Pandurii - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Targu Jiu?

Poll ended at 23 Feb 2015, 21:38

3
13
65%
1
5
25%
0
2
10%

Total votes: 20

gsm
fanatic
fanatic

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 18 Feb 2015, 23:08

De cand e echipa asta, am gestionat foarte prost inceputurile de tur sau retur, fie ca a fost vorba de liga 1 sau liga a 2-a, sper sa se schimbe ceva. Dupa fiecare inceput de tur / retur am schimbat antrenorul datorita rezultatelor....
o analiza demna de luat in seama. si declaratiile lui cartu de dupa amicalul de azi cu caransebes m-a pus pe ganduri.

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 18 Feb 2015, 23:27

Ce zisa vere de va pusa asa pe ganduri? ca nu prea ii convine Extensivul? Mi se pare destul de normal. Ca ar fi vrut sa joace in Craiova amicalul si nu la Severin? Si asta e normal. Ca a zis ca suntem departe de a ne lupta cu oile? Doar nu voiai sa spuna ca rupem tot, lasa sa nu ne mai laudam ca luam titlul si sa ne-o luam in freza. Incet incet o sa ajungem unde trebuie.
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 19 Feb 2015, 02:34

mda.. si pe mine ma puse nitel pe ganduri dar nu declaratiile ci amicalul de la Severin. impresia mea, e posibil sa ma insel, e ca fusaram teribil de visatori. daca abordam cu aceeasi atitudine meciul de la Tg Jiu s-ar putea sa venim chiar cu mana goala. noi suntem principalii nostri adversari!

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 19 Feb 2015, 09:42

ba nene, e un amical, isi feresc picioarele....niciodata un amical nu va semana cu un meci oficial. Vom vedea luni unde suntem. Nu prea il inteleg nici pe Sorin cu declaratiile astea legate de Extensiv, pana la urma unde voia sa joace?? Constructia stadionului era mai mult decat necesara si sa pleci din Craiova nu cred ca era o solutie. In plus as putea sa numar cateva motive pentru care Extensivul e mai bun decat Oblemenco, cel putin pentru perioada asta a clubului

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 19 Feb 2015, 10:38

am vazut si eu rezumatul. mateiu a jucat aproape de nuno rocha, cu baluta in banda. slabut ne-am miscat, jucatorii mi-au parut apatici si fara chef. daca nu ne trezim, ne bat pandurii de ne nenorocesc de cap. sper sa revina bawab si sa fie in forma.
Sorinel

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 19 Feb 2015, 11:55

HAI LA MECI!

Sezione Ultra' organizeaza deplasarea la Targu Jiu pentru meciul cu Pandurii de luni, 23 februarie ora 20:30. Variantele de transport sunt: cu trenul, plecarea la 16:20 sau cu microbuz si masini personale, intalnirea la 17:00 la McDonald's. Bilete in sectorul oaspeti se pot lua numai de la membrii SU.

Avand in vedere parcursul echipei, importanta meciului si distanta scurta suntem obligati sa incepem returul cu o deplasare in forta, chiar daca meciul este intr-o zi lucratoare.

Pentru alte detalii contactati un membru SU.

Cu toii la Targu Jiu!

FORZA STIINTA!

alex21.mufc
suporter
suporter

Mesaj de alex21.mufc » 19 Feb 2015, 12:51

Cata lume preconizezi ca va face deplasarea?
Aka giallorosso!

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 19 Feb 2015, 13:05

sorin107 scrie:am vazut si eu rezumatul. mateiu a jucat aproape de nuno rocha, cu baluta in banda. slabut ne-am miscat, jucatorii mi-au parut apatici si fara chef. daca nu ne trezim, ne bat pandurii de ne nenorocesc de cap. sper sa revina bawab si sa fie in forma.
Posibil sa fi incercat un 4-2-3-1, asezare posibil de folosit si cu Pandurii. In cazul asta, ar fi o echipa asezata pentru contraatac, cu Rocha sau Herghe varf, Bawab rezerva (astia doi au atuul vitezei in fata iordanianului) si Mateiu mijlocas box-to-box (ca sigur va avea si sarcini defensive) in fata a doi DM (Madson si Brandan) Baluta si Tarnacop pe banda jucati ca defensive wing. O asezare care mi se pare extrem de solida, dar daca iei gol trebuie schimbat pentru ca nu pare o formula cu care a incerci sa presezi sa vii din urma
Eu sincer nu prea imi dau seama de mare lucu din rezumatul ala

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 19 Feb 2015, 13:13

nu cred ca va schimba sistemul, tot asa jucam. singura dilema e daca va juca mateiu sau baluta din primul minut in dreapta.
Sorinel

rosie_cangurul
senior
senior

Mesaj de rosie_cangurul » 19 Feb 2015, 14:43

Pandurii sunt favoriti la meciul asta, nu prea isi permit sa mai piarda puncte, mai ales acasa

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 19 Feb 2015, 15:11

rosie_cangurul scrie:Pandurii sunt favoriti la meciul asta, nu prea isi permit sa mai piarda puncte, mai ales acasa
pai si de cand daca nu iti mai permiti sa pierzi puncte esti automat favorit intr-un meci ??? Sa inteleg ca dupa logica ta innaripatele sunt favorite la toate meciurile din retur ca nici aia nu isi permit sa mai piarda puncte !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 19 Feb 2015, 21:17

Ovidiu* scrie:Si cei care aveau like la pagina cu muuuult inainte de concurs? :)))))
Pot sa roage un prieten sa dea LIKE pentru ei :-)

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2015, 23:18

Astia de la Pandurii sunt dati dracu. Lumea e suparata pe echipa pe aici - minerii au impresia ca se baga bani in echipa de fotbal, in loc sa le dea lor nu stiu ce mariri de salarii. Prin urmae, nu stiu cat vor avea publicul de partea lor!

In alta ordine de idei, maine avem conferinta de presa, de la ora 12.00.

Conferinţă de presă, vineri, ora 12

Universitatea Craiova va organiza vineri, 20 februarie, o conferință de presă. Întâlnirea cu reprezentanții mass-media va avea loc de la ora 12:00, la sala de conferință de la Sala Polivalentă. În cadrul evenimentului, antrenorul principal al Universităţii şi doi componenţi ai lotului vor prefaţa jocul cu Pandurii Târgu Jiu, contând pentru etapa a XVIII-a a Ligii I.
Meciul Pandurii – Universitatea Craiova este programat luni, 23 februarie, de la ora 20:30, pe stadionul Municipal din Târgu Jiu.
Biroul de presă al clubului nostru vă mulțumește anticipat pentru sprijinul pe care ni-l veţi acorda.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

hanky panky
fanatic
fanatic

Mesaj de hanky panky » 19 Feb 2015, 23:37

Pai sa strige pentru clona
Ca le da Olguta mariri si prima de miel
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2015, 09:51

Nu se mai dau bilete gratuite minerilor. Nu am vazut meciul lor cu dinamo, dar presupun ca audienta va fi mult mai mare decat la acel meci. Craiova inca are foarte multi suporteri in Gorj.

Sent from LG G2

Închis