[Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Dresam javrele?

Poll ended at 05 Oct 2014, 18:25

Da (ii spargem pe fraieri, le dam 1-0 in minutul 5 si-i lasam sa se chinuie tot meciul cu autobaza)
23
70%
Nu (ne musca turbatii)
3
9%
Amanam pe data viitoare (egal)
7
21%
 
Total votes: 33

iuli

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de iuli » 30 Sep 2014, 20:02

mititelule n-ai ba treaba?nu mai dai pe nimeni in judecata? :-x :-x

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de hanky panky » 30 Sep 2014, 20:10

ULTRA scrie:O sa vedeti. Poate mai ajung si juniorii in finala la Bucuresti ca anul trecut erati dati disparuti. Nu ca acum o sa fiti mai multi. Rivalitate se transforma in fratie cand e nevoie. Succes cu deplasarea.
Cerculetul ala fara care o sa rameneti este logo. Acum toate jucariile se numesc banner?
Pai ce aveti
Adevaratilor
Cu astia cu logo cerc?
Ca e si ei mici si putini
Va scoborati voi la nivelu lor?
Dar ma gandesc si eu asa
Cercu ala nu tre capturat de niste ultrasi cu echipa?
Ca asa il fura si calache hot de buzunare
Dupa ce ca sunteti ciorbari
Acum o ardeti si gainari
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

ULTRA
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 30 Sep 2014, 19:00

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de ULTRA » 30 Sep 2014, 20:25

O sa vedeti la ce grupare o sa ajunga acel cerculet. Poate il imprimati pe o panza mai mare si o sa fie tinut de Charlie sau cioc. Poate asa o sa para mai multa lume si o sa semene putin cu un banner.

JustME

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de JustME » 30 Sep 2014, 20:30

ba ultra cu logoul se stie, nu se stie dar eu prevad un ban (ban nu bani, nu confunda banul cu parnosul. zisai sa mentionez ca nah vad ca nu te da inteligenta afara din casa) in viitorul tau apropiat. predictia ta poate indeplineste poate nu ba da a mea iti garantez ca se indeplineste :-)

deci hai plimba ursul singurel ca sa nu ma mai deranjez eu sa iti arat usa. te pup, pa :smoke:

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 30 Sep 2014, 20:44

Astia din gaska lui mititelu au fost mereu frati cu cainii. Asa ca de unde rivalitate sau pentru ce? Acum se simt bagati in seama? Pai ei au fost tradatori mereu, ba erau cu Piturca sa il inregistrau pentru conformitate, ba erau cu ala de venise de la Tg.Jiu de le-a dat o masa, dar turnau apoi pe promisiuni ramase neonorate. Ce poti spune despre ei? Niste turnatori nenorociti!

iuli

Re:

Mesaj de iuli » 30 Sep 2014, 21:01

DoRyN scrie:Astia din gaska lui mititelu au fost mereu frati cu cainii. Asa ca de unde rivalitate sau pentru ce? Acum se simt bagati in seama? Pai ei au fost tradatori mereu, ba erau cu Piturca sa il inregistrau pentru conformitate, ba erau cu ala de venise de la Tg.Jiu de le-a dat o masa, dar turnau apoi pe promisiuni ramase neonorate. Ce poti spune despre ei? Niste turnatori nenorociti!
apld apld apld apld

JustME

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de JustME » 30 Sep 2014, 21:24

poate ii cheama pe fratiorii lor dinamovisti sa ii scape de ajica. poate le organizeaza aia un protest ceva ca FCU a dat faliment si momentul a trecut de zici ca nu s-ar fi intamplat nimic. personal ma asteptam la o mini revolutie cu miliardele de ultrasi FCU zguduind niuiorcul din temelie. dar ce sa vezi.. liniste si pace. eh probabil pe ei ii preocupa mai mult logurile altora decat propria echipa. atunci bine, pana una alta brandu e securizat la nea adi deci e cu feerie, cu beatitudine. forza brendu, hai baetii.

FreakBoy

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de FreakBoy » 30 Sep 2014, 21:39

Acu si voi faceți atata caz doar pe spusele unui plictisit

SilviuRR
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 30 Sep 2014, 21:34

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de SilviuRR » 30 Sep 2014, 22:52

Chiar daca plecam cu sansa a doua putem sa castigam si sa aruncam "groapa" in aer.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de alex21.mufc » 30 Sep 2014, 22:59

FreakBoy scrie:Acu si voi faceți atata caz doar pe spusele unui plictisit
N-am fi noi, suporterii Universitatii Craiova, daca nu s-ar intampla asa si la cel mai mic lucru ce aduce in cel mai mic procentaj vorba de clubul nostru.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2014, 08:19

Sa nu vorbim de boovenii din galerie. Aia de si-au dat intalnire cu galeria lui dinaMU, dar au uitat sa se prezinte la razbel. In schimb, am fost unii fraieri pe acolo, la Dinamo 2, cu care s-au batut. Apoi titrau pe forumul lor ca au spulberat galeria Craiovei :lol: Victimele au fost copii care atunci nici macar nu aveau drept de vot!

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de SLH » 01 Oct 2014, 11:59

Sezione Ultra' organizeaza deplasarea la bucuresti, pentru meciul cu dinamo, din data de 05.10.2014, ora 21:00. Intrarea se face pe baza de reciprocitate, iar biletul(0 lei) se va primi in momentul inscrierii pe lista de deplasare.

Plecarea are loc duminica la ora 13:00 de la McDonald's. Pentru inscrieri si detalii suplimentare contactati un membru S.U. sau sunati la telefonul A.S.O. - 0768.857.515 intre orele 11:00 si 21:00.

Avand in vedere ca este cea mai importanta deplasare pentru Orasul Nostru, toti suporterii sunt asteptati alaturi de noi "Sa-i incurajam intruna / Pe cei buni si intotdeauna / Alb-albastrii sa fie cei buni".

Cu totii la dinamo!

O viata de lupta un singur ideal CRAIOVA!


PS: Costul deplasarii o sa fie de ~30 de lei in cel mai rau caz.
Last edited by SLH on 01 Oct 2014, 13:46, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2014, 12:46

Costul deplaasarii - circa 30 lei
Placerea de a vedea live pe dinamo umilita, pe propriul teren - inestimabila!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de muttley » 01 Oct 2014, 13:09

Pana isi rezolva adevaratii problemele mintale, eu va propun sa va uitati la aceste goluri :)(

phpBB [video]


phpBB [video]
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de Dtristan » 01 Oct 2014, 14:00

DeuxEx scrie:Sa nu vorbim de boovenii din galerie. Aia de si-au dat intalnire cu galeria lui dinaMU, dar au uitat sa se prezinte la razbel. In schimb, am fost unii fraieri pe acolo, la Dinamo 2, cu care s-au batut. Apoi titrau pe forumul lor ca au spulberat galeria Craiovei :lol: Victimele au fost copii care atunci nici macar nu aveau drept de vot!

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06


Eu nu imi amintesc nici de spulberarea aia ca si eu am fost acolo.....pe Thunder l-au spulberat un pic la inceput dar deh erau cativa pustani....
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Închis