[ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "minoritarii"?

Poll ended at 22 Noi 2014, 21:06

Batem, fara discutie!
24
92%
Egal!
2
8%
Ne fura 3 puncte!
0
No votes
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 23 Noi 2014, 20:56

Prin Ploiesti (unde am fost in weekend-ul asta...) se zvonea ca "Vama" a inceput deja sa apese butoanele pentru scoaterea Rraped-ului din situatia actuala. Era o discutie intre un individ imbracat in trening-ul Petrolului, la vreo 33-36 de ani, (l-am mai vazut pe la TeVe, dar nu stiu cine e) si un domn mai in varsta care cred ca era fostul secretar FRF, Cristian Bivolaru. Erau la masa vecina in restaurantul unde eram la masa.
Asa ca eu zic sa nu ii luam pe "minoritari" la pret de matineu in meciul de maine...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 23 Noi 2014, 21:03

Scoatem cel mult egal
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Mesaj de romaad » 23 Noi 2014, 21:07

Cum ai facut socoteala?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 23 Noi 2014, 21:18

alex.p a zis ca rapidistii sunt cu salariile la zi iar vama a inceput sa bage material.

Pe langa asta, vad ca lumea e destul de optimista si fix in momentele alea ne impiedicam. Sper sa ma insel sincer.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 23 Noi 2014, 21:33

ce sa ne faca vama? maxim poa' sa umble la arbitri, dar nici aia nu le pot baga in traista rapidistilor asa flagrant. eu cred ca daca suntem mai buni pe teren putem castiga maine.

JustME

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de JustME » 23 Noi 2014, 21:33

da si mie mi se pare ca lumea e foarte optimista si exact asta era genul de moment in care ne impiedicam in trecut. si eu sper sa ma insel si sa demonstram ca putem sa avem continuitate si sa mergem snur pana la capat, sa nu ne mai impiedicam ca tiganu la mal.

iuli

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de iuli » 23 Noi 2014, 23:24

e un meci mult mai greu decat pare,ciorile vor sa inceapa revenirea cu noi.ori ii batem usor la scor ori ne bat.egalul nu-l vad posibil.

ozzy

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de ozzy » 24 Noi 2014, 10:28

Totul depinde doar de concentrarea jucătorilor, dacă ei tratează meciul cu seriozitate, îi batem lejer. Rapid nu este nici măcar aproape de nivelul nostru în acest moment.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de muttley » 24 Noi 2014, 10:44

E pe dracu, daca nici pe descultii astia nu-i batem, dar e adevarat ca noua ne place sa ne facem de rahat pe teren propriu altfel nu pierdeam puncte cu Chiajna si nici nu intram in prelungiri cu Viitorul.
Poate da si bawab ala un gol si termina cu circul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Noi 2014, 11:01

DarkComy scrie:alex.p a zis ca rapidistii sunt cu salariile la zi iar vama a inceput sa bage material.

Pe langa asta, vad ca lumea e destul de optimista si fix in momentele alea ne impiedicam. Sper sa ma insel sincer.
Eu sunt asa de pesimist... :-D :-D

Asa, ca sa-i batem! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de blue_titan » 24 Noi 2014, 14:40

X :( sper sa ma insel

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de blue_titan » 24 Noi 2014, 15:24

pentru ciori este cam ultimul meci de care se mai leaga sperantele de ramanere in liga 1. este cam greu sa facem calcule, dar astia o sa vina sa joace la victorie. alta sansa nu mai au. daca nu iau puncte in meciul acesta s-a cam terminat sezonul pentru ei.
sper ca baietii sa fie motivati si sa nu se bazeze pe pozitia in clasament ci doar pe faptul ca vrem sa fim acolo sus.

JustME

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de JustME » 24 Noi 2014, 15:52

eu zic ca trebuie sa dormim pe noi grav ca sa ne bata aia. diferenta de valoare intre noi si scripcari e imensa. cat ar juca de inflacarat si cat de mult ar trage de ei pur si simplu diferenta de valoare e imensa si nu pot sa suplineasca lucrul asta prin dorinta. asta daca noi efectiv nu dormim pe noi. daca jucam macar la 60% din ce putem ii batem fara probleme. daca jucam ca dupa pauza cu dinamo da, or sa ne bata. daca le facam cadou vreun penalty sau goluri ca in cupa ligii atunci da, or sa ne bata. dar daca jucam ca la Iasi ii zvantam pe lautari! totul depinde de noi si de cum ne prezentam la jocul asta.

p.s. prin "or sa ne bata" inteleg si egal, adica infrangere pt mine insemna chiar si un egal in meciul asta.

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de rosie_cangurul » 24 Noi 2014, 16:08

Rapidul este echipa cu cel mai prost atac de pana acum 7 goluri - 6 in prima repriza si doar 1 in repriza a doua

conStiinta

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de conStiinta » 24 Noi 2014, 17:03

2-0 la pauza, iar in repriza a 2-a facem golaveraj de locul 4! :)(

Ii batem o:

ucv

Închis