[Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primavara incepe cu ...

Poll ended at 01 Mar 2015, 18:13

Victorie
21
68%
Egal
7
23%
Infrangere
3
10%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 02 Mar 2015, 16:47

Eu as vinde doar abonamente la Peluza.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 02 Mar 2015, 17:14

Teoria conspiratiei, Brandan a fost blat cu Steaua, super tare. Omul este iesit din forma si majoritatea sunt iesiti din forma si cartu a zis asta.

@GSM

Eu zic ca ieri ne-a ajutat gazonul ca nu noi am fost aia care am incercat sa construim, noi ne-am ocupaat de distrus.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 17:18

muttley, cand joci cu mingi lungi si incerci pe CA, un teren mic si ingust nu te ajuta. S-a vazut si ieri, multe mingi necalibrate pe lungimea necesara. Gazonul nu a fost atat de rau, nu mai puneti botul la tot ce scuipa astia pe gigisport

PS: digi imi aduce tot mai mult aminte de gesepetv. Lipseste Samuila, dar ceva imi spune ca il vom vedea in curand.

LiviuB

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de LiviuB » 02 Mar 2015, 17:20

sa stii ca mi s-a parut ca stelistii s-au adaptat mai bine la teren. am avut, inclusiv in defensiva, niste scapari (acele caramboluri) din cauza terenului care puteau sa ne coste. Plus ce spune si Romaad, nu ne-a permis jocul pe contre

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 02 Mar 2015, 17:23

@romaad
Dar si cand te aperi pe un teren ingust este mult mai benefic ca nu exista spatiu, iar aia nu te pot deschide pe benzi.
Nu cred ca are sens sa ne ascundem, gazonul este mizerabil, iar mizerabil este un cuvant frumos. Sper sa se rezolve treaba si sa se faca un mic efort financiar pentru ca o sa avem mult de suferit datorita acestui gazon/

O parere a lui Ioanitoaia despre Craiova dupa meciul de ieri (foarte corecta opinia de data asta)
Pe de altă parte, cît de puternică e în realitate Craiova, formație care a întîmpinat-o pe campioană cu 12 partide fără înfrîngere. Sînt tentat să afirm că remiza albă de duminică n-a răspuns la nici una dintre întrebările de mai sus. Dimpotrivă, a amînat răspunsurile.

Spre lauda ei, Craiova a rezistat aproape o repriză cu un om în minus și, socotind că a obținut egalul în inferioritate numerică, se poate declara mulțumită. De altfel, Cârțu nu și-a ascuns satisfacția în declarațiile de după meci. Să mă scuze însă Sorinaccio, numai că dincolo de scor și, jos pălăria!, de ardoarea cu care s-a bătut pentru fiecare minge, trupa alb-albastră n-a impresionat. S-a chinuit să nu ia gol, a reușit și cam atît.

Craiova a apărut ca o echipă lucrată, învățată să stea în teren. Dispusă să lupte, pregătită să sufere, a aglomerat și a respins. Atît însă pentru moment, nu mai mult. Drept pentru care mi se pare prematur ca ea să se gîndească la o participare europeană. De acord, e o echipă în devenire, în proces de creștere și de maturizare. Dar îi lipsește, părere mai largă, anvergura. Calitatea. Încă n-are clasă, doar o caută în stilul entuziast al tînărului internațional Vătăjelu, care greșește însă o minge din trei!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 02 Mar 2015, 17:26

Si eu am citit articolul si tind sa-i dau dreptate lui Ioanitoaia. Ca idee, la o participare in cupele europene (UEFA League), cam despre ce suma de bani am discuta ca si premii? Locul 2 merge direct in grupe sau joaca si in preliminarii?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 02 Mar 2015, 17:29

te felicit daca putusi sa citesti articolul doamnei ioanitoaia fara sa adormi o:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 02 Mar 2015, 18:00

DeuxEx scrie:Si eu am citit articolul si tind sa-i dau dreptate lui Ioanitoaia. Ca idee, la o participare in cupele europene (UEFA League), cam despre ce suma de bani am discuta ca si premii? Locul 2 merge direct in grupe sau joaca si in preliminarii?
Ideea e in felul urmator, nu exista loc care sa asigure participarea directa in grupele unei competitii. Daca sa zicem prin absurd terminam pe locul 2, intram direct in al doilea tur al calificarilor de europa league, adica pana la grupe avem asa: Turul 2, Turul 3 si Play-off. Am avea primul joc de calificare pe 16 Iulie, iar Liga 1 se termina pe 28 Mai. Daca terminam mai jos de locul 2 adica pe locul 3 intram direct in turul 1 de calificare si practic avem turul 1, 2, 3 si play-off, iar primul meci de calificare este pe 2 iulie.
Exista totusi o posibilitate ca o echipa din Romania sa intre direct in turul 3 si sa aiba practic doar turul 3 si play-off, dar aceasta echipa este castigatoarea cupei, iar toate echipele aflat e acum in semi-finale sunt insolventa sau e vorba de steaua care indiferent de ce o sa se intample joaca in UCL pentru ca si daca ar pierde campionatul Petrolul e in insolventa, deci nu stiu cum o sa se procedeze si ce echipa o sa participe direct in turul 3, poate locul 2 in turul 3, locul 3 in turul 2 si locul 4 in turul 1.
Din punct de vedere financiar, a explicat Vama, participarea la calificari nu te costa nimic, adica uefa plateste o suma cat sa-ti asigure deplasare, cazare etc. Ca sa castigi ceva bani trebuie sa intri in grupe si acolo e vorba de vreo 2 milioane de euro.
Realist vorbind nu avem cum sa intram in grupe, mai mult decat un tur sau doua nu cred ca putem trece, de play-off si turul 3 unde intalnesti echipe ca Mainz, Dinamo Moscova, PSV, Bruge, Lyon (astea au fost in turul 3 aunl trecut pe lista capilor de serie). Daca se voia fortarea, dar vorbim povesti, insa daca e sa facem acest joc de imaginatie pai trebuia ca in iarna asta sa aducem 4-5-6 jucatori de valoare pentru ca vedeti bine la vara ai 4-6 saptamani pana incepi competitia, cand le dai vacanta jucatorilor, cand faci pregatire, cand faci transferuri, cand se integreaza asta.
Oricum noi am ratat posibilitatea ca in iarna asta sa pregatim sezonul viitor, decat la vara sa stam si sa cautam jucatori pe care sa-i integram in 2-3 saptamani, mai bine veneau acum cand oricum obiectivul era atins si aveau 6 luni de zile sa se integreze + 2 pregatiri cu echipa.
Toata treaba se da pe locul din campionat, raman 14 echipe, iar banii se impart la mai putine, diferenta intre un loc in clasament si celalalt este de 300 mii euro.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de LiviuB » 02 Mar 2015, 18:09

participarea in tururile preliminare ale Europa league ar insemna o mare realizare. sa aduci o echipa straina dupa 15 ani la Craiova ar fi ceva. si usor usor, cresti in valoare. Si mie imi pare rau, pt ca in iarna asta se putea aduce un mijlocas lateral de valoare (poate vine din vara Teixeria)

sorin107

[Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 02 Mar 2015, 20:25

Face 35 de ani in toamna, mai bine ne-am orienta spre cineva mai tanar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 02 Mar 2015, 20:40

spre ciprian deac !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 20:43

bai sa dea dracii...domneste un pesimism pe aici de parca nu am mai batut pe cineva de pe vremea lui Jerry. bai tata, daca se face un clasament al ultimelor 13 etape suntem pe primul loc la doua puncte de oi, asa ca mai dati-o dracu de treaba. INCA SUNTEM REVELATIA CAMPIONATULUI!
Toti ne ataca acum pentru ca se scapa in pantaloni ca se naste o noua forta in afara Bucurestiului, daca am fi pe locul 15 i-ar durea in pix de gazonul de pe Extensiv si de faptul ca jucam defensiv

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 20:45

o participare in Europa League ar fi aur curat chiar daca nu trecem decat un tur. E vital sa iesim din Romania, asa atragi si fotbalisti de valoare.
Bani nu sunt multi din premii, dar mai discutam si de retete de meci, marketing, sponsori... altfel discuti cu sponsorul daca participi intr-o Cupa europeana

JustME

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 02 Mar 2015, 20:47

romaad scrie: Toti ne ataca acum pentru ca se scapa in pantaloni ca se naste o noua forta in afara Bucurestiului, daca am fi pe locul 15 i-ar durea in pix de gazonul de pe Extensiv si de faptul ca jucam defensiv
in plus sunt teribil de deranjati ca am incurcat steluta lor draga care nu mai e deloc sigura de castigarea campionatului. in loc sa stam capra in dulcele stil clasic ne-am permis sa scoatem un egal in 10 oameni in fata echipei preferate a presei buCURestene :-D

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Leonard Albert » 02 Mar 2015, 21:03

http://blogsport.gsp.ro/geambasu/2015/0 ... ul-curtii/

Gata ba, puse Geambasu degetul pe rana, vedea-l-as rece de nesimtit. Clar, Vatajelu e sursa relelor din Romania si Craiova e o cocina, bai frate cat de nemernic sa fii sa dai in copilul ala doar pentru ca a spus ca-i place noul stadion?
Ne mai ia si la misto cu Tarnacop si Briceag... De obicei sunt civilizat, dar acum ii transmit oficial multa, multa :-x

Închis