[Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 19 Oct 2014, 01:43

castigam
20
95%
egal
0
No votes
pierdem
1
5%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de _T@V_ » 19 Oct 2014, 18:37

Io am pus raul inainte ca asa sunt io mai pesimist din fire, si bazandu-ma pe faptul ca marele nostru atacant de rasa (Curelea) e o epava dupa meciul carierei lui cu Viitorul, iar Cartu desi n-are decat un atacant apt, il foloseste la echipa a doua. Oricat de slab era Herghelegiu, macar trebuia tinut pe banca ptr inlocuirea unuia din cei doi inexistenti (Bawab si Curelea). Da cand tu schimbi Acka-Avramia la 0-1, imi dau seama ca n-are rost sa-mi mai pierd timpul cu unii care inteleg fotbalul asa si-l vad pe Rocha fotbalist...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2014, 18:42

jucatorii meciului au fost dacian varga si arbitrul care muta in careu un fault in afara careului chiajnei. altfel se juca o saptamana si tot 0-0 se termina. crezura si ei ca obtin o victorie fara blat si abia scoasera un egal cu arbitrul.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2014, 18:45

mai... cine a spus ca cine se aseamana se aduna mare dreptate a avut... frate... zici ca v-a fost mititelu bona, invatator si mentor.... aveti aceasi gandire, acelasi discurs, aceeasi exprimare...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 19 Oct 2014, 18:46

T@V, Acka s-a accidentat... ce ar fi trebuit sa faca?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2014, 18:49

sa il fi retras pe MAdson si sa il bage pe Ferfelea

sorin107

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 19 Oct 2014, 18:49

Eu cred ca s-a gresit la faptul ca nu a facut schimbarea cu ferfelea in teren in locul lui tarnacop/bawab mai rpd. Sau sa se profite la accidentarea lui acka si sa se intre cu altcineva decat un fundas central, in conditiile in care aia se aparau cu toata echipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de hanky panky » 19 Oct 2014, 18:50

ieiiiii
Au aparut Leuțiiiii
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DarkComy » 19 Oct 2014, 18:53

Pacala scrie:jucatorii meciului au fost dacian varga si arbitrul care muta in careu un fault in afara careului chiajnei. altfel se juca o saptamana si tot 0-0 se termina. crezura si ei ca obtin o victorie fara blat si abia scoasera un egal cu arbitrul.
Sa-i dea cineva ban individului citat de mine. Este foarte clar ca este fanul unei alte echipe decat cea pe care o sustin utilizatorii acestui forum.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de muttley » 19 Oct 2014, 19:45

Un meci penibil, nu castigam niciodata acest punct daca nu ne dadeau aia peanlty, a fost in careu faultul??? De pe stadion s-a vazut ca nu a fost in careu. Cine a facut penalty de la noi? De fapt care a fost idiotul din zid care a ridicat mana??

Penibili, fara jucatori nu facem absolut nimic sezonul asta, daca la 0-1 pe Oblemenco, Chiajna face posesie si timp de 3 minute tu nu atingi mingea cu piciorul... penibili.
Poate ii trece lui Cartu prin cap sa-l schimbe pe Curelea ca e un mare 0 de cateva meciuri, scapa singur cu portarul si trage in el, ce poate sa fie mai penibil de atat?
Felicitari lui Bawab pt ca a cerut schimbare, s-a facut suficient de ras in meciul asta, pacat ca n-a avut inspiratia sa faca acest gest inca din prima repriza.
A dat Madson ala un gol de la 25m si gata, Roberto Carlos al Craiovei, la fiecare lovitura il vad langa minge, zici ca da un gol la 2 meciuri, cum sa-l lasi pe ala sa traga la poarta de pe 16m?
Iar schimbarea post pe post a fundasului central este demna de desene animate, am ajuns tarziu la stadion si nu stiu ce rezerve au fost, dar macar unul dintre Ivan si Herghelegiu trebuia sa intre.

Daca aia de la Brasov nu o sa iasa la joc ca sa-i prindem pe contraatac, nu luam puncte de acolo. Oricum e de remarcat ca suntem singura echipa cu 2 antrenori pe banca care n-a reusit sa dea un gol dintr-un corner, autogolul cu Dinamo nu se pune. Asta arata ca lucram bine fazele fixe !!!!


PS: Nu stiu ce a declarat Cartu dupa meci, dar sper ca n-a exclus faptul ca ne batem la cupe europene, a zis 10 puncte din urmatoarele 4, sansele sunt intacte ne trebuie doar 3 meciuri castigate.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2014, 19:49

acum hai sa nu facem inmormantare, pana la urma e un punct castigat. poate conta foarte mult acest punct. din pacate nu prea se inteleg Bawab si Curelea, nu stiu ce se intampla dar joaca slab amandoi impreuna... si nici nu fac pressing. aici are dreptate mutley - e inadmisibil ca la 0-1 sa nu pui presiune pe adversar... macar pt asta si tot era mai bun Herghelegiu.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 19 Oct 2014, 19:50

Ce am vazut eu de la poarta 13: penalty la ei habar nu am de ce. Nu bateam pana acolo. Bawab mana moarta. L-as fi schimbat mai devreme. In rest, nu cred ca e ceva de reprosat. Brandan e echipa noastra. Tarnacop se strauieste, dar nu il poate suplini pe Pablo. Meciul ma asteptam sa fie greu, iar golul lor l-a facut aproape imposibil la ce atac prolific avem... La 11 m al nostru altadata se dadea si cartonas. Nu stiu daca a fost in careu. Oricum, aia de la Chiajna sunt bolnavi. Nu ar trebui sa primeasca drept de joc. Mor atat de des incat cred ca sufera cronic si joaca pe semnatura.
iar arbutrul fragmenta jicul de ziceai ca e regizor.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de iuli » 19 Oct 2014, 19:57

meci urat,Chiajna e cea mai urata echipa din liga 1.daca marca atunci in prima repriza Curelea faceam scor cu ei.
la stadion nu mi s-a penalty la noi dar pe reluari e clar in careu.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de muttley » 19 Oct 2014, 19:58

Inca ceva, imi placu atitudinea lui Vatajelu, cred ca a fost cel mai activ jucator de la noi, sper sa pastreze linia asta.
S-a vazut si intrarea lui Ferfelea in meci, s-a mai aerisit jocul, problema nu e ca azi am pierdut 2 puncte, trebuie sa fim normali si sa acceptam ca e o chestiune de timp pana o sa vina si infrangerea, poate la Brasov, dezamagitor este felul in care ne-am prezentat.
La 0-1 ii lasam pe aia sa faca posesie, ne retrageam pe doua linii fara sa facem pressing la purtatorul de balon, plus ca noi construim foarte lent si previzibil, ducem mingea in extrema si jucam pt Curelea la bara 1 sau varful 2 la bara a 2-a. Nu incercam si noi o combinatie in viteza, cand o echipa se apara cel mai usor s-o destabilizezi e sa joaci dintr-o atingere, la noi asta e imposibil.
Sper ca echipa sa-si revina si sa nu pierdem la Brasov, punctul asta a fost aur pt ca am mentinut chiajna la aceeasi distanta si am mai avansat putin.

n-am intels decizia arbitrului la hentul de pe 16m de ce nu a dat ROSU pt ca atacantul nostru scapa catre poarte, de fapt nu a dat nici galben, dar trebuia ROSU !!!!!


Penalty pt Chiajna a fost fara discutii, acum nu ai voie sa ridci nici macar la fata mana cand e lovitura libera, dar pai s-o ridici asa cum a facut ala !!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 19 Oct 2014, 19:59

Da, chiajna urata cu antrenor scarbos.
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2014, 20:03

Sunteti unii care va uitati la meciuri si va uitati degeaba. Pai daca nu baga fundas in locul lui acka omora flancurile mai muriniilor. Daca joci doar cu un fundas central automat lateralii nu mai urca si ramai sa ataci 11 jucatori cu 5. Chiajna si-asa avu azi vreo 3 situatii de contraatacuri periculoase unde ne cam tremurara chilotii... Hai sa lasam pretentiile pana nu ii avem pe Mateiu si Brandan in teren, pana Bawab nu se pune la punct cu pregatirea fizica si Curelea nu-si revine la forma lui de sfarsit de b/inceput de a.

Închis