[Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 17 Mar 2015, 20:19

victorie
10
36%
egal
9
32%
infrangere
9
32%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 17 Mar 2015, 22:16

Si Texeira jucat in banda e ca Rocha jucat mijlocas la inchidere
Oricum, e un jucator care nu mai poate. Norocul nostru e ca Rednic nu se astepta sa-i tinem asa departe de poarta, altfel trata in alt mod acest meci.
Oricum, un meci excelent facut de ai nostrii! Asta asteptam sa vad in acest retur. Si cand Brandan e in forma, suntem extrem de periculosi. Sper sa-i prelungeasca astia contractul, cel putin 2 ani de acum incolo il vad indispensabil in primul 11.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 17 Mar 2015, 22:16

sorialis scrie:
muttley scrie:Bine ca mi-ai zis ca au in deplasare, credeam ca e pe Ghencea !!!
Esti becalin, zau, dar rau!
vroiam sa ii raspund ceva, dar mai bine ma abtin...e asa bine cu el la ignore...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mar 2015, 22:18

FCSB are program greu si nu stiu de ce cred ca pierd maine... Nu au echipa man, nu au echipa... Au expirati ca la Tg. Mures si de asta spun ca avem 20% sanse la titlu...

Doamne cata ura a intrat in mine cu ploiestenii astia... Nu-i mai suport, prea scarbosi, prea!
Aka giallorosso!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mar 2015, 22:19

http://www.transfermarkt.co.uk/cs-u-cra ... on_id/2014 De ce apare Dragicevic inca la noi?
Aka giallorosso!

Thunder

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Mar 2015, 22:29

Pentru aia care-l vreti pe Kay in locu` lu` Izvoranu pentru ca ar fi mai rapid, amintiti-va meciurile in care Kay juca fundas central :-) E cu 2 viteze sub Izvoranu, care Izvoranu tocmai din cauza lui a fost readus la echipa...

Acka face penalty, bine ca nu l-a dat Balaj, dar sa nu uitam ca l-a impins pe... Geraldo care nu trebuia sa mai fie p-acolo ca deh, rosu :)- Probabil d-aia nici n-a primit penalty`u!

Ma bucur ca inca nu ne-a scos matematica din lupta pentru locul 2, sper s-o tinem asa si la meciul cu astra desi acolo cred ca va fi mult mai greu decat a fost azi la plohesti. Facuram un meci bun, probabil primul meci bun din retur si eu cred ca abia de acum inainte o sa-si dea echipa drumul la joc. Exceptand meciul cu astra, daca mergem ca-n tur cu 3-4 victorii din 5 meciuri, ne batem pe bune la titlu usteag usteag

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 17 Mar 2015, 22:30

Cred ca meciul asta l-am castigat la pauza....nu stiu ce s-a intamplat acolo!
In prima repriza am dat gol si iar ne-am aparat pe doua linii fara a vrea sa mai atacam, tineam de rezultat.
Totusi incepand din min.46 am jucat altceva, am creat ceva fotbal, vreo 5 ocazii la poarta Petrolului, am avut si greseli, dar parca s-a vazut ca vrem sa jucam.Intr-adevar mai si gresim, dar daca alergam si jucam fotbal nu se poate sa nu iasa ceva frumos aici!
Felicitari tuturor!
Un rezultat mare!
Bafta multa la meciurile urmatoare!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Mar 2015, 22:40

Thundere, sa te auda Dumnezeu!

PS : Vii la debarcader sambata, sau ma mai rog mult de tine?!?!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Thunder

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Mar 2015, 22:42

Incerc sa... depinde si de programu` de munca la mine, una e sa vin pe Oblemenco la 2 pasi distanta si alta e sa fac o ora pe drum dus intors

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Mesaj de THE LION » 17 Mar 2015, 22:45

Frumos meci, am simtit de ieri ca vom castiga.
Nu va fie frica, Stiinta se ridica!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mar 2015, 22:50

Thunder scrie:Incerc sa... depinde si de programu` de munca la mine, una e sa vin pe Oblemenco la 2 pasi distanta si alta e sa fac o ora pe drum dus intors
Iei bicicleta.

ucv ucv ucv :-D :-D :-D
Aka giallorosso!

Thunder

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Mar 2015, 22:52

Ba te ard :cool:

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mar 2015, 22:57

Imagine
Primul om care l-a vazut vreodata pe muttley. THUNDER The Thunder ucv
PS: amandoi mergeau spre stadion, dar nu spre acelasi. muttley spre ghencea, thunder spre extensiv sa roage spectatorii sa vina la el la bodega ca si-a luat o plasma mai mare si incap lejer 20.000 - 30.000 pe hectarele lui de hypermarket.
Aka giallorosso!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 17 Mar 2015, 23:10

Stadion superb (WIFI la tribuna 1), acustica perfecta, atmosfera de mare meci, meci si rezultate perfecte. Cum m-au vazut baietii au sarit la mine cu 2 ucv , 1 esarfa, programe de meci. o:

@blue_titan, imi pare rau ca nu ne-am cunoscut.

LiviuB

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Mar 2015, 23:18

mare j.igodie balaj, ca de obicei. asta mereu ne-a facut. Faulturi dure facute de ploiesteni iar asta nu a dat galben. la penalty a fost eliminare, ce vrei mai mult - jucator scapat perpendicular cu portarul si ala baga alunecare sa-l faulteze. Ipsa ala putea sa ia al doilea cartonas la intarea la Rocha. Nu numai atat, la faza penalty-ului lor nu l-a lasat pe Rocha sa intre, am jucat in 10.
la golul lor a fost o greseala a lui Madson (care pierde foarte usor duelul aerian), Izvoranu si Acka care raman spectatori.
Bravo pt Pufi si pt Brandan

Thunder

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Mar 2015, 23:29

Daca la meciu` cu astra o sa vedeti ca aterizeaza unu` in teren cum a aterizat meteoritu` ala de acu 65 de bulioane de ani care a mucificat dinozaurii, sa stiti ca e gialoroso, dupa intalnirea cu mine

Închis