[Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat anticipaţi in acest meci ?

Poll ended at 01 Noi 2014, 15:58

Victorie
18
82%
Egal
4
18%
Infrângere
0
No votes
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2014, 03:39

Multumesc, Alex! Dezavantajul de a fi implicat in tot ceea ce inseamna alegeri e ca poti sa ai ghinionul sa nimeresti intr-un loc unde nu exista decat net 3G si nu poti vedea meciurile.
Oricum, ma bucura enorm aceasta victorie. Ca sa ma intelgeti toti - baieti, le-am rupt șuba alora de erau considerati revelatia campionatului! Multi cantau deja "Prohodul" renasterii Craiovei! Daca o sa continuam asa, in 2 ani o sa fim un model de urmat in fotbalul romanesc.
Brandan, un om extraordinar! Pacat ca soarta nu ne-a scapat mai devreme de Ajica, iar Brandan nu a ajuns cu 2-3 ani mai devreme in curtea noastra!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Kenpachi » 02 Noi 2014, 04:59

Brandan ar fi perfect pentru Centrul de copii si juniori sau poate cine stie scouter pentru noi in America de Sud :)(

iuli

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de iuli » 02 Noi 2014, 10:40

3 puncte mari,intr-un meci slab.probabil obositi dupa meciul de cupa,ai nostri s-au lasat dominati.tactic insa am fost din nou excelenti.
mi-a placut nr 11 de la ei,ar fi cam ce ne trebuie noua in locul lui Tarnacop. :)(

LiviuB

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 02 Noi 2014, 11:01

s-a vazut ca fizic au fost pt noi, de aici a fost si dificultatea partidei. cu toate acestea, eu nu as spune ca am fost slabi, sa nu uitam ca ei nu au avut nicio ocazie. si a mai fost problema si cu Tarnacop in primul 11. e modest jucatorul pe faza ofensiva.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de u2blue » 02 Noi 2014, 11:09

N-am văzut meciul ... însă cât timp in teren este un capitan Pablito si pe bancă 2 foști căpitani, rupem.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de FanStiinta » 02 Noi 2014, 11:15

Am castigat un meci cu o echipa foarte buna si fara sa avem mari emotii.. Din pacate ne hazardam cateodata si le facem cadouri adversarilor, dar asta si pt ca fiecare isi da viata pe teren si vrea sa arate ca merita sa imbrace tricoul Universitatii Craiova!! (Singurul indolent e bawab) A fost penalty clar.. Desi l-a eliminat corect pe ala sa stiti ca putea si sa-l ierte.. Nu ar fi fost prima data.. Avand in vedere cele 120 de min din cupa era normal sa avem probleme pe final.. O victorie muncita si meritata pe deplin! Felicitari baietilor si celor care au fost pe stadion!

Ps: brandan este un capitan adevarat! Fotbalist stiam deja toti ca e.. Bv

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de SLH » 02 Noi 2014, 14:40

Joi m-am intalnit intamplator cu 2 dintre jucatori in oras si ziceau foarte sincer ca e important sa nu pierdem cu botosaniul si ca ar fi foarte multumiti cu un egal pentru ca sunt foarte obositi. Au dat si exemple de jucatori care o sa joace desi nu stau bine fizic. Pana la urma cel mai important e ca se creeaza un grup unit si dupa parerea mea cu meciul asta am iesit 99% din calculele retrogradarii.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de gogu2005 » 02 Noi 2014, 16:42

Rocha jucatorul meciului. A fost pe tot terenul. Este din ce in ce mai bun de la meci la meci.
am stat la tunel si pot sa jur ca la 11m initial ratatul de tudor a indicat corner si a revenit foarte tarziu asupra deciziei s-o schimbe in 11m. Acolo a fost maxim joc periculos dar nici vorba de 11m.
spectatori vreo 6 000.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de FanStiinta » 02 Noi 2014, 18:35

gogu2005 scrie:Rocha jucatorul meciului. A fost pe tot terenul. Este din ce in ce mai bun de la meci la meci.
am stat la tunel si pot sa jur ca la 11m initial ratatul de tudor a indicat corner si a revenit foarte tarziu asupra deciziei s-o schimbe in 11m. Acolo a fost maxim joc periculos dar nici vorba de 11m.
spectatori vreo 6 000.
ba e penalty indiscutabil.. e joc periculos (minim) daca nu-l atingi.. tarnacop il loveste pe ala!! nu conteaza cat de tare.. daca era faza invers ai fi sarit in sus ca am avut noroc cu tusierul pentru ca boul de tudor voia sa dea corner..

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de muttley » 02 Noi 2014, 18:48

Mare minune ca Tarnacop a scapat fara galben, de fapt bine dracu ca nu l-a lovit mai rau ca putea sa fie si eliminat.
De retrogradare sigur nu suntem scapati din moment ce sunt doar maxim 6 puncte de locul care te retrogradeaza, am castigat atatea meciuri si tot n-am pus o distanta considerabila de primele locuri retrogradabile, asa pt ca am avut un inceput slab.
Orice infrangere combinata cu un egal sau doua infrangeri consecutive, te trimit iar la retrogradare. Nu stiu daca nu cumva se joaca si un meci din retur in acest an calendaristic, dar e sigur ca mai sunt 12 puncte puse in joc. Daca reusim sa facem minim 7 puncte, putem spune ca avem o iarna linistita. In mod normal nu avem voie sa pieredem punct sau puncte cu Rapid, iar de la Iasi teoretic trebuie sa ne intoarcem cu 3 si in final sa nu pierdem cu Ceahlaul acasa, orice punct la Cluj cred ca este un bonus.
La cum stau lucrurile, cele 9 puncte cu ASA, Botosani si Brasov sunt extrem de importante, pacat ca am in meciul cu Chiajna am reusit sa castigam doar 1 !!!
Problema e ca in ultimele meciuri am jucat slab si am castigat puncte cu mare noroc, sa vedem daca o sa se schimbe ceva in joc pt ca nu te poti baza mereu pe noroc.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2014, 21:09

Seke, mai taci dracu'! Opreste-te din scris aberatii!
Baieti, suntem la 5 puncte de locul 4 care ne duce in Europa. Cu putin noroc eu zic ca e posibil sa producem o mare surpriza inca de la primul sezon in Liga I, dupa ce am scapat de sub jugul boovean. Restul e can-can!
PS: Imaginati-va ce ar fi insemnat pentru echipa sa fi fost data pe mana lui Cartu & Sandoi in loc sa fi fost data pe mana lui Jerry Gane. Eu cred ca eram pe primul loc sa pe locul 2...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de alex21.mufc » 02 Noi 2014, 22:22

Deux gata cu amintirile... A fost Jerry, i-a antrenat pe baieti, am avut si ghinion ca echipa juca bine sub comanda lui, a fost schimbarea asta in foarte bine si acum suntem aproape de Europa. De-asta Craiova e frumoasa, de-asta suferim si avem atata patima si iubire pentru un club. Noi suntem Stiinta si, ma mir, ca voi nu sunteti de acord cu mine ca tragem la Europa asa cum am tot spus-o. Dinamo ne-a egalat din penalti, Chiajna la fel. Tragem la Europa pentru ca Stiinta reprezinta o forta si fara hapsani care sa fure am fi fost de mult prin grupe si in fazele superioare... Bawab, Brandan, Balgradean, Vatajelu, Madson, Mateiu, Rocha, Bancu, Acka... Avem jucatori de primele locuri si, spun eu, am bate Astra si CFR la momentul actual. O sa-mi dati dreptate dupa meciul cu clujenii si vedeti si in cupa indiferent cu cine-om pica.
Aka giallorosso!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de blue_titan » 02 Noi 2014, 22:26

Inceputul de tur a foat greu pentru ca am avut si adversari mai puternici...cateva exceptii... Returul va fi la fel...dar dupa ce scapam de steaua petrolul astra etc vom reusi sa ne impunem

LiviuB

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 02 Noi 2014, 22:27

Daca am castigat dupa un joc mai slab impotriva unei echipe bune a campionatului inseamna ca avem valoare, ceea ce imi da sperante ca putem face o figura frumoasa in acest campionat.
mi-a placut intrarea in joc a lui Ferfelea, a adus linistea necesara finalului de meci si de asemenea, l-as remarca pe Frasinescu, a fost imbatabil la jocul aerian.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de alex21.mufc » 02 Noi 2014, 22:32

Frasinescu era sa o comita la unele faze cand mai avea putin si il lua Martinus...
Aka giallorosso!

Închis