[Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu ASA Tg.Mures ?

Poll ended at 29 Sep 2014, 12:46

Victorie
15
65%
Egal
6
26%
Infrangere
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de muttley » 29 Sep 2014, 00:28

phpBB [video]



acum poate sa faca ce vrea oricum e la final de cariera, iar dupa parerea mea Izvoranu trebuie sa fie o solutie pana maxim, maxim in vara. De fapt cred ca in iarna trebuie sa se faca curat si sa dispara multi, sa aducem jucatori de valoare. Daca nu ne miscam inteligent sa aducem de acum jucatori pt sezonul viitor ca sa aiba 6 luni sa se integreze, sezonul urmator tot la retrogradare ne batem daca o sa aducem ca si acum jucatori prin etapa a 4-a.


@romaad

fix 4-4-2 am jucat azi, in special cand Kay si Brandan ramaneau in spatele liniei de 3. Faptul ca pe ofensiv Rocha intra in careu, e normal pt ca varful ataca prima si Rocha tr sa atace a 2a bara. Tot 4-2-3-1 am jucat, asta fiind asezarea de baza. Faptul ca asta poate varia si transforma in 4-4-2 ofensiv sau 4-5-1 defensiv. e o chestie normala, sistemul variaza in functie joc. Prin repriza a 2-a, min 65-70+ cineva mi-a zis ca Sorin nu e normal de joaca 4-3-3 acum pe final, asta pt ca pe o repunere a lui Balgradean Baluta cu Bancu urcasera langa Curelea pt a oferi variante la deviere.
4-4-2 o sa jucam cand o sa fie macar Bawab si Curelea, dar cel mai evident o sa fie cu Curelea + Ivan. Bawab e mult prea bun ca sa-l consideram doar atacant, asta poate juca orice acolo in fata.

PS: Rezumatul e destul de slabut, daca apare altul il postez....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 29 Sep 2014, 00:55

seke, nu ma astept ca tocmai tu sa pricepi chestiile astea Asezarea se vedea destul de clar din tribuna, asta daca ai fost la meci cum te lauzi. Iar linia aia de trei de care pomenesti tu e o fantezie de-a ta, mereu linia noastra de mijloc a fost de 4, pentru ca lateralii joaca in 75% din situatii la nivelul mijlocasilor centrali. Totusi asa ca fapt divers, un 4-4-2 din asta am observat eu uneori ca se transforma in 8-1-1 cand se apara echipa. Sau in 9-0-1 la un corner. O sa ma straduiesc zilele urmatoare sa iti sco niste ecrane cu asezarea din inregistrarea meciului, sa nu ramai nelamurit.

PS hai uite sa nu raman dator, am scos una acum unde se vede bine asezarea la o faza la care ne aparam cu mingea undeva la centru. Desigur il vezi pe Rocha in linie practic cu Curelea, asa cum a jucat cam tot meciul pana a iesit. Repet, nu ma astept sa intelegi, dar vreau sa pleci lamurit, ca am vazut ca astia de pe aici sunt hoti, te iau la misto s nu iti explica!
asezare.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 29 Sep 2014, 01:19

uite inca una si hai la culcare ca e tarziu. te rog sa observi o oarecare simetrie cu imaginea de dinainte, care desigur nu e intamplatoare.
asezare.png
Desigur pe tine te deruteaza probabil faptul ca in fisa lui Rocha de pe transfermarkt nu e trecut postul de atacant. Dar crede-ma pe cuvant ca asta a jucat azi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Thunder

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Thunder » 29 Sep 2014, 01:55

romaad scrie:Desigur pe tine te deruteaza probabil faptul ca in fisa lui Rocha de pe transfermarkt nu e trecut postul de atacant. Dar crede-ma pe cuvant ca asta a jucat azi.
Hai domne` c-a jucat rezerva de portar, termin-o cu prostiile :-D

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 29 Sep 2014, 08:24

Diferenta mare intre mures si u cluj, echipa mai slaba decat u nu am vazut tot sezonul.

Meci tipic cartu ieri, sper sa repetam in groapa.

Referitor la izvoranu, cred ca a pierdut trenul de titular odata cu accidentarea aia si cu faptul ca nu am luat gol de 3 meciuri.

Nu mai avem ce face cu de-alde el si plesan, nu mai pot fizic. De exemplu, ieri plesan mi-a parut obosit de cand a intrat, parca inota.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de hanky panky » 29 Sep 2014, 09:59

"În zece zile pot juca. Analizele au ieşit bine. Mâine o să vin la meci pentru a fi alături de băieţi. Nu ştiu cu Dinamo dacă pot juca, să vedem cum mă simt", a declarat Alex Mateiu pentru micapi
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de marius_vl » 29 Sep 2014, 10:27

sorin107 scrie:Diferenta mare intre mures si u cluj, echipa mai slaba decat u nu am vazut tot sezonul.

Meci tipic cartu ieri, sper sa repetam in groapa.

Referitor la izvoranu, cred ca a pierdut trenul de titular odata cu accidentarea aia si cu faptul ca nu am luat gol de 3 meciuri.

Nu mai avem ce face cu de-alde el si plesan, nu mai pot fizic. De exemplu, ieri plesan mi-a parut obosit de cand a intrat, parca inota.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gresesti,prietene! Plesan ieri a fost un exemplu de ambitie si determinare! Te rog sa-ti aduci aminte si sa revezi faza in care l-a calcat NDoye in picioare, sa-l vezi cum s-a aruncat kamikaze in picioarele aluia doar ca sa impiedice o centrare in careul nostru! Presimt ca el il va inlocui pe Brandan pe stefan cel mare si o va face al naibii de bine!

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 29 Sep 2014, 10:32

lasa-ma ma cu astea, nu s-a aruncat el sa-l calce ala, l-a calcat n'doye si gata. plesan nu mai poate face fata fizic si asta se vede si de la tv. hai sa zicem ca gane era prost si de-aia nu-l baga, dar uite ca nici de cand am schimbat antrenorul nu joaca. nu ne mai poate ajuta ca si titular, tu de ce crezi ca nu-l baga sandoi si cartu nici in cupa?

n-o sa joace titular la dinamo niciodata, acolo e de alergat. n-am nimic cu el, iti dai seama. multe meciuri de liga 2 ne-a carat in carca, dar nu mai poate la nivelul asta.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 29 Sep 2014, 11:17

In momentul de fata Plesan e jucator de 25-30 minute. Nu poate mai mult, dar mie unul imi place determinarea cu care intra, e un factor mobilizator. Nu a jucat rau ieri cat a stat in teren, plus ca a fost pus intr-o pozitie ingrata, mijlocas-atacant, in care trebuia sa alerge cat 2, tocmai el.
Desi probabil nu ne mai poate ajuta mult pe teren, e bun pentru vestiar zic eu, trebuie pastrat cel putin sezonul asta

LiviuB

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de LiviuB » 29 Sep 2014, 11:19

Titular pe dinamo eu il vad pe tarnacop. Plesan ne va ajuta in a doua repriza. Eu zic ca mai avem nevoie si de Plesan si de Izvoranu

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de blondu » 29 Sep 2014, 11:50

Nu stiu cum sa va zic dar mie curelea mi s-a parut ca a facut din nou un meci slab. Fara viteza, fara precizie, nu face presing, a castigat putine dueluri aeriene. In afara de penalty nu prea a existat. In groapa as vrea mai degraba un cuplu de atacanti rocha - bawab care sa ii mingicareasca si sa fuga pe culoarele largi lasate de dinamovisti.

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 29 Sep 2014, 11:54

blondu scrie:Nu stiu cum sa va zic dar mie curelea mi s-a parut ca a facut din nou un meci slab. Fara viteza, fara precizie, nu face presing, a castigat putine dueluri aeriene. In afara de penalty nu prea a existat. In groapa as vrea mai degraba un cuplu de atacanti rocha - bawab care sa ii mingicareasca si sa fuga pe culoarele largi lasate de dinamovisti.

si mie mi s-a parut sters ieri, sincer sa fiu. de obicei castiga multe dueluri aeriene, ieri nu prea s-a remarcat nici aici. dar pana la urma, a scos un 11 metri, s-a batut cu ei si a avut cea mai mare ocazie a noastra in afara golului - unde trebuia sa inscrie. la catei ar trebui sa joace toti 3: curelea impins, bawab in spatele lui si rocha undeva in stanga. desi nu stiu daca o sa riste cartu sa aiba un om in linia de mijloc care nu prea face faza defensiva cum trebuie (rocha).

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de DarkComy » 29 Sep 2014, 11:55

Daca isi revine dupa accidentare, poate il vedem mijlocas defensiv pe Izvoranu.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de SLH » 29 Sep 2014, 12:23

Ce disperat era arbitru sa dea rosu, a scos cartonasul imediat, s-a impidicat de ala de la mures ii l-a aratat lui Brandan cand inca era jos. Se vede clar dupa atutudine ca de abia astepta sa ne arda. Au mai fost cateva faze clar in meci date aiurea, per total omul mi s-a parut in misiune ieri. Cam 8.000 de spectatori, mai putini decat ma asteptam.

Vine dinamo si ne prinde parca mai pregatiti decat oricand, sper ca asta sa fie meciul in care sa-i vedem impreuna pe Curelea cu Bawab.

De azi ne-am apucat de coregrafie, cine ne poate ajuta cu vopsea, panza sau e din Craiova si ii merge mana pe pensula si poate sa dea o mana de ajutor sa-mi dea mesaj privat.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 29 Sep 2014, 12:28

Nu aveti neaparat dreptate cu Curelea. Bawab este intr-adevar mai tehnic, participa mai mult la joc, insa Costin e genul ala de buldozer de care ai nevoie cand te bati cu o echipa preponderent fizica ca ASA. A scos penalty-ul, a avut un gol anulat cu care eu nu sunt lamurit pentru ca look tv are niste filmari de tot cacatul, a mai avut vreo 2 ocazii, a facut culoar pentru Plesan la o faza spre finalul meciului cand Paunel a gresit preluarea, practic realizarile noastre in atac in partida asta il cam au pe el in centru. I-au cam lipsit centrarile, pentru ca mijlocasii laterali folositi pe picior invers nu centreaza si nici nu am avut foarte multe faze fixe pentru Brandan. Chiar si asa a plasat vreo 2 lovituri de cap din pozitii oarecum incomode.
Plus ca e vorba si de asezare, in formula asta cu Rocha practic in linie cu el, nu mai este cautat chiar de toate mingile in adancime, practic nu se mai joaca cu pivot, si de aici senzatia ca nu a castigat foarte multe dueluri.

Închis