[Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeţi că va fi rezultatul meciului cu Astra ?

Poll ended at 21 Mar 2015, 18:17

Victorie
12
52%
Egal
10
43%
Înfrângere
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 21 Mar 2015, 17:30

Se pare ca nu am mai avut timp sa le dam gol. Asta e! Un egal valoros. Am jucat pana acum cu absolut toate echipele din campionat si nu am luat bataie, un lucru demn de remarcat.
Singura faza memorabila a acestei partide ramane penalty-ul neacordat la hentul facut de jucatorul Astrei in careu.

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 21 Mar 2015, 17:30

Rezultat bun, ținând cont de adversar și de faptul că am avut 4 indisponibili. S-a văzut clar că Astra a venit avizată de jocul nostru și nu a fost dispusă să riște, fiind de la început mulțumită cu un punct. Una peste alta, am încheiat cu 10 puncte o suită de meciuri din care, în tur am luat doar 2. Și așa cum spuneam am încheiat un tur de campionat neînvinși, acumulând 37 de puncte, punctaj cu care, în mod normal, te bați la titlu.

PS: sper s-o lăsați mai moale cu criticile la adresa lui Rocha, s-a văzut și azi că e principala gură de tun a echipei.
PS2: așteptam ca măcar în momentele alea de final, când i-am presat, să strige și restul stadionului.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de gsm » 21 Mar 2015, 17:32

penalty indiscutabil, si de remarcat jocul bun al lui ivan.

ozzy

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 21 Mar 2015, 17:33

Bravo, Silvică apld apld apld

Masive

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de Masive » 21 Mar 2015, 17:46

Hai ca e bun si egalu. Daca ar castiga nataraii din Brasov cu dinamo, am avea 4 puncte avans fata de locul 6. Ce petrolu in insolventa, am avea asigurata participarea in Europa League. Mai ales ca in ultimele etape intalnim echipe ca si retrogradate. Doua meciuri usoare, si o dam parte in parte cu ungurii.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 21 Mar 2015, 17:50

eu sunt nemultumit, cu mai mult curaj am fi castigat azi. Suntem prea atenti la defensiva si uitam sa atacam. iar Bawab ca de obieci e cap complet de linie si mi se pare ca profita grav de faptul ca nu are concurenta pe post. In meciuri din astea de lupta ii duc dorul lui Curelea si uneori imi lipseste si fantezia unui Ferfelea. Asta si cand juca slab tot mai inventa cate o pasa de lasa atacantul singur cu portarul

sorin107

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 21 Mar 2015, 17:51

am senzatia ca se putea mai mult meciul asta, dar oricum e bine ca n-am pierdut. ma deranjeaza c-a luat iar madson galben pe o greseala copilareasca a lui, a pierdut mingea si apoi si-a tras adversarul. pacat, a jucat excelent la recuperare. daca nu ma insel, iar o sa fie suspendat pentru meciul viitor.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 21 Mar 2015, 17:54

daca are mai mult de 9, da o sa fie suspendat la fiecare cartonas. Mie mi-a placut Dumitras, l-as vedea titular, mai ales cu echipele astea mai slabe de jucam de acum. merge si mijlocas, daca in spate nu are loc, azi a fost decisiv, putea sa si marcheze cu lovitura aia de cap. Mateiu clar in mijloc, azi iar a fost pierdut pe dreapta. Iar Baluta mi se pare in continuare o solutie ca nu avem altceva acolo

Thunder

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 21 Mar 2015, 17:57

Copacelu` fu cu ghinionu` azi :-D Astia care faceti programu`, poate incepeti si voi sa realizati ca februarie a trecut, gata, suntem in martie si mergem spre aprilie :)- Nu de alta da` ati bagat unele etape gen cu dinamu sau galati pe 17 februarie sau ceva :cool:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de _T@V_ » 21 Mar 2015, 18:23

La interviul de dupa meci, Brandan era foarte suparat ca n-a dat arbitrul penalty. A zis ceva de genul ca arbitrul n-a avut c*o*a*i*e si d'aia nu a dat penalty. Ca daca avea, dadea :)

Io zic ca nu meritam mai mult. Sa nu-l maniem pe cel de sus. Abia dupa eliminare am incercat ceva mai mult, si nici noi nu eram prea convinsi s-o facem... Cand joci cu echipe d'astea mai solide, nu merge chiar cu mica ciupeala. Ori te duci peste ei si incerci sa-i bati, ori stai cuminte si incerci marea cu degetul. Cam asa am facut noi.

Mie mi-a placut mai mult Kay. A gresit intr-adevar cateva pase, dar mult mai sigur pe linia de fund decat Akca. Defapt io nu inteleg de ce nu avem cuplul de fundasi centrali din ei doi tuciurii, Frasinescu si Izvoranu sa fie de back-up sau plombe pe ici pe colo. Vata in crestere. Mi-a placut mai mult atacul nostru cu Ivan decat cu Herghelegiu. Jucatorul meciului, Madson. Silvica, jos palaria!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de nyk_sorin » 21 Mar 2015, 18:26

Care e faza cu Silvica?

DoRyN

[Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de DoRyN » 21 Mar 2015, 18:35

Il tot intrebau repetat reporterii daca nu s-a simtit ciudat ca a evoluat pe stadionul pe care a debutat si in fata fostilor suporteri. El a raspuns ca simtit foarte bine, s-a simtit din nou copil, nu a fost nimic ciudat.


Trimis de pe iPad folosind Tapatalk

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Mesaj de mihu » 21 Mar 2015, 18:38

Per total sunt mulțumit cu rezultatul. Ne-am aparat foarte bine pana să jucam cu un om in plus, apoi am dominat, dar nu am avut noroc la acel 11m nedat...in rest Dumitraș a intrat excelent in joc și poate nu ar strica să il vedem si in viitor mijlocas dreapta, daca fundaș dreapta nu poate fi mișcat Achim

JustME

Re: [Etapa 23] Universitatea - Astra Giurgiu

Mesaj de JustME » 21 Mar 2015, 18:39

da' Silvica nu a debutat pe Extensiv ci pe stadionul Ion Oblemenco in liga a 2-a la un meci cu Astra - cand a picat nocturna. ce n-am inteles de ce era huiduit Gaman, in fine. rezultat bun din punctul meu de vedere.

p.s. la golul alora a fost offside?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 21 Mar 2015, 18:39

Sclavul ala crapidist de Sorica tot il provoca, daca s-a simtit ciudat, si Silvica i-a retezat-o spunandu-i ca i-a facut chiar placere si ca s-a simtit ca acasa, si ca cu asemenea suporteri minunati in spate nu e de mirare ce s-a realizat la Craiova.

Închis