[Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem cu copiii lui Hagi?

Poll ended at 08 Mar 2015, 16:28

3 puncte
20
83%
1 punct
4
17%
0 puncte
0
No votes
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 09 Mar 2015, 19:08

Macar noi suntem constanti.
Daca revenim si la o forma buna...putem sa avem mai multe pretentii.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 09 Mar 2015, 19:51

Sergyu_costea scrie:Uite ca pe altii ii conduce Iasiul acasa. Altii s-au chinuit grav cu decimatii de la cefere. Astra a facut egal cu Chiajna acasa. Noi ii [cenzurat] in gura pe jucatori dupa un egal la Viitorul o:
Sergiu eu chiar te respect dar frate ce vrei tu acum? sa ma apuc sa aplaud cand joaca execrabil? adica nu am voie sa comentez daca jucam prost? obiectivul e evitarea retrogradarii ok? pai e indeplinit gata!! Ce ne impiedica acum sa jucam si noi fotbal? Nu ma deranjeaza ca am facut egal ci felul cum am abordat meciul.. pai la 1-0 pt Viitorul ne-am dus peste ei de nu mai stiau de ei.. Apoi am egalat si gata nu am mai jucat nimic.. Nu am pretentia sa pasam ca Barcelona dar as vrea sa legam si noi 5 pase si sa nu bubuim toate mingile in fata aiurea de parca ar fi in atac un urias ca Ibrahimovici.. Putem sa incercam asta? Verilor aici e Craiova!!! Pai mi se pare deplasat sa abordezi jocul cu Viitorul cu 6 fundasi si apoi sa faci schimbare defensiva si sa joci cu 7 fundasi.. Inteleg ca doar ce am promovat, ca nu ne permitem sa ne luptam de la egal la egal cu Astra, ASA, FCSB, Petrolul, dar nu pot sa suport sa tragem de timp cu Viitorul!! Pur si simplu nu pot!! Uite eu am pretentia sa ne ducem peste echipele astea sa le zapacim!! Sa le tremure picioarele cand joaca cu noi!! Pai e greu cand tu nu ai nici un mijlocas in stare sa faca un dribling..

ps: nu inteleg nici de ce l-am adus pe Dumitras.. inteleg ca Achim e sufletist si da totul pe teren dar sa te intorci cu fundul la adversar mi se pare nepermis pt un fotbalist de liga I.. de asemenea nu inteleg de ce toti il lauda pe Frasinescu cand asta le comite meci de meci.. e un fundas central modest si atat.. sincer mi se pare Acka peste el

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Mar 2015, 20:05

Sergyu_costea scrie:Uite ca pe altii ii conduce Iasiul acasa. Altii s-au chinuit grav cu decimatii de la cefere. Astra a facut egal cu Chiajna acasa. Noi ii [cenzurat] in gura pe jucatori dupa un egal la Viitorul o:
Tocmai, alte echipe se duc la Petrolul si joaca fotbal, iar noi ne aparam cu Viitorul pentru ca n-am fost capabili sa aducem jucatori, am ramas cu aceeasi crezand ca sunt super-ultra valorosi, mai si schimbam obiectivul antrenorilor :laughing:

Eu n-am nimic cu Cartu, din contra !!! Dupa mine cei doi antrenori au scos si scot maximul din jucatorii pe care ii au, nici in tur n-a jucat noi un fotbal spectaculos doar ca atunci au fost executii personale. Cum cu Otelul, Madson a dat gol, aseara Madson n-a mai prins un sut ca asta.
Nu poti tot timpul sa mergi si sa te bazezi pe Brandan sau Bawab ca iti castig ei jocul, iar lucru asta a fost sesizat de Cartu, asta e motivul pentru care in cantonament s-a lucrat foarte mult la defensiva, stiu si ei ca nu avem jucatori care sa practice un fotbal spectaculos asa ca pleaca de la ideea ca 0-0 inseamna mereu un punct.
N-ai cum sa joci in benzi cu Briceag si Tarnacop, si sa speri ca o sa construiesti ceva. Exista si optiunea ca intr-adevar banca tehnica sa riste, sa lase prudenta si sa joace acolo in banda cu un jucator care nu-ti face faza defensiva, Rocha sau Bawab...

Vad ca toti sunteti entuziasmati de record si mama dracu, dar realist vorbind din astea 3 etape maxim 3 puncte trebuia sa avem. La pandurii nu merita sa castigam, iar punctul de acasa cu oile este unul care dupa modul in care am jucat, poate sa fie considerat o victorie.

Viitorul este o echipa mediocra, iar daca banca tehnica a considerat ca nu avem forta de a juca mai ofensiv (lucru aratat si de jucatori pe teren) inseamna ca nici noi nu suntem prea departe. E trist ca pe final aia bagau jucatori de 16 ani si tot dominau.
Eu zic sa fim multumiti daca terminam in primele 6 echipe, noroc ca dupa Dinamo nu apare vreo alta echipa, daca CFR primeste inapoi punctele, exista riscul sa nu terminam nici in top6.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 09 Mar 2015, 20:38

Acum, ca idee, are dreptate FanStiinta. Nu inteleg cum dupa gol am putut sa ne ducem peste ei si, in final, sa egalam, ca apoi sa ne cantonam in aparare ca la Rovine. WTF?! O iau acum ca Ajica: credeti-ma, puteam sa le rupem șuba alora, dar am preferat sa ne baricadam in aparare. Nu da nimeni in jucatori sau in antrenori, dar ceva s-a schimbat in tactica echipei dupa ce am egalat. Pana sa le dam gol, desi nu avem cine stie ce jucatori la mijloc, am dat senzatia ca putem mult mai mult. Apoi am egalat si tot ce inseamna efort ofensiv s-a incheiat.

Sent from LG G2

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 09 Mar 2015, 20:57

Sergyu_costea scrie:Nu mi s-a parut asa , dar daca ziceti voi. Eu zic ca pana prin minutul 60 am jucat.
Dupa ce am egalat nu am mai jucat nimic.. Eu nu i-am injurat pt ca ar fi culmea sa fac asta.. Dar nu o sa fiu niciodata de acord cu stilul asta de joc la ciupeala cand jucam cu echipele mici.. Jucam in momentul de fata foarte urat.. Cred ca am putea sa incercam si altceva ca de retrogradare am scapat..

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re:

Mesaj de muttley » 09 Mar 2015, 21:13

DeuxEx scrie:Pana sa le dam gol, desi nu avem cine stie ce jucatori la mijloc, am dat senzatia ca putem mult mai mult. Apoi am egalat si tot ce inseamna efort ofensiv s-a incheiat.

Sent from LG G2
Am facut asta pentru ca ne-a lasat Viitorul sa facem, s-au retras ei si au incercat pe contraatac, iar cand am luat gol au iesit iar la joc si ne-au bagat in propria jumatate. Cel mai trist e ca ofensiv n-am jucat nimic, doar am aruncat niste mingi in fata la bataie, in rest constructia se oprea dupa 3 pase.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Re:

Mesaj de JustME » 09 Mar 2015, 21:28

muttley scrie: Am facut asta pentru ca ne-a lasat Viitorul sa facem, s-au retras ei si au incercat pe contraatac, iar cand am luat gol au iesit iar la joc si ne-au bagat in propria jumatate. Cel mai trist e ca ofensiv n-am jucat nimic, doar am aruncat niste mingi in fata la bataie, in rest constructia se oprea dupa 3 pase.
eh nu mai spune. da de ce nu e invers.. am iesit noi la joc si i-am bagat in propria jumatate iar dupa ce am egalat ne-am retras si i-am lasat sa vina peste noi. sau trebuie sa te credem pe tine pe cuvant ca e sigur-sigur cum spui tu?

L.E.

prea multe argumente, prea lung mesajul!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 09 Mar 2015, 22:06

SLH scrie:Mai bine pierdeam si scapam de presiunea asta cu neinvinsi de 'n' etape.
Din seria urmatoare ma astept la o victorie cu medias si infrangeri cu petrolul si astra, ceea ce ne-ar duce la 8 puncte din primele 6 etape.
La final un loc 5 cred ca e vis daca ne uitam unde eram in urma cu 1 an, 2 ani, 10 ani...
Personal prefer oricand sa nu avem datorii decat sa aducem jucatori pe care nu ni putem permite si cred ca asta e motivul pentru care nu am facut transferuri, momentan asta e forta financiara a clubului.
Ar trebui sa fim mult mai relaxati si chiar bucurosi, nu cum am vazut aseara in peluza. Prea multa incordare, mai multi antrenori si comentatori decat suporteri si toti pe un ton negativ.
Ar trebui de asemenea sa nu mai fim ipocriti, obiectivul clubului anuntat la inceputul sezonului este evitarea retrogradarii si nu tin minte sa fi vazut proteste sau comunicate cum ca nu am fi de acord cu asta si ca ar trebui sa avem obiectiv locurile 1-3 sau chiar sa tragem la titlu.
In concluzie nemultumirile noastre ar fi intemeiate daca am fi in pericol de retrogradare nu ca am picat de pe locul 4 pe locul 5. Ce se intampla acum sunt mofturi complet nerealiste.
Bucurati-va de fotbal, de Stiinta si de faptul ca avem un sector oaspeti din ce in ce mai plin unde vedem fete noi si revedem fete vechi ale unor oameni pe care chiar daca nu ii stim personal ii stim ca am fost imprenua alaturi de Stiinta la zeci-sute de meciuri.
Bucurati-va si ca am avut un mesaj foarte bun la meciul asta.
daca forumul ar avea buton de like la mesajul asta as da

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 09 Mar 2015, 22:13

sorin107 scrie:deci madson nu joaca cu mediasul. sper ca mateiu sa ne arate ca merita sa joace la craiova, prestatia lui a cam lasat de dorit pana acum.

cica negociem cu brandan, in sfarsit?! adevarul ca la ce-am aratat la mijlocul terenului, parca si in forma slaba in care e, ne ajuta prezenta lui.
e bine ca nu joaca Madson, pe de o Cartu va fi obligat sa foloseasca o formula mai ofensiva (Brandan - Mateiu, asta daca nu cumva se gandeste sa il bage pe Kay DM), pe de alta parte Madson mi se pare iesit din forma si cred ca ii prinde bine o pauza

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 09 Mar 2015, 22:39

Sau Tarnacop DM.

Thunder

Re:

Mesaj de Thunder » 10 Mar 2015, 08:02

DeuxEx scrie:Obiectivul s-a schimbat pe parcurs. Din pacate, fara 2-3 transferuri in vara nu stiu cum am putea sa ne batem la primele locuri din sezonul viitor.

Sent from LG G2
Bre ajica fara transferuri vreo 5 ani (stiu, o sa zici de prepelita, tanasa si woobay, dar tanasa a plecat, iar cu 2 exceptii din 40 de jucatori... nu se pune) cu o echipa de kinderi ajunsese de la retrogradat sigur la cupa uefa (ca n-am jucat acolo e din cauza blaturilor). Eu zic ca daca echipa asta ramane la fel, la anu` sigur vom fi mai puternici. Singura belea va fi gasirea unui inlocuitor pt Brandan si cand zic asta, sunt negativist si ma astept sa nu creasca Mateiu foarte mult, dar daca creste foarte mult, n-o sa mai fie problema nici despartirea de Brandan.

iuli

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 10 Mar 2015, 08:29

Jucatorii nostrii nu sint intr-o forma sportiva buna,e clar.Madson calca pe minge,Vatajelu nu-i face fata lui Banel care m-a convins acum ca are creier de maimuta,Mateiu parea ca se zbate ca pestele pe uscat.Bawab doar floricele,Tarnacop pare din ce in ce mai lent.La Rocha nu sint sigur daca a crescut el sau ceilalti sint mai slabi,ca pare mai rasarit.Acka e cel mai bun jucator al nostru,alaturi de Balgradean.Achim cam atat poate,e timpul sa-l vedem si pe Dumitras.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 10 Mar 2015, 08:45

Ramane ca sa promovam in acest campionat 2-3 jucatori tineri, in special pe posturile deficitare, din pepiniera proprie. Oricum, trebuie sa facem asta din sezoanele urmatoare! Si ar trebui sa le oferim unora dintre ei inca din acest sezon posibilitatea sa faca primul pas in prima liga.

Sent from LG G2

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 10 Mar 2015, 09:09

iuli scrie:Jucatorii nostrii nu sint intr-o forma sportiva buna,e clar.Madson calca pe minge,Vatajelu nu-i face fata lui Banel care m-a convins acum ca are creier de maimuta,Mateiu parea ca se zbate ca pestele pe uscat.Bawab doar floricele,Tarnacop pare din ce in ce mai lent.La Rocha nu sint sigur daca a crescut el sau ceilalti sint mai slabi,ca pare mai rasarit.Acka e cel mai bun jucator al nostru,alaturi de Balgradean.Achim cam atat poate,e timpul sa-l vedem si pe Dumitras.
Iuli, ar mai fi o chestie, daca asta este strategia lui Cartu si Sandoi ca jucatorii sa intre in forma undeva prin etapa 7-8, pe considerentul ca oricumprimele 6 etape sunt cu adversari mai grei si ce se poate lua este bun luat ??? Eu unul asa sper, in rest cu o victorie cu Medias ar fi pe drumul cel bun...legat de cupe eu zic ca ar fi mai bine sa mai asteptam un an, s-ar mai inchega echipa, iar in vara am avea si timp sa facem pregatirea ca lumea si nu pe fuga ca incep tururile preliminare EL...
ucv usteag ucv
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 10 Mar 2015, 13:23

stati otara cu Europa ca inca nu stim daca ne lasa astia sa jucam. Si am asa un sentiment ca nu. Acum am prins o zi mai slaba care vine dupa o alta zi slaba cu oile (mie meciul cu pandurii nu mi s-a parut slab, pur si simplu acolo tactica ne-a iesit perfect, nu avem cum sa stim daca nu cumva noi am fi fost cei care dominam finalul daca nu conduceam). Deocamdata suntem in grafic chiar daca pare ca am pierdut 2 puncte. Pana la urma fata de locul 2 am iesit pe plus, am recuperat un punct.

Închis