[Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primavara incepe cu ...

Poll ended at 01 Mar 2015, 18:13

Victorie
21
68%
Egal
7
23%
Infrangere
3
10%
 
Total votes: 31

JustME

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 02 Mar 2015, 21:30

i-am suparat rau de tot pe buCUResteni :lol: ce m-as bucura ca astea doua puncte pierdute de oite la Craiova sa ii coste titlul :up:

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex21.mufc » 02 Mar 2015, 22:41

VIDEO FCU Craiova - Steaua 0-0.

Marca DigiSport.

http://www.digi sport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/live-text/live+video+csu+craiova+steaua+1+martie+2015
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 23:04

asa cum am promis, revin cu pozele de la meci . Spor la download sunt aprox 1,1 GB. Avem si un "best of" al amicului Sorialis

https://www.wetransfer.com/downloads/62 ... 532/f0deb8

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de george_7002 » 02 Mar 2015, 23:28

SLH scrie:
george_7002 scrie: ... am vazut ca ai avut onoarea sa fii controlat separat de restul suporterilor...
Mi se intampla constant chestia asta.
:)( eu am avut onoarea sa fiu ridicat de la marsul "Știința suntem noi!" de acum patru ani din fata Universitati și tinut 4 ore la sectia nr 1 politie pana s-a terminat mitingul... de atunci am ales sa le dau ingnor total la "baieti" pentru mine sunt invzibili sau niste umbre ce nu imi mai atrag atentia... treaba lor :-)
.
.
.
Gata ba, puse Geambasu degetul pe rana, vedea-l-as rece de nesimtit. Clar, Vatajelu e sursa relelor din Romania si Craiova e o cocina, bai frate cat de nemernic sa fii sa dai in copilul ala doar pentru ca a spus ca-i place noul stadion?
Ne mai ia si la misto cu Tarnacop si Briceag... De obicei sunt civilizat, dar acum ii transmit oficial multa, multa :-x
ei sunt niste sclavi atata tot... e greu sa ti asiguri un anumit nivel de trai(viata) in capitala... asa ca oamenii scriu la comanda... ignoratii. Atmosfera de pe Extensiv sunt sigur ca va fi unica in Romania pana la construirea stadionului nou... apropo... am o coregrafie in cap inca de la prima retrogradare... cred ca pe noul stadion se poate realiza... si nu este foarte complicate... ne trebuie insa un artist grafician... mai vorbim :up:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 23:33

si mie imi place maxim atmosfera asta de stadion de liga a treia din Anglia. la vara, daca o sa ramanem acoloar fi fain sa puna niste trepte si peste movilele alea depamant, sa fie complete tribunele. Sunt sigur ca s-ar putea face relativ lejer inca 3-4000 locuri cu investitie minima

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de george_7002 » 02 Mar 2015, 23:38

romaad scrie:si mie imi place maxim atmosfera asta de stadion de liga a treia din Anglia. la vara, daca o sa ramanem acoloar fi fain sa puna niste trepte si peste movilele alea depamant, sa fie complete tribunele. Sunt sigur ca s-ar putea face relativ lejer inca 3-4000 locuri cu investitie minima
.
.
.

am mai scris si au asta... pot fi aduse dale chiar de pe "Oblemenco" nu e complicat... dar am inteles ca e vorba de ceva atutorizatii... am pierdut firul... ;i mai era si faza cu instalatia de nocturna tot de pe Oblemenco... ma depaseste(dar ideile sunt bune) o:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex21.mufc » 02 Mar 2015, 23:53

Am fi prima echipa din Romania cu doua stadioane calumea pentru Liga 1.
FCSB FC CAINII SI FC TIGANII or avea National Arena, dar nu-i al lor.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 03 Mar 2015, 00:18

Toate astea costa bani, iar investitia intr-o arena aflata in posesia unei societati in insolventa sau ceva de genul nu se poate realiza foarte usor.
Prima investitie in stadionul ala trebuie facuta la nivelul gazonului, actualul gazon este o mizerie, nu poti sa joci fotbal pe un teren cu gropi si denivelat. Nu stiu cum o sa luam licenta pentru anul viitor ca acolo in manual spune ca terenul sa fie incalizit, macar ceilalti aveau instalatia stricata sau mama dracu, dar o aratau, noi nu prea avem ce sa aratam.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 03 Mar 2015, 02:04

Nu stiu de ce am eu impresia ca stadionul Extensiv a fost trecut pe lista de achizitii a echipei... Legat de meci, ce poti sa mai spui?! Sper ca acest stil ultradefensiv sa dispara treptat. Nu avem jucatori de contraatac care sa se plieze pe acest joc. In fapt, cred ca asa-numitul compartiment ofesniv este veriga slaba a echipei.
- Rocha: nu a aratat nimic in cele doua meciuri din retur
- Bawab - aceiasi situatie
- Herghelegiu - probabil se va miza pe el din primul minut in urmatoarea etapa
- Ivan - prea necopt pentru a fi considerat o solutie. Fortarea lui ar avea doua rezultate posibile: fie scoatem pe noul Craioveanu din copilul asta, fie pe noul Costea.

PS: nu se incurca nimeni sa faca topicul pentru meciul cu echipa lui Hagi?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de ozzy » 03 Mar 2015, 08:30

Eu n-aș fi așa critic cu Rocha și Bawab. Cinstit vorbind, noi nu am avut mijloc la aceste meciuri, iar în condițiile astea e greu să le ceri prea multe, când ei au avut parte doar de mingi bubuite în față și mereu au fost singuri acolo.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 03 Mar 2015, 08:41

aveam nevoie de Curelea meciul asta, sau un varf de profilul lui Curelea. cam asa jucam in Liga a 2-a, aparare si mingi bubuite spre Curelea

sorin107

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 03 Mar 2015, 09:33

ce-aveti ai mei cu rocha si bawab? nu v-au facut golul de la pandurii?

eu zic ca avem o impresie gresita deja despre echipa noastra - gen ultradefensiv, etc. ho usor ca nu suntem vreo barcelona nici noi. intai mereu se pun la punct aspectele tactice si defensive, apoi se pune la punct atacul. unde mai e nevoie de cativa fotbalisti, ca muncitori avem destui. atata o ardem cu autobaza asta de nu stiu ce sa spun. cand a avut craiova verilor o echipa de posesie, de sugrumare a adversarului? va spun eu - niciodata! tot timpul am fost o echipa de vana, de reactie.

pana la urma, am jucat cu pandurii (o echipa buna) de la egal la egal in ceea ce priveste ocaziile mari. iar cu steaua am facut ce-am putut, avand in vedere ca e o echipa mult mai matura, care e obisnuita cu meciurile tari si care joaca de mult timp impreuna. ca sa nu mai spun si ca are o gramada de internationali. si tot nu ne-au batut.

garantez ca meciul de la viitorul o sa aratam altfel.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de george_7002 » 03 Mar 2015, 10:17

Sergyu_costea scrie:Frate daca asteptam doar sa joace echipa si cantam doar atunci suntem niste suporteri asa ca oricare altii. Degeaba ne laudam ca suntem speciali. Ieri au cantat maxim 100 de oameni. E groaznic de putin.
- oamenii s-au "ars" de prea multe ori atunci cand au avut sufletul deschis(au devenit mai rationali. pracmatici) si acum nu prea mai au loc de noi "arsuri" inca trebuie sa se vindece cele vechi... dar totusi eu sunt destul de optimist... incet incet o sa formam o comunitate destul de interesanta... cu radacinile bine fixate in Craiova dar ce se poate extinde si in provincie si diaspora(abia astept meciurile cu Rapid, Chiasna, Petrolul sau ASA dar si meciurile internationale sa vad cum se mobilizeaza, reactioneaza provincia si diaspora)
ce-aveti ai mei cu rocha si bawab? nu v-au facut golul de la pandurii?

eu zic ca avem o impresie gresita deja despre echipa noastra - gen ultradefensiv, etc. ho usor ca nu suntem vreo barcelona nici noi. intai mereu se pun la punct aspectele tactice si defensive, apoi se pune la punct atacul. unde mai e nevoie de cativa fotbalisti, ca muncitori avem destui. atata o ardem cu autobaza asta de nu stiu ce sa spun. cand a avut craiova verilor o echipa de posesie, de sugrumare a adversarului? va spun eu - niciodata! tot timpul am fost o echipa de vana, de reactie.

pana la urma, am jucat cu pandurii (o echipa buna) de la egal la egal in ceea ce priveste ocaziile mari. iar cu steaua am facut ce-am putut, avand in vedere ca e o echipa mult mai matura, care e obisnuita cu meciurile tari si care joaca de mult timp impreuna. ca sa nu mai spun si ca are o gramada de internationali. si tot nu ne-au batut.

garantez ca meciul de la viitorul o sa aratam altfel.
ai dreptate... dar eu cred ca la meciul cu Viitorul partitura tactica va fi aceiasi ca pana acum... doar jocul si dinamica lui ar pitea fi alta.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Mesaj de Ovidiu* » 03 Mar 2015, 10:32

Joci cat te lasa si adversarul, iar in L1 spectacolul lipseste de mult, pentru ca si calitatea fotbalistilor e scazuta. Nu e ca si cum am venit noi si am distrus spectacolul extraordinar al primei ligi. Am demonstrat in tur ca putem face si spectacol, depinde si de adversar si de ceea ce iti propui sa obtii de la un meci. Am venit din L2, am fost ultimii dupa 6 etape si acum suntem in top 5. Fiti mai pasuitori, asteptati sa treaca meciurile astea grele. La Viitorul eu cred ca vom arata altfel, mai ales cu Mateiu la mijloc.
Last edited by Ovidiu* on 03 Mar 2015, 10:37, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gsm » 03 Mar 2015, 10:34


Închis