[Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu ASA Tg.Mures ?

Poll ended at 29 Sep 2014, 12:46

Victorie
15
65%
Egal
6
26%
Infrangere
2
9%
 
Total votes: 23

DoRyN

[Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de DoRyN » 26 Sep 2014, 12:46

Duminica, 28 septemebrie, ora 16:00
Stadion: Ion Oblemenco

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de alex21.mufc » 26 Sep 2014, 14:02

Prezent pe stadion. Sa fie cu noroc domn admin topicul matale.
Hai Craiova! Ce boala am avut anu' trecut pe handicapatii astia, pfoai.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de DeuxEx » 26 Sep 2014, 14:19

Daca ii le zicem bozgori inseamna ca suntem rasisti sau inseamna ca avem dreptate? :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2014, 14:20



na bucurie.

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2014, 15:06

cica s-ar fi accidentat nuno rocha la meciul de cupa si se spera sa nu aiba luxatie la umar, ci doar contuzie.

si nu stiu daca o sa-l putem folosi macar pe curelea, cica n-ar fi recuperat complet.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de _T@V_ » 26 Sep 2014, 15:35

E foarte important sa nu pierdem. Astia sunt hoti rau, si noi extrem de naivi in unele momente, dar trebuie scos macar un egal. Sa strangem punct cu punct. Batem la catei, nici nu-mi fac probleme, recuperam acolo. N-au aia jucatori ca sa ne desfaca. Ii aseaza Sorinaccio pe doua linii si ii ardem pe fraieri.
Io as folosi o tactica extrem de defensiva si acum. Sa lasam marile echipe(ASA si cateii) sa dezvolte jocul, si noi sa-i ardem pe contra daca e posibil, daca nu... sa murim cu ei de gat pentru un amarat de 0-0.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 26 Sep 2014, 15:42

cam asa am jucat si sezonul trecut cu ASA, focul la ei. Sa vedem si ce indisponibili avem, cred ca avem totusi individualitati peste astia iar la antrenori clar ii facem. Adica nu vad la ei jucatori peste Brandan, Bawab si Curelea

Pufi - Achim, Frasinescu, Kay (Acka), Vatajelu - Brandan, Plesan - Tarnacop, Bawab, Bancu - Curelea. Daca nu joaca Curelea, Bawab in centrul atacului si Ferfe in spatele lui

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2014, 15:46

romaad scrie:cam asa am jucat si sezonul trecut cu ASA, focul la ei. Sa vedem si ce indisponibili avem, cred ca avem totusi individualitati peste astia iar la antrenori clar ii facem. Adica nu vad la ei jucatori peste Brandan, Bawab si Curelea

Pufi - Achim, Frasinescu, Kay (Acka), Vatajelu - Brandan, Plesan - Tarnacop, Bawab, Bancu - Curelea. Daca nu joaca Curelea, Bawab in centrul atacului si Ferfe in spatele lui

tu serios vrei sa joci cu tarnacop titular? oricum nu are loc acolo in banda unde l-ai pus tu, nu ai cum sa-l scoti pe rocha din echipa dupa meciul cu u cluj, decat daca e accidentat. daca ar fi apti toti de joc, eu l-as juca in stanga meciul asta, cu bancu in dreapta.

balgradean - achim, frasinescu, kay, vatajelu - plesan/tarnacop, brandan - bancu, bawab, rocha - curelea

Thunder

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de Thunder » 26 Sep 2014, 15:50

Eu zic ca beleaua cu astia e la mijloc, daca il rupem pe Ndoye ala sau macar sa-l tina careva sa nu miste, ii chisam cu tot cu agresivitatea aia a lor laudata-n presa

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2014, 15:54

Thunder scrie:Eu zic ca beleaua cu astia e la mijloc, daca il rupem pe Ndoye ala sau macar sa-l tina careva sa nu miste, ii chisam cu tot cu agresivitatea aia a lor laudata-n presa

mai ales ca ne lipseste si madson. de-asta cred c-ar trebui jucat plesan meciul asta, si nu tarnacop.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 26 Sep 2014, 16:10

Tarnacop pare jucator de joaca unde il pui si cred ca va deveni incet incet titular, nu pentru ca e mare scula ci pentru ca astia sunt genul de jucatori care ii plac lui Cartu, oameni de travaliu mai degraba decat mingicari. Faptul ca nu a jucat in Cupa e un semn pt mine ca e vazut ca un posibil titular. Eu l-am pus titular ca am auzit ca ar fi Rocha accidentat. La Cluj acolo a jucat Tarnacop, unde l-am pus eu, Rocha a jucat in spatele lui Bawab. Bancu nu cred ca poate juca in dreapta. Desi pare ca jucam 4-2-3-1 dupa profilul jucatorilor , faptul ca Sorin si Sandoi nu mai folosesc extrema clasica ci jucatori de travaliu pe banda care joaca in linie cu mijlocasii centrali, iar Rocha a jucat la Cluj mult mai aproape de Bawab, avem practic un 4-4-1-1 cu o dispunere 1-3 (1 DM, 1CM, 2WM) la mijloc iar in atac in lipsa lui Curelea nu avem un target man, cei doi de la Cluj au aparut pe rand la finalizare. Daca joaca Curelea si joaca si Rocha, atunci Bawab va fi varful retras, Rocha pe dreapta probabil ( cu toate ca nu mi-e clar inca ce joaca baiatul asta si unde e pozitia lui cea mai buna) si Costin nr 9 clasic.
E interesant cum gandesc antrenorii in privinta lui Ferfelea, dupa meciul de la Caransebes e posibil sa fi intrat si el in carti la titularizare

sorin107

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2014, 16:19

bancu a jucat mai bine in dreapta decat in stanga la cluj, dupa parerea mea. a dat si gol, a intrat bine in centru. in afara de asta, 80 la suta din meci l-a jucat acolo, nu in stanga. si la caransebes cand a intrat, a jucat in dreapta.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de romaad » 26 Sep 2014, 16:33

din cate retin eu faza aia, a dat golul din stanga, nu din dreapta (intrand spre centru, dar totusi din stanga si cu stangul). O sa o caut sa o revad,poate ma lasa memoria

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de UneKa » 26 Sep 2014, 16:38

Nu este adevarat. A plecat din dreapta dupa ce a driblat doi oameni aproape de mijlocul terenului dar in partea dreapta. A pasat la Bawab si a taiat terenul catre careul advers. Bawab a pasat la Rocha iar Nuno a dat pasa finala la Bancu.
Bancu nu are ce sa mai caute in partea stanga. Sa il vedem pe Bancu in meciurile tari si in dreapta. Dar oricum a jucat mai bine in dreapta
phpBB [video]

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 9]: Universitatea - ASA Tg.Mures

Mesaj de alex21.mufc » 26 Sep 2014, 19:03

Mama ce vreau sa-i ardem pe bulangii.
Aka giallorosso!

Închis