[Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne mentinem invincibilitatea si la Galati ?

Poll ended at 03 Apr 2015, 20:06

Da
17
94%
Nu
1
6%
Nu stiu
0
No votes
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de azzuro » 04 Apr 2015, 17:26

Tipic pentru noi... 1-0 scurt, ura si la gara...
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

sorin107

[Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 04 Apr 2015, 17:28

Cum stam cu galbenele la bawab si mateiu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de romaad » 04 Apr 2015, 17:29

lasa ca e bine, victoria e victorie. Nu poti castiga mereu frumos :D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de muttley » 04 Apr 2015, 17:30

3 puncte necesare, este un rezultat normal, nimic special !!! Din contra, am jucat chiar slab, sper sa ne revenim si sa castigam primul meci pe Extensiv, daca suprafata de joc este la fel de mizerabila... o sa pierdem iar puncte acasa.


PS: De apreciat Cernat, a jucat 90 de minute si a facut cam tot ce se putea pe teren :)(

Omul meciului Balgradean.
Last edited by muttley on 04 Apr 2015, 17:31, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de romaad » 04 Apr 2015, 17:31

fata lui Radulescu, pricelles. omul ne uraste din toti rarunchii

ozzy

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2015, 17:35

romaad scrie:fata lui Radulescu, pricelles. omul ne uraste din toti rarunchii
Moare papagalul, mai are un pic și începe să plângă :-x :-x :-x

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de romaad » 04 Apr 2015, 17:36

ce preferati la anul? Sa jucam asa mic si meschin si sa luam campionatul sau sa facem spectacol?

JustME

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de JustME » 04 Apr 2015, 17:38

eu as vrea sa ii vad fata lu' ajica :)( cred ca in momentul asta se tavaleste pe jos in chinuri.. 18 meciuri fara infrangere!!! ce n-a putut el sa faca in 10 ani a facut "clona" in 2. muahahahahahahahahahahaha :up:

#doliuincomunadranicsatbooveni ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 04 Apr 2015, 17:41

Ne uraste e putin spus... Probabil a fost batut cand era mic de vreun oltean. Are o ura crancena in suflet! Auzi afirmatie: "Otelul a jucat azi mult mai bine decat CS U Craiova". Sper sa-o ferim cat mai multe momente de genul asta pana la finalul campionatului.
Revenind la meci, am facut un meci destul de slab. Ne-a adus 3 puncte golul lui Bawab si, mai ales, interventiile lui Balgradean. Meciul urmator as incerca cu Dumitras pe postul de fundas dreapta. Achim a fost unul dintre cei mai slabi jucatori de pe teren azi.
Se pare ca ne multumim cu aceste victorii italienesti, la 1 gol diferenta, Azi puteam sa le mai înfigem cel putin 2-3 boabe, dar actiunile de contraatac s-au transformat in atac pozitional si posesie.
Sunt curios ce urmeaza acum, dat fiind faptul ca am indeplinit celebru barem de 40 de puncte avansat de Cartu la fiecare intrebare privind daca ne batem sau nu la Europa.
In alta ordine de idei, mai are cineva dubii cum ca sezonul viitor, cu 2-3 transferuri bine gandite (un Bumba, un Mitrita) in linia mediana si in atac, nu ne-am bate la titlu? o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2015, 17:43

romaad scrie:ce preferati la anul? Sa jucam asa mic si meschin si sa luam campionatul sau sa facem spectacol?
Să luăm titlul la anul și peste doi ani să facem spectacol :-D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de muttley » 04 Apr 2015, 17:45

Eu nu inteleg de ce dati vina pe Achim, Achim a facut un meci bun, e vina lui Baluta ca mai mereu pe faza defensiva e aerian, nu sta langa jucator si il lasa pe fundas mereu 1 contra 2.
Ce vreti sa faca Achim cand e mereu singur? Voi nu-l auziti pe Cartu cum urla la Baluta sa coboare? sa stranga langa adversar?


PS: Cristi, stai ca mai e mult pana anul viitor, eu zic sa ramanem cu picioarele pe pamant, sa vedem ce putem face pana la finalul sezonului. Cartu a lansat acum un nou target, 51 de puncte si dupa vorbim de loc de cupa europeana !! Si ii dau dreptate, sa vedem cand o sa facem aceste 51 de puncte pentru ca avem o serie de 3 meciuri dificile U Cluj - Mures - Dinamo ! Cred ca ne avantaja sa jucam in deplasare cu Dinamo si U Cluj, pe gazonul nostru de 2 bani e posibil sa pierdem puncte.
Cat despre achizitii, noi tocmai am ratat complet o perioada de transferuri pentru ca n-am avut bani, iar acum suntem nevoiti sa jucam cu 4 fundasi laterali, asa ca mai usor cu visele ca o sa aducem nu stiu ce jucatori la echipa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de romaad » 04 Apr 2015, 17:50

acum privind la rece, otelul a avut 2 ocazii clare, noi am avut mai multe, as pune aici si lovituara de cap a lui Mateiu din prima repriza la un corner peste poarta la care zeu era spectator. Cu exceptia unui avant de 20 minute oarecum normal al moldovenilor, in rest am controlat jocul si am avut mereu senzatia ca e doar o chestiune de timp pana ne umflam muschii si ii gaurim. Apoi am jucat la trecerea timpului
Pe jucatori ii apasa in continuare chestia asta cu invicibilitatea, au in ei un soi de instinct de conservare care ii face sa joace fara avant.

iuli

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de iuli » 04 Apr 2015, 17:55

Pufi e mare,Bawab e criminal si parca fara Rocha e si mai si.
Aparare beton,dar trebuie sa invatam sa atacam cu orice gen de echipa.
sintem pe 4 si privind programul,si fata lui radulescu(un jegos,sclav de ultima speta,mai ieftin decat orice curva de pe centura) e loc de mult mai mult!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Mesaj de florinkeke » 04 Apr 2015, 18:08

Un fleac...I-am ciuriut si pe astia!!!! Radulescu cred ca a facut deja icter de necaz:))) Forza Stiintza !!!!!

Masive

Re: [Etapa 24] Otelul Galati - Universitatea

Mesaj de Masive » 04 Apr 2015, 18:53

M-as pisa pe masa alora din studiol digi

Închis