[Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 19 Oct 2014, 01:43

castigam
20
95%
egal
0
No votes
pierdem
1
5%
 
Total votes: 21

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2014, 20:06

iar despre arbitru sa mai spunem ca dupa ce a fragmentat ingrozitor jocul (inclusiv asteptarea aluia sa iasa de pe stadion) a scos-o din poarta (mie nu mi s-a parut fault la portar) si tusierul a ridicat total aiurea offside pe final.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Alishor » 19 Oct 2014, 20:07

Pacala scrie:jucatorii meciului au fost dacian varga si arbitrul care muta in careu un fault in afara careului chiajnei. altfel se juca o saptamana si tot 0-0 se termina. crezura si ei ca obtin o victorie fara blat si abia scoasera un egal cu arbitrul.
http://looktv.ro/cine-mai-credea-craiov ... iri-video/

Pacala te pacali tv-ul. Ia vezi unde e ?
5 septembrie 1948... Legenda incepe

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2014, 20:12

Bai pacala - nu era ma de ajuns ca te lasase mintea... acum ai ajuns si fara vedere? :)

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 19 Oct 2014, 20:22

Daca ati uitat, hai sa ne reamintim! Sorin Cartu nu prea stie sa joace cand e condus! Tactica lui este doar sa inscrie si apoi sa se baricadeze in aparare. Tactica lui se numeste "autobaza", ati uitat? Azi am avut noroc cu egalul, asa cum sugereaza T@V, poate prea radical, dar nemeritata este critica lui ady_azzuro pentru ca am fost la 2 minute de o infrangere acasa.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de muttley » 19 Oct 2014, 20:23

Thunder scrie:Sunteti unii care va uitati la meciuri si va uitati degeaba. Pai daca nu baga fundas in locul lui acka omora flancurile mai muriniilor. Daca joci doar cu un fundas central automat lateralii nu mai urca si ramai sa ataci 11 jucatori cu 5. Chiajna si-asa avu azi vreo 3 situatii de contraatacuri periculoase unde ne cam tremurara chilotii... Hai sa lasam pretentiile pana nu ii avem pe Mateiu si Brandan in teren, pana Bawab nu se pune la punct cu pregatirea fizica si Curelea nu-si revine la forma lui de sfarsit de b/inceput de a.
Degeaba te joci FM ca nu are legatura cu fotbalul, pt cultura ta generala, fundasii laterali urca alternativ, adica unul urca, celalalt ramane in linie. Era foarte normal ca in locul lui Acka sa intre Herghelegiu sau Ivan (daca era pe banca) pt ca atunci cand urca Vatajelur, Achim ramanea in linie cu Frasinescu, iar unul dintre mijlocasii defensivi se ducea intre cei doi.
Asa pe faza ofensiva aveai 2 jucatori la care sa centreezi, asa centrai la Curelea, jocul asta pe benzi cu centrare in careu este plictisitor si previzibil, acum nu e mare smecherie sa castigi un duel aerian cu un jucator mai inalt daca il ai mereu pe piept.
Indiferent cat incercam sa mutam vinea, cele doua puncte au fost pierdute de Sandoi-Cartu sau Cartu-Sandoi. N-au avut replica tot meciul, din gestul facut de Cartu in momentul in care Bawab a cerut schimbare, nu avea de gand sa-l scoata pe el, adica sa ramanem pe teren in continuare cu mana moarta.
Ferfelea si un atacant trebuiau bagati cel tarziu in 55 - 60. Pt ce sa pastrezi 2 mijlocasi inchizatori? Atat de prost a fost pregatit si continuat meciul de antrenori, trebuie sa fim fericiti ca am luat un punct. De mai jucam 4 zile si tot nu dadeam gol, mult prea previzibil am jucat azi.
Cred ca speranta lor a fost ca ii prindem cumva pe astia de la Chiajna, le dam 1-0 si dupa ne inchidem aproape perfect ca in celelalte meciuri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 19 Oct 2014, 20:29

Livius scrie:iar despre arbitru sa mai spunem ca dupa ce a fragmentat ingrozitor jocul (inclusiv asteptarea aluia sa iasa de pe stadion) a scos-o din poarta (mie nu mi s-a parut fault la portar) si tusierul a ridicat total aiurea offside pe final.
portarul alora se faulta si singur, dar cand era vreunul de-al nostru prin preajma! Astept inregistrarea pe seenow. Toate fazele importante s-au petrecut la 100 de m de mine. La penaltyul lor zisei ca l-a lovit in mecla pe al nostru.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 19 Oct 2014, 21:21

Iara inmormantam pe cineva?! :o Hai s-o lasam mai usor! Daca nu luam gol in primele minute, castigam lejer acest meci!
Ca idee, partile pozitive:
- Vatajelu a arat, practic, partea stanga!
- Echipa n-a mai picat fizic dupa minutul 60, fapt ce intr-un final ne-a adus egalarea.
- Ferfelea pare sa-si revina incet incet
- Varga a jucat destul de OK - il vedeam deja mort si ingropat in cimitirul elefantilor din fotbal.
Parti negative:
- cine mm a udat terenul inainte de meci?!! Si cine a dispus asta? Practic, ne-a omorat din fașă actiunile ofensive purtate de jucatorii tehnici din echipa noastra!
- Curelea cred ca are nevoie de o pauza!
- Brandan este, in acest moment, indispensabil echipei noastre!
- Accidentarea lui Acka parea destul de urata!
- Bancu arata un regres fata de ultimele 2 meciuri
- preparatorul fizic ar trebui concediat - nu poti sa ai accidentari grave meci de meci la o echipa de calibrul Universitatii Craiova!

In alta ordine de idei, atat penalty-ul lor, cat si cel al nostru au fost corecte. Din pacate, mai avem mult de lucrat la capitolul faze fixe. Puteam obtine mult mai mult din fazele fixe avute in meciul de astazi (inca odata s-a vazut lipsa lui Brandan!). Ma bucur ca am putit reveni si egala! Sper ca acest rezultat sa-i trezeasca pe unii si sa-i aduca cu picioarele pe pamant. Totodata, cred ca ar trebui dat credit si unor jucatori care freaca banca de rezerve, gen Herghelegiu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 19 Oct 2014, 21:37

cine a faultat la penalty? Acka sau Madson?
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2014, 21:37

muttley scrie:Degeaba te joci FM ca nu are legatura cu fotbalul, pt cultura ta generala, fundasii laterali urca alternativ.
Tu ori esti prost, ori esti orb, ori ambele. Casca ochii la meci debilule sa vezi de cate ori au urcat ambii fundasi laterali. Si chiar si daca ar urca alternativ, tu-ti dai seama ce insemna sa te prinda chiajna azi in cele 3 contraatacuri cu 2 fundasi ? Chiar atat de dobi poti sa fii ?
muttley scrie:Indiferent cat incercam sa mutam vinea, cele doua puncte au fost pierdute de Sandoi-Cartu sau Cartu-Sandoi. N-au avut replica tot meciul, din gestul facut de Cartu in momentul in care Bawab a cerut schimbare, nu avea de gand sa-l scoata pe el, adica sa ramanem pe teren in continuare cu mana moarta.
Ce vina au Cartu + Sandoi ca al nostru Curelea nu poate s-o bage-n plasa singur cu portaru` ? Ce vina are Cartu si Sandoi ca Bawab odata da cu calcaiu` la poarta de parca aveam 4-0 si altadata da din prima pe poarta de la 25 de metri de parca a dat pasa lu` unu mic de 4 ani si s-a temut sa nu i-o dea prea tare ? Cartu si Sandoi tre` sa-l invete pe Bawab la 29 de ani cum sa traga la poarta? Sau pe Curelea ? Cat de dobi sa fii ? Cum poti sa aberezi ca ai jucat previzibil cand ai avut 3 ocazii clare de gol si penalty corect acordat ? Cat de redus sa fii sa o dai ca nu dam gol din corner cand Frasinescu trimite 2 mingi cu capu` catre parcarile subterane ale lu` Olga de la Teatrul National ? Tot Cartu si Sandoi tre` sa le antreneze si p-astea?

Blixa - n-a faultat nimeni la penalty, a ridicat Varga mana ca la volei pe plaja...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 19 Oct 2014, 21:48

dar a fost o lovitura libera anterior. Varga cat mai are contract? eu zic ca e gata baiatul.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Leonard Albert » 19 Oct 2014, 22:36

Calm copii ca nu stam rau. Am facut un egal acasa, ei si? Cati dintre noi ne vedeam pe 10 dupa super-startul ala de sezon? Nu uitati ca acum cateva etape ne jucam cu lanterna. Hai sa fim seriosi, nici daca pierdem la Brasov, desi nu cred, nu e mare tragedie. N-avem cum sa picam in B cu echipa asta...abia de la anul am putea sa ridicam pretentii de Europa,
@muttley: esti prea dur cu echipa...prea mult "penibil'" jn comentariul tau.
@thunder: da-i o sansa ca e si el entuziast :)

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de _T@V_ » 19 Oct 2014, 22:55

Thundere, sper sa intelegi mai multe din ultrasie, ca din fotbal m-am lamurit. Iti mai spun odata: la accidentarea unui fundas central (tu avand doi), cand esti condus acasa si adversarul nici nu mai paseaza si se intalneste din ce in ce mai rar cu mingea, bagi orice mai ofensiv (in cazul nostru trebuia Ferfelea) in locul lovitului, in nici un caz nu faci post pe post. Mai lasa dreaq FM sau alte joace pe calculator, ca fotbalul lui Sumudica sau Cartu n-are nici o treaba cu secolul asta, si nu poate fi simulat in jocuri pe pc. Bati campii aiurea cu o aparare in 4, pentru un singur om al lor si vii cu justificari din FM... Puteai folosi orice combinatie de 2 pentru anihilarea marelui atacant chiejnean ramas in avanposturi (ceea ce s-a si intamplat, dar talica fumai ceva si n-ai vazut cand ramasese ultimul om Vatajelu la o faza si a fost mai mult decat de'ajuns). Livius v-a zis din prima care era schimbarea: Acka-Ferfelea, si daca aveai oleaca minte de mare manager, schimbai unul dintre mortaciunile din fata (Bawbab/Curelea) cu Herghelegiu daca nu-l foloseai aiurea-ntramvai la judeteana. Varga(maxim 65 min o stia si prostu de sumudica) - Rocha se stia de la vestiare, cand se facuse foaia de joc. Stai jos, 4.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de george_7002 » 19 Oct 2014, 23:28

nu prea inteleg de ce am inceput meciul in defensiva

in rest

CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna 1-1

Stadion: „Ion Oblemenco”, spectatori: 10.000.

Wellington: „Suntem mulţumuţi cu acest punct, chiar dacă am pierdut victoria pe final. Craiova este o echipă foarte bună, iar atmosfera de pe acest stadion este cea mai frumoasă pe care am întâlnit-o în România. Mi-aş dori să joc aici”

eu zic ca suntem pe drumul cel bun... "adevaratii" cand vin si ei la meci?
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Thunder

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2014, 23:35

T@V scrie:Thundere, sper sa intelegi mai multe din ultrasie, ca din fotbal m-am lamurit.
Mai las-o dracu de ultrasie ca numai ultrasii visezi noaptea, cre-ca d-aia esti asa pesimist. Ce dracu de justificari FM visezi tu acolo prietenas, ca pe bune ma faci sa cred ca habar n-ai la ce te uiti. Vezi ba ca noi jucaram in alb si albastru cu dungi. Nu eram in verde, stiu, am jucat cu oile asa dar acum sigur nu fusaram noi aia in verde! Cum dracu abia se intalneau aia cu mingea cand ei la fiecare contraatac erau periculosi ? Ce tot imi aberezi mie cu aparare in 4 cand oricum fundasii nostri erau la mijlocul terenului. Te mai intreb odata, daca scapau 4-5 de la chiajna cu 2 jucatori d-ai nostri ce se-ntampla ? Ne umpleau poarta ? Iar cu Herghelegiu mai las-o-n plop ca n-a ajuns ala vreun consacrat sa zici ca te scoate in vreun meci. Nu e nici la fel de bataios cum e Curelea, nici mai tehnic decat Bawab. Daca n-au reusit s-o bage astia 2 in poarta, herghelia de cai sigur n-o baga. De bine de rau, fotbalu` lu` Cartu ti-a adus 11 puncte in 5 etape. Pana isi strica media, momentan Cartu e pe plus si tu ramai doar cu pesimismu`...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 20 Oct 2014, 00:06

mda, recunosc al doilea perspicac pe forumul asta. specia care abia asteapta sa bata in pumni. genul care nu prindea niciodata echipa.
Meciul asta a fost extrem de greu. Probabil ca Gane ar fi mutat cucm ziceti. Cine garanta ca o baga careva in ate? Avem si garantii in lot...
S-a rupt Brazda.

Închis