[ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Moderator: grup_moderatori

Care credeţi că va fi rezultatul meciului ?

Poll ended at 29 Noi 2014, 15:58

Victorie
21
91%
Egal
2
9%
Înfrângere
0
No votes
 
Total votes: 23

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Noi 2014, 21:17

Salut,
Vreau sa impartasesc doua idei cu voi. Prima este influentata de un amic mai mult sau mai putin implicat la clubul steaua care zice: steaua ruleaza putin peste 10 milioane de euro, bani veniti din cupele europene, televizari, sponsori si marketing - din care aproximativ 3-4 milioane sunt costurile pe an cu echipa... asta inseamna un profit de aprox. 5 milioane eur care intra in buzunarul patronatului. Este un lucru explicabil in sinea mea si ma face sa ma gândesc la patronii nostrii, care, la un moment dat, vor trebui sa faca profit pentru a mentine atmosfera de siguranta financiara la club. De aici ne putam gandi la vanzari de jucatori sau cupele europene.
Aici cred ca sufera echipele din jurul nostru care sunt la limita supravietuirii financiare din motivul maximizari profitului si minimizarii investitilor. Patronii se gândesc doar la ei as zice.

Al doilea lucru este placerea de a merge cu Universitatea in cupele europene, totusi mai bine nu ar participa decat sa fie nevoita sa joace pe National Arena sau orice alt stadion. Cred ca trebuiesc urgentate lucrarile ce tin de noul Oblemenco avand aceasta perspectiva.
ucv

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de blixa » 29 Noi 2014, 22:03

as fi zis ca o echipa de primele locuri are cheltuieli ceva mai mari.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de marius_vl » 29 Noi 2014, 22:04

Cred ca in Europa League putem juca si la Severin, cred ca indeplineste conditiile pt aceasta competitie!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Mesaj de romaad » 29 Noi 2014, 23:14

Meci fără istoric in care am facut spectacol pentru prima data in acest sezon. Mi-a plăcut si atitudinea moldovenilor, au jucat deschis, atitudine influentata si de golul incasat rapid. Jucătorul meciului in opinia mea Herghelegiu, prestatie excelenta, cred ca si-a castigat locul de titular azi

Thunder

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de Thunder » 29 Noi 2014, 23:33

Mantzy scrie:Acka ăsta e negru degeaba, dacă mă apuc acum de MMA mă accidentez mai rar decât el. Este, Thunder? :D
Ce zici bre aci, ca vrei sa te accidentez eu in stil MMA ? Se face mosule :cool:

HAAAAAAAAAAAAAAI OLTEEEENII BAM BAM, BAM BAM BAM BAM

steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv

iuli

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de iuli » 29 Noi 2014, 23:50

in min 90,la 2-0 pt noi,adversarul tragea de timp.restul nu mai conteaza,cred ca asta trebuie sa fie atitudinea noastra in fiecare meci.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de Copacul » 30 Noi 2014, 00:22

Si acum 30-35 de ani tot cam asa era, veneai, luai 2-0 si plecai multumit acasa ca n-ai luat 5 ca altii
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de romaad » 30 Noi 2014, 00:40

Good old times.... mi-aduc aminte prin anii 85-86 cred... cand isi facusera norma baietzii sa dea cate 7 pe teren propriu. Sa pleci cu 2 din Banie era parfum

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de inima de leu » 30 Noi 2014, 23:30

2-0 era scorul inceputului lui Sorin Cartu ca antrenor la Craiova, prin 88 -89. Era 1-0 pana la pauza si 2-0 la final.
In deplasare bateau frecvent cu 1-0 (responsabili cu contraatacul Stefan Stoica, Badea si Ciurea).
Aveau o aparare beton cu G.Popescu , Sandoi, Manaila Adrian Popescu.
Tot ce s-a intamplat in acest tur e meritul indiscutabil al lui Sorin Cartu. Care a dovedit inca o data ca e cel mai potrivit antrenor pentru Universitatea , alaturi de Marian Bondrea.
Sincer, desi nu am mai avut timp sa urmaresc tot ce se intampla in acest tur, ceea ce au realizat Cartu si Sandoi nu are egal in ultimii 18 -19 ani la Craiova. Din 1995 cred ca echipa nu a mai avut un parcurs similar.

JustME

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de JustME » 30 Noi 2014, 23:42

conform Maxima Sport in sezonul '92-'93, cu Marian Bondrea pe banca, am avut o serie de 12 jocuri fara infrangere (6 victorii, 6 egaluri). am mai avut o serie de 10 meciuri fara infrangere in sezoanele '72-'73 si '73-'74. performanta pe care am egalat-o acum cu Ceahlaul.

articolul complet in Maxima Sport:
http://maximasport.ro/al-10-lea-pas-inspre-istorie/

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de romaad » 30 Noi 2014, 23:48

cred ca si in primul mandat al lui Pitzi am avut o serie asemanatoare. Nu mai stiu exact cat de lunga, insa cred ca au fost tot in jur de 10... (in campionat)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de DeuxEx » 01 Dec 2014, 00:16

Vorbiti de trecut... Baieti, daca batem oile joi si CFR-ul in ultima etapa, cred ca vom atinge un record greu de egalat. Ganditi-va ca in etapa a 7-a aveam 2 puncte. Si atunci a venit SS-ul :lol:
Ce ar fi fost daca preluau Cartu si Sandoi echipa inca din vara?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 01 Dec 2014, 00:22

Sa nu uitam ca am avut in primele etape cele mai grele meciuri. Astra petrolul steaua deplasare medias. Sa vedem ce va fi in retur in primele 4 5 etape. Oricum sunt sanse mari sa terminam in primele 5 tinand cont de program.

ozzy

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de ozzy » 01 Dec 2014, 08:14

Băi, măcar 4-5 puncte dacă mai lua și Jerry. Pe de altă parte, dacă le lua, cred că rămânea antrenor :))

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Dec 2014, 09:10

Trebuie sa recunoastem ca nici cei mai optimisti dintre noi nu se asteptau la acest parcurs ! Cred ca ce urmeaza nu mai conteaza foarte mult, important ca au aratat ca se poate !

Închis