[Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne menţinem fără înfrângere după deplasarea de la Iaşi ?

Poll ended at 09 Noi 2014, 17:50

Da
27
96%
Nu
0
No votes
Nu ştiu
1
4%
 
Total votes: 28

LiviuB

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Noi 2014, 17:13

nu ii iau apararea lui Gane dar dupa ce a plecat au venit Balgradean, Brandan, Bawab, Tarnacop, jucatori care au adus un mare plus echipei.
Problema cea mai mare mi se parea lipsa organizarii, pur si simplu, parca erau 11 baieti bagati pe teren. Nu exista nicio relatie intre fundasi, mijlocasi si atacanti, totul parea un chin. Rocha tot bezmetic e, dar parca se invarte intr-o zona mai stabila. inainte, unde era mingea era si el. Apararea e altceva, se dubleaza, stau bine in teren, nu ii da sanse adversarului.
Din pacate, lipsa de experienta a lui Gane s-a vazut din plin, a fost o palarie mult prea mare pentru el.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 10 Noi 2014, 18:08

DarkComy scrie:Nu m-ar deranja ca rocha asa impiedicat cum e, sa bage de doua ori mingea in poarta mioarelor. Din punctul meu de vedere, poate sa bage mingea in pantaloni si sa se rostogoleasca cu ea pana in poarta.
În pantaloni nu mai are nimic loc, te asigur.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 10 Noi 2014, 18:18

Livius scrie:nu ii iau apararea lui Gane dar dupa ce a plecat au venit Balgradean, Brandan, Bawab, Tarnacop, jucatori care au adus un mare plus echipei.
Problema cea mai mare mi se parea lipsa organizarii, pur si simplu, parca erau 11 baieti bagati pe teren. Nu exista nicio relatie intre fundasi, mijlocasi si atacanti, totul parea un chin. Rocha tot bezmetic e, dar parca se invarte intr-o zona mai stabila. inainte, unde era mingea era si el. Apararea e altceva, se dubleaza, stau bine in teren, nu ii da sanse adversarului.
Din pacate, lipsa de experienta a lui Gane s-a vazut din plin, a fost o palarie mult prea mare pentru el.
eu din cate imi amintesc i-a avut si el pe Brandan si pe Balgradean.. Pe brandan parca l-a si folosit intr-un meci.. Pe balgradean nu l-a tinut in afara lotului ca sa-l bage pe Irimia cu Astra?

Thunder

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 10 Noi 2014, 18:21

Mantzy scrie:
DarkComy scrie:Nu m-ar deranja ca rocha asa impiedicat cum e, sa bage de doua ori mingea in poarta mioarelor. Din punctul meu de vedere, poate sa bage mingea in pantaloni si sa se rostogoleasca cu ea pana in poarta.
În pantaloni nu mai are nimic loc, te asigur.
De unde stii ma tu ? Ai bagat mana sa verifici ? :laughing: Sau gurita ? :)-

Thunder

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 10 Noi 2014, 18:23

FanStiinta scrie:eu din cate imi amintesc i-a avut si el pe Brandan si pe Balgradean.. Pe brandan parca l-a si folosit intr-un meci.. Pe balgradean nu l-a tinut in afara lotului ca sa-l bage pe Irimia cu Astra?
Brandan a jucat cu petrolu` parca, iar la Astra inca nu-i venise cartea verde a lu` Pufica. Acum intre noi fie vorba, e portar bunicel dar nu exceptional de bun. A cam comis-o pe la Brasov si era s-o comita si aici. Dar e peste Brac la comunicare cu apararea si asta e un plus mare de tot. Practic la noi d-aia functioneaza apararea asa bine, ca are cine sa le strige din spate ce sa faca. Pe langa nea Sorin, evident... :cool:

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 10 Noi 2014, 18:42

Da bă, dă-i dreacu, avem echipă cam slăbuță, asta e ideea. Față de Real Madrid, cel puțin, suntem varză. Dar față de vreo 13 echipe din campionat suntem Real Madrid, dar trebuie să nu fii oltean ca să observi acest adevăr simplu: Craiova este o echipă foarte bună a ligii I, punct.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 10 Noi 2014, 19:17

Mantzy scrie:
DarkComy scrie:Nu m-ar deranja ca rocha asa impiedicat cum e, sa bage de doua ori mingea in poarta mioarelor. Din punctul meu de vedere, poate sa bage mingea in pantaloni si sa se rostogoleasca cu ea pana in poarta.
În pantaloni nu mai are nimic loc, te asigur.
Am auzit zvonurile ca am avea un nou Prunea la echipa. Cica i-ar cam da rusine lui Florinel. :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

iuli

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 10 Noi 2014, 19:23

@Mantzy:de ce simti tu nevoia sa te dai superior p-aci'?
ca daca mi-a aduc aminte bine,tu,si cand ne uscau toti cu Gane pe banca tu tot un fel de Real Madrid ne vedeai.
aaaa si parca ne-ai amenintat ca nu ne mai faci onoarea de a fi colegi de forum,ca noi prea intelegem fenomenul.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 10 Noi 2014, 19:43

Mantzy scrie:Da bă, dă-i dreacu, avem echipă cam slăbuță, asta e ideea. Față de Real Madrid, cel puțin, suntem varză. Dar față de vreo 13 echipe din campionat suntem Real Madrid, dar trebuie să nu fii oltean ca să observi acest adevăr simplu: Craiova este o echipă foarte bună a ligii I, punct.
Doar ca noi vrem echipa bunicica de Europa League. Adica daca vom ajunge pe acolo sa nu fim ca astia de la Giurgiu.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Noi 2014, 22:04

e greu frate sa ajungi la Europa League. pai acolo merg locurile 2 si 3, locul 4 merge doar daca una din astea (inclusiv locul 1) ia cupa. Hai ca poate ii mai depasim pe dinamo, pe tg mures... dar mai departe... in cea mai buna vaianta - sa prindem locul 4 in dauna astrei.
eu as vrea sa nu ne mai facem calcule, sa jucam noi fiecare meci, sa obtinem cat de multe puncte se poate iar la sfarsit vedem unde reusim sa ajungem. Cartu a zis f bine, ca abia in retur, dupa ce treci din nou de tura de foc putem sa vorbim de obiective. Dar e f bine ca ne-am indepartat un pic de linia rosie...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Noi 2014, 22:15

In gandirea mea strategica am pus la numar si meciul cu ciorile, cel din Cupa Ligii. Deci ar fi 16 puncte mancate de Jerry si o calificare in Cupa Ligii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Saviola » 10 Noi 2014, 23:24

Livius scrie:e greu frate sa ajungi la Europa League. pai acolo merg locurile 2 si 3, locul 4 merge doar daca una din astea (inclusiv locul 1) ia cupa. Hai ca poate ii mai depasim pe dinamo, pe tg mures... dar mai departe... in cea mai buna vaianta - sa prindem locul 4 in dauna astrei.
eu as vrea sa nu ne mai facem calcule, sa jucam noi fiecare meci, sa obtinem cat de multe puncte se poate iar la sfarsit vedem unde reusim sa ajungem. Cartu a zis f bine, ca abia in retur, dupa ce treci din nou de tura de foc putem sa vorbim de obiective. Dar e f bine ca ne-am indepartat un pic de linia rosie...
Livius, calculele tale pot fi doar intr-un anumit scenariu corecte. Adica, daca astea (locurile 1-3) joaca finala cupei intre ele, in orice combinatie (oile, cfr, petrolul, de exmplu, la cum arata acum clasamentul). Numai asa poate prinde locul 4 Uefa, daca nu ma insel. Asta deoarece regulile de participare in cupele europene se vor schimba abia de la anul! Cel putin asa zice aici:

http://www.frf.ro/documente/comunicate/ ... -2016.html

Pina una, alta, regula este ca in Uefa merg doar locurile 2 si 3, plus finalista Cupei. Adica daca finala ar fi oile (locul 1) cu, sa zicem, Pandurii, pa pa Uefa pentru locul 4! (aici nu iau in calcul chestiunile cu insolventa, ori cu dreptul nostru de participare in cupele europene).

Asta asa, ca o discutie la ceas de seara. Altfel, cu partea a doua a mesajului sunt absolut de acord! Planuri de campionate si cupe dupa citeva meciuri cistigate tin de era mititeliana, pun presiune pe jucatori - momentan, si dau motiv de bascalie pseudoziaristilor. Sa tacem si sa facem si noi, macar ca o exceptie. :-D

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 10 Noi 2014, 23:50

Sa vezi iar tam-tam ca n-avem 3 ani sa jucam in UEL, iar urla toti la televizor.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Noi 2014, 01:25

Mai, copile, trezeste-te! Nu mai bea cola cu energizant, ca o iei razna. Mai e mult pana acolo! Foarte mult!

Pana acum am intalnit in era Cartu & Sandoi doar echipe de mana a 2-a. hais a vedem ce facem la meciul cu oile si apoi sa ne dam cu parerea. Pana atunci, ciocul mic si joc de glezne!

PS: Thundere, nu-i mai pune, mah, pastile in cafea lu' asta mic, ca vad ca o ia pe urmele lui Seke. [oameni]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 11 Noi 2014, 07:50

Am spus ca vrem echipa de EL. Adica o strategie care sa ne duca acolo. Nu sunt printre cei care viseaza la Europa anul asta. Fara bani de la UEFA, fara vizibilitate afara ca sa poti face un transfer ca lumea, nu stiu cat te poti sustine la nivelul de "echipa buna pt Liga I", cum se mentiona pe aici. Daca se fac brusc biletele 30-40 lei, care ar fi nivelul minim acceptabil pt o oarecare autofinantare, nu stiu cati superteri iti mai vin fara rezultate internationale.
S-a rupt Brazda.

Închis