nu mai jucam cu extreme care nu ajuta aparatorul ci cu mijlocasi laterali mult mai retrasi ca pozitie.Altfel nu stiu cum dracu ati vazut voi ca Jerry incerca o tactica de posesie prelungita (nu stiu cine zise mai sus, cred ca tot seke), cand la vremea respectiva, tocmai ca se incerca ducerea mingii la poarta din 2-3 pase.
Mantzy, bine ca aparusi sa ne mai luminezi si pe noi, chit ca incepuse sa ne placa intunericul in care ne lasasei.

LiviuB

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de LiviuB » 29 Sep 2014, 19:47

eu nu as zice ca avem fundasi slabi dar conteaza foarte mult sistemul. Oricat de bun ai fi, daca nu ai dublaj esti mancat. Problema era ca in primele 6 echipe paream o echipa... de fapt tocmai asta, nu eram o echipa, erau 11 baieti trimisi pe teren. Nu zic ca S&S sunt zei, dar vezi niste scheme, niste trasee, vezi o ECHIPA.
Sa fim seriosi, ca lot suntem in primele 5-6 echipe, problema pana acum a fost lipsa unui sistem, ceea ce facea ca jucatorii sa aiba un randament de sub 30% din ceea ce pot

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Dtristan » 30 Sep 2014, 02:15

Imagine: Balgradean, Vatajelu, Kay, Frasinescu, Achim, Bancu, Madson, Mateiu, Rocha, Bawab, Curelea.....deja visam....il prefer pe Bancu ala criticat de toata lumea cu joc mai in centru...in ultimele etape a fost exceptioanal...mi-a oferit cel mai frumos cadou la Cluj! Bancu for ever....
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de blondu » 30 Sep 2014, 12:33

Dtristan scrie:Imagine: Balgradean, Vatajelu, Kay, Frasinescu, Achim, Bancu, Madson, Mateiu, Rocha, Bawab, Curelea.....deja visam....il prefer pe Bancu ala criticat de toata lumea cu joc mai in centru...in ultimele etape a fost exceptioanal...mi-a oferit cel mai frumos cadou la Cluj! Bancu for ever....
Pe Brandan il uitasi??

Închis