[Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Dresam javrele?

Poll ended at 05 Oct 2014, 18:25

Da (ii spargem pe fraieri, le dam 1-0 in minutul 5 si-i lasam sa se chinuie tot meciul cu autobaza)
23
70%
Nu (ne musca turbatii)
3
9%
Amanam pe data viitoare (egal)
7
21%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de muttley » 06 Oct 2014, 23:41

Hai ma ce sportul asta nu are logica, ASA o spulbera pe CFR cu 2-0, iar cu noi nu ajung la poarta. Noi facem egal cu Dinamo dupa ce in prima repriza trebuia sa avem macar 0-2/0-3.
Am spus si aseara, am impresia ca suntem blestemati. Noi niciodata nu putem face o asemenea surpriza, luam cate 3 sau 5 de la aia de pe primele 2 locuri, iar echipe anonime ca Ceahlaul, Botosani, ASA reusesc sa dea de pamant cu aia. ASA are 18 puncte in 10 etape.

A zis bine cartu la digisport cand a fost intrebat de obiectiv, dupa 10 etape avem o medie de 1.2 puncte pe meci, insuficient pt a te salva de la retrogradare.

Si are dreptate pt ca daca calculam cu 1.2 pe meci x 34 =40.8, la limita.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de Thunder » 07 Oct 2014, 02:27

Sergyu_costea scrie:Da bre dar la ce meciuri avem acum ar trebui sa ne linistim definitiv. Minim 9 puncte din urmatoarele 4 meciuri.
haideles sa nu strigam hop pana nu sarim parleazu` :cool:

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de jianu_max » 07 Oct 2014, 09:19

exact!!! urmeaza meciuri grele...avem talentul sa ne impiedicam de cine nu ne asteptam, remember?
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

LiviuB

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de LiviuB » 07 Oct 2014, 09:46

ce hal de ziaristi. am vazut declaratia lui Balgradean dupa meci si am vazut ce au bagat astia astazi in gsp. omul zicea ca nu vrea sa vorbeasca de dinamo (nici nu mai zic de desteapta aia de reporterita ca punea intrebari de toata jena si numai de dinamo) iar astia acuma i-au pus in gura cuvinte

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de jianu_max » 07 Oct 2014, 10:12

stai linistit!!! asta este presa noastra!! nu ai vazut ce a iesit din reportajul cu tanti aia plinuta si umflatul retard care i au oferit lui balaci un tricou , un fular si 2 posturi ( unul de antrenor, unul de presedinte) la echipa care va lua nastere si va fi adevarata Stiinta, asta bineinteles dupa ce asociatia celebra STINTA IE NOI va deveni entitate juridica si bineinteles dupa ce respectiva doamna cu respectabilul domn vor castiga marele premiu la loto ?
A doua zi dupa reportaj toti cunoscutii ma intrebau daca am vazut ca balaci va antrena craiova lui mititelu....
Pe mine ma deranja ca la interviurile luate oficialilor nostri ni se spunea csu..si ca acestia nu replicau..dar s a cam rezolat si asta de cand a venit Cartu.
Eu, daca as fi in locul lui grigore de exemplu as raspunde cam asa la aceasta intrebare:
Intrebarea de la pitipoanca botoxata cu aere de jurnalista( sau de la ciobanul plecat din Rucar devenit moralist, aka Decebal Radulescu) : " Domnule Jianu , cand credeti ca CSU va ajunge in fruntea fotbalului romanesc?"
Raspuns de la domnul JIANU : " Este o intrebare grea. Avem nevoie de timp, de rabdare. Ati vazut ca pana sa formeze o echipa redutabila au trecut cativa ani grei peste actuala campioana FCS Bucuresti..Desigur sunt si alte retete..Dupa cum ati vazut, o alta echipa din capitala, FCD Bucuresti merge pe tinerete.Din pacate, avem si un exemplu de proiect esuat lamentabil, FCR Bucuresti"
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de DarkComy » 07 Oct 2014, 10:16

Eu in locul astora de la club as incheia orice interviu sau discutie telefonica in momentul in care s-ar zice CSU (fie as pleca de la interviu, fie as inchide telefonul).
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de jianu_max » 07 Oct 2014, 10:19

Nu merge asa... nu am avea nimic de castigat!!!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de DeuxEx » 07 Oct 2014, 10:55

Din contra, cred ca un asemenea raspuns ar avea un ecou mult mai puternic decat tacerea...

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de SLH » 07 Oct 2014, 11:21

ECHIPA NOASTRA - ORASUL NOSTRU

Sezione a pregatit o coregrafie in care sa se reflecte singurul interes pentru care am luptat si care s-a si realizat, legatura dintre oras si echipa. S-au realizat 80 de pancarte unicat in care se regasesc cele mai importante monumente arhitectonice din oras, dar si locuinte proprii ale suporterilor, pentru a marca prezenta acestora in viata echipei, dar si viceversa.

Singurul mesaj care a fost acceptat pe stadion:

"Credinta noastra nu depinde de falsi patroni,
Pasiunea pentru Stiinta nu se privatizeaza...
1948 - anul din care Clubul Sportiv dateaza!"

Toate mesajele realizate de Sezione au fost interzise in clasicul mod al deplasarilor la dinamo, in care, printre altele, gazdelor li s-a stins nocturna a aprinde lampioane:
"Noi redevenim Craiova Maxima,
Voi ramaneti clona lui Dinamo Moscova"
"PS '07 si PCH - in campanie elecorala bagati demaraj"
"Cricuri, bate, lanturi si topoare - ultrasii din Stefan cel Mare".

Adversarii s-au prezentat in numar destul de mare, dar trebuie sa ne raportam totusi la un stadion foarte mic. Prezenta buna la peluza principala si s-a cantat foarte bine la microfon. Coregrafia cainilor - greu de spus daca a fost organizata de club cu ajutorul suporterilor sau invers, iar ca stil parea putin inspirata de Ansamblul Palas http://iasitvlife.ro/index.php/catego... Prezenta buna si din partea peluzei de langa oaspeti, dar nu s-au auzit decat inainte de inceperea meciului. In rest multe mesaje cu clisee si rime, inspirate de pe wikipedia si alte siteuri de specialitate.

phpBB [video]

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de veteranu » 07 Oct 2014, 13:13

Aluia de la microfonul pch trebuie sa I se dea titlul de vocea romaniei, numai el se auzea.
Ps: au cainii niste cantece interesante....


Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de hanky panky » 07 Oct 2014, 18:38

despre BANCU
buzarin

Bancu cu olteni

October 7th, 2014 | Fotbal intern

Nu e vorba de soba pusă în mijlocul casei, ca să dea încălzire centrală. Nu e bancul, ci Bancu. Nicușor Bancu, numărul 27, mijlocașul dreapta-stînga al noii echipe a Craiovei. Și, vă rog frumos, nu ironizați termenul de mijlocaș dreapta-stînga! Bancu chiar asta e! Mijlocaș dreapta-stînga. De fapt, e invers, mijlocaș stînga-dreapta, dacă e să ne referim la cronologia în care a rînduit posturile în acest prim sfert de campionat.

Cînd Craiova căuta vedete pe Google ca să spargă tiparele încă din start și să facă două puncte în primele șase etape, Gheorghiță Geolgău, eroul de la Bratislava pentru cei mai tineri, a propus această aripă blondă fără pedigree, care a costat cam un sfert din Mateiu, marele transfer al verii. Îl știa pe Nicușor de la FC Olt, fusese președinte acolo, știa cum lucrase cu el în liga secundă antrenorul Dan Oprescu, alt anonim al unei nații oltene în care dacă nu ești vedetă, nu faci două parale.

Bineînțeles că juniorul Bancu, apoi tînărul Bancu, ajuns acum la 22 de ani, nu fusese vreodată la vreun lot național. De tineret, de juniori, de preșcolari sau de nou-născuți. Acolo merge (sau mergea, rămîne de văzut) pedigree-ul, recomandarea, e mai greu de descins la Piatra Olt, unde Bancu juca la 17 ani. E nod de cale ferată, dar călătoria cu trenul nu mai e la modă.

L-am urmărit în mod special pe Bancu la meciul cu Dinamo. A jucat mai mult pe dreapta, cu excepția cîtorva minute cînd a schimbat părțile cu Băluță, cealaltă aripă. Un stîngaci pe dreapta e mană cerească. Are mereu tendința de a căuta nu varul tușei, de lîngă care să centreze, ci restul terenului. Cît Craiova a jucat, adică o repriză, a fost animatorul atacului, a dat la poartă de la 25 de metri, a centrat și a driblat, arătînd tribunei dinamoviste că nu-i e deloc străină mingea.

După pauză, cînd Craiova a cedat teren, devenind o autobază ultramodernă (citat din Edi Apostol, autorul cronicii din Gazeta de luni), Bancu a stăvilit, în fața fundașului dreapta Achim, elanul cam de Bumbești-Livezeni al zbuciumatei perechi Steliano-Lazăr. Iar cînd era de declanșat vreun sîmbure de contraatac, spre el se îndreptau baloanele bubuite de o apărare care răsufla din ce în ce mai greu.

După meci l-am studiat de la doi metri, cînd a ieșit de la vestiare. Pe la 1,80m, poate puțin peste, genul slim fit, fizic de trestie, gambe de maratonist etiopian, adică subțiri, puternice și rezistente. Însingurat cumva, mergînd spre autocar puțin stingher, pe lîngă pădurea de microfoane care probabil nu știau cine e, reporterilor părîndu-li-se pe bună dreptate mai cunoscut Pleșan sau Dacian Varga.

Și nu e banc, e Bancu. Da’-i bun!

http://blogsport.gsp.ro/buzarin/2014/10 ... cu-olteni/
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

JustME

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de JustME » 07 Oct 2014, 18:51

frumoasa prestatia galeriei atat vocal cat si vizual. felicitari pentru deplasare. frumos si articolul lui Buzarin. frumoasa si prestatia lui Sorin Cartu la digi24, pacat ca emisiunea e moderata de fostul sugator de chiloti al booveanului. desi cred ca sunt intr-o mare eroare zicand "fostul".

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Oct 2014, 00:11

sorin107 scrie:http://www.digi24.ro/Media/Emisiuni/Reg ... +de+invins

cartu e foarte tare.

ba, moderatorul asta nu e catelul lui mititelu ? cum [cenzurat] il cheama... alta sluga. alt coate goale, mate fripte.
ca sa vedem declaratia lui balaci, unde e palmaresul... ba nu dispar slugile astea deloc din media sa-mi bag [cenzurat].
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] FC Dinamo BuCUResti - CS Universitatea Craiov

Mesaj de muttley » 08 Oct 2014, 01:06

Eu de sorici am auzit prima data acum 1 an si ceva cand era fix momentul in care a fost intalnirea aia la o tereasa/restaurant dintre rotaru, beze, andrici (sau care din astia au fost) + Olga si fostele glorii, cand se punea de facerea echipei.
Marin era disperat prin telefon pe la Porcovici, iar acest sorici facea misto de unul dintre actionari, cica e din Suceava si are bani, ca e moldovean, ii ridica mingi la fileu lui Balaci.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis