[Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem cu copiii lui Hagi?

Poll ended at 08 Mar 2015, 16:28

3 puncte
20
83%
1 punct
4
17%
0 puncte
0
No votes
 
Total votes: 24

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 11 Mar 2015, 13:44

Corect...discutia se intinde prea mult...."succesuri" in continuare:)))).

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 11 Mar 2015, 13:53

Nebunaticilor, ce frumos era pe vremea lu' miti cand ne suparam ca echipa facea blaturi si statea caprita la steluta. Acum ne suparam pe 3 jocuri mai slabe si 14 meciuri fara infrangere...
Hai sa tragem aer in piept oameni buni :))
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

iuli

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 11 Mar 2015, 14:03

cam mult sa-i luam la injuraturi dupa 3 meciuri fara infrangere.probabil de-aia englezii umplu stadionele si la liga q,ca au alte principii si-si sustin favoritii indiferent de scor si frustrari.pe vremea lui miti echipa avea atitudine in unele meciuri dar n-aveau valoare si s-a ajuns "la punctul mort",oare vom sti vreodata sa ne bucuram de echipa noastra?sa constientizam ca fotbalistii sint si ei oamenii si pot avea perioade nefaste ca orice individ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2015, 14:19

Mai, sincer, nu neaparat fotbalistii sunt de invinuit. Daca Madson e DM din nastere, doar nu trebuie sa avem asteptari de AM de la el, nu? Astia sunt jucatorii, asta e partitura. Daca vroiam mai mult, trebuiau adusi sau promovati jucatori pe posturile deficitare.
Am auzit un zvon, cum ca Ferfelea si Curelea s-au inteles cu conducerea. Stie cineva ceva?

Sent from LG G2

sorin107

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Mar 2015, 14:38

era un articol ieri in gds, cum ca poate s-ar intoarce. dar nu zicea nimeni mai mult. nu stiu ce sa zic, cred ca le-ar trebui o perioada mare sa-si intre in forma.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2015, 14:41

Trimisi vreo 2 saptamani la munte, alergati ca sclavii pe plantatie, apoi pot intra in pregatire cu echipa. Dar totusi astept scuzele lui Ferfelea pentru declaratiile de rahat facute sau dezmintirea acelor declaratii... Asta daca nu s-a electrocutat cumva intre timp si are pierderi de memorie.

Sent from LG G2

iuli

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 11 Mar 2015, 14:43

sorin107 scrie:era un articol ieri in gds, cum ca poate s-ar intoarce. dar nu zicea nimeni mai mult. nu stiu ce sa zic, cred ca le-ar trebui o perioada mare sa-si intre in forma.
de ce crezi asta ?ti se pare ca cei care joaca sint intr-o forma deosebita?
parerea mea e ca avem mare nevoie de Ferfelea si readucerea lor in lot ar fi o dovada de inteligenta din partea conducerii.

sorin107

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Mar 2015, 15:00

macar forma fizica, iuli. la asta ma refer. nu a facut pregatire fizica si nu a facut pregatire mai deloc, probabil. nici macar meciuri amicale n-are, ii lipseste ritmul, etc. dar totusi, ca valoare si ca pozitie in teren, cred ca ar fi o solutie acum, cel putin ferfelea. mai ales pentru lipsa totala de imaginatie si de tehnica pe care o manifestam la nivelul liniei de mijloc.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 11 Mar 2015, 15:16

Eu pe ferfelea nu vreau sa-l mai vad vreodata jucand aici.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 11 Mar 2015, 16:49

JustME scrie:Andrei are dreptate asa cum si Sergiu are dreptate. eu zic ca am ajuns in punctul in care suntem acum tocmai datorita lipsei de reactie a suporterilor la nivel general. cand peluza protesta la adresa booveanului si a acolitilor sai in loc de sustinere aveam parte de huiduieli pt ca tribunele o ardeau zana "sa nu injuram, sa nu deranjam, sa nu protestam, sa iubim, sa sustinem". sunt anumite momente in care din pacate tre' sa mai si injuri, tre' sa mai si deranjezi.

nu inteleg de unde pudibonderia asta la adresa injuraturilor cand ele fac parte din viata de zi cu zi a tuturor. ce sunt de fapt injuraturile daca nu niste vorbe? hai frate ca suntem toti (jucatori, antrenori, suporteri, conducatori) oameni in toata firea.. nu cred ca se mai roseste nimeni cand aude cuvinte gen p..a.

hai sa nu repetam greselile trecutului si sa o ardem pasivi si iubitori indiferent de orice asa cum nu trebuie nici sa injuram la prima gresala. netoiu si-a luat talpasita de la Craiova dupa ce tot stadionul i-a dat la m..e, nu l-am gonit de aici cu flori si intentii bune.

stadionul nu e teatru si din punctul meu de vedere sper sa nu ajunga niciodata teatru. in momentul in care pe stadion o sa fie atmosfera de teatru pe mine o sa ma gasiti.. la teatru, macar acolo nu te ploua si nu te bate vantul.
pai atunci sa se stabileasca ca echipa clubului nostru sa aiba o tactica bazata pe ofensiva iar daca rezultatul nu este pozitiv tehnicienii sa nu raspunda pentru rezultate decat dupa o perioada lunga de timp :o
Mesajde Ovidiu* » 11 Mar 2015, 15:16

Eu pe ferfelea nu vreau sa-l mai vad vreodata jucand aici.
Din poezia peluzei, altădată inspirată şi demnă, ne-au mai rămas decât lacrimile... Nu mai auzim nici un strigăt, nu mai vedem nici un surâs...

idem :hmm
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

JustME

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Mar 2015, 17:11

nu e vorba de stilul de joc ci de atitudinea suporterilor vis a vis de jucatori, antrenori si conducatori. nu e nimeni batut in cuie iar Stiinta nu trebuie sa (mai) depinda de nimeni, din punctul meu de vedere.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 12 Mar 2015, 02:39

JustME scrie:nu e vorba de stilul de joc ci de atitudinea suporterilor vis a vis de jucatori, antrenori si conducatori. nu e nimeni batut in cuie iar Stiinta nu trebuie sa (mai) depinda de nimeni, din punctul meu de vedere.
pai acum depinde de tactica tehnicianului... daca tehnicianul merge doar pe o strategie defensiva si tu ca suporter vrei doar un joc ofensiv si sa vezi fiecare adversar dominat de echipa pe care o sustii inseamna ca nu mai esti suporterul acelei echipe... :)- acum filozofam si noi putin nu ne suparam nu?
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

JustME

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 12 Mar 2015, 02:48

te invarti in jurul cozii. lumea a fost deranjata de faptul ca ne-am aparat la 1-1 cu o echipa slaba nu ca e tactica defensiva. sau in fine hai sa nu vorbesc in numele altora. pe mine m-a deranjat ca la 1-1 ne-am aparat si am jucat la ciupeala cu o echipa slaba pe care la 1-0 am dominat-o clar. eh, lucrul asta a dus la niste iesiri mai mult sau mai putin ok ale unor suporteri. care e tragedia ca nu inteleg? eu nu halesc atitudinea asta de zana "sa iubim si sa tacem sa nu zicem nimic sa nu deranjam aceste suflete diafane de jucatori neprihaniti" eh uite ca eu daca am ceva de spus spun iar daca jucatorii sunt aceste firi sensibile ma ce sa vezi.. nasol. nu stiu, sa planga in perna si data viitoare sa nu mai joace de ca.c.at si nu o ii mai injure nimeni.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 12 Mar 2015, 03:03

JustME scrie:te invarti in jurul cozii. lumea a fost deranjata de faptul ca ne-am aparat la 1-1 cu o echipa slaba nu ca e tactica defensiva. sau in fine hai sa nu vorbesc in numele altora. pe mine m-a deranjat ca la 1-1 ne-am aparat si am jucat la ciupeala cu o echipa slaba pe care la 1-0 am dominat-o clar. eh, lucrul asta a dus la niste iesiri mai mult sau mai putin ok ale unor suporteri. care e tragedia ca nu inteleg? eu nu halesc atitudinea asta de zana "sa iubim si sa tacem sa nu zicem nimic nu carecumva sa deranjam aceste suflete diafane de jucatori neprihaniti" eh uite ca eu daca am ceva de spus spun iar daca jucatorii sunt aceste firi sensibile ma ce sa vezi.. nasol. nu stiu, sa planga in perna si data viitoare sa nu mai joace de ca.c.at si nu o ii mai injure nimeni.
e treaba ta daca injuri sau faci altceva o:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

ozzy

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 12 Mar 2015, 08:54

Eu v-aș ruga să vă gândiți că, înainte de a aștepta marea schimbare la nivelul clubului (și acolo e clar că se încearcă), ar trebui să ne schimbăm un pic și noi, suporterii. Hai să nu mai sărim așa pe cei care au o altă opinie, atâta timp cât și-o exprimă civilizat. Nu mi se pare o mare scofală faptul că sunt suporteri nemulțumiți de jocul echipei din ultimele etape și nu văd de ce ar trebui să li se sară în cap. Exact așa era și pe vremea lui mititelu, a mai zis cineva mai sus, n-aveai voie, frate, să zici nimic prin 2006-2007 și ați văzut cu toții unde am ajuns.

Personal, mi-am mai spus părerea, dacă eram pe locul 15 și jucam așa, n-aveam nimic de zis, e normal să strângi din dinți pentru fiecare punct. Dar eu privesc deja spre sezonul viitor și din perspectiva asta mă neliniștește un pic modul în care abordăm jocurile.

Închis