[Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 17 Mar 2015, 20:19

victorie
10
36%
egal
9
32%
infrangere
9
32%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

[Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Mar 2015, 20:19

Imagine VS Imagine
Marti, 17 Martie 2015, ora 19:30, Stadionul "Ilie Oana"
Digisport, LookTV, DolceSport
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Mar 2015, 20:24

Poate multi aveti senzatia ca aceasta este o infrangere sigura, si eu sunt de parere ca avem sanse destul de mari sa pierdem, dar daca castigam n-o sa fiu deloc surprins. Am o senzatie mai buna in privinta acestui meci decat am avut la celelalte. Eram aproape sigur ca nu batem la Chiajna si nici acasa pe Medias, dar acum cred ca am putea sa dam lovitura.
Un lucru e cert, sansele noastre sunt in deplasare cand practicam doar contaatacul, cand trebuie sa atacam pozitional suntem subtiri, iar mizeria aia de gazon de pe Extensiv nici nu ne ajuta prea mult. Sper sa se faca ceva cu el pentru ca este de ras.

PS: Am votat Victorie, din pacate in acest retur n-am intalnit si noi o echipa care sa vina dupa o victorie si sa joace impotriva noastra. Toate vin dupa o serie de x meciuri fara victorie si sunt cu cutitul la OS, o victorie a Petrolului in Giulesti ne ajuta cum si o Victorie a mediasului cu rapid ne ajuta....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 14 Mar 2015, 22:23

Scor corect 2-0 Craiova.
Dubla Bawab.

Hai ma ce va sperie Petrolul, sunt mai buni ca noi dar defensiva le ei hazardata rau.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 14 Mar 2015, 22:49

Ne dau aia cel putin 2 bucati, daca jucam cum am jucat in acest retur! Daca nu aducem nimic nou in jocul nostru, vom pierde acest meci. Totusi, am impresia ca in acest meci vom vedea cateva feţe noi in tricoul echipei noastre...

Sent from LG G2

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 15 Mar 2015, 11:19

Sa l vedem pe dumitras ...

LiviuB

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Mar 2015, 13:45

mai mult imi e frica de Astra decat de Petrolul. in tur aveau o trupa f buna dar au pierdut destul de multi jucatori.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 15 Mar 2015, 16:04

Daca jucam cu Herghelegiu macar o epriza, eu spun ca el va marca. Si cred ca Izvoranu la cornere/lovituri libere va fi un alt marcator!

Forza Stiinta!

PS: Nu pierdem! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Mar 2015, 16:05

astia nu-s cumva baietii aia care si-au luat-o de la Iasi? sau stai poate e si Iasul vreo super-echipa care are un mijloc mirobolant - am vazut ca asta e trendul "doomne ce mijloc au x, y si z sunt cei mai buni mijlocasi din liga 1" - si a facut niste transferuri rasunatoare nu ca noi. daca te uiti peste echipa iesenilor numai valori pe acolo gen Plamada, Tiganasu, Enescu, Mitici, Badic, Ciucur golgheterul minune si evident Onduku. au o echipa fabuloasa iesenii bai nene nu ca noi :( eh, poate ciupim un punct!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 15 Mar 2015, 16:31

sorialis scrie:Daca jucam cu Herghelegiu macar o epriza, eu spun ca el va marca. Si cred ca Izvoranu la cornere/lovituri libere va fi un alt marcator!

Forza Stiinta!

PS: Nu pierdem! :)
si eu sunt de aceeasi parere ca izvoranu daca nu este introdus din primul minut sa fie introdus in ultimile 25-20 min ale partidei ca este foarte bun la loviturile libere si de colt in careul advers.

iuli

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 15 Mar 2015, 16:50

eu cred ca pierdem,ar fi bine pt toata lumea.as vrea sa pierdem urmatoarele 2 meciuri ca sa scapam de complexul asta.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 15 Mar 2015, 17:00

Ar fi bine sa nu pierdem, sa mai recuperam din punctele pierdute acasa. Mai sunt 13 meciuri si avem doar 14 puncte peste locul 12.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 15 Mar 2015, 17:02

ploiesti -0
astra 1
galati 3

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 15 Mar 2015, 17:07

JustME scrie:astia nu-s cumva baietii aia care si-au luat-o de la Iasi? sau stai poate e si Iasul vreo super-echipa care are un mijloc mirobolant - am vazut ca asta e trendul "doomne ce mijloc au x, y si z sunt cei mai buni mijlocasi din liga 1" - si a facut niste transferuri rasunatoare nu ca noi. daca te uiti peste echipa iesenilor numai valori pe acolo gen Plamada, Tiganasu, Enescu, Mitici, Badic, Ciucur golgheterul minune si evident Onduku. au o echipa fabuloasa iesenii bai nene nu ca noi :( eh, poate ciupim un punct!
Pai si care e diferenta intre aia si Baluta, Briceag, Tarnacop? sau ti se pare ca astia ai nostri sunt jucatori :laughing: Sa fim seriosi, mai bine lasam mistourile la adresa Iasului ca aia chiar joaca fotbal si tocmai au 1-0 cu Astra deci 12 / 12 pana acum, sa speram totusi ca o sa egaleze astra ca sa nu pierd la pariuri.

Nici un stiuc ati ani are Voicu ala, dar chiar joaca fotbal in acest inceput de retur, e intr-o forma extraordinara.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Mar 2015, 17:15

@muttley

aia de la Iasi s-ar pupa in c*r sa aiba jucatori de la noi. sa iti aduc aminte ce a declarat Prunea dupa meciul din tur? lasa-ma draq ca daca il transferam pe Voicu ala sau Badic sau Ciucur te taiai cu lama pe fata ca transferam rezerve/anonimi. nu erau mistoruri la adresa Iasului erau mistouri la adresa ta pt ca tu esti ala care urla de dimineata pana seara ca avem echipa slaba si ca am facut transferuri de rahat si vezi domne d-aia jucam prost. pai uite-i p-astia de la Iasi cum joca cu o echipa de anonimi si jucatori multi dintre ei adusi de prin divizia B gen Ciuca. daca ma uit pe echipa iesenilor singurii jucatori mai cunoscuti sunt Ciuca si Grahovac.

deci poate ar trebui sa lasi vocea mai jos cand vorbesti de jucatorii nostri pt ca uite iesenii se descurca foarte bine cu o echipa mult mai slaba dpdv al numelor care intra in teren. daca il luam noi in iarna pe Ciucur ala imprumut de la Pandutii se lasa cu sinucideri in masa ca transferam rezerve de la o echipa care se bate la retrogradare. dar pentru ca e la Iasi e un jucator deosebit :smoke:

sorin107

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 15 Mar 2015, 17:20

cum drq ba sa va doriti sa pierdem??? cine garanteaza ca daca pierdem jucam mai bine?

Închis