[Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 19 Oct 2014, 01:43

castigam
20
95%
egal
0
No votes
pierdem
1
5%

Total votes: 21

Leonard Albert
suporter
suporter

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Leonard Albert » 19 Oct 2014, 22:36

Calm copii ca nu stam rau. Am facut un egal acasa, ei si? Cati dintre noi ne vedeam pe 10 dupa super-startul ala de sezon? Nu uitati ca acum cateva etape ne jucam cu lanterna. Hai sa fim seriosi, nici daca pierdem la Brasov, desi nu cred, nu e mare tragedie. N-avem cum sa picam in B cu echipa asta...abia de la anul am putea sa ridicam pretentii de Europa,
@muttley: esti prea dur cu echipa...prea mult "penibil'" jn comentariul tau.
@thunder: da-i o sansa ca e si el entuziast :)

_T@V_
fanatic
fanatic

Mesaj de _T@V_ » 19 Oct 2014, 22:55

Thundere, sper sa intelegi mai multe din ultrasie, ca din fotbal m-am lamurit. Iti mai spun odata: la accidentarea unui fundas central (tu avand doi), cand esti condus acasa si adversarul nici nu mai paseaza si se intalneste din ce in ce mai rar cu mingea, bagi orice mai ofensiv (in cazul nostru trebuia Ferfelea) in locul lovitului, in nici un caz nu faci post pe post. Mai lasa dreaq FM sau alte joace pe calculator, ca fotbalul lui Sumudica sau Cartu n-are nici o treaba cu secolul asta, si nu poate fi simulat in jocuri pe pc. Bati campii aiurea cu o aparare in 4, pentru un singur om al lor si vii cu justificari din FM... Puteai folosi orice combinatie de 2 pentru anihilarea marelui atacant chiejnean ramas in avanposturi (ceea ce s-a si intamplat, dar talica fumai ceva si n-ai vazut cand ramasese ultimul om Vatajelu la o faza si a fost mai mult decat de'ajuns). Livius v-a zis din prima care era schimbarea: Acka-Ferfelea, si daca aveai oleaca minte de mare manager, schimbai unul dintre mortaciunile din fata (Bawbab/Curelea) cu Herghelegiu daca nu-l foloseai aiurea-ntramvai la judeteana. Varga(maxim 65 min o stia si prostu de sumudica) - Rocha se stia de la vestiare, cand se facuse foaia de joc. Stai jos, 4.

george_7002
suporter
suporter

Mesaj de george_7002 » 19 Oct 2014, 23:28

nu prea inteleg de ce am inceput meciul in defensiva

in rest

CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna 1-1

Stadion: „Ion Oblemenco”, spectatori: 10.000.

Wellington: „Suntem mulţumuţi cu acest punct, chiar dacă am pierdut victoria pe final. Craiova este o echipă foarte bună, iar atmosfera de pe acest stadion este cea mai frumoasă pe care am întâlnit-o în România. Mi-aş dori să joc aici”

eu zic ca suntem pe drumul cel bun... "adevaratii" cand vin si ei la meci?
Imagine Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2014, 23:35

T@V scrie:Thundere, sper sa intelegi mai multe din ultrasie, ca din fotbal m-am lamurit.
Mai las-o dracu de ultrasie ca numai ultrasii visezi noaptea, cre-ca d-aia esti asa pesimist. Ce dracu de justificari FM visezi tu acolo prietenas, ca pe bune ma faci sa cred ca habar n-ai la ce te uiti. Vezi ba ca noi jucaram in alb si albastru cu dungi. Nu eram in verde, stiu, am jucat cu oile asa dar acum sigur nu fusaram noi aia in verde! Cum dracu abia se intalneau aia cu mingea cand ei la fiecare contraatac erau periculosi ? Ce tot imi aberezi mie cu aparare in 4 cand oricum fundasii nostri erau la mijlocul terenului. Te mai intreb odata, daca scapau 4-5 de la chiajna cu 2 jucatori d-ai nostri ce se-ntampla ? Ne umpleau poarta ? Iar cu Herghelegiu mai las-o-n plop ca n-a ajuns ala vreun consacrat sa zici ca te scoate in vreun meci. Nu e nici la fel de bataios cum e Curelea, nici mai tehnic decat Bawab. Daca n-au reusit s-o bage astia 2 in poarta, herghelia de cai sigur n-o baga. De bine de rau, fotbalu` lu` Cartu ti-a adus 11 puncte in 5 etape. Pana isi strica media, momentan Cartu e pe plus si tu ramai doar cu pesimismu`...

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 20 Oct 2014, 00:06

mda, recunosc al doilea perspicac pe forumul asta. specia care abia asteapta sa bata in pumni. genul care nu prindea niciodata echipa.
Meciul asta a fost extrem de greu. Probabil ca Gane ar fi mutat cucm ziceti. Cine garanta ca o baga careva in ate? Avem si garantii in lot...
S-a rupt Brazda.

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 20 Oct 2014, 01:00

Demisia no? stim mai mult fotbal noi o:
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 20 Oct 2014, 08:29

chiar slab cum am jucat in meciul asta tot am fost peste ce se juca in primele etape,nu sintem nici Barcelona nici Real Madrid sa castigam toate meciurile.e greu sa desfaci o echipa cu 3 fundasi centrali si 2 mijlocasi defensivi,mai ales ca ei practic au refuzat jocul non stop.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 20 Oct 2014, 09:48

A fost un meci de rahat in care nu iti iese jocul si nu ai planul B pregatit. Ai nostri s-au vazut intr-o postura noua, aceea de a reveni si de aici pana la panica nu a fost decat un pas. Nu i-as condamna foarte tare pe jucatori pentru ca s-a vazut ca au vrut, au pus osul. Astfel de jocuri vor mai fi, mai ales atata vreme cat suntem inca in zona periculoasa, important e sa nu vina foarte des

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 20 Oct 2014, 10:07

pana la urma hai sa luam partile bune. e bine ca n-am pierdut, e bine ca s-a pus osul si ca a existat dorinta, e bine ca n-am mai cazut fizic ca si pana acum. s-a vazut cand n-ai un om de constructie si s-a vazut ca echipa in momentul asta e facuta sa nu primeasca gol si ca are dificultati in momentul in care trebuie sa atace pozitional. dar e oarecum de inteles, pentru ca, pana la urma aveai 2 puncte in 6 etape si iti frigea curu ca retrogradezi, e normal sa vrei sa pui la punct jocul defensiv si sa incerci sa scoti maximum din fiecare meci.
Sorinel

ozzy
fanatic
fanatic

Mesaj de ozzy » 20 Oct 2014, 10:23

Eu cred că unii uită o chestie: Cârțu n-a venit să ne ducă în Champions League, ci să ne scoată din imensul c.ăcat în care ne aflam. Și, până una-alta, omul exact asta face: nu pierde de 5 etape și, mai mult, nu ia gol decât din penalty. Meciul ăsta se termina cu un muncitoresc 1-0 pentru noi, conform graficului, dacă nu aveam ghinionul să sară Dacian prin careu, cu mâinile în aer, ca la concert.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 20 Oct 2014, 10:45

foarte important e ca nu am pierdut
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 20 Oct 2014, 11:25

Pe langa schimbarile respective, o alta mare problema este finalizarea la poarta, am tras 17 suturi dintre care doar 6 pe poarta si daca scoatem sutul cu adevarat periculos al lui Curelea, celelalte au fost pase la portar.
Din pacate extremele noastre nu prea au personalitate, am fost dezamagit de varga ca n-a luat niciodata o actiune in interior pe care s-o finalizeze cu sut, mereu s-a dus in margine sa centreze, asta cand a reusit sa faca acest lucru pt ca de cateva ori s-a incurcat in minge.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 20 Oct 2014, 11:30

una peste alta avem 11 pct din 15 posibile. Ultimele goluri luate sunt din 11 m. Unul total nemeritat cu din*mo.

cand iei gol in primele 10 min problema este una mai degraba psihologica. incepi sa te grabesti si automat gresesti ne mai respectand planul de joc. dobi.tocul de varga dupa ce a gresit prosteste a facut tot ce i-a stat in putinta sa-si repare greseala dar cand te scremi prea mult te caci pe tine. iar bancu merita o pauza, pt ca si-a cam luat-o in cap dupa meciul foarte bun cu u cluj. in ultima vreme are n-are mingea el trage la poarta, ca oricum pasele sunt toate la adversar.

altfel era un meci care putea fi castigat usor. chiajna a avut 0 suturi pe poarta.
CRAIOVA NESUPUSA

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Oct 2014, 18:52

muttley scrie:Pe langa schimbarile respective, o alta mare problema este finalizarea la poarta, am tras 17 suturi dintre care doar 6 pe poarta si daca scoatem sutul cu adevarat periculos al lui Curelea, celelalte au fost pase la portar.
Din pacate extremele noastre nu prea au personalitate, am fost dezamagit de varga ca n-a luat niciodata o actiune in interior pe care s-o finalizeze cu sut, mereu s-a dus in margine sa centreze, asta cand a reusit sa faca acest lucru pt ca de cateva ori s-a incurcat in minge.

probabil ca ai 15-16 ani, si te uiti mult prea mult la fostii fotbalisti , actuali comentatori/antrenori/cunoscatori/genii din televiziune, si nu ai idee despre cum joaca sorin cartu. daca erai mai batran, meciul cu chiajna iti aducea aminte de anii 2000 cand aveai impresia ca joci handbal si singurul mod in care atacantii primeau mingea era din niste centrari de pe lateral.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 20 Oct 2014, 18:54

Skeke, ca s-o ia varga cu el in interior si sa dea la poarta din partea stanga, ar insemna sa stie sa suteze cu dreptul. Ori ghici ce, cred ca nici pentru tramvai nu-l foloseste.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sorinel

Închis