[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Medias ?

Poll ended at 14 Mar 2015, 17:13

Victorie
23
92%
Egal
1
4%
Infrangere
1
4%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de mihu » 15 Mar 2015, 09:45

declaratia de ioeri a lui tarnacop m-a convins ca cel mai bun lucru care ni se poate intampla este sa pierdem cat mai repede posibil :

"Am pierdut două puncte mari, deşi am dominat şi am avut mai multe ocazii. E bine că nu am pierdut, ne-am propus să încheiem aşa sezonul, fără înfrîngere" (Ionuţ Tîrnăcop)
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Dany » 15 Mar 2015, 11:11

nu dorim schimbarea antrenorilor, ci schimbarea tacticii de joc, sa jucam fotbal, nu sa stam si sa incercam sa nu pierdem niciun meci!
Trebuie sa jucam fotbal chiar daca vom mai pierede si meciuri, sa incercam sa ne schimbam atitudinea fata de jocul de fotbal!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 15 Mar 2015, 12:10

Terminati fratilor cu infrangerea... Parca am luat-o razna cu totii. E f important sa scoti ceva din fiecare meci si cu atat mai important este sa aduci puncte chiar daca jucam slab. Prea vedem doar partea goala a paharului... Zici ca am luat 3 campionate la rand iar acum suntem pe 6. Hai sa ne bucuram de fotbal si sa avem rabdare pt ca echipa e pe drumul cel bun. Iar pretentiile sa le pastram pentru anii urmatori.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 15 Mar 2015, 12:35

Aia e, Liviule, ca nu prea putem sa ne bucuram de fotbal... Cand joci o singura repriza fotbal, iar in cealalta esti inexistent, nu prea poti sa te bucuri de fotbal. Unii dintre jucatori uita ca aici este Universitatea Craiova. Altii uita ca meciul are 2 reprize. Sper ca Sorin sa-i trezeasca pana marti, altfel ne trezesc ploiestenii la realitate.

Sent from LG G2

LiviuB

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 15 Mar 2015, 12:56

Aici trebuie sa fiu de acord cu Seke. Greseala s-a facut in iarna cand se puteau aduce jucatori precul Grozav, Pintilii sau altii... Din pacate, pe banca nu se afla un jucator care sa iti intoarca jocul. Dar acum asta e. Eu am fost suparat ieri, poate mai mult, de numarul mic de suporteri...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 15 Mar 2015, 13:00

Livius scrie:Terminati fratilor cu infrangerea... Parca am luat-o razna cu totii. E f important sa scoti ceva din fiecare meci si cu atat mai important este sa aduci puncte chiar daca jucam slab. Prea vedem doar partea goala a paharului... Zici ca am luat 3 campionate la rand iar acum suntem pe 6. Hai sa ne bucuram de fotbal si sa avem rabdare pt ca echipa e pe drumul cel bun. Iar pretentiile sa le pastram pentru anii urmatori.
Da, pe ce dracu de drum bun suntem ma cand noi nu transferam jucatori? Ce pretentii sa ai pentru sezonul viitor cand tu refuzi sa te folosesti de o perioada de transferuri care inseamna inclusiv 6 luni de acomodare a jucatorilor, pai transferam la vara 6 jucatori care sa se integreze in 2 saptamani?

Aia de la Mures unde erau? Au luat 3 campionate la rand? Ghici ce, aia se bucura si de fotbal, dar sunt si pe locul 2. Decat doua egaluri mai bine o infrangere si o victorie ! cu 34 de egaluri retrogradezi.
Recordul asta e un mare rahat, oricum nu inseamna nimic daca termini pe 6 sezonul, poti sa ai 20 de meciuri fara infrangere ca in istorie nu ramai cu nimic, doar cu egaluri impotriva unor echipe mediocre ca Medias si Viitorul. A ramane in istorie e sa termini pe podium la primul an dupa revenirea in liga1. Istorie e ce am vazut eu la meciul de ieri cand un om isi stergea lacrimile in momentul in care la boxe erau fragmente cu Domozina de la meciul cu Kaiserslautern. Peste 20 de ani n-o sa planga nimeni ca te-a dominat marea echipa Concordia Chiajna si ai scos un egal chinuit dupa un penalty pe final.

La noi echipa se stie sau se stia (poate se schimba ceva) cu 7 zile inainte, nu ca titularii sunt mari scule ci ca n-ai alti jucatori pe care sa-i bagi.

Cea mai mare problema e ca oamenii nu mai vin la stadion, nu putem umple un stadion de 5000 ce locuri :o: si nu pt ca nu avem rezultate ci pentru ca nu jucam fotbal.

Daca Brandan o sa revina la o forma sportiva cat de cat buna, o sa jucam un alt fotbal, momentan fara el nu prea existam.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 15 Mar 2015, 13:44

deja ma faci sa regret ca ti-am dat dreptate intr-o privinta :).
1 - daca tu nu vezi progresul facut de echipa asta inseamna ca ai o mare problema
2 - si eu as fi vrut sa mai fie adusi jucatori dar noua ne e usor sa vorbim, mai greu e pt aia care trebuie sa scoata banii din buzunar, asa ca mai subtire, pt ca oamenii tot au investit
3 - mai slabeste-ma cu Tg Mures. hai sa mai vorbim peste 2 ani. la noi s-au facut f multe investitii in centrul de copii. aia si-au adus toti dinozaurii expermentati. La noi lucrurile se fac durabil si asta ma bucura mai tare. cu ce te incazeste ma ca anul asta sa iesim pe 2 iar la anul sa intram in insolventa cu nu mai ai bani sa platesti dinozaurii?
4 - sa nu pierzi de 15 meciuri chiar e un lucru formidabil. e important sa aduci orice punct, poate conta la final. si conteaza f mult la maturizarea echipei
5 - vezi ca sunt mai multi jucatori care sunt iesiti din forma, inclusiv Vatajelu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 15 Mar 2015, 14:04

Lasa ma ca nu-mi garanteaza nimeni ca peste 2 ani nu o sa intram in insolventa daca am investit in centrul ala. Imi aduc aminte ca fix aceleasi discutii le auzeam de la amici in sezonul ala cu Mititelu cand am tras pentru europa. Cica lasa ma ca ne batem la campionat anul viitoru, ca poate nu e bine europa ca nu avem echipa inca si anul viitor o sa facem, bla bla bla.
Iti zic eu, echipele incep sa-si revine, insolventa le-a taiat datorii de zeci de milioane, Dinamo arata binisor, Rapid nu sta foarte rau, sunt sanse mici sa mai prinzi culoarul asta anul viitor.
Poate vezi tu progresul facut din Noiembrie 2014 pana in Martie 2015 ca eu nu prea il vad. Doar am renuntat la jucatori si n-am adus nimic, iar ca organizare sa stam mai bine, daca stateam perfect nu luam ultimele 2 goluri

Stai linstit ca eu nu sunt adeptul transfeurilor pe milioane si a salariilor mari, dar daca tot schimbi obiectivul faci un minim de efort. Nu zic sa-l aduci pe Texeira, Tade, Alcenat sau Tamas, dar sa aduci un jucator ca Vasilache sau Cristescu cred ca trebuie sa o faci.
E formidabil sa nu pierzi de 15 meciuri, dar la fel de formidabil e sa te duci la Chiajna ca sa te aperi sau acasa cu Medias sa tragi de timp in minutul 50. Fara sa risti nu poti castiga si decat sa prelungeti o serie de meciuri ca sa scoti 2 puncte din doua meciuri, mai bine risti si pierzi unul, dar il castigi pe celalalt, iar la final ai un punct in plus.
Riscam sa pierdem un tren, repet, nu cred ca o sa ne mai intalnim cu o situatie asa favorabila si acum trebuie sa profitam.
Diferenta intre locul 6 si locul 3-4 e de 600k-1 milion de euro

Si cel mai important pierdem din fani !! si culmea ca nu rezultatele ii gonesc (doar seria continua) ci jocul prestat. Ieri multi se bucurau daca ne mai dadea Medias un gol ca sa se termine prostia aia de record si sa jucam si noi fotbal.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de gsm » 15 Mar 2015, 15:29

dan udrea de la dolce sport a spus mai devreme ca univ craiova sigur nu a primit drept de participare in cupele europene, numai ca conducerea prelungeste pronuntarea cestei decizii.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de george_7002 » 15 Mar 2015, 15:36

muttley scrie:Lasa ma ca nu-mi garanteaza nimeni ca peste 2 ani nu o sa intram in insolventa daca am investit in centrul ala. Imi aduc aminte ca fix aceleasi discutii le auzeam de la amici in sezonul ala cu Mititelu cand am tras pentru europa. Cica lasa ma ca ne batem la campionat anul viitoru, ca poate nu e bine europa ca nu avem echipa inca si anul viitor o sa facem, bla bla bla.
Iti zic eu, echipele incep sa-si revine, insolventa le-a taiat datorii de zeci de milioane, Dinamo arata binisor, Rapid nu sta foarte rau, sunt sanse mici sa mai prinzi culoarul asta anul viitor.
Poate vezi tu progresul facut din Noiembrie 2014 pana in Martie 2015 ca eu nu prea il vad. Doar am renuntat la jucatori si n-am adus nimic, iar ca organizare sa stam mai bine, daca stateam perfect nu luam ultimele 2 goluri

Stai linstit ca eu nu sunt adeptul transfeurilor pe milioane si a salariilor mari, dar daca tot schimbi obiectivul faci un minim de efort. Nu zic sa-l aduci pe Texeira, Tade, Alcenat sau Tamas, dar sa aduci un jucator ca Vasilache sau Cristescu cred ca trebuie sa o faci.
E formidabil sa nu pierzi de 15 meciuri, dar la fel de formidabil e sa te duci la Chiajna ca sa te aperi sau acasa cu Medias sa tragi de timp in minutul 50. Fara sa risti nu poti castiga si decat sa prelungeti o serie de meciuri ca sa scoti 2 puncte din doua meciuri, mai bine risti si pierzi unul, dar il castigi pe celalalt, iar la final ai un punct in plus.
Riscam sa pierdem un tren, repet, nu cred ca o sa ne mai intalnim cu o situatie asa favorabila si acum trebuie sa profitam.
Diferenta intre locul 6 si locul 3-4 e de 600k-1 milion de euro

Si cel mai important pierdem din fani !! si culmea ca nu rezultatele ii gonesc (doar seria continua) ci jocul prestat. Ieri multi se bucurau daca ne mai dadea Medias un gol ca sa se termine prostia aia de record si sa jucam si noi fotbal.
.
.
.
inca nu mi dau seama daca o faci intentionat sau exact ca unii ce au fost ieri la meci nu si mai aduc aminte ca in Craiova nu a fost o perioada destul de mare fotbal si confunda Craiova cu Barcelona... mie imi pare bine ca s-a terminat egal... am mai scapat de niste balast din tribuna... oare o sa ramanem doar cateva sute? :?:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 15 Mar 2015, 15:44

vezi ma ca fara balastul ala din tribune de care zici tu, echipa asta nu prea exista. Acelasi lucru l-a crezut si Mititelu si uite unde a ajuns. Terminati cu prostiile si luatul de suporteri ca nu accepta fotbalul asta de 2 lei prestat de echipa. N-a zis nimeni sa joci ca Barcelona, dar sa-ti doresti sa joci fotbal cu Viitorul si Medias, este ceva absolut normal.
Din contra, trebuie sa apreciata atitudinea lor, era mai grav daca veneau doar pentru rezultat la stadion, se pare ca acum o mare parte vrea sa vada si fotbal, nu doar rezultate. E drept ca ultimele 2 rezultate au fost penibile la fel ca si jocul.

@GSM

da lucru asta e de asteptat, eu nu stiu de ce lumea chiar spera ca UEFA o sa ne lase pe noi sa jucam din moment ce nu indeplinim conditiile de participare. Pe mine nu ma intereseaza daca joc in UEFA, prefer sa termin sezonul pe 2-3 si sa nu joc in UEFA decat sa termin pe 6-7 si sa particip ca sunt aia in insolventa, sa incep sezonul in iulie si sa ma bata Trencin sau Ekranas
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 15 Mar 2015, 15:49

muttley scrie: Si cel mai important pierdem din fani !! si culmea ca nu rezultatele ii gonesc (doar seria continua) ci jocul prestat.
din partea mea duca-se invartindu-se, daca te duci la stadion pt jocul echipei nu poti sa te numesti nici macar fan. deci nicio pierdere. mai bine cu stadionul gol decat cu d-astia (nici nu stiu cum sa ii numesc) care vin la stadion sa toace 3 kile de seminte si sa admire boem fotbalul frumos.
gsm scrie:dan udrea de la dolce sport a spus mai devreme ca univ craiova sigur nu a primit drept de participare in cupele europene, numai ca conducerea prelungeste pronuntarea cestei decizii.
si de unde stie asta? a citit in cafea, a dat in ghioc, i s-a aratat pe cer vreun semn? sau poate pe langa club i-au trimis si lui in privat o informare "ba vezi ca nu le-am dat alora drept de participare".

personal sunt multumit de cum am jucat. fata de meciul cu Viitorul unde aproape ca n-am contat in atac (dupa 1-1-) acum la 1-0 chiar daca ne-am retras am avut niste ocazii monumentale. jocul asta la cutie si pe contre chiar a mers intr-o oarecare masura. in plus la 1-1 ne-am dus peste ei de nu mai stiau saracii cum sa bubuie mingea.

ok, de data asta nu ne-a iesit tactica asta dar nu pentru ca n-am jucat nimic ci pentru ca am ratat mult. am avut o carca de ocazii sa inchidem jocul dar le-am ratat de multe ori copilareste. fix la fel am jucat cu Pandurii si ne-a iesit, de data asta nu ne-a mai iesit. chiar nu inteleg de ce se face caz de data asta pt ca bai nene ocazii am avut cacalau. atata timp cat punem probleme ma doare in cot de tactica folosita si de aspectul jocului.

in plus obiectivul a fost indeplinit deci mai vedem la anul ce si cum. momentan zic ms ca intr-un an in care pica 6 echipe noi suntem departe de zona aia si nu mai stam cu apa la gura.

cand e de criticat e de criticat, la meciul asta nu mi se pare ca am jucat prost sau fricos ca la meciul cu Viitorul de ex.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de SLH » 15 Mar 2015, 16:13

Sa nu uitam ca nici tg mures nu are voi in europa conform articolului respectiv, ei schimband numele/societatea in 2013. Nu am vazut in niciun ziar sa se vorbeasca despre asta.

JustME

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 15 Mar 2015, 16:17

ei au voie vere ca au cel mai bun mijloc din liga 1. pai se compara Brandan, Mateiu sau Madson cu super-valorile Muresan si circarul ala .. imi scapa numele. noi suntem aia care nu avem voie, n-avem echipa, ne facem de ras. Doamne fereste sa dam peste Pobeda Prilep prin preliminarii...

iuli

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de iuli » 15 Mar 2015, 16:48

terenul ne dezavantajeaza in primul rand pe noi,nu mai putem iesi cu jocul ala de pase din aparare de-l foloseam din tur.jocul sufera mult din cauza asta,de-asta Brandan nu mai e in forma sau Mateiu pleaca fara minge la picior sau cu privirea in jos pt ca nu stie unde e mingea.parerea mea e ca trebuia sa ramanem pe Oblemenco pana in ultima clipa si Extensivul pus bine la punct.

Închis