[ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "minoritarii"?

Poll ended at 22 Noi 2014, 21:06

Batem, fara discutie!
24
92%
Egal!
2
8%
Ne fura 3 puncte!
0
No votes
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 25 Noi 2014, 00:27

Mandru de voi, mandru de noi, mandru de Stiinta!!!

13 Noiembrie: primesc mesaj pe facebook: organizez intalnirea forumului craiova-maxima.ro pentru meciul cu oile, sau ce fac? (Multam Florin!)

Ma pun pe treaba: fac eveniment pe facebook, topic pe forum... Invit lumea, incep sa confirme...

Vine 16 noiembrie, si cateva zile tac, incerc sa ma abtin, poate nu total, lumea o ia razna, ganduri negre, incertitudini, presupuneri.... Inima fierbe, gandurile o iau aiurea, nu mai pot!!!!

Se apropie meciul cu crapid, lucrurile se mai calmeaza...

Multi ma intreaba la ce ora mergem la meci, stau, din nou fierb, nu stiu daca ajung! :-(

Mai sunt 2 zile, apoi 1 zi, apoi vine ziua meciului: primesc mesaje/telefoane: "Vii la meci, te asteptam!"

Nu pot, sunt prins cu munca, dar ma uit la ceas: mai e o ora, mai sunt 30 minute, si nu sunt nici macar undeva sa pot vedea live pe net, macar text!

Ajung in final acasa, incepe meciul....

Oameni multi pe stadion, frig, Nicusor la centru, merge fara carje!!! "Nicusor!Nicusor!"

Din nou, ganduri negre, nu batem, nu putem! Trecutul ne apasa, umilintele din ultimii ani ne impiedica sa speram!

Goooool! Faza superba!

Dar poate e doar o amagire, pana la urma, jucam cu o echipa slaba! Sau poate, interese au facut ca totul sa fie un foc de paie!

Nu!

Gooool!! Din nou! Si ce gol, inca un gol magnific, al doilea in seara asta!

Da, suntem departe de mari performante!

Dar traim! Cu adevarat traim! Dupa multi, multi ani, TRAIM, SPERAM,IUBIM!

E Stiinta noastra!

Si asta nu e totul, stati sa incepem cu adevarat!

Da, vor fi si infrangeri, vor fi si meciuri slabe, dar stiu acum:

Sunt mandru de voi, mandru de noi, mandru de STIINTA!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de rosie_cangurul » 25 Noi 2014, 00:35

ce parcurs avem....nu mi vine sa cred

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de OVI2806 » 25 Noi 2014, 01:04

In timp ce noi etapa urmatoare avem cu Ceahlaul acasa priviti meciuri:
ASA Tg. Mures- Astra Giurgiu
Dinamo Bucuresti- Petrolul Ploiesti
FC Botosani- Steaua Bucuresti,
etapa de recuperat puncte. Si poate se impiedica si cfr la tigani acasa, daca nu, ii impiedicam noi in ultima etapa.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorialis » 25 Noi 2014, 01:10

O, da, s-ar putea sa jucam de pe locul 3-4 cu oile!!!!!!

Tare, sau ce? :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 25 Noi 2014, 01:10

Stiti care ar fi duma secolului?
Sa luam campionatul in ultima etapa! :lol: S-ar sinucide ciobanul in puscarie! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS: lasati-ma sa visez frumos! :)(
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Mesaj de romaad » 25 Noi 2014, 01:20

Acu juma' de ora ajunsei si eu acasă de la meci... Citii pe aici, Sorine, scapasi la tastatură? Despre meci nu sunt prea multe de spus, tiganii sunt de departe cea mai slaba echipa din liga, victorie fără emoții, păcat ca nu am dat mai multe, era loc. Atmosfera placuta pe stadion, spectatori cam 7000.

sorin107

[ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 25 Noi 2014, 08:08

Aveti posibilitatea sa puneti interviul cu brandan?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de muttley » 25 Noi 2014, 10:41

Era o victorie asteptata care a venit mult mai greu decat sperau anumiti oameni, dar o victorie asteptata si meritata. Nu cred ca are sens sa sarim in sus ca am batut rapid, e o echipa slaba.
S-a vazut absenta lui Rocha din echipa, nu avem o banca de rezerve foarte puternica, e nevoie de transferuri bune in iarna, jucatori de calitate superioara gen brandan sau bawab daca vrem macar sa visam la un loc in top 4.
Meciul urmator este unul deosebit de greu, daca il castigam atunci putem spune clar ca ne batem la un loc de cupa europeana indiferent de rezultatul cu CFR, e important sa nu pierdem puncte acasa.

Oricum dupa meciul asta nu am inteles 2 lucruri. De ce lumea se apuca sa injure un copil de 17 ani care joaca cat poate de bine, nu stiu ce asteptari trebuie sa ai de la un asemenea pusti care ieri a facut un meci bun. La final merita aplaudat de tot stadionul, dar ma rog.
Si dupa nu inteleg de ce se zice ca au fost doar 7 mii de oameni.... eu zic ca au fost peste 8.500 undeva intre 9 si 10.500 de spectatori. Aseara veneau minim 12-15 mii de oameni daca meciul nu era pus luni la 20:30, e un frig teribil, multi au renuntat sa vina la meci.

PS: are sens sa mai calculam unde eram cu +2 puncte din meciul cu Chiajna, niciodata nu aveam voie sa pierdem puncte cu aia pe teren propriu. Din cauza asta spun ca e deosebit de important sa castigam cu Ceahlaul.
Pt binele nostru sper ca implicarea lui Rotaru si Andrici in dosarul ANPR, sa nu afecteze finantarea echipei, acum mai mult ca niciodata e nevoie de o investitie puternica pentru ca daca aducem jucatori cu adevarat de valoare putem termina acolo in primele 4 echipe, iar cu aceste 6 luni la dispozitie pana la vara si in vara cu alte 1-2 transferuri putem spera ca sezonul viitor sa fim singura adversara a oilor, CFR pare ca dispare, Petrolul la fel, ASTRA e 0 fara Gheorghe si cu Niculae la butoane, practic nu vad o alta echipa cu exceptia noastra care s-ar putea bate cu oile.
Cu aceste mari probleme ale CFR-ului si Petrolului, e foarte probabil ca jucatori gen Tade, Dore, Albin , Guima, Larie, Alcenat, De Lucas sa fie disponibili pt transfer !!!!!
Last edited by muttley on 25 Noi 2014, 11:50, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de alex21.mufc » 25 Noi 2014, 11:16



Uite aici interviul cu Brandan. Traiasca ziarul meu.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 25 Noi 2014, 11:47

Hai sa nu ne imbatam cu apa rece. Am castigat, seria de invincibilitate continua si avem tot dreptul sa ne bucuram si sa visam la mai bine, dar sper ca jucatorii si suporterii sa ramana cu picioarele pe pamant, deoarece CRApidul de aseara nu mai e cel de acu' cativa ani.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de SLH » 25 Noi 2014, 11:53

Doua goluri exact pe gustul oltenilor. Un meci linistit, dar presarat cu faze superbe de fotbal. In peluza a fost mai frumos ca de obicei, probabil si pentru ca a fost primul meci cu galerie adversa. De acum ma gandesc numai la steaua, de fapt de cand a fost tragerea ma gandesc decat la meciul ala. Se anunta ca o sa se vanda bilete pe tot pe stadionul, inclusiv la peluze, asa ca va astept pe cat mai multi la Nord sa umilim spurcatii.

JustME

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de JustME » 25 Noi 2014, 16:40

mi se pare mie sau Brandan dupa gol dedica golul suporterilor? arata cu degetele spre spate, initial am crezut ca e gestul ala clasic al fotbalistilor dar acum imi pica fisa, mai ales dupa interviul de la final, ca de fapt Pablo arata spatele tricoului pt ca acolo era inscriptionat numarul 14. adica 14 ani de cand s-a infiintat Sezione, daca nu ma insel chiar acum in noiembrie s-au facut 14 ani de la infiintarea brigazii. daca e asa si nu ma insel e un gest frumos al lui Brandan.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de SLH » 25 Noi 2014, 17:53

Asa este, pe 19 am facut 14 ani si Brandan stia asta. Masa si dansul(a se citi coregrafia) o sa fie la meciul cu steaua.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 26 Noi 2014, 15:33

e adevarat ca in galeria rapidista au fost si tarfe mititele?
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: [ETAPA 15] Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de rosie_cangurul » 26 Noi 2014, 18:15

Era frumos sa vedem un interviu si cu Mircea Bornescu

Închis