[Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primavara incepe cu ...

Poll ended at 01 Mar 2015, 18:13

Victorie
21
68%
Egal
7
23%
Infrangere
3
10%

Total votes: 31

LiviuB
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de LiviuB » 02 Mar 2015, 18:09

participarea in tururile preliminare ale Europa league ar insemna o mare realizare. sa aduci o echipa straina dupa 15 ani la Craiova ar fi ceva. si usor usor, cresti in valoare. Si mie imi pare rau, pt ca in iarna asta se putea aduce un mijlocas lateral de valoare (poate vine din vara Teixeria)
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

sorin107
fanatic
fanatic

[Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 02 Mar 2015, 20:25

Face 35 de ani in toamna, mai bine ne-am orienta spre cineva mai tanar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 02 Mar 2015, 20:40

spre ciprian deac !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 20:43

bai sa dea dracii...domneste un pesimism pe aici de parca nu am mai batut pe cineva de pe vremea lui Jerry. bai tata, daca se face un clasament al ultimelor 13 etape suntem pe primul loc la doua puncte de oi, asa ca mai dati-o dracu de treaba. INCA SUNTEM REVELATIA CAMPIONATULUI!
Toti ne ataca acum pentru ca se scapa in pantaloni ca se naste o noua forta in afara Bucurestiului, daca am fi pe locul 15 i-ar durea in pix de gazonul de pe Extensiv si de faptul ca jucam defensiv

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 20:45

o participare in Europa League ar fi aur curat chiar daca nu trecem decat un tur. E vital sa iesim din Romania, asa atragi si fotbalisti de valoare.
Bani nu sunt multi din premii, dar mai discutam si de retete de meci, marketing, sponsori... altfel discuti cu sponsorul daca participi intr-o Cupa europeana

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 02 Mar 2015, 20:47

romaad scrie: Toti ne ataca acum pentru ca se scapa in pantaloni ca se naste o noua forta in afara Bucurestiului, daca am fi pe locul 15 i-ar durea in pix de gazonul de pe Extensiv si de faptul ca jucam defensiv
in plus sunt teribil de deranjati ca am incurcat steluta lor draga care nu mai e deloc sigura de castigarea campionatului. in loc sa stam capra in dulcele stil clasic ne-am permis sa scoatem un egal in 10 oameni in fata echipei preferate a presei buCURestene :-D

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 02 Mar 2015, 21:03

http://blogsport.gsp.ro/geambasu/2015/0 ... ul-curtii/

Gata ba, puse Geambasu degetul pe rana, vedea-l-as rece de nesimtit. Clar, Vatajelu e sursa relelor din Romania si Craiova e o cocina, bai frate cat de nemernic sa fii sa dai in copilul ala doar pentru ca a spus ca-i place noul stadion?
Ne mai ia si la misto cu Tarnacop si Briceag... De obicei sunt civilizat, dar acum ii transmit oficial multa, multa :-x

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 02 Mar 2015, 21:30

i-am suparat rau de tot pe buCUResteni :lol: ce m-as bucura ca astea doua puncte pierdute de oite la Craiova sa ii coste titlul :up:

alex21.mufc
suporter
suporter

Mesaj de alex21.mufc » 02 Mar 2015, 22:41

VIDEO FCU Craiova - Steaua 0-0.

Marca DigiSport.

http://www.digi sport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/live-text/live+video+csu+craiova+steaua+1+martie+2015
Aka giallorosso!

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 23:04

asa cum am promis, revin cu pozele de la meci . Spor la download sunt aprox 1,1 GB. Avem si un "best of" al amicului Sorialis

https://www.wetransfer.com/downloads/62 ... 532/f0deb8

george_7002
suporter
suporter

Mesaj de george_7002 » 02 Mar 2015, 23:28

SLH scrie:
george_7002 scrie: ... am vazut ca ai avut onoarea sa fii controlat separat de restul suporterilor...
Mi se intampla constant chestia asta.
:)( eu am avut onoarea sa fiu ridicat de la marsul "Știința suntem noi!" de acum patru ani din fata Universitati și tinut 4 ore la sectia nr 1 politie pana s-a terminat mitingul... de atunci am ales sa le dau ingnor total la "baieti" pentru mine sunt invzibili sau niste umbre ce nu imi mai atrag atentia... treaba lor :-)
.
.
.
Gata ba, puse Geambasu degetul pe rana, vedea-l-as rece de nesimtit. Clar, Vatajelu e sursa relelor din Romania si Craiova e o cocina, bai frate cat de nemernic sa fii sa dai in copilul ala doar pentru ca a spus ca-i place noul stadion?
Ne mai ia si la misto cu Tarnacop si Briceag... De obicei sunt civilizat, dar acum ii transmit oficial multa, multa :-x
ei sunt niste sclavi atata tot... e greu sa ti asiguri un anumit nivel de trai(viata) in capitala... asa ca oamenii scriu la comanda... ignoratii. Atmosfera de pe Extensiv sunt sigur ca va fi unica in Romania pana la construirea stadionului nou... apropo... am o coregrafie in cap inca de la prima retrogradare... cred ca pe noul stadion se poate realiza... si nu este foarte complicate... ne trebuie insa un artist grafician... mai vorbim :up:
Imagine Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

romaad
fanatic
fanatic

Mesaj de romaad » 02 Mar 2015, 23:33

si mie imi place maxim atmosfera asta de stadion de liga a treia din Anglia. la vara, daca o sa ramanem acoloar fi fain sa puna niste trepte si peste movilele alea depamant, sa fie complete tribunele. Sunt sigur ca s-ar putea face relativ lejer inca 3-4000 locuri cu investitie minima

george_7002
suporter
suporter

Mesaj de george_7002 » 02 Mar 2015, 23:38

romaad scrie:si mie imi place maxim atmosfera asta de stadion de liga a treia din Anglia. la vara, daca o sa ramanem acoloar fi fain sa puna niste trepte si peste movilele alea depamant, sa fie complete tribunele. Sunt sigur ca s-ar putea face relativ lejer inca 3-4000 locuri cu investitie minima
.
.
.

am mai scris si au asta... pot fi aduse dale chiar de pe "Oblemenco" nu e complicat... dar am inteles ca e vorba de ceva atutorizatii... am pierdut firul... ;i mai era si faza cu instalatia de nocturna tot de pe Oblemenco... ma depaseste(dar ideile sunt bune) o:
Imagine Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

alex21.mufc
suporter
suporter

Mesaj de alex21.mufc » 02 Mar 2015, 23:53

Am fi prima echipa din Romania cu doua stadioane calumea pentru Liga 1.
FCSB FC CAINII SI FC TIGANII or avea National Arena, dar nu-i al lor.
Aka giallorosso!

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 03 Mar 2015, 00:18

Toate astea costa bani, iar investitia intr-o arena aflata in posesia unei societati in insolventa sau ceva de genul nu se poate realiza foarte usor.
Prima investitie in stadionul ala trebuie facuta la nivelul gazonului, actualul gazon este o mizerie, nu poti sa joci fotbal pe un teren cu gropi si denivelat. Nu stiu cum o sa luam licenta pentru anul viitor ca acolo in manual spune ca terenul sa fie incalizit, macar ceilalti aveau instalatia stricata sau mama dracu, dar o aratau, noi nu prea avem ce sa aratam.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis