[Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primavara incepe cu ...

Poll ended at 01 Mar 2015, 18:13

Victorie
21
68%
Egal
7
23%
Infrangere
3
10%

Total votes: 31

alex21.mufc
suporter
suporter

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex21.mufc » 01 Mar 2015, 22:40

Imi pare rau sa o spun dar Tamas inca e fotbalist, cu ceva pregatire cred ca ne-ar sta bina noua...
Asta-i adevarul.
Aka giallorosso!

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 01 Mar 2015, 22:50

ala mereu a fost fotbalist, rupt de beat cum e in fiecare seara iti intra si din 3 diagonale te lasa singur cu portarul. Stai linistit tu, n-am avut noi cash sa facem 1-2 transferuri, suntem nevoiti sa jucam cu improvizar... de unde bani sa platesti jucatori internationali.

PS: de remarcat progresul celor 2 fundasi centrali, au facut un meci excelent, mie mi-a placut mult Frasinescu.

PS: Ce are Dumitras de e rezerva? accidentat sau ce? Daca nu e accidentat si e sub Achim ca valoare inseamna ca am facut un transfer bun....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter

Mesaj de alex21.mufc » 01 Mar 2015, 22:55

Tamas e fotbalist. PS cine a impartit revista la t1, un baiat blond...?ce nick are
Aka giallorosso!

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 01 Mar 2015, 23:34

nu mai nimic de spus de meci, s-a spus mai sus.

@Doryn, ai fost la meci? am vazut ca ai postat niste poze. Sa ne zici si noua, vrem sa te cunoastem! Am facut o gramada, o sa le descarc maine pe wetransfer si o sa va las link-ul. am reusit sa intru cu DSLR-ul.

@Deux, ai fost la meci?

@DarkComy si baietzii cu esarfele. faine, insa as fi vrut sa fie mai lungi (ca si fularele). Oricum faine!

Mie mi-a placut determinarea baietilor, desi nu prea ne iese jocul, suntem o echipa grea, 13 9 4 0, ultimele 5 meciuri fara gol primit. E ceva. Am batit pandurii in deplasare care e o echipa grea, dupa un meci tactic perfect. Fotbalul nu inseamna numai atac, desi ne-ar place, mai inseamna si organizare, defensiva, determinare, sacrificiu... Nu jucam spectaculos in momentele astea, dar suntem inca eficienti, adunam puncte. cei nemultumiti, poate va aduceti aminte de perioada cu Jerry cand eram senzatia campionatului la ratari 1/1 cu portarul

Si o ultima chestie, azi ne-a lipsit Curelea

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 02 Mar 2015, 00:16

@Just: Hai sa fim oameni corecti! Departe de mine gandul de a-l sustine pe chelios, dar nu e cum spui tu.
Citeste:
Stenogramele inregistrate de DNA scot la iveala discutii intre finantatorul Craiovei si Gigi Becali, in care acesta jura ca sustine Steaua in lupta pentru titlu.
Becali: Pai ce vrei ma, sa bati, ma? Tu daca bati Steaua ii iei campionatul si il dai la ungurii aia. Pai ce roman esti tu, ma?
Mititelu: Crede-ma, eu vreau sa ia Steaua titlul! Iti jur pe viata mea, pe mormantul mamei mele, ca vreau sa castige Steaua campionatul!
Becali: Pai da ma, da tu spui ca bati Steaua, de ce sa bati Steaua? Baga si tu echipa aia a doua!
Mititelu. Gigi nu pot! Vrei sa ma omoare astia! Iti zic, la Craiova nu poti sa bati. Nu ai cum! Suntem prea buni. Daca ne dai un gol, iti dam noi doua dupa aia. Fa-ti altfel calculele. Daca iei un punct la Craiova e boierie!
Becali: Pai hai atunci sa facem egal, in p...a mea!
Mititelu: Nu pot cu baietii astia. Sunt in vana de tot, copiii. Ai mai facut si tu declaratii dintr-alea, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum, iar oltenii sunt orgoliosi.

Meciul de atunci s-a disputat pe Stadionul Extensiv din Banie si a fost castigat de Steaua cu 2-1. Craiova a egalat la 1 prin Prepelita, iar Gangioveanu si Florin Costea au nimerit de doua ori bara portii lui Zapata. In cele din urma Pepe Moreno a adus victoria "ros-albastrilor" dupa ce a marcat dintr-o pozitie suspecta de offside.

Hai sa fim barbati. Oierul se milogea la ochelarist pentru un egal si asta i-a dat mumu, nu s-a pus capra. La meciul ala ne-au facut cu tusierii ca n-au putut altfel. Stiu ca o sa fiu injurat, dar asta e adevarul.

alex21.mufc
suporter
suporter

Mesaj de alex21.mufc » 02 Mar 2015, 00:37

Trebuie sa treaca vreo 2-3 ani sa inceapa repopularea peluzei sincer sa fiu, dar stadionul Extensiv e un prilej bun anul asta sa mai cooptati cativa baieti in peluza, in special ca eu cred ca va fi stadionul plin meci de meci... Trebuie ca copiii de au acum 12-13-14-15 ani sa mai creasca 1-2 ani in spiritul Stiintei si apoi sa vina patimasi la stadion exact cum sunt eu si multi altii de aici... Eu vin cu prietena meci de meci deci n-am cum sa stau la peluza.

O chestie interesanta ar fi:
-inregistrarea marcii CSU Craiova
-nedifuzarea meciurilor Universitatii daca din momentul actual vreun moderator sau comentator ne mai face clone, infiintati in 2013, ne spune CSU sau CSU Craiova, echipa primariei, CraiOlguta...

Ce credeti? Digi ar vrea? Eu sunt convins ca da pentru ca dupa FCSB suntem echipa care strange cea mai mare audienta atat pe site cat si la televizor... Suntem o echipa activa in mediul online, toti cauta sa bage niste scandal intre noi si altii...
Aka giallorosso!

JustME

Mesaj de JustME » 02 Mar 2015, 00:53

Leonard Albert scrie:@Just: Hai sa fim oameni corecti! Departe de mine gandul de a-l sustine pe chelios, dar nu e cum spui tu.
Citeste:
Stenogramele inregistrate de DNA scot la iveala discutii intre finantatorul Craiovei si Gigi Becali, in care acesta jura ca sustine Steaua in lupta pentru titlu.
Becali: Pai ce vrei ma, sa bati, ma? Tu daca bati Steaua ii iei campionatul si il dai la ungurii aia. Pai ce roman esti tu, ma?
Mititelu: Crede-ma, eu vreau sa ia Steaua titlul! Iti jur pe viata mea, pe mormantul mamei mele, ca vreau sa castige Steaua campionatul!
Becali: Pai da ma, da tu spui ca bati Steaua, de ce sa bati Steaua? Baga si tu echipa aia a doua!
Mititelu. Gigi nu pot! Vrei sa ma omoare astia! Iti zic, la Craiova nu poti sa bati. Nu ai cum! Suntem prea buni. Daca ne dai un gol, iti dam noi doua dupa aia. Fa-ti altfel calculele. Daca iei un punct la Craiova e boierie!
Becali: Pai hai atunci sa facem egal, in p...a mea!
Mititelu: Nu pot cu baietii astia. Sunt in vana de tot, copiii. Ai mai facut si tu declaratii dintr-alea, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum, iar oltenii sunt orgoliosi.

Meciul de atunci s-a disputat pe Stadionul Extensiv din Banie si a fost castigat de Steaua cu 2-1. Craiova a egalat la 1 prin Prepelita, iar Gangioveanu si Florin Costea au nimerit de doua ori bara portii lui Zapata. In cele din urma Pepe Moreno a adus victoria "ros-albastrilor" dupa ce a marcat dintr-o pozitie suspecta de offside.

Hai sa fim barbati. Oierul se milogea la ochelarist pentru un egal si asta i-a dat mumu, nu s-a pus capra. La meciul ala ne-au facut cu tusierii ca n-au putut altfel. Stiu ca o sa fiu injurat, dar asta e adevarul.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

ok hai sa fim barbati. de vorbe si interpretari personale sunt satul. tu spui ca nu e cum zic eu, eu spun ca nu e cum zici tu. gigica se ruga probabil la misto (am si eu dreptul la pareri subiective sau doar tu ai voie?) de ajica pentru un punct si pana la urma le-a luat pe toate trei deci cine cui i-a tras la mumu? prietene argumentul meu e unul singur: ZERO VICTORII IN 6 ani de zile cu steaua. PUNCT! fara interpretari subiective, fara presupuneri, fara nimic. ajica in 6 ani de zile a reusit ZERO victorii cu echipa aia pentru care se jura pe mormantul mamei ca o vrea campioana.
Leonard Albert scrie: Stiu ca o sa fiu injurat, dar asta e adevarul.
imi cer scuze dar asta e adevarul din punctul tau de vedere. si da-mi voie sa presupun ca nu esti tocmai tu detinatorul adevarului absolut. nu vreau sa comentez prea mult parerile tale (pe care de altfel n-am o problema in a le respecta chiar daca nu le impartasesc) insa cifrele sunt clare: 6 ani, zero victorii. da-mi voie sa trag din cifrele astea niste comncluzii simple: cineva intr-adevar si-a luat la mumu dar in niciun caz gigica. si cineva a stat capra rau de tot, ghici ciuperca cine.

p.s. iti multumesc pt lectia de istorie a meciului respectiv dar nu era cazul. am fost acolo pe stadion la meciul respectiv deci n-am nevoie de nimeni sa imi povesteasca ce s-a intamplat :-) parerea despre corectitudinea sau incorectitudinea meciului respectiv mi-am facut-o la fata locului atunci. ms oricum pt povestioara, e draguta.

L.E. si ca sa nu se supere Leonard ca il denigrez pe cinstitul ajica tre sa fac o rectificare: perioada corecta e 2005-2011 nu 2005 - 2013 deci din marinimia mea imensa ( :lol:) scadem 2 ani - initial zisesem 8. chiar si asa e destul de nasol. sau poate ca nu, poate ca e chiar misto. ciudat e ca in aceeasi perioada pe dinamo am batut-o, pe cfr am batut-o, pe rapizi i-am batut saracii de le-au mers fulgii. doar pe steluta aia dorita campioana nu am batut-o deloc. eh, probabil e doar o coincidenta :)

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 02 Mar 2015, 01:29

Just, nu vorbeam desprea aia 6 ani, vorbeam strict de meciul ala. Am fost acolo, ne-au facut cu tusierii grav de tot. Doar la meciul ala de la Galati cand au iesit aia campioni am mai vazut asa furaciune cu tusierii.
Hai sa nu tragem concluzii de genul asta, pana acum noi avem 1-3, 0-1 si 0-0 cu oile, asta inseamana ca am stat capra?
In toti anii aia steaua a avut echipa mai buna sau mult mai buna, despre ce vorbim? Ideea era ca ai pus doar o parte din discutia aia dintre cele doua jivine. N-o sa-i tin niciodata partea animalului cu ochelari care nu numai ca ne-a distrus, ci mult mai rau, ne-a divizat, dar la meciul ala nu jucatorii ne-au vandut, atat am vrut sa spun. E strict parerea mea, dar o respect si pe-a ta.

JustME

Mesaj de JustME » 02 Mar 2015, 01:33

Leonard Albert scrie: In toti anii aia steaua a avut echipa mai buna sau mult mai buna, despre ce vorbim?
:laughing: :laughing: :laughing:

si CFR-ul avea echipa mult mai buna ca noi, luau si titluri si cupe pe banda rulanta si ce sa vezi.. pe ei i-am batut. pe steaua nu.. eh, probabil mi se pare mie :lol:

in fine, chiar nu ma intereseaza parerea ta despre ajica. si nici macar parerea ta despre meciul respectiv. eu pot sa trag ce concluzii vreau asa cum si tu tragi ce concluzii vrei. uite eu nu cred ce spui tu, consider ca pur si simplu cauti scuze si chiar nu vreau sa intru in detalii si argumente pt ca nu incerc sa iti schimb parerea. crezi ce vrei despre meciul respectiv si in general despre perioada respectiva. nu ma intereseaza ce crezi si in niciun caz nu am vreo intentie sa iti schimb in vreun fel parerea.

comparatia cu ce se intampla acum e de-a dreptul absurda, pai n-a trecut nici macar un an de zile. in partea cealalta au trecut SASE varule. peste 5 ani putem sa facem o comparatie de genul altfel comparam mere cu pere. si crede-ma ca nici nu intentionez sa astept atat pentru a trage o concluzie. la primul meci care o sa mi se para suspect am sa spun tare si raspicat "s-a stat capra". momentan nu m-a incercat senzatia asta, sa vedem pe viitor.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 02 Mar 2015, 02:01

Nici nu ma complic sa citesc mesajele de mai sus din moment ce vad numele brutarului, chiar nu e nimic interesant si chiar nu inteleg de ce trebuie sa vorbim de el, de ce mortii ma-sii trebuie sa-l tinem mereu in viata, am vazut si aia cu sms-ul trimis, lasati-l ma sa moara, ce tot il resuscitati si postati aici kkturile lui.

In alta ordine de idei, am vazut acum meciul pe digi, am o senzatie ciudata sunt dezamagit, dar fericit de rezultat, adica e un punct si treaba cu organizarea merge destul de bine, dar totusi..... Noi eram echipa pe val, jucam acasa si intalneam o echipa care intr-adevar e cea mai buna din romania, dar avea probleme atat de lot cat si interne si totusi nu ne-am gandit nici macar un moment sa atacam sau sa incercam ceva pe contraatac. Dupa sa zicem 15-20 minute cand le-am tinut piept si am mai incercat ceva, dupa aruncam mingea in fata doar ca sa scapam de ea, ziceai ca avem poarta in panta ca numai la a noastra se juca. Este trist ca azi nici macar nu am incercat sa facem ceva practic din minutul 1 asa am jucat.
Am practicat un fotbal meschin de echipa mediocra stiu ca acum 1 an eram in liga a 2-a si ca acum avem pretentii prea mari, dar totusi ca in minutul 93 sa ai corner si practic o sansa sa dai gol si tu sa retragi jucatorii, sa bati scurt ca sa pastrezi mingea, iar dupa momentele din final cand toti pe banca erau in picioare si faceau sa se intrerupa meciul de zici ca aveam avantaj si eram in vreo cupa ceva si asteptam sa ridicam trofeul. Senzatia pe care o lasam cand abordam asa meciul e ca kkti aia de stelisti sunt vreo super-ultra-mega echipa, iar noi suntem ultimii desculti. E adevarat ca sunt mai buni ca noi si mai valorosi pt ca au bani si isi permit jucatori, dar trebuie sa incercam sa le punem probleme pentru ca diferenta nu e chiar atat de mare cat sa ne aparam 97 de minute. A zis bine Stanciu dupa meci ca azi noi ne-am aparat ca la handball si treaba e ca am facut asta inclusiv in prima repriza cand eram 11 la 11. Totusi sa n-ai sut pe poarta e destul de aiurea...
Am totusi o satisfactie amara ca aia n-au jucat cu Breveld si Filip pentru ca noi tot asa abordam jocul, iar daca ne aparam si in fata unui mijloc cu Breveld si Filip disperam de nervi, macar asa au jucat aia doi titluari care au dominat centrul si am stiut o treaba.
Sunt foarte dezamagit de Brandan, o evolutie catastrofala in acest inceput de sezon si nu are legatura cu contractul ci cu forma sportiva, trebuie sa si-o regaseasca, dar problema e ca si asa slab cum a inceput sezonul tot ajuta echipa...
La plusuri e atitudinea, determinarea si organizarea defensiva. Baietii in mare parte au dat cam totul, poate cerem noi prea mult de la ei, iar valoarea lor e asta de a se apara 90 de minute cu steaua.
In astfel de meciuri cu echipe puternice vedem daca si unde mai e nevoie de jucatori, iar azi s-a vazut clar. Mai era nevoie de minim 2-3 transferuri. Cel putin 1 mijlocas de banda si un atacant daca nu chiar 2 mijlocasi de banda

PS: Dupa meci l-am auzit pe Cartu declarand ca e multumit de rezultat si intr-o masura de joc, dar ca nu i-a simtit bine pe baieti in acest joc si ca avem picioarele "obosite" inceput de retur.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 02 Mar 2015, 03:23

De jucat, n-am jucat nimic. Meciul asta a fost privit ca fiind marele examen si noi abia l-am trecut. Cu nota 5, la limita, dar l-am trecut. In schimb, ii dau dreptate lui Seke: am inceput acest meci cu un singur gand - sa nu luam bataie, fara a ne gandi vreun moment ca am putea sa ii si batem pe spurcati. Am avut mentalitatea unei echipe de duzina, asezata in teren pentru a ciupi un punct, nu mai mult. Sper ca etapa urmatoare sa vad alt meci, alta fata a echipei. Si da, fara un atacant nu stiu cum vom termina campionatul asta in primele 5 echipe. Nu putem s-o tinem asa, sa jucam toate meciurile ca pe ala cu Pandurii, sperand sa ciupim cumva 1-3 puncte. Pentru ca ne vom arde!

Sent from LG G2

mancini
membru
membru

Mesaj de mancini » 02 Mar 2015, 07:12

Cirtu antreneza o echipa facuta de altii. Si totusi ne-a scos din rahat. Fara sa ne dam seama am ajuns sa ne luptam pentru podium. Cu fcsb am jucat slab. Din nou. Se pare ca miza si atmosfera facuta de suporteri le taie macaroana unora. Arbitrul a gresit uneori. Dar tusierii au fost providentiali. Pana la urma am ramas neinvinsi. Ce urmeaza? Inca o victorie in deplasare.
CU STIINTA PANA LA MOARTE

iuli

Mesaj de iuli » 02 Mar 2015, 08:10

vad ca nimeni nu vorbeste despre eliminarea lui Papp la faultul un postura de ultim aparator la Herghe sau despre faultul lui Guilherme la Rocha.la aceste 2 faze nu s-a acordat absolut nimic dar toti se fac ca ploua.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 02 Mar 2015, 08:51

romaad scrie: @Doryn, ai fost la meci? am vazut ca ai postat niste poze. Sa ne zici si noua, vrem sa te cunoastem! Am facut o gramada, o sa le descarc maine pe wetransfer si o sa va las link-ul. am reusit sa intru cu DSLR-ul.
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.

FanStiinta
fanatic
fanatic

Mesaj de FanStiinta » 02 Mar 2015, 09:11

Pai normal ca ei dezbat doar fazele oilor daca toti de acolo tin cu ei.. Nimeni nu a vb de faza in care Bourceanu ii aplica un cot in gat lui Rocha.. Apoi Papp a avut 2 intrari de galben.. Prima aplicandu-i un procedeu de K1 lui Rocha(nu conteaza ca a lovit si mingea cand are o asemenea intrare) si a doua la Herghelegiu.. Penaltyurile lor sunt doar o gluma proasta dar ei asa sunt obisnuiti sa primeasca penalty si la o ciupitura de tantar de-aia fac scandal.. Singura greseala a fost la acel offside la Adi Popa..

E un punct mare in conditiile date dar eu tare ma tem ca nea Sorin nu stie alta tactica in afara autobazei.. Pt sezonul asta daca avem in vedere lotul actual e suficient.. Dar daca de la anul ne dorim sa ne batem la campionat ne trebuie niste jucatori ofensivi de calitate si evident o tactica mai ofensiva.. Acum jucam ca o echipa mica si nici nu cred ca am putea sa jucam altfel.. Nu avem jucatori la mijloc care sa ne permita sa mentinem posesia mingii pe perioade indelungate.. Trebuie sa nu uitam de unde am plecat.. O clasare in top 5 este excelenta..

Închis