[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu stana bucuresteana?

Poll ended at 04 Dec 2014, 22:51

Perpelim mioarele la proțap si mergem mai departe in Cupa!
29
85%
Ramanem acasa!
5
15%
 
Total votes: 34

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de sorin107 » 05 Dec 2014, 11:20

si eu zic la fel, thunder. altfel se va pune problema in retur, cand vin oile la noi. o sa fie iarasi un stadion plin, dar de data asta mult mai mic, dar cred c-o sa ne luam revansa si o sa-i urcam pe garduri.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de sorin107 » 05 Dec 2014, 11:27

cei din craiova, ziceti-mi si mie cine e ma asta inalt si slab care tot umbla cu felix? l-am mai vazut si pe la antrenamente, dar nu imi dau seama cine e. in poza articolului de mai jos, e cel care l-a oprit pe cartu sa nu-l agreseze pe tudor.

Imagine
Last edited by sorin107 on 05 Dec 2014, 12:35, edited 1 time in total.
Motiv: am pus doar poza la care faci referire

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de gsm » 05 Dec 2014, 11:57

am avut o sigura ocazie de gol cea a lui bawab in rest nu am contat deloc in atac. trebuiesc adusi 2 fotbalisti, un mijlocas si-un varf. baluta este jucatoul care nu are ce cauta in lotul craiovei. sin este un jucator care daca era folosit mai des, cred ca era benefic echipei. atmosfera superba. de fiecare data cand am avut nevoie de sustinerea publicului am "dat-o in fasole".

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de LiviuB » 05 Dec 2014, 12:43

sorin107 scrie:si eu zic la fel, thunder. altfel se va pune problema in retur, cand vin oile la noi. o sa fie iarasi un stadion plin, dar de data asta mult mai mic, dar cred c-o sa ne luam revansa si o sa-i urcam pe garduri.
asta daca nu ni-l da din nou pe tudor

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de JustME » 05 Dec 2014, 14:31

Imagine

Imagine

Imagine

sursa: peluza nord (fcb)

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de JustME » 05 Dec 2014, 14:42

si un moment splendid, Tarnacop chiar e un baiat de nota zece:
Tarnacop a reperat un fan aflat in scaun cu rotile, langa teren, si s-a dus direct la el, cand toate incidentele de pe teren au luat sfarsit.

Jucatorul Craiovei a refuzat sa faca schimb de tricouri, pentru ca voia sa-l faca fericit pe suporterul Craiovei, aflat la margine.

Asa ca s-a dus la tanarul acesta, i-a dat tricoul, el i-a multumit si a vrut sa-i spuna cateva cuvinte. Un moment care trece peste toate polemicile din jurul fotbalului si peste toate incidentele care, uneori, umbresc spectacolul din teren.

http://www.sport.ro/cupa-romaniei/scena ... video.html
pe imagini se vede ca baiatul in scaunul cu rotile are lacrimi in ochi. sunt tare curios ce au discutat.

p.s. imi cer scuze ca postez stire de pe site-ul haznalei.ro dar nu am gasit stirea sau imagini in alta parte.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de romaad » 05 Dec 2014, 14:43

Atmosfera superba, inainte, in timpul si dupa meci. Ramanem cu amintirea unei sarbatori de neuitat. Niciun Tudor nu ne poate fura bucuria de a ne sustine echipa favorita, rezultatul este mai putin important (pentru mine chiar pe ultimul loc). Am avut ocazia sa cunosc oameni minunati de cand sunt membru al acestei comunitati. Felictari craiova-maxima.ro pentru coregrafie si pentru initiativa cu flyerul manifest!

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de JustME » 05 Dec 2014, 15:12

cei de la club s-au p.. efectiv pe tudor:
Scrisoare deschisă către stimabilul domn Tudor

http://www.csuc.ro/ro/Scrisoare-deschis ... omn-Tudor/
apld apld apld

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de SLH » 05 Dec 2014, 15:27

Cel mai important lucru care ramane dupa meciul asta e ca lumea nu a fugit acasa imediat dupa ce s-a terminat meciul si a ramas minute bune sa cante impreuna cu echipa.

20-25.000 de oameni pe vremea asta, cu multa lumea ramasa pe afara, e o realizare imensa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 05 Dec 2014, 15:47

Nu puteam sa plecam acasa ca si cum nimic nu s-a intamplat, SLH! Meciul de aseara ne-a readus aminte de ce suntem "Campioana unei mari iubiri", de ce trebuie sa mergem inainte, de ce trebuie sa venim la stadion. Fotbalul romanesc fara spiritul Stiintei s-a transformat intr-o mocirla. Singura solutie este ca hegemonia jegosilor sa fie intrerupta de singura echipa capabila in acest moment sa o faca - NOI! Si cand zic echipa, ma refer la echipa de fotbal, staff tehnic, patroni si da, noi, suporterii. Cei care aseara am fost actorii principali ai meciului, desi tudor a vrut sa ne faca sa credem altceva. Si da, in ciuda infrangerii, fotbalistii nostrii au simtit poate pentru prima data ce inseamna sa joci cu 25.000 de suporteri fanatici in spate.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de hanky panky » 05 Dec 2014, 15:56

Stimatul domn Tudor
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de JustME » 05 Dec 2014, 16:06

si o poza de pe facebook:

Imagine

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de george_7002 » 05 Dec 2014, 16:53

usteag frumos!
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de Alishor » 05 Dec 2014, 17:15

Filmare cu imnul cantat de A. Paunescu ? Se va urca pe aici ?
5 septembrie 1948... Legenda incepe


Închis