[Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeţi că va fi rezultatul meciului cu Astra ?

Poll ended at 21 Mar 2015, 18:17

Victorie
12
52%
Egal
10
43%
Înfrângere
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de Copacul » 20 Mar 2015, 16:50

JustME scrie:Emil Sandoi in conferinta de presa:

"Avem doi jucători suspendaţi pentru acest meci, Tîrnăcop şi Nuno Rocha, dar sunt convins că jucătorii care-i vor înlocui o vor face cu succes."

sursa: csuc.ro
http://www.csuc.ro/ro/Sandoi-Vrem-sa-ca ... suporteri/
Pai de ce sa fie Tarnacop suspendat daca nu a primit galben?
C O P A C U LImagine

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 20 Mar 2015, 17:09

Copacul scrie:
Pai de ce sa fie Tarnacop suspendat daca nu a primit galben?
A primit în ultimele minute.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de asterix » 20 Mar 2015, 17:14

ozzy scrie:
Copacul scrie:
Pai de ce sa fie Tarnacop suspendat daca nu a primit galben?
A primit în ultimele minute.
Se pare ca nu l-a vazut nimeni. :)
Pe LPF arata ca are 4 galbene:
http://www.lpf.ro/jucator/ionut-tarnacop

JustME

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de JustME » 20 Mar 2015, 17:17

pai din cate stiu la 4 galbene se sta. daca are 4 galbene - si nu imi aduc aminte sa fii stat pana acum pt cumul de cartonase - inseamna ca a luat si tre' sa stea o etapa.

L.E. se pare ca a luat:
min.90+4 - Tarnacop primeste cartonasul galben, dupa un duel cu Vasilache.
sursa:
http://sptfm.ro/2015/03/17/live-petrolu ... tu-sandoi/

LiviuB

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 20 Mar 2015, 17:42

lasa ca nu strica sa mai vedem si alta varianta. Sper sa nu fie Briceag solutia... as prefera o varianta mai ofensiva.

sorin107

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2015, 17:43

o sa joace mateiu in dreapta si baluta in stanga, probabil. cu prima varianta de rezerva briceag.

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 20 Mar 2015, 17:54

Sergyu_costea scrie:Erati fermecati de cum se canta imnul :)) Sincer nici eu nu imi aduc aminte. Posibil sa fi fost la faza aia in care a luat si Vasilache galben, Tarnacop sa fi luat pentru fault, iar astalalt pentru gestul ala nesportiv.
La aia, da, Târnăcop a pierdut mingea și l-a oprit din spate pe Vasilache care plecase pe contraatac.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de dxtr009 » 20 Mar 2015, 18:21

cica n ar juca Fatai
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 20 Mar 2015, 19:21

Balgradean
Achim Acka Izvoranu/Kay Vatajelu
Mateiu Madson Brandan
Herghelegiu Bawab Briceag
Asa presimt ca vor incepe. Nu cred ca risca cu Kay sau Dumitras din moment ce nu prea au jucat/nu au jucat deloc... Cred mai degraba ca Herghe va fi titular sigur in locul lui Rocha, iar Briceag in locul lui Tarnacop.

Nu cred in varianta Dumitras pentru ca el e mai ofensiv, iar pe un teren ca asta e greu pe combinatii si contraatacuri la firul ierbii, si un motiv si mai bun pentru a nu incepe cu Dumitras e ca Astra are jucatori foarte tehnici, iar dpdv tactic si al experientei Achim e lider.
Baluta e un jucator foarte limitat, fost coleg cu mine la Gica Popescu. Va pot spune ca, in afara vitezei si ca stie sa tina de minge nu are tehnica deloc... Daca ii pui poarta mica la 20m de el si il pui sa dea cu latul rateaza peste jumatate din lovituri, dar eu zic ca poate progresa si am asteptari mari de la el.

Izvoranu si-a aratat lacunele, dar nu stiu cum sta Kay dpdv tactic si fizic pentru a incepe cu el, mai ales ca un jucator greoi intr-un duel cu Budescu sau Enache ar cadea in fund la tehnica alora destul de bunicica.

Pe de alta parte, Kay a facut un meci remarcabil cu Tg. Mures, tin minte un duel al sau cu NDoye cand albiciosul alora pur si simplu era speriat de forta lui Kay si nu a mai intrat in duel cu al nostru care era langa minge.

Herghelegiu demonstreaza multe, insa din pacate nu si in oficiale. Totusi cred ca e mai copt ca Ivan, iar el va incepe titular. Daca nu se va misca bine, sunt de parere ca Ivan va fi introdus pe parcursul reprizei secunde.

Mie unul mi-a placut Briceag cu FCSB si cred ca reprezinta o solutie buna de tot pentru sezonul viitor. Duelul cu Rapa cand l-a lasat dupa mure si cateva alunecari incercand sa scoata mingile ce se duceau afara m-au impresionat, dar mai are nevoie de timp. Totusi cred ca el va incepe titular.

De cealalta parte, veriga slaba a lor e cu siguranta Gaman. Bawab e genul mingicar care sa il invarta pe Valerica sa nu mai stie de el si merg pe un gol al iordanianului (daca joaca in centru, SPER)

Astra e o echipa care joaca mult pe jos si se bazeaza pe ai ei magicieni si va garantez ca nu le va iesi nimic. Si in tur, i-am dominat, dar dpdv defensiv am fost praf.

Pe un gazon ca Extensiv nu le va iesi nicio combinatie si nu le va merge cu floricelele. Pe contraatac nu ne vor prinde, iar la duelurile aeriene nu ii cunosc, dar banuiesc ca nu vor reusi sa dea gol tocmai dintr-o centrare de langa Acka... Daca era si Frasinescu chiar n-aveau sanse la duelurile aeriene.

Merg pe victoria noastra, 1/2-0, gol in mod cert Bawab daca joaca centru.
Analiza mai lunga ca asta nu am facut niciodata.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Mesaj de romaad » 20 Mar 2015, 20:05

Pai unde in alta parte ar juca Bawab daca nu in centru? Si pana acum numai acolo a jucat

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Mar 2015, 20:27

I-am dominat in tur? La ce? La numarul de suporteri? Ca la fotbal sigur nu! Copile, lasa-l dracu de FM, aici esti in viata reala...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

program

Mesaj de DoRyN » 20 Mar 2015, 20:32

Sper ca nu ati uitat de programul de meci ! Ar fi pacat sa intrerupem traditia chiar la meciul cu Astra.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 20 Mar 2015, 20:53

DeuxEx scrie:I-am dominat in tur? La ce? La numarul de suporteri? Ca la fotbal sigur nu! Copile, lasa-l dracu de FM, aici esti in viata reala...
Ce FM ma ca in toata viata mea n-am petrecut mai mult de 10 ore in FM.
Nu i-ai dominat? Ma refer pana sa primim golurile prostesti...
Si cu FM si cu FM pe care nu-l stiu eu tot am prezis finalistele Ligii si castigatoarea La Liga anul trecut, si sa nu-mi spui ca am prezis-o pe Atletico din FM.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 20 Mar 2015, 21:41

Prietene, a domina inseamna a avea o posesie de peste 60%. Ceea ce nu a fost cazul la acel meci. Din contra, cred ca aia ne-au dominat copios si ne-au dat cu terenu-n cap!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 20 Mar 2015, 21:57

prezicatorul i se mai zice.

in alta ordine de idei si on-topic, Hategan se pare ca o sa ne arbitreze maine. Nu cumva asta a fost la meciul cu Pandurii? Si toata presiunea asta ca noi suntem ajutati de arbitri si bla bla bla, sa nu-l faca pe jegosul asta sa arbitreze pro-astra doar ca sa arate ca nu are vreo legatura cu Universitatea Craiova....
Nu inteleg delegarea asta, de ce sa vina asta care ne-a arbitrat la inceput si a avut probleme in meciul ala?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis