[Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem cu copiii lui Hagi?

Poll ended at 08 Mar 2015, 16:28

3 puncte
20
83%
1 punct
4
17%
0 puncte
0
No votes
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 10 Mar 2015, 19:54

gogu2005 scrie:cine erau psihopatii aia care la inceputul meciului se mititeleau pe acolo?
i-a spurcat sorinaccio
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

[Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 10 Mar 2015, 23:05

Sergyu_costea scrie:Niste talibani de pe facebook, chiar se laudau dupa meci. Ca cica s-au auzit ei mai tare decat noi, desi au fost teribil de penibili :-D
Nea Nelu i a dominat lejer

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 11 Mar 2015, 10:08

Ce discutie frumoasa despre cei care au punct de vedere diferit. Nu, nu i-am huiduit (asta pt ca eu unul imi asum ce fac) le-am strigat sa joace FOTBAL. Asta daca nu cumva au uitat in cantonamentul de iarna. Din punctul meu de vedere nu este de acceptat ca in min 65, la 1-1 cu Viitorul sa te bagi cu curul in poarta. Da ce joci cu real? La meciul cu oile singura faza deranjanta a fost cea de la sfarsit cand am avut corner si am ales practic sa nu il batem....dar acolo tactica a fost de inteles. Dar aici?????? Si ce? Ne-am intors in alte vremuri de nu poti sa ii atingi pe saracii jucatori nici cu o floare???? Da pe mine ma deranjeaza atitudinea jucatorilor mai mult decat un rezultat negativ si eu traiesc altfel meciurile. Nu ma deranjeaza (ex) daca batea Viitorul cu un contraatac in min 92 daca eram pe ei toata repriza a doua. Eram primul pe gard sa ii aplaud. Interesanta si faza cu bataia si cu statul in alta parte. O sa tin cont daca asa se doreste nu este o problema. Si mai spun odata poate se intelege bine: nu o sa fiu suparat dupa o infrangere unde vad atitudine, dar o sa fiu suparat dupa o victorie cu Ceahlaul acasa sa zicem, cu gol in min 6 si apoi stat cu curul in poarta. Oricum de apreciat numarul suporterilor din Bucuresti care au venit la acest meci.

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 11 Mar 2015, 10:36

DeuxEx scrie:O intrebare prieteneasca de genul "Te crezi la Booveni?" pusa acestor personaje cred ca ar detensiona lucrurile in tribuna. Si la meciul de la Tg-Jiu am avut cativa suporteri care incepusera sa-i injure pe jucatori la un moment dat. A fost vreun scandal? A vazut cineva ceva? Inseamna ca am gestionat bine situatia cand am vorbit cu acel individ, nu? :)(
Aceste manifestari nu ar trebui tolerate printre suporteri, mai ales in galerie. De aplaudat punctul de vedere al lui SLH, dar cred ca aceste personaje nu ar mai trebui sa stea la meciuri alaturi de galeria noastra.
pe cartu cand se enerveaza si injura te duci si ii spui sa plece de la echipa?
noi oltenii sunt in general firi iuti la manie si cand echipa scartie la constructie (vezi ultimele 3 meciuri din campionat) sunt baietii care isi varsa si ei pe moment frustrarea ca nu jucam fotbal
deocamdata echipa nu joaca mai nimic si ce ma doare este ca nu are atitudinea din tur (vezi mai ales brandan) si nu cred ca doar presiunea asta teribila de a nu pierde cu orice pret impusa de cartu este rezultatul jocului modest facut de echipa
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 11 Mar 2015, 10:57

Leonard Albert scrie:S-a gandit cineva ca poate tactica asta de stat la cutie si de ciupit puncte in astea prime 6 etape face parte dintr-o strategie mai ampla?
In momentul asta nu stim 100% daca avem verde pentru Europa, desi din ce am citit eu cred ca o sa avem. Obiectivul ar fi sa pastram distanta fata de Botosani cu orice pret pana primim vestea, ori e alba ori e neagra, indiferent ca am sacrifica spectacolul. In plus de asta FRF a cerut verde si pentru echipele aflate in insolventa anul asta, daca nu stiati. Nu avem voie sa facem pasi gresiti in momentul asta pana cand nu aflam ce ne asteapta in viitor. Nu stim ce va raspunde UEFA.
Toti ziceti ca ca nu e nevoie sa mergem de anul asta in europene, dar cine va garanteaza ca o sa mergem la anul cand vor iesi din insolventa si Dinamo si Rapidul, poate si Petrolul? Mai adaugati la astea pe Astra, fcsb si Tg.Mures, plus o eventuala surpriza si o sa vedeti ca Europa e foarte departe. Daca avem sansa anul asta sa mergem, pai sa facem pe dracu-n patru si sa mergem!
Orice punct castigat e aur curat. Daca ne vor interzice Europa, stati linistiti ca o sa vedem si fotbal frumos, si juniori in teren...nu e nimeni nebun sa joace urat si sa distruga un meci fara un scop anume. Parerea mea.
.
.
.
un obiectiv foarte important este sa ei cati mai multi bani din drepturile tv... poate un obiectiv mult mai important decat cupele europene... deci sa fim cat mai sus in clasement asta trebuie sa facem :up: ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2015, 11:59

"Joaca, Mateiu, fotbal!" sau "Alearga, Tarnacop!" nu e acelasi lucru cu "M..e Vatajelu!" si "F.M.M. Brandan, pleaca in M.M. de la echipa!".

Cine a vorbit de bataie?

Sent from LG G2

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 11 Mar 2015, 12:36

Asa sunt eu mai vulcanic si mai impulsiv. Am inteles din discutie ca astfel de comportamente nu sunt tocmai bine vazute si chiar sunt un om de inteles.Pe viitor am sa imi gasesc un loc pe stadioane unde sa nu deranjez. Eu nu pot sa ii aplaud si sa nu le zic nimic doar pt ca au scos un egal mai mult decat chinuit si ca au o atitudine ca cea aratata in ultimele 30 de min cu Viitorul. Nu consider ca trebuie laudati pt asa ceva, iar uneori critica ar putea sa ii trezeasca....iar aplauzele neconditionate nu vad sa aduca ceva bun. Fiecare cu parerea lui.

Cand vorbim de "scuturat un pic" nu cred ca se face referire la praful de la haine:)))))))))))))

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 11 Mar 2015, 13:02

Sergyu_costea scrie:Andrei stii parerea mea si ca cea mai buna ar fi o cale de mijloc. Te-am inteles ca ai fost suparat, singura chestie a fost ca te-ai suparat pe noi ca am inceput sa ii aplaudam :)))) Mi s-a parut exagerat. Eu am apreciat efortul lor, si nu doar din acel meci, efortul general de pana acum ma face sa fiu mandru de ei.
E ok sa fie aplaudati....e deranjant ca nu se poate reprosa nimic......adica stai frate te aplaud si apoi te iau la gard si te intreb ce e cu jocul asta.......de ce te bagi cu curu in poarta? Sa ne spuna si noua cineva "ba asta e tactica" sau nu suntem in stare de mai mult intr-un meci cu viitorul", sa stim la ce sa ne asteptam. Si stii de ce m-am suparat? Pt ca in timpul meciului majoritatea gandesc la fel si critica jocul, apoi hai sa ii aplaudam.....si apoi? Cand le spunem ce gandim? Cand ii si criticam? Dar mai spun odata, nu trebuie ca toata lumea sa fie de acord, eu nu pot sa apreciez efortul de a invinge, pt ca sincer acest efort nu a existat....Am inteles parerile si am explicat de ce am avut aceasta reactie. In rest numai de bine si sa ne vedem dupa meciul de la Ploiesti la o bere.
Last edited by Andrei Olteanu on 11 Mar 2015, 13:06, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 11 Mar 2015, 13:12

Ba, nu vreti voi sa va reglati conturile in privat? Serios acum, eu credeam ca vorbim de principiu, dar vad ca de fapt e un conflict personal pe-aici...

Mai intra naiba si altii pe forumul asta, si asta nu cred ca e de lauda, sa citeasca toata lumea ce probleme avem noi unii cu altii, atunci cand am uitat sa bem bere dinainte si de dupa meci... :)

Eu as zice asa, ca principiu: jucatorii nu trebuie injurati, jigniti cu vorbe grele. Nu uitati, sunt oameni ca si voi! Daca seful vostru la birou nu v-ar scoate din fmm, cand nu faceti ceva ok sau la timp, v-ar conveni? Daca copilul vostru, sotia sau altcineva v-ar injura de mama doar pt ca ati uitat sa platiti o factura la timp, ar fi OK?

Datoria noastra este sa sustinem echipa, ca suporteri, si da, putem reprosa o prestatie slaba, dar nu neaparat prin fmm, si alte asemenea...

Tot astia care au jucat slab dupa min.65 la viitorul, v-au facut mandri avand 13 meciuri fara infrangere, invingand asa, facand egala la dinamue in groapa, dand goluri de posveste gen brandan cu botosaniul parca, etc.

Stati calm, pt ca vor veni si infrangerile, atunci ce faceti, ii omorati cu pietre!?!

PS: FMM Ronaldo, Benzema, si restul, ca ati jucat ca o cisma sambata si aseara. imi bag p....a, plecati de la echipa, ce mi se rupe mie ca mai aveti sanse la campionat , sau ca va calificarati mai departe in CL??

Ei, suna bine, nu?
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2015, 13:20

A scutura putin inseamna a-l bate prieteneste pe umar si a-i spune "Mai taci dracu din gura, ca nici tu nu jucai mai bine!". Asta inseamna sa scuturi pe cineva ca sa-l aduci cu picioarele pe pamant. In schimb, expresia "a ii da omorul" cred ca o intelege toata lumea... Asa ca nu inteleg de unde a intervenit aceasta confuzie! Credeam ca numai femeile extrapoleaza dintr-o propozitie 10.000 de intelesuri, dar se pare ca m-am inselat (nu, nu ii fac "femei" pe cei care au inteles gresit expresia, ci doar e o simpla constatare personala - nu extrapolati!)

Sent from LG G2

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 11 Mar 2015, 13:24

Nu stiu de unde ai scos faza cu berea, de unde ca sunt conturi personale (eu am vorbit strict de ceea ce se intampla in teren si in tribuna), am explicat de vreo 3 ori cum e cu infrangerile, victoriile si atitudinea, in opinia mea - citeste atent). In rest, un meci bun facut de ai nostri, un rezultat echitabil. O zi buna in continuare.

JustME

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Mar 2015, 13:25

Andrei are dreptate asa cum si Sergiu are dreptate. eu zic ca am ajuns in punctul in care suntem acum tocmai datorita lipsei de reactie a suporterilor la nivel general. cand peluza protesta la adresa booveanului si a acolitilor sai in loc de sustinere aveam parte de huiduieli pt ca tribunele o ardeau zana "sa nu injuram, sa nu deranjam, sa nu protestam, sa iubim, sa sustinem". sunt anumite momente in care din pacate tre' sa mai si injuri, tre' sa mai si deranjezi.

nu inteleg de unde pudibonderia asta la adresa injuraturilor cand ele fac parte din viata de zi cu zi a tuturor. ce sunt de fapt injuraturile daca nu niste vorbe? hai frate ca suntem toti (jucatori, antrenori, suporteri, conducatori) oameni in toata firea.. nu cred ca se mai roseste nimeni cand aude cuvinte gen p..a.

hai sa nu repetam greselile trecutului si sa o ardem pasivi si iubitori indiferent de orice asa cum nu trebuie nici sa injuram la prima gresala. netoiu si-a luat talpasita de la Craiova dupa ce tot stadionul i-a dat la m..e, nu l-am gonit de aici cu flori si intentii bune.

stadionul nu e teatru si din punctul meu de vedere sper sa nu ajunga niciodata teatru. in momentul in care pe stadion o sa fie atmosfera de teatru pe mine o sa ma gasiti.. la teatru, macar acolo nu te ploua si nu te bate vantul.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 11 Mar 2015, 13:32

Andrei, nu intelege gresit! :)
Era un fel de a spune, inclusiv gluma!

Cum spune si Just, amandoi aveti dreptate , fiecare in felul sau.

Parea doar la un moment dat o suparare mare din partea ta.

By the way, felicitari pentru deplasare, baieti! Sunteti de apreciat, faceti un lucru pe care eu de exmplu nu reusesc sa-l fac, desi imi doresc foarte mult! Erau vremuri frumoase odata, din pacate nu le mai pot repeta....
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Mar 2015, 13:38

eu nu zic ca trecutul odios (netoiu, dinel, ajica) o sa se repete ci doar ca trebuie sa nu dormim pe noi, sa nu repetam greselile trecutului, sa invatam ceva din ele. treaba noastra e sa iubim echipa nu jucatorii, antrenorii sau conducatorii. interesul echipei e mai presus de toti, inclusiv de noi suporterii. napoletanii au un motto foarte smecher din punctul meu de vedere: "solo la maglia!".

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 11 Mar 2015, 13:41

Se intinde prea mult discutia. O sa mai fie momente cand in peluza o sa fie pareri contrare despre cum trebuie reactionat. Nu trebuie sa ne cramponam de asta si sa evidentiem 1% care ne face diferiti, ci cei 99% care ne fac la fel.

Închis