[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu stana bucuresteana?

Poll ended at 04 Dec 2014, 22:51

Perpelim mioarele la proțap si mergem mai departe in Cupa!
29
85%
Ramanem acasa!
5
15%

Total votes: 34

ozzy
fanatic
fanatic

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de ozzy » 05 Dec 2014, 05:58

Am jucat cu frică în prima repriză, dar după pauză ne-am urcat pe ei.
Felicitări, Sorin Cârțu, pentru că i-ai spus în față nenorocitului ce crezi despre el și felicitări și pentru atitudinea de la interviul de final. Și totuși am o strângere de inimă de fiecare dată când îl văd pe Sorin atât de nervos.

ozzy
fanatic
fanatic

Mesaj de ozzy » 05 Dec 2014, 06:37

Uitasem de Gică: http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... +Un+asa+pe

Atâta timp cât oameni precum Cârțu și Craioveanu sunt alături de noi, nu poate fi decât bine.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 05 Dec 2014, 07:48

Un meci in care oile au fost impinse catre poarta de arbitru. Sincer, orice fault sau simulare se transforma in lovitura libera pentru oi. Noi am beneficiat de lovituri libere numai cand reuseam sa plecam pe contraatac, moment in care rahatul cu ochi tudor oprea atacurile nostre. Jenant!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Dec 2014, 08:54

47 de ani de istorie din care am participat la ultimii, probabil cei mai negri dar si cei mai frumosi.
Peluza sud a fost primul si ultimul loc pe care am pasit pe Centralul din Banie. Ma bucur ca a fost posibila intrarea la sud.
Despre meci nu vreau sa vorbesc. Vreau sa vorbesc despre emotie.
Zeci de mii de oameni au vibrat cu aceeasi frecventa ca si mine, nu imi pasa ca steaua merge mai departe.
Am trait acea emotie pe care doar Craiova o poate reda , acea emotie care inseamna Stiinta. Indiferent de stema sau stadion, echipa care creaza acea emotie se numeste Universitatea Craiova iar emotia se numeste Stiinta si este in noi toti.
Cei care spun ca aceasta nu este Stiinta sunt ipocriti, afirma din ura si invidie. Nu poti mintii zeci de mii de oameni care vin, sufera si plang pentru aceasta echipa.
Amintirile raman de pe acest stadion si suntem norocosi ca traim aceste timpuri, iar demolarea stadionului trebuie privita ca o fila de istorie pe care trebuie sa o ducem mai departe celor mai tineri dintre suporteri care merita sa vada Universitatea pe un stadion european, cu suficiente locuri de parcare, toalete civilizate si noi performante.
47 de ani ... va urma
ucv

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 05 Dec 2014, 09:09

prima data am mers la un meci pe "Central" acum 33-34 de ani. am batut cu 3-1, nu mai stiu pe cine. dar cea mai puternica amintire o am de la meciul cu Dinamo din '89.
S-a rupt Brazda.

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 05 Dec 2014, 11:20

si eu zic la fel, thunder. altfel se va pune problema in retur, cand vin oile la noi. o sa fie iarasi un stadion plin, dar de data asta mult mai mic, dar cred c-o sa ne luam revansa si o sa-i urcam pe garduri.
Sorinel

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 05 Dec 2014, 11:27

cei din craiova, ziceti-mi si mie cine e ma asta inalt si slab care tot umbla cu felix? l-am mai vazut si pe la antrenamente, dar nu imi dau seama cine e. in poza articolului de mai jos, e cel care l-a oprit pe cartu sa nu-l agreseze pe tudor.

Imagine
Last edited by Anonymous on 05 Dec 2014, 12:35, edited 1 time in total.
Motiv: am pus doar poza la care faci referire
Sorinel

gsm
fanatic
fanatic

Mesaj de gsm » 05 Dec 2014, 11:57

am avut o sigura ocazie de gol cea a lui bawab in rest nu am contat deloc in atac. trebuiesc adusi 2 fotbalisti, un mijlocas si-un varf. baluta este jucatoul care nu are ce cauta in lotul craiovei. sin este un jucator care daca era folosit mai des, cred ca era benefic echipei. atmosfera superba. de fiecare data cand am avut nevoie de sustinerea publicului am "dat-o in fasole".

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 05 Dec 2014, 12:43

sorin107 scrie:si eu zic la fel, thunder. altfel se va pune problema in retur, cand vin oile la noi. o sa fie iarasi un stadion plin, dar de data asta mult mai mic, dar cred c-o sa ne luam revansa si o sa-i urcam pe garduri.
asta daca nu ni-l da din nou pe tudor
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 05 Dec 2014, 14:31

Imagine

Imagine

Imagine

sursa: peluza nord (fcb)

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 05 Dec 2014, 14:42

si un moment splendid, Tarnacop chiar e un baiat de nota zece:
Tarnacop a reperat un fan aflat in scaun cu rotile, langa teren, si s-a dus direct la el, cand toate incidentele de pe teren au luat sfarsit.

Jucatorul Craiovei a refuzat sa faca schimb de tricouri, pentru ca voia sa-l faca fericit pe suporterul Craiovei, aflat la margine.

Asa ca s-a dus la tanarul acesta, i-a dat tricoul, el i-a multumit si a vrut sa-i spuna cateva cuvinte. Un moment care trece peste toate polemicile din jurul fotbalului si peste toate incidentele care, uneori, umbresc spectacolul din teren.

http://www.sport.ro/cupa-romaniei/scena ... video.html
pe imagini se vede ca baiatul in scaunul cu rotile are lacrimi in ochi. sunt tare curios ce au discutat.

p.s. imi cer scuze ca postez stire de pe site-ul haznalei.ro dar nu am gasit stirea sau imagini in alta parte.

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 05 Dec 2014, 14:43

Atmosfera superba, inainte, in timpul si dupa meci. Ramanem cu amintirea unei sarbatori de neuitat. Niciun Tudor nu ne poate fura bucuria de a ne sustine echipa favorita, rezultatul este mai putin important (pentru mine chiar pe ultimul loc). Am avut ocazia sa cunosc oameni minunati de cand sunt membru al acestei comunitati. Felictari craiova-maxima.ro pentru coregrafie si pentru initiativa cu flyerul manifest!

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 05 Dec 2014, 15:12

cei de la club s-au p.. efectiv pe tudor:
Scrisoare deschisă către stimabilul domn Tudor

http://www.csuc.ro/ro/Scrisoare-deschis ... omn-Tudor/
apld apld apld

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 05 Dec 2014, 15:27

Cel mai important lucru care ramane dupa meciul asta e ca lumea nu a fugit acasa imediat dupa ce s-a terminat meciul si a ramas minute bune sa cante impreuna cu echipa.

20-25.000 de oameni pe vremea asta, cu multa lumea ramasa pe afara, e o realizare imensa.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 05 Dec 2014, 15:47

Nu puteam sa plecam acasa ca si cum nimic nu s-a intamplat, SLH! Meciul de aseara ne-a readus aminte de ce suntem "Campioana unei mari iubiri", de ce trebuie sa mergem inainte, de ce trebuie sa venim la stadion. Fotbalul romanesc fara spiritul Stiintei s-a transformat intr-o mocirla. Singura solutie este ca hegemonia jegosilor sa fie intrerupta de singura echipa capabila in acest moment sa o faca - NOI! Si cand zic echipa, ma refer la echipa de fotbal, staff tehnic, patroni si da, noi, suporterii. Cei care aseara am fost actorii principali ai meciului, desi tudor a vrut sa ne faca sa credem altceva. Si da, in ciuda infrangerii, fotbalistii nostrii au simtit poate pentru prima data ce inseamna sa joci cu 25.000 de suporteri fanatici in spate.

Închis