[Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat anticipaţi in acest meci ?

Poll ended at 01 Noi 2014, 15:58

Victorie
18
82%
Egal
4
18%
Infrângere
0
No votes
 
Total votes: 22

JustME

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de JustME » 02 Noi 2014, 23:29

avem un grup frumos de jucatori iar in meciul asta pe langa dominarea tactica i-am dominat si dpdv al valorii individuale. spre deosebire de Botosani avem o serie de jucatori care oricand pot sa faca diferenta: Brandan, Curelea, Bawab, Ferfelea, Mateiu chiar si Vata - care a crescut enorm in ultima vreme.

avem un grup frumos, mai avem de crescut pana sa avem pretentii de cupe europene dar fundatia e solida.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2014, 23:52

Alex, lasa-ma cu Jerry! Ti se pare tie ca echipa juca fotbal! Nu jucam nimic! Eu am sustinut ca Jerry e o greseala inca din prima zi cand a fost numit.

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de alex21.mufc » 03 Noi 2014, 00:14

Pai da ma ca dupa razboi multi viteji s-arata. Vrei sa ma laud cu Rocha?! Ha?! Sau cu Bancu?! La inceput toti ziceati ca e parnaie.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 03 Noi 2014, 02:23

Eu nici acum nu il vad mare fotbalist pe Bancu, dar asta e cu totul si cu totul alta poveste. Ia citeste tu aici:
http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... =12&t=7896
Cand am facut eu acel topic, tu nici macar nu erai inscris pe forumul asta - asta asa, ca idee!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Thunder » 03 Noi 2014, 05:22

JustME scrie:avem un grup frumos de jucatori iar in meciul asta pe langa dominarea tactica i-am dominat si dpdv al valorii individuale. spre deosebire de Botosani
Si aia il au pe Martinus, Vasvari, Axinte... Barem Martinus ala mie mi se pare si peste ce juca Varga cand era in forma la noi... Il mai au si pe Hadnagy, au jucatori experimentati, n-am invins o echipa de mana a 3a, am invins una de jumatatea clasamentului cel putin!
Alex21 mai du-te ba la scoala virginule

JustME

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de JustME » 03 Noi 2014, 06:44

in niciun caz nu incercam sa induc ideea ca am batut o echipa de mana a 3-a. Botosaniul desi o echipa mica dpdv al numelui au o echipa extrem de bine legata dar nu au valori gen Brandan - campion al Romaniei cu Urziceni plus experienta prin cupele europene si cu Urziceni si cu steoaia sau Bawab care la fel a jucat prin cupele europene cu Medias. ambii jucatori pot oricand sa decida un meci printr-o executie spectaculoasa si aici i-as baga si pe Ferfe si Curelea care desi nu au CV-ul celor doi cu siguranta au talentul si experienta (intr-o vreme Sportul cam dadea de pamant cu s,d,r) necesara de a se ridica la nivelul lui Brandan si Bawab. iar Vata si cu Mateiu sunt, din punctul meu de vedere, cei mai interesanti jucatori tineri din liga 1 in momentul asta - posibil sa fiu cam subiectiv :)

la Botosani, da, sunt jucatori buni pt nivelul asta de liga 1 dar, din punctul meu de vedere, au nimic special e drept ca nu ii stiu pe Vasvari si Martinus dar Hadnagy si Axinte sunt jucatori de echipe de mijlocul clasamentului. buni dar nu au nimic special si nu cred ca se ridica la nivelul lui Brandan, Bawab, Curelea sau Ferfelea.

cam asta voiam sa spun ca dpdv valoric avem jucatori mai buni . insa in niciun caz nu voiam sa insinuez ca Botosaniul e echipa de mana a 3-a sau ca nu au jucatori interesanti. voiam doar sa ii laud pe jucatorii nostri :)(

sorin107

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 03 Noi 2014, 11:34

cred c-a fost cea mai buna echipa pe care-am intalnit-o de cand au venit cartu si sandoi. mie mi s-au parut peste cei de la mures.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Ovidiu* » 03 Noi 2014, 12:36

Just are dreptate. Am castigat pentru ca avem oameni care pot face si au si facut diferenta. De fapt asta e diferenta dintre echipele bune si cele medii dar cu un parcurs bun. Degeaba domini o echipa mai buna, daca n-o bagi in ate, esti taxat la juma de ocazie. Cam asta a fost diferenta dintre noi si astia. Mie nu mi s-au parut grozavi astia, ne-au dominat, dar fara ocazii. Mult mai buni mi s-au parut aia de la dinamo. In retur si cu ai fara transferuri cred ca nu ne bate nimeni in primele 6 etape, cel putin nu cred ca pierdem acasa. Cred ca inca avem nevoie de atacant.
Sent from my Nokia Lumia 625 using Tapatalk
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de gsm » 03 Noi 2014, 12:45

fratilor dupa meciul de la iasi avem 3 meciuri consecutive acasa, 2 in liga si una-n cupa. ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de muttley » 03 Noi 2014, 19:23

Iar visam la europa si poate ne dau aia de la Iasi cu terenul in cap. Suntem mai aproape de retrogradare decat de cupele europene pt ca la locurile 1-4 trag echipe ca Astra, Steaua, CFR, Petrolul care sunt peste noi. Deci mai multe sanse ai sa pierzi cu Ceahlaul decat sa bati Petrolul asa ca mai multe sanse ai sa te lupti la retrogradare.
Orice pozitie in top 7-8 este mai mult decat onorabila, chiar o performanta. Orice calcul pe care il faceti la top4, trebuie facut cu +1 punct in favoarea lor, asta daca nu cumva credeti ca batem la echipele respective de la 4-5 goluri in sus.
Sper ca stiti ca la UEFA nu merge cu "vot democratic si schimbat de statut" ca sa putem juca acolo, asta daca nu cumva Sandu devine presedinte.
Ultimele ultimele 2 meciuri din campionat disputate pe teren propriu + a 2-a repriza de la Brasov au fost un dezastru, mare minune ca am facut 7 puncte la cat de prost am jucat.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 03 Noi 2014, 21:38

Seke, nu sunt de acord cu cei ce se gandesc la Europa dar dupa postarile tale imi vine sa-mi tai venele... :)

Thunder

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Thunder » 04 Noi 2014, 03:37

muttley scrie: Deci mai multe sanse ai sa pierzi cu Ceahlaul decat sa bati Petrolul asa ca mai multe sanse ai sa te lupti la retrogradare.
Citatul asta ar trebui gravat in marmura sau chiar in aur solid... Coma gandirii lui skeke... BAAAAAAAA :laughing: ce consumi ba tu de emiti asemenea tampenii ? coca, hero ? :laughing:
Last edited by Thunder on 04 Noi 2014, 13:44, edited 1 time in total.
Motiv: nu mai trebuie detaliat

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de jianu_max » 04 Noi 2014, 10:19

Skeke,esti din nou incredibil...parca nu ai fi fan al acestei echipe..daca am batut botosaniul....echipa care nu o mai luase demult...daca am batut la brasov...echipa f grea...daca am batut muresul..care ti au batut steaua ( nu mi explica cu arbitrii,o sa ti demasti iarasi iubirea ascunsa)...daca am scos egal la dinamo...lasa ne sa credem ca GREU ne poate bate cineva...si ca e mai posibil sa nu ne poata bate steaua decat sa luam bataie de la moldoveni ( oricare ar fi echipa lor)
Inca o data ma dezamagesti,fata!!!!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de hanky panky » 04 Noi 2014, 11:05

muttley scrie:Iar visam la europa si poate ne dau aia de la Iasi cu terenul in cap. Suntem mai aproape de retrogradare decat de cupele europene pt ca la locurile 1-4 trag echipe ca Astra, Steaua, CFR, Petrolul care sunt peste noi. Deci mai multe sanse ai sa pierzi cu Ceahlaul decat sa bati Petrolul asa ca mai multe sanse ai sa te lupti la retrogradare.
Orice pozitie in top 7-8 este mai mult decat onorabila, chiar o performanta. Orice calcul pe care il faceti la top4, trebuie facut cu +1 punct in favoarea lor, asta daca nu cumva credeti ca batem la echipele respective de la 4-5 goluri in sus.
Sper ca stiti ca la UEFA nu merge cu "vot democratic si schimbat de statut" ca sa putem juca acolo, asta daca nu cumva Sandu devine presedinte.
Ultimele ultimele 2 meciuri din campionat disputate pe teren propriu + a 2-a repriza de la Brasov au fost un dezastru, mare minune ca am facut 7 puncte la cat de prost am jucat.
CS U Craiova, liderul ultimelor 7 etape sub cuplul Sorin Cârțu/Emil Săndoi!

de pe dijisport
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de romaad » 04 Noi 2014, 11:41

alex21.mufc scrie:Pai da ma ca dupa razboi multi viteji s-arata. Vrei sa ma laud cu Rocha?! Ha?! Sau cu Bancu?! La inceput toti ziceati ca e parnaie.
Rocha e si acum parnaie. Sansa lui este ca l-a pus sorin atacant si i-a micsorat zona de actiune, eu unul cred ca i-a si interzis sa treaca in jumatatea noastra. Problema lui cea mai mare e ca are creierul mic

Închis